SOCIA PRI APRTAMENT V BULGARIA

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

goliama mechka написа:
IvHaydu написа:
goliama mechka написа:бах мааму,братчет,това ли ти е заветната цел-социала???? Още не си тръгнал,и не си стигнал,и вече-как да го вземаш?Това не мога да го разбера,извинявай,че ти се меся в бизнеса,ама в Канада работещите затова плащат толкова данъци.Ти тръгваш от Бг за Канада с кристалната идея,че там от първия ден започваш да скубеш помощи!!!!!!!и очакваш съвет от тук пищещите хора,дето си плащат данъците на общо основание?
Ние БГ-рите сме страшно племе,кой ще го отрече това?
Мечка, човека може би пита как стоят нещата, за да е спокоен, а не защото смята от първия си ден та до пенсия да е на социална помощ. Освен това не знаех, че работещите в Канада плащат такива данъци, за да издържат хората на социални помощи - би ли дал схемата, като си такъв голям експерт? Не нападай така хората, преди да си сигурен, че правилно си разбрал за какво пита човека. Иначе почваш да мязаш на ония готини животни, дето само като видят червеното, и налитат с рога и копита да доказват колко са силни. Или на борците, дето първо бият, а после мислят.
Или на много от форума, дето плюят, а после евентуално мислят по въпроса...
човека пита,ама виж как"MOGA LI DA KANDIDATSTVAM PRI PRISTIGANE ZA SOCIAL ILI TRIABVA DA GO PRODAM PREDI DA PRISTIGNA"
Това ми звучи че той 100% е решил,че ще е на помощи.
Може пък ти да си прав,аз да съм тъп,или да се изказвам неподготвен.да живеят помощите.Защо си мислиш,че като видя червено,и нападам?просто си казах мнението.И ти си на всяко гърне мерудия,ама не ти правя забележки.
Хайде жив и здрав да с през новата година,да не започваме с караници.

Според мен, човека пита дали може да кандидатства за социал при наличието на деклариран апартамент. Това е нормално притеснение. Защото много родители прехвърлят апартаментите на децата си, за да избегнат плащането на данък наследство. Ако човека продаде апартамента си, къде да живеят родителите му - на улицата ли? Вярно, че канадците не ги интересува това, но все пак не може да ги изхвърли, нали?
Не мога да разбера защо трябва да има отрицателно отношение към помощи, отпуснати от правителството??
Или пък някои ги е яд, че са се прекарали и бачкат за малко пари, докато други учат и ще се развиват по-добре от тях?
Да, ти си каза мнението, но не е лошо да има повече толерантност и не е хубаво да забиеш човека в земята само защото е попитал нещо, за което не си 100% сигурен, че е тарикатлък.
А и да е решил да е на помощи, което е законно, защо това да го прави олицетворител на "страшно племе"?
Това с бика и т.н. е за хората, които като чуят "социална помощ", почват веднага да плюят срещу нея, като че ли някой им бърка в джоба. А ги е яд, че бачкат като луди, докато други взимат пари, бачкат на черно и са по-богати от тях. Завиждат им, ама не им стиска да го направят и те, затова само плюят...
Не че одобрявам да си на социал вечно, да бачкаш на черно и да правиш пари, но това си е въпрос на избор. Който го прави - за него си го прави, той си рискува и т.н...
А аз може да съм на всяко гърне и мерудия, и масълце, това е без значение. Само че се стремя никога да не забравям, че говоря на и с хора, и се стремя да не раздавам обидни епитети, без да съм сигурен.
А че няма да се караме - няма, не сме за това тук (поне аз не съм, знам, че и ти не си), ама се ядосвам, като видя сериозни хора като теб да се държат като дами в цикъл... Ако беше някой друг участник - като човека с малкия бизнес, на който ще му драсна два реда, да схване човека, - хайде, да не му обръщаш внимание, ама ти и Кольо Балкански без ясна причина така да нападнете човека - не е във ваш стил!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

vnenovbg написа:Ne mislia da pravia malak business v Canada Iv Haidu ! A ne sam doshal oshte ne zashtoto sam ot Valchi Dol , a zashtoto sam se boril za neshto TUK ! ( i tova neshto ne e malak bisiness) . Osven tova , osven kam sebe si , obiknoveno horata imat zadaljenia i kam obshtestvoto .
A vmesto da vzemash otnoshenie , po-dobre ostavi choveka sam da se iziasni !!!
N.B. Osven che si uspial da stignesh do Quebec , kavo drugo si postignal v jivota i za kakvo si se boril ? Kogato mi otgovorish , moje bi togava shte ima za kakvo da govorim !!!
Не си ти единствения, който си се борил за нещо в България. Ако седна да ти разправям какви кофти последици за мен е имала моята борба за спазване точно на правила и норми и закони, ще трябва бая да попиша. Но това са мои спомени и битки, които не те засягат.
Задълженията към обществото са регламентирани със закони и други правни актове. В Канада има кой да се грижи за тяхното изпълнение, та не се налага имигрантите да го правят.
А вместо да ми казваш дали да взимам или не отношение по въпроса, по-добре сам си изясни какво е искал да каже човека, преди да използваш изрази като "мародерстват такива сладурчета от името на държавата . Не съм съгласен да нося на гръб повече хрантутници".
Не държа особено да си говоря с теб, просто те моля от мое име и от името на любителите на добрия тон да не използваш обидни епитети към хора, които не познаваш и към случки, за които не си в течение.
А това за Димитровград или за Вълчидол - сити - какво е, да не се фукаш, че си от София? Щото те обикновено новите софиянци се фукат, другите си го приемаме за нормално...
Хайде сега успокой топката и гледай повече собствените си дела, за да не те хрантутиме в Канада!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

най-сериозно-който знае / имал е подобен случай - да отговори на човека.
Аз откак съм дошъл работя, но това не означава ,че утре няма да остана на улицата без пари и социала да ми е изход-всичко става-човека е още в Бг-не е казал че ще се метне цял живот на социал от летището-просто пита за всеки случай-нищо лошо на всеки може да се наложи
Отговорете щото и аз се чудя - имам две къщи в Бг :lol: :lol: и ако се наложида вземам социал какво става?
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

IvHaydu написа:


Според мен, човека пита дали може да кандидатства за социал при наличието на деклариран апартамент. Това е нормално притеснение. Защото много родители прехвърлят апартаментите на децата си, за да избегнат плащането на данък наследство. Ако човека продаде апартамента си, къде да живеят родителите му - на улицата ли? Вярно, че канадците не ги интересува това, но все пак не може да ги изхвърли, нали?
Не мога да разбера защо трябва да има отрицателно отношение към помощи, отпуснати от правителството??
Или пък някои ги е яд, че са се прекарали и бачкат за малко пари, докато други учат и ще се развиват по-добре от тях?
Да, ти си каза мнението, но не е лошо да има повече толерантност и не е хубаво да забиеш човека в земята само защото е попитал нещо, за което не си 100% сигурен, че е тарикатлък.
А и да е решил да е на помощи, което е законно, защо това да го прави олицетворител на "страшно племе"?
Това с бика и т.н. е за хората, които като чуят "социална помощ", почват веднага да плюят срещу нея, като че ли някой им бърка в джоба. А ги е яд, че бачкат като луди, докато други взимат пари, бачкат на черно и са по-богати от тях. Завиждат им, ама не им стиска да го направят и те, затова само плюят...
Не че одобрявам да си на социал вечно, да бачкаш на черно и да правиш пари, но това си е въпрос на избор. Който го прави - за него си го прави, той си рискува и т.н...
А аз може да съм на всяко гърне и мерудия, и масълце, това е без значение. Само че се стремя никога да не забравям, че говоря на и с хора, и се стремя да не раздавам обидни епитети, без да съм сигурен.
А че няма да се караме - няма, не сме за това тук (поне аз не съм, знам, че и ти не си), ама се ядосвам, като видя сериозни хора като теб да се държат като дами в цикъл... Ако беше някой друг участник - като човека с малкия бизнес, на който ще му драсна два реда, да схване човека, - хайде, да не му обръщаш внимание, ама ти и Кольо Балкански без ясна причина така да нападнете човека - не е във ваш стил!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Mnogo mi e interesno,ti advokat li si na choveka,toi moжеше досега 10 пъти да напише за какво иде реч.Или на тебе ти е кеф да се заяждаш със останалите.Искам само да те светна-нямам отношение към помощите,не умирам от завист,че забогатявате от тях.И не съм този,който работи за жълти стотинки,и умира от завист,че другите се развиват.Ако искаш просто да си кажеш това,което те боли,си направи отделна тема,мен не ме меси.Просто си избрал неподходящия човек,да приказваш за помощите
И н ми приказвай смешки,че не забравяш,че пишеш на хора,че аз никога не съм наричал съфорумците простаци,както ти го направи в една друга тем
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

goliama mechka написа:
IvHaydu написа:


Според мен, човека пита дали може да кандидатства за социал при наличието на деклариран апартамент. Това е нормално притеснение. Защото много родители прехвърлят апартаментите на децата си, за да избегнат плащането на данък наследство. Ако човека продаде апартамента си, къде да живеят родителите му - на улицата ли? Вярно, че канадците не ги интересува това, но все пак не може да ги изхвърли, нали?
Не мога да разбера защо трябва да има отрицателно отношение към помощи, отпуснати от правителството??
Или пък някои ги е яд, че са се прекарали и бачкат за малко пари, докато други учат и ще се развиват по-добре от тях?
Да, ти си каза мнението, но не е лошо да има повече толерантност и не е хубаво да забиеш човека в земята само защото е попитал нещо, за което не си 100% сигурен, че е тарикатлък.
А и да е решил да е на помощи, което е законно, защо това да го прави олицетворител на "страшно племе"?
Това с бика и т.н. е за хората, които като чуят "социална помощ", почват веднага да плюят срещу нея, като че ли някой им бърка в джоба. А ги е яд, че бачкат като луди, докато други взимат пари, бачкат на черно и са по-богати от тях. Завиждат им, ама не им стиска да го направят и те, затова само плюят...
Не че одобрявам да си на социал вечно, да бачкаш на черно и да правиш пари, но това си е въпрос на избор. Който го прави - за него си го прави, той си рискува и т.н...
А аз може да съм на всяко гърне и мерудия, и масълце, това е без значение. Само че се стремя никога да не забравям, че говоря на и с хора, и се стремя да не раздавам обидни епитети, без да съм сигурен.
А че няма да се караме - няма, не сме за това тук (поне аз не съм, знам, че и ти не си), ама се ядосвам, като видя сериозни хора като теб да се държат като дами в цикъл... Ако беше някой друг участник - като човека с малкия бизнес, на който ще му драсна два реда, да схване човека, - хайде, да не му обръщаш внимание, ама ти и Кольо Балкански без ясна причина така да нападнете човека - не е във ваш стил!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Mnogo mi e interesno,ti advokat li si na choveka,toi moжеше досега 10 пъти да напише за какво иде реч.Или на тебе ти е кеф да се заяждаш със останалите.Искам само да те светна-нямам отношение към помощите,не умирам от завист,че забогатявате от тях.И не съм този,който работи за жълти стотинки,и умира от завист,че другите се развиват.Ако искаш просто да си кажеш това,което те боли,си направи отделна тема,мен не ме меси.Просто си избрал неподходящия човек,да приказваш за помощите
И н ми приказвай смешки,че не забравяш,че пишеш на хора,че аз никога не съм наричал съфорумците простаци,както ти го направи в една друга тем
Не съм адвокат на човека. Не ми е кеф да се заяждам с останалите. Благодаря ти за светването. Радвам се, че не си завистлив. Не съм чувал някой да е забогатял от помощите, но всичко става... Хубаво е, че работиш за добри пари, а не за жълти стотинки. Благодаря ти за съвета - ако нещо ме боли, ще споделя с другите. Приказвам за помощи с теб просто защото изяде с парцалите човек, който зададе въпрос. Сигурен съм, че много хора са си го задавали този въпрос, като са идвали насам. Така че този въпрос е важен за хората в Квебек.
А щом смяташ, че моите думи за това, че пишем на хора са смешка - приятно забавление.
Айде и аз да те светна нещо - смятам за неуважение да се пише на латиница на български, още повече при условие, че може да се пише на кирилица и без инсталиран на компютъра кирилизатор - Дино го беше написал в една друга тема. Та, смятам за неуважение (граничещо дори с простащина, въпреки че е доста попресилено) да се пише на латиница в такъв случай. Слава Богу, това е един много малък процент от съфорумците...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Не трябва да се споменава наличието на недвижими имоти в чужбина.
Наши познати са минали, въпреки че са имали 2 апартамента в България и селска къща в Сърбия, т.е. имоти в 2 страни. Подписали са декларация, че нямат - и готово!
Но пък чух от едно момиче, което е дошло преди 2 месеца, че попълнило документи за социал, дайе я поканили на интервю, и там и казали, че не са минали 3 месеца - да дойдела след 1 месец пак.
Така че явно изискването за 3-те месеца се спазва (нали такава декларация подписвахме на интервюто - че разполагаме с достатъчно средства за първите 3 месеца и че ако професията ти е към някой Ордер...).
Според мен решение винаги ще се намери - има КОФИ, работа на черно, стипендия+заем за учене и т.н. Едва ли някой ще остане на улицата...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: SOCIA PRI APRTAMENT V BULGARIA

Мнение от KolioBalkanski »

Valentin Angelov написа:ZA INTERVUTO OBIAVIH APARTAMENT NA MOE IME.MOGA LI DA KANDIDATSTVAM PRI PRISTIGANE ZA SOCIAL ILI TRIABVA DA GO PRODAM PREDI DA PRISTIGNA
az se zahvanah s choveka poradi tova koeto e gore v cherveno
lichno moe mnenie
az znam niakoi hora na social no te sa platili pone niakolko godinki tazxi i sled tova
az sam tvardo protiv hora ne plashtali taxi da vzimat social
az dori bih se otkazal ot social, EI, i vsichki teia gluposti ako mi spadneha taxite
Iv, ne go priemai lichno - ako vzimash veche social ili znaesh hora koito vzimat - to si e za teb ili za tiah...
Canada e democracia i vseki moje da izraziava mnenieto si svobodno, osobenno danakoplatcite. Az do sega sam platil na Canada okolo 60-80 hiliadi dolara taxi (lichni) i sam bil na lekar vednaj... - nikoga na EI ili social.
zabeleji che choveka moje da go prodade tozi apartament - ako moje da go prodade togava ...
abe kvo shte se razpraviame - az si kazvam mnenieto - koito iska da me mrazi za nego - to si e to.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: SOCIA PRI APRTAMENT V BULGARIA

Мнение от IvHaydu »

KolioBalkanski написа:
Valentin Angelov написа:ZA INTERVUTO OBIAVIH APARTAMENT NA MOE IME.MOGA LI DA KANDIDATSTVAM PRI PRISTIGANE ZA SOCIAL ILI TRIABVA DA GO PRODAM PREDI DA PRISTIGNA
az se zahvanah s choveka poradi tova koeto e gore v cherveno
lichno moe mnenie
az znam niakoi hora na social no te sa platili pone niakolko godinki tazxi i sled tova
az sam tvardo protiv hora ne plashtali taxi da vzimat social
az dori bih se otkazal ot social, EI, i vsichki teia gluposti ako mi spadneha taxite
Iv, ne go priemai lichno - ako vzimash veche social ili znaesh hora koito vzimat - to si e za teb ili za tiah...
Canada e democracia i vseki moje da izraziava mnenieto si svobodno, osobenno danakoplatcite. Az do sega sam platil na Canada okolo 60-80 hiliadi dolara taxi (lichni) i sam bil na lekar vednaj... - nikoga na EI ili social.
zabeleji che choveka moje da go prodade tozi apartament - ako moje da go prodade togava ...
abe kvo shte se razpraviame - az si kazvam mnenieto - koito iska da me mrazi za nego - to si e to.
Просто ми писна да се нападат хора, които питат за социал. Като че ли това е да си прокажен. А мошениците, които смятат да карат така до пенсия - техен си проблем, не трябва заради 5% боклуци да се опорочава цялата програма.
Канада е социална държава и затова много хора са тук, а не в Щатите. Аз искам да знам, че ако утре остана без работа и жилище, няма да ходя да ровя по кофите. И че ако не дай си Боже някой се разболее, няма да живеем на улицата, за да платим болничните сметки.
Хората неслучайно са казали, че ако искаш да правиш пари - отиваш в Щатите, ако искш спокойствие - оставаш в Канада.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

"Като че ли това е да си прокажен"
za men tova e taka
ako niakoi moi priatel zakasa - az im kupuvam hrana i davam malko pari i im pomagam da si nameriat nova rabota
McDonald's is always hiring...povecheto moving companii sashto, ima employment insurance itn.
a za US/Canada si prav...az sbarkah idvaiki tuk.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

KolioBalkanski написа:"Като че ли това е да си прокажен"
za men tova e taka
ako niakoi moi priatel zakasa - az im kupuvam hrana i davam malko pari i im pomagam da si nameriat nova rabota
McDonald's is always hiring...povecheto moving companii sashto, ima employment insurance itn.
a za US/Canada si prav...az sbarkah idvaiki tuk.
Знаеш ли, лошото на социалната помощ според мен е, че с нея се прекалява... Много представители на страни от видими малцинства си хващат социала, и с детските за по 3-4, че и повече деца си живеят цял живот. Обогатяват Канада единствено с несравнимия "аромат" на кухните си...
В Канада социала стига, за да си платиш наема за жилището, консумативите по него и храната. За някои хора това им е достатъчно. То е малко овча работа, щото добитъка - като му дадеш подслон и храна - и е доволен, но...това си е въпрос на личен избор.
В стария курс по френски имахме един руснак, който все ни казваше : "Вие, българите, все бързате. Да учите, да работите... За какво ви е тая работа? Стойте си на помощи, работете на черно и ще се оправите!". Той беше тук от 5 години, караше 5-годишен форд и изобщо не смяташе да учи нещо, камо ли да работи... Ето такива хора без идеи и цели не мога да разбера, на такива трябва да се сърди човек, а не на хора, които са взимали социал 2 месеца, докато им почне КОФИ-то и са "ощетили" държавата с 2 - 3 хиляди долара...които ще върнат, като почнат да работят...
А за Щатите - едно приятелче е там близо 3 години, натрупал е към 50 бона, ама само се оплаква, че само бачка и нищо друго няма... Така че е трудно да се намери баланс.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ne znam Iv,
tuk v oontario niama social otnachalo - da si si donesal pari
chestno-nechestno
ako davaha pari na zaem dokato uchi chovek ne bih imal nishto protiv...da davat ei taka - ai za kvo sa ni tezi imigranti - nie tuk si imame dostatachno ot nashte a i kato tozi rusnak...
ako imashe time limit (da rechem 2-3 godini za cial jivot) i ako niamashe hora koito da rabotiat na cherno i da vzimat social niamashe da imam nishto protiv...ama nauchnata fantastika e na vtoria etaj ;-)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

KolioBalkanski написа:ne znam Iv,
tuk v oontario niama social otnachalo - da si si donesal pari
chestno-nechestno
ako davaha pari na zaem dokato uchi chovek ne bih imal nishto protiv...da davat ei taka - ai za kvo sa ni tezi imigranti - nie tuk si imame dostatachno ot nashte a i kato tozi rusnak...
ako imashe time limit (da rechem 2-3 godini za cial jivot) i ako niamashe hora koito da rabotiat na cherno i da vzimat social niamashe da imam nishto protiv...ama nauchnata fantastika e na vtoria etaj ;-)
То в Квебек има такава програма - казва се заем и стипендия; докато учиш, ти дават стипендия (пари, които не връщаш) и заем (него го връщаш, но на много малки порции и е нисколихвен); това е супер, защото можеш да си изкараш местна диплома и с нея да търсиш по-добра работа.
Аз все си мисля, че ще сложат някакво ограничение на социалната помощ - или ще я намалят рязко, или някакъв срок ще въведат, след който - сори, дотук си.
Лошото обаче е, че май не им пука много-много и предпочитат да не си създават главоболия... Че иначе ония мити индийци, китайци и др. като им се развикат "Какво да правим?" - ще им се такова таковата. Затова май за тях е по-добре да си плащат и да си траят...
Ще вземат най-макрая да спрат всичко и тогава ще изгорят и тези, на които им се налага... Ама то винаги е така - едни забъркват кашата, други опират пешкира...
Айде стига вече с тая тема, че ще почна да искам по 10$ от всеки за защита на социала! Така де, Мазератито ,и с бензин върви, не с вода! :wink:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Гост

Мнение от Гост »

IvHaydu написа:То в Квебек има такава програма - казва се заем и стипендия; докато учиш, ти дават стипендия (пари, които не връщаш) и заем (него го връщаш, но на много малки порции и е нисколихвен); това е супер, защото можеш да си изкараш местна диплома и с нея да търсиш по-добра работа.
IvHaydu, къде ги дават тези нисколихвени заеми за учене и какво е цифровото им изражение ? Щото напоследък започвам да се изривам полека-лека като си представя какво трябва да връщам :shock: Мани я тази супер програма, не ми я хвали, че познавам много хора увиснали на това дередже.

А за социалът и апартаментът съм писала във форума над 10 пъти. Който се интересува да си потърси.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Iv, долната ти фраза (оставила сам я отдолу) направо ме шокира. Значи човек, който се блъска да работи на бяло, плаща данъци и вижда как съседът му живее на social, подработва на рекламите по 2-3 дни в седмицата, не само че не плаща данъци, ами има и куп други екстри освен социала, така че реално жизненият му стандарт е по-висок от неговия, няма право да го е яд?
Как де не му бъркат в джоба, Iv! Ами нали той като плаща данъци може да се надява да получава повече услуги, те за това са данъците. Завиждал, но не му стискало да излезе на social? Че някаква смелост ли се иска да отидеш и да протегнеш рака? Аз ако взимам social най-малкото бих изпитвала неудобство от съседа ми, който бачка и плаща данъци, а в крайна сметка живее по-зле от мен. И благодарност бих изпитвала даже. Защото благодарение на такива като него аз бих си получавала всеки месец чека.

Като казвам това, не искам да кажа че съм съвсем против социала за имигрантите. Ако един човек който не знае езици тръгне във фабрика и учи език на вечерни курсове, има голяма вероятност да си остане във фабриката за цял живот. Та това ако човек го използва разумно и си гони целта, може да се окаже един нелош вариант. Ама да се говори за "балъците" които бачкат като луди, че завиждали, но не им стискало, тук мисля че вече се минава някаква граница.


[color=green]
Това с бика и т.н. е за хората, които като чуят "социална помощ", pocvaт веднага да плюят срещу нея, като че ли някой им бърка в джоба. А ги е яд, че бачкат като луди, докато други взимат пари, бачкат на черно и са по-богати от тях. Завиждат им, ама не им стиска да го направят и те, затова само плюят...
[/quote]
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

survivor написа:Iv, долната ти фраза (оставила сам я отдолу) направо ме шокира. Значи човек, който се блъска да работи на бяло, плаща данъци и вижда как съседът му живее на social, подработва на рекламите по 2-3 дни в седмицата, не само че не плаща данъци, ами има и куп други екстри освен социала, така че реално жизненият му стандарт е по-висок от неговия, няма право да го е яд?
Как де не му бъркат в джоба, Iv! Ами нали той като плаща данъци може да се надява да получава повече услуги, те за това са данъците. Завиждал, но не му стискало да излезе на social? Че някаква смелост ли се иска да отидеш и да протегнеш рака? Аз ако взимам social най-малкото бих изпитвала неудобство от съседа ми, който бачка и плаща данъци, а в крайна сметка живее по-зле от мен. И благодарност бих изпитвала даже. Защото благодарение на такива като него аз бих си получавала всеки месец чека.

Като казвам това, не искам да кажа че съм съвсем против социала за имигрантите. Ако един човек който не знае езици тръгне във фабрика и учи език на вечерни курсове, има голяма вероятност да си остане във фабриката за цял живот. Та това ако човек го използва разумно и си гони целта, може да се окаже един нелош вариант. Ама да се говори за "балъците" които бачкат като луди, че завиждали, но не им стискало, тук мисля че вече се минава някаква граница.
Минава се всякаква граница, като се поставят 95% хора в нужда под знаменателя на 5% тарикати!
И интересно как поне един, взимащ социална помощ, не написа думичка тука! Защото хората слушат само хули срещу тази помощ, която между другото се отпуска от правителството на Квебек, а не от доброжелателни имигранти!
Има хора, на които тази помощ е нужна, и си мисля, че доста по-разбиращи нещата тук хора са решили да я отпуснат тая помощ.
Те местните си траят и плащат, обаче Бая ти Ганя, като трябва да палти нещо от джоба си, изведнъж колко работлив става!
Кохто не е доволен, да се оплача на правителството на Квебек - да му върнат частта от данъците, с която се осигурява социалната помощ!
Късмет!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено