Положителните страни на живота в Канада.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

От какво ли точно трябва да ревнувам?
Работя с Хълбой, не спя с него. Личния му живот не ме интересува.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

iliana написа:От какво ли точно трябва да ревнувам?
Работя с Хълбой, не спя с него. Личния му живот не ме интересува.
Абе и нас не ни интересува, но той си мисли, че не е така. :D
Само да уточня, че не съм имала в предвид, че Хълбой е тръгнал за риба. Все пак прочетох това, което той ни е предоставил като избрана селекция от мненията на Джоана. А това, което си цитирала Илиана, не знам защо ама пак ме навежда на мисълта за положителните страни от живота в Канада и как такива честни, достойни и проспериращи бизнесмени си подострят редовно моливчето във форума и имат желанието да споделят тези свои малки радости с нас, за което благодарим за вниманието. :P
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

iliana написа:Само дето не Хълбой е тръгнал за риба, ами напроптив:
.....

P.S. hullboy, абе ти зает ли си - нещо взех да ти хвърлям око - с тия яхти и скъпи автомобили... Wink Laughing Laughing Пък си и в столицата, така де... Wink

Чаровни усмивки,
Joana
Някой надуши пачката и .....
Илианка, скъпа, това наистина ме хвърли в публиката..., но съвсем сериозно искам да те успокоя, че аз не представлявам никаква заплаха нито за теб, нито за hullboy, нито за пачката му. :lol:

И, за да се върнем към темата - една от положителните страни на живота в Канада е, че изведнъж всички българи ти стават роднини и по стар български обичай трябва всичко да знаят за тебе - с кой си лягаш, с кой ставаш, какво правиш, когато ходиш на работа, какво правиш, когато не ходиш на работа, колко печелиш, колко харчиш, какво обядваш, какво вечеряш и така натък и така нататък. Наздраве, hullboy. :beer: Достатъчни ли са ти тези знания или ти трябват още? :wink:

Чаровни усмивки,
Joana
Последно промяна от Joana на Сря Юли 26, 2006 8:45 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Мисля, че темата няма на къде по-положителна да стане от това и се надявам всички да оцените хепи енда след така разгледаните актуални проблеми на ловно-рибарския съюз. :P
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Абе Тотев,гледам ,че преди година съм се объркал с тия 1000-5000лв.Не са ЛВ. ,а УСД.И кво странно ви се вижда ,ако въртиш в два магазина и една заложна къща 40-50К усд оборот на месец да изкараш 5000лв,това е едва 5%на печалба.
А на въпроса що не се връщам ,ще ви дам отговор малко по късно като си изкарам кинтите да си построя което съм си намислил. Добре че далновидно преди няколко години на евтиното си купих едно местенце за без пари дето стои и си чака инвеститора. :D
Иначе ХълБоя е прав ,ако бях малко по пестелив на времето сигурно нямаше да ми се наложи да гърбя с голямата лопата на кампа,ама то младост ,сърце не трае. :D
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Hulboy se nalaga da se namesi za da popravi Joana kojato si misli che Hullboy ima namerenie da ja razkriva.

Kam Joana.
Hulboy otdavna se e nauchil da bade diskreten, Hulboy pravi sdelki za *** *** dolari i edno ot nai vaznite kachestva za uspeh v tozi biznes e da bades diskreten.

Hullboy nikoga ne iskal da razkrie pred foruma koja e Joana a da nameri postinga na Joana kadeto pise che ne e zagubila positsii v BG i che ako utre se varne e dobre dosla zastoto e varsela perfektno rabotata si i horata sa ostanali dovolni.
Koeto protivorechi s pisanjata na Joana dnes che nestata bili nepopravimi s resenieto i da zamine za Canada. Za sazelenie tozi posting e iztrit, no v tarseneto mu popadnah na drugi.

Stoni i Geek moze da sa izkali da razkrijat istinskata Joana no Hullboy i da znae njama da kaze zastoto tova ne e v negovia stil.

Kakto v sada ako te hvanat vednaz che si kazal edno posle drugo momentalno gubis credibility ( da ti ima doverie sadjata ) nisto che moze deloto da e v small claim court i da stava duma za 200 $.

Joana ne se pritesnjavai che iskam da te razkria, obratno moga da ti pomogna s kontakti, s hora , potentsialni rabotodateli ili dori lichen savet.
Ne si mislja dori che si tragnala na lov za da hvenes Hullboy
Za nego trjbvat po spetsialni sredstva ( kachestva ) za da bade hvanat, s obiknovenna vaditsa ne moze da bade hvanat.

Hullboy nikoga ne iskal da znae kade hodi Joana, s kogo, zasto.

Hullboy
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Мен най много в Канада ми харесва, когато някой почнат да говорят за себе си в трето лице ед.ч.

Очаквам с нетърпение продължението.

От "Той пише..." кое е по вероятно да се получи:

"Ние пишем..." ?
"Те пишат..." ?
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

еййй изпревари ме .
имаше преди време в Шоуто на Мъпетите един сладур дето си говореше в трето лице .
мисля , че беше лилав . някой сеща ли се за името , сайта им е чуден , но не мога да открия героя .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

tochica написа:еййй изпревари ме .
имаше преди време в Шоуто на Мъпетите един сладур дето си говореше в трето лице .
мисля , че беше лилав . някой сеща ли се за името , сайта им е чуден , но не мога да открия героя .
Кой ти харесва повече?

Animal

Изображение

Gonzo

Изображение
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

а бе и двамата са пичове от всякъде , на мене ми харесваше и лудия учен .
но мисля , че този дето го търся е елмо , от улица сезам .
май той беше дето все казва :" елмо не иска да излиза , елмо иска да си играе тука и т.н ' ..може и да греша .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

На хора като Батето и Джоанка са ми много интересни мотивите за емиграция. Щото трябва да си абсолютно хахо, ако вземаш страхотни пари в БГ-то, имаш реализация и всичко ти върви по мед и масло да хукнеш от другата страна на океана. Иначе добре звучи - в БГ-то беше стрхотно, невероятно, тук всичко е булшит, само дето не е никак достоверно. :nenam:
Let it go...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Ivet написа:На хора като Батето и Джоанка са ми много интересни мотивите за емиграция. Щото трябва да си абсолютно хахо, ако вземаш страхотни пари в БГ-то, имаш реализация и всичко ти върви по мед и масло да хукнеш от другата страна на океана...
Ше ти прошепна на ушенце под секрет - познавам хора които правят наистина страшни пари в БГ-то и през ум не им минава да емигрират :wink: Просто наистина не са си го и помисляли. В чужбина - само на екскурзийки и почивки. Сещай се ...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

абе ,ако знаех на времето ,че 2-3000лв. в бг.са страхотни пари ,а на мен ми се струваха все малко никога нямаше да си разваля рахатлъка да дойда в канада.ама добре ,че дойдох да се светна ,иначе щях да съм си все същата недоволна свиня.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

bateto написа:иначе щях да съм си все същата недоволна свиня.
сега да не си нещо по-различно? :P :lol: :beer:
Let it go...
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Bate za teb ne se kaharja. Eto apartamenta, garaza s dvete koli sa ostanali ot dobrite stari vremena, vse pak zadelil si nesto. Ne e malko za 15 godini biznes v BG.
Ste nameris njakoi star aver biznesmen, ste slozis malko kinti izkarani v Canada na masata, ste se napiete i stanete partners otnovo.
Biznesa njama da svarsi i sled 1000 godini.

Viz za Joana se pritesnjavam, tam ne e jasno ima li nesto ostanalo ot slavnite vremena. Losoto e che e zena, dori i vremeto ne raboti v nejna polza.
Ako ot biznes ne razbira, spestjavnja njama, ne ostavat mnogo drugi vazmoznosti.
Pone ot anonimnost trjabva da izleze, moze da se hvane njakoi nov biznesman na vaditsata, no kakto vizdas tja ima parnoja da ne bade razkrita neinata izkluchitelna lichnost.

Da imas ideja kak da stane neinata rabota? Napani se malko, moze da se setis njakakav savet za neja.

Mislja si che moze pak da ima njakakvi novi biznesmeni koito si padat po virtualni vrazki bez lichni kontakti i da se naviat da investirat v takava vrazka.
Nie ot starata generatsia iskame da vidim lichno za da se ubedim che investitsjata si struva.

Hullboy
Последно промяна от hullboy на Чет Юли 27, 2006 12:32 am, променено общо 1 път.
Заключено