Ами сега?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

даже и обърках :)
исках да кажа това на val, а написах Elia :shock: :D
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

писах ти на е-майла.
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

аз пък ти отговорих! :D
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

flateric написа:аз пък ти отговорих! :D
interesen razgovor :beer:
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

Rainmaker написа:
flateric написа:аз пък ти отговорих! :D
interesen razgovor :beer:
еми ние май разговора го проведохме чрез e-mail :wink:
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

flateric, дано да извадиш късмет, но се подготви за всякакви варианти. Аз например кацнах в Монреал, защото имах покана (орална :lol: ) за работа от една голяма фирма. Освен това имах препоръка от мениджъра на фирмата за Източна Европа, с който съм работил и който ми е добър приятел. Имах доста голяма увереност, че ще почна работа при тях, бях си пратил резюмето още от БГ и ме уверяваха, че като дойда в Мтл и почвам работа...Да ама не! Така че имай едно на ум! Още веднъж късмет!
To Live Is To Die
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

St.Anger написа:flateric, дано да извадиш късмет, но се подготви за всякакви варианти. Аз например кацнах в Монреал, защото имах покана (орална :lol: ) за работа от една голяма фирма. Освен това имах препоръка от мениджъра на фирмата за Източна Европа, с който съм работил и който ми е добър приятел. Имах доста голяма увереност, че ще почна работа при тях, бях си пратил резюмето още от БГ и ме уверяваха, че като дойда в Мтл и почвам работа...Да ама не! Така че имай едно на ум! Още веднъж късмет!
Мерси за препоръката! :D Аз затова подготвям от сега няколко схеми, за да не стане после ....
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

flateric написа:Elia - аз работя в спедиторска фирма като
Manager Airfreight Import Department -
което значи че съм организатор на Въздушно карго - като имам и сертификат за попълване на въздушни тоеварителници от IATA (международната организация на всички авиокомпании).
flateric, не съм специалист в тая област, предполагам, че е много добре, че имаш този сертификат, но имай предвид също, че в Канада най-вероятно ще ти искат CIFFA, който е много на почит тук и често се поставя като изискване за работа. Да не говорим за позиции като team leader и нагоре, там почти не може да се мине без него.
flateric написа: Надявам се че ще взема и доста солидни препоръки от фирмата на която сме екслузивен агент за България - Expeditors Int'l - Фирмата която е с най голямо Freight Revenue в Щатите и на пето място в света от всички спедиторски фирми.
Те разполагат със 170 офиса и по принцип при тях заплатите са едни от добрите в логистичния бизнес.
Предполагам че с помоща на шефката на Еврпоейските агенти ще мога да си осигуря интервю и то с доста добри препоръки.
Сейлс мениджърите пък взимат 7%-10% че бяха от бизнеса който осигуят - и не искам да помисля колко взима този който е осигурил всяко едно парцалче произведено от GAP където и да е по света да се движи от Expeditors ( при положение че само офисът в Истанбул изнася 6000 контейнера годишно )
:D Ех, по коя класация Expeditors за на пето място, че и заплатите да са много по-добри от другите logistics companies? :D Според Logistics News International ( http://www.1.pn/Top%20100.htm ) и Global Institute of Logistics ( http://www.1.pn/allmode%20top%20100.htm ) те са доста далеч назад, по-точно на 52-ро място. Моите наблюдения са от фирма, която е в Топ 20 в тия класации. Така че, не знам дали можеш да очакваш нещо повече от тях като заплащане. Но все пак, отнякъде трябва да се почне, затова аз бих ти препоръчала, ако Expeditors имат офис в Канада, да опиташ и при тях, използвайки вътрешните си контакти.
flateric написа: А отделно има един супер готин пич собственик на по малка канадска компания, който ми прати супер референция, която като показах на мадам Волси само се усмихна и каза:
Mai c'est tres bien ca ! :)
Та този пич в и-мейла си ми каза, че когато пристигна в Монреал може да поговорим винаги за работа.
И аз като St.Anger бих те посъветвала да не разчиташ много на изречения от рода на "когато пристигна ... можем да поговорим винаги за работа". Дано приятеля ти да е сериозен, но от опита си тук мога да ти кажа, че най-умното, което можеш да направиш е, да започнеш конкретни разговори още сега. Пиши на човека email на коя дата пристигаш тук, попитай го има ли свободна позиция СЕГА (или дали ще има след 2 месеца, когато ще пристигнеш примерно), поискай описание на позицията и си назначи КОНКРЕТНА дата за интервю. Щом ти е познат, би трябвало да направи това за теб.

По същия начин процедирай и с Expeditors.

Виждала съм няколко души тук, които са работили в БГ в клонове на фирми, които имат офиси и в Канада. Обикновено тези от тях, които не са си уредили прехвърлянето по времето, когато са работили все още в тези фирми, след това не могат да го направят тук, защото, след като напуснат, де факто стават външни хора за фирмата и не могат да използват вътрешните ресурси.

Не знам защо повечето хора в БГ не го разбират това. От друга страна, имам познати, не БГри, които са се преместили в Канада точно така, от офиса в тяхната държава, директно в тукашния офис.

Желая ти успех. :D
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

Val мерси много за информацията.
Колкото до топ 100 класациите - всички дават различна информация , така че не може да им се вярва много много
ето виж където са си платили какви работи са писали за тях :) :

Fortune – One of America's most admired logistics companies
The NASDAQ-100 Index – Expeditors added in December 2002
SellingPower – Best Service Company to Sell For
Washington CEO Magazine – one of the best places to work in Washington
Forbes – one of America's Best Big Companies
Journal of Commerce – leader in International Trade
Shipping Digest - one of the most e-capable carriers

Ще направя точно както ме съветвате - ще се пробвам където мога - и където ме вземат (ако изобщо го направят) и ако е повече от едно място стрелям където дават повече кинти :)
Ако не прост куриер във ФедЕкс и толкоз...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Megdu drugoto head ofisa na IATA e tochno v Mtl.,nablizo e do adresa na koyto posochvash,che raboti tvoya priyatel-kanadec.
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

мерси бате - знам :)
за късмет нашата фирма от началото на предния месец доставя всички билети на IATA по българските травел агенции.
Отговорния офис за Европа е в Швейцария, но ще се опитам да взема и някакви референции и от там..
Още веднъж мерси на всички дали съвета си!
Заключено