Реднеци (селяндури) ли са местните?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор

Реднеци (селяндури) ли са местните?

Реднеци/селяндури са
15
31%
Не повече от масовия БГ емигрант
33
69%
 
Общо гласове: 48
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от petar krastev »

Като стана въпрос за сравнение на провинции се сетих за някои преживявания в Алберта.
Сменям маслото на пикапа в сервиза и плащам-$140,а в Кебек плащам-$80.(той боса плаща,ама как да е)
Купуваме си каса бира-стана ми кофти като ми казаха-$35,срещу-22-23 в Кебек.
Отиваме да обядваме в работническия стой,плащам за един клуб сандвич-$15,а в Кебек-$7-9 според екстрите в него.
Пием по една бира след работа,аз подавам банкнота от $10,барманката казва Thank's и толкова,може да е струвала толкова,или да си е помислила че съм много щедър и оставям 30% бакшиш.
Цените на къщите,апартаментите,половинка типов хляб,както и на бялото саламурено сирене,не ги знам,защото не съм си купувал,а и нямам база за сравнение.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от optics »

petar krastev написа: Пием по една бира след работа,аз подавам банкнота от $10,барманката казва Thank's и толкова,може да е струвала толкова,или да си е помислила че съм много щедър и оставям 30% бакшиш.
Има и трета хипотеза. Да е била над 10, ама барманката да го е преглътнала заради черните ти очи
:y:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от ablood »

Uspial написа:Каква първенющина какви лъжи бе Линко?
Ох той горкия, несправедливо набеден. Направи справка какво е първенюшко поведение, и какво е аристократично поведение. После прецени ти от кои си! Друг е въпроса дали един администратор има право да дава такива определения, ама ние си го знаем вече.
petar krastev написа:Ееее,бахти,ти какво го изкара Кебек.Не е чак толкова страшно.Ако не дразниш никой,и никой не те дразни.
Нали? Ама Хълман е способен да вдигне нервите всекиму (когато е буден само).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от petar krastev »

Абе едно време му се връзвах като обиждаше социаладжиите без причина,някакси ги мразеше.Аз се чудя как можеш да мразиш или обичаш някой без да го познаваш.
После му свикнах,то все едно и също-министри,дипломати,кондота на ряката,приеми,девици.Взе да ми става много безинтересен.Виж ако се отвори на някоя тема в неговата област е интересен,ама все го обръща накрая на приеми с дипломати т.е. пак тъпня.
Аватар
7George
Мнения: 9667
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от 7George »

С две думи: Колкото повече изкарваме местните реднеци, толкова по-високо се издигаме в собствените си очи... Ама пак излиза, че не сме знаели къде отиваме. Или това е начина да изпъкнем и прогресираме...
Embrace your climate change!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от Linko »

Ами добре, че има и реднеци на този свят, които са си подредили държавата така, че да е притегателен център на "умници" от България и много други страни. Които страни са в плачевно състояние може би именно защото са пълни с "умници". ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
7George
Мнения: 9667
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от 7George »

Много добре казано, горното. Българксите висшисти, дето ги бълват безбройните университети, не могат да се реализират както им се ще, клатейки краката, не само у дома, но и по целия свят. Твърде много умници, всичките искат да са вождове. Ама "реднека" май му става ясно що за стока са, още щом ги види.
Embrace your climate change!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от Linko »

Абе то на тея "умниците", дето са тръгнали да завладяват Америката с насочени напред копия и набучени дипломи на тях (кат същински един цар Иван Асен II) много бързо им виждат сметката реднеците.
А тези, които разбират, че не в тапията е ключа от бараката, а в това дето ти е останало от първите 7 г. от живота и това, което имаш в главата си и можеш да правиш с мозъка и ръцете си, тях реднеците приемат много радушно. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от filipne »

Linko написа:Абе то на тея "умниците", дето са тръгнали да завладяват Америката с насочени напред копия и набучени дипломи на тях (кат същински един цар Иван Асен II) много бързо им виждат сметката реднеците.
Простотията винаги е била по-силна. Най-вече тук.
Linko написа: А тези, които разбират, че не в тапията е ключа от бараката, а в това дето ти е останало от първите 7 г. от живота и това, което имаш в главата си и можеш да правиш с мозъка и ръцете си, тях реднеците приемат много радушно. :)
Може да имаш много в главата си и да можеш да правиш много с мозъка и ръцете си ама накрая ако нямаш тапията ще си останеш прост бачкатор, когото реднеците приемат радушно като равен по акъл и не представляващ конкуренция.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от Linko »

Ами нали точно това говорим де, filipne. Простите реднеци, с простият си акъл, са си подредили просто и за себе си една проста държава, която привлича "умниците" за да ги дискриминира а "простите бачкатори" за да ги интегрира. Простотията цари навсякъде и е просто чудесно за простите, да му мислят "умниците". :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от OILERS »

Като стана въпрос за сравнение на провинции се сетих за някои преживявания в Алберта.
Сменям маслото на пикапа в сервиза и плащам-$140,а в Кебек плащам-$80.(той боса плаща,ама как да е)
Купуваме си каса бира-стана ми кофти като ми казаха-$35,срещу-22-23 в Кебек.
Отиваме да обядваме в работническия стой,плащам за един клуб сандвич-$15,а в Кебек-$7-9 според екстрите в него.
Пием по една бира след работа,аз подавам банкнота от $10,барманката казва Thank's и толкова,може да е струвала толкова,или да си е помислила че съм много щедър и оставям 30% бакшиш.
Цените на къщите,апартаментите,половинка типов хляб,както и на бялото саламурено сирене,не ги знам,защото не съм си купувал,а и нямам база за сравнение.
Тоя никога не е бил в Албърта.В сервиз по-вече от 60 $ смяна на масло няма.35$ за 36 бири ДА!ЗА 12 инчов сандвич 5.99 $.За саламуреното сирене (органик) 14.99$.
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от Антон »

VIVARO написа: Тоя никога не е бил в Албърта.В сервиз по-вече от 60 $ смяна на масло няма.35$ за 36 бири ДА!ЗА 12 инчов сандвич 5.99 $.За саламуреното сирене (органик) 14.99$.
Голям залък лапни, голяма дума не казвай. Нито знаеш каква му е колата на човека, нито какво масло и слага, нито каква бира пие.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от OILERS »

Голям залък лапни, голяма дума не казвай. Нито знаеш каква му е колата на човека, нито какво масло и слага, нито каква бира пие.
Да ,прав си,ама много ми е интересно какъв е пикапа и какво масло му слагат.А и също каква е бирата?За останалото моите извинения ама ...... !!!
Публикувай отговор