КАНЦЕРОГЕННИ МАТЕРИАЛИ ИЗПОЛЗВАНИ В СТРОИТЕЛСТВОТО

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Hemoglobin написа:SStto моля недей да ме обиждаш намеквайки че досега съм паривил догадки. Всичко което писах са факти а за абортите изнасям лични наблюдения като факт и НАЙ-ВЕЧЕ ПИТАМ ОСТАНАЛИТЕ ДАЛИ ИМАТ ПОДОНО НАБЛЮДЕНИЕ ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕМ ДА ГО КОМЕНТИРАМЕ (виж по горното ми мнение). По горно мнение също носи повод за размисъл 3 аборта от 6 бремености (50%) , аз съм свидетел на 80% аборти от тези които познавам. Дотук само факти, никакви коментари. АКо някой друг сподели наблюдение ще е хубаво. И ако, пак казвам ДАНО ДА НЕ СЪМ ПРАВ (все пак един ден ще чакам внуци), някой прояви интерес тогава ще коментираме.

ApropoС не каза ли някой с големи червени букви "който го е страх от мечки да не ходи в гората" Ако някой го плаши темата да не чете. От друга страна аКо няма интерес няма да коментираме.

Да се върнем обаче на темата за абортите. В сайта на Хеалтх Цанада :-) има една интересна извадка за % аборти в провинциите. Мисля че тя подкрепя мнението ми.
Хемоглобин,какво сега,на базата на наблюденията на форумците,ще правиш сензационни "открития" и изследвания на заболеваемостта в Канада? :shock:
Това не са факти! Връзката между забранен в строителството материал и онкологични заболявания и спонтанни аборти е само в твоята глава! Не се опитвай да внушаваш подобни идеи,които се крепят само на развихрената ти фантазия! Непрекъснато се появяват нови материали и се отхвърлят стари като вредни. Същото е и с лекарствата,с хранителни продукти и въобще с всичко,което касае екологията...Това е прогреса на времето-все повече и все по-задълбочено ще се изследва средата, в която живеем и ще се правят нови открития...
Какво търсиш под вола теле,обаче? :shock: Околната среда и екологията имат огромно влияние на здравето на човек, но доколко даден фактор влияе, не си ти който ще реши!!!
Дали онкологични проблеми или спонтанни аборти са резултат от имажинерен материал в стоителството на жилището,в което живеем или на въздуха,който дишаме,или на храната,която консумираме,или на стреса,който изживяваме или на минали вредни фактори, ТИ ЛИ ЩЕ КАЖЕШ?
Освен фактора "околна среда" има още толкова много други, които решават състоянието на здравето! Наследственност, начин на живот, вредни навици, пол, възраст, социално положение, доход и т.н.
Дали възникването на здравословен проблем не зависи от всички заедно?
Дали няма влияние НЕ околната среда в която живеем от 1,2,3-5 години,а натрупването на вредното влияние на околната среда,в която сме живяли 30 години?

Все въпроси,на на които бихме могли а предположим също толкова хипотетични отговори,колкото и твоята предполагаема връзка между заболеваемост,спонтанни аборти и факта на забрана на някакъв строителен материал!
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

Joy не си права, за да бъде спрян определен продукт има (сериозни) причини.

Не знам дали ти е известно но огромен брой синтентични химически съединения в канада се допускат в питейнита вода защото не са регулирани, а не са регулирани защото са огромен брой и никой няма време и ресурси да изследва потенциални вредни ефекти.


Що се отнася до втората част на тезата ти, българия имаше много по-стриктна регулация за групи елементи и синтетични вещества, главно поради факта, че у нас нямаше лобисти в полза на противното. Друг е въпроса, че контрола не беше на ниво.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Hemoglobin написа:SStto моля недей да ме обиждаш намеквайки че досега съм паривил догадки. ....
Сори батка, погрешно си ме разбрал. Не съм искал да те обиждам ни най-малко. Просто искам да пазим женичките. Представих си мойта буля преди две години кат беше бременна (първа бременност), ако четеше ако четеше форума, как щеше да си изкара акъла при подобно нещо. А не бива, спокойствието е важно мисля си.
Иначе мойте наблюдения са 6 на 3 т.е. 6 от 9 или ако броим и вторите опити - 8 от 11. Ще победим! :lol:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Преди няколко дни обаче Health Canada направи първата стъпка. Признаха че една (засега) от съставките на изолацията има способността да се свързва с ДНК-то (на данъкоплатеца) и да предизвиква висока степен на мутации (казано на БГ (пази Боже) - рак).
Всъщност,аз така и не разбрах,коя е тази съставка на изолацията,която е забранена? И къде е официалното инфо след като твърдиш,че това са факти? :roll:
Поне 60% от спонтанните аборти са причинени от хромозомни аномалии при зачеването. Това значи, че генетично (или хромозомно) увредени сперматозоид или яйцеклетка дават развитието на един генетично увреден плод. И тук естественият подбор на природата си казва думата като изхвърля генетично увредения плод, вместо да позволи да се роди увредено бебе. Тъй като повечето от тези генетични дефекти са случайни, рискът дефектът да бъде повторен отново при следващата бременност е много малък.

В около 5% от двойките хромозомната аномалия, открита при един от родителите обяснява повтарящите се аборти. Хромозомните аномалии се откриват чрез изследване на кръвта. Най-често срещаният проблем е дефект в структурата на хромозомите.
Къде са фактите,че същата тази неизвестна съставка причинява дефект в хромозомите или мутация с други думи?
Знаеш ли колко много мутагенни фактори съществуват и че искаш или не искаш, непрекъснато си в тяхно влияние?
Не смяташ ли, радиацията от Чернобил, чието влияние усещаме именно сега, е много по-мутагенен и канцерогенен фактор?
Знаеш ли,че според Международната комисия за радиационна защита (МКРЗ) и научния комитет по ефектите на атомните лъчения към ООН, в съвместният им доклад за последиците от Чернобил България е класирана на първо място по облъчване на населението,а Русия на осмо?
Не си ли се замислял какво огромно замърсяване на околната среда на Балканите и в частност в България е причинила войната в Косово например?
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Joy не си права, за да бъде спрян определен продукт има (сериозни) причини.
Разбира се, че има сериозни причини и не съм твърдяла обратното!
Наскоро беше иззет от продажба из цял свят и Vioxx,защото се установи,че увеличава многократно рискът от сърдечно-съдови заболявания... :roll: И какво? Това е светът-непрекъснато нещо се установява...Днес консумацията на мляко е много важна заради калция,утре...моля-моля,калция от млякото бил неусвояем,а млякото е едва ли не вреден продукт... :roll: Но,това е отделен въпрос...Дори да е така наистина, нямаме никакви причини да свързваме онкологични заболявания и спонтанни аборти с дадения факт,освен ако това не е било обект на научни изследвания базирани на сериозни статистически данни и няма направен извод от компетентен орган!!!
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

http://www.cbc.ca/news/national/news/de ... dust2.html

съставката е вермикулит
вермикулита е вторичен минерал който се развива по ултрабазични скали, лерцолити, харцбургити и т.н.

сам по себе вермикулита е абсолютно безопасен проблема е в добива. Серпентинизираните ултрабазити от които се добива съдържат хризотил известен под търговското име азбест. За съжаление, както става в повечето случай идиотите не могат да разделят тези два минерала и азбеста попада във вермикулита.

азбеста сам по себе си НЯМА мутагенни свойства, проблема е иглестия хабитус на минерала, който се забива в меките тъкани. Какво става по нататък да си чете който го интересува.

А що се отнася до чернобил това е вярно - моя позната умира в момента от рак.

Айде приятна вечер
Последно промяна от babinoyarentze на Нед Окт 31, 2004 12:37 am, променено общо 1 път.
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

ти май не ме разбра, никъде не съм писал че продукта е мутаген, писха че този такъв е опасен, защото има идиоти - пак повтарям без да се притеснявам изобщо ПЪЛНИ ИДИОТИ които в стремежа си да правят пари не само Вайокс а на зна какво още ще пуснат на пазара или ще ни натикат в храната.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

съставката е вермикулит
:shock: :shock: Какво? Та вермикулит и в България се използва масово,та и из цял свят...А моите саксии с цветя и те са тъпкани с вермикулит... :roll: :oops:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

ти май не ме разбра, никъде не съм писал че продукта е мутаген, писха че този такъв е опасен
Бабинояренце,ти и Хемоглобин едно и също лице ли сте? :shock:

Направи се хипотеза,че спонтанните аборти при българките са причинени от местното строителство.
Аз показах,че спонтанните аборти се причиняват от мутации в хромозомите на сперматозоида или яйцеклетката,и че мутагеннност установена няма,а също така,че в миналото ни е имало достатъчно и много по-големи мутагенни фактори,които са доста по-вероятна причина.
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Avatar написа:JOY
Капацитет
Друг коментар нямам.




П.С. Ако Жой не може да обуздае злобния манталитет с който пише, то моля поне съпруга и (ако чете отвреме на време) да я сапикясва (или пък да я сайдисва, ако е позабравил че и се отразява).

Жой нека ти напомня че си една мед. сестра и за мутации си чувала предимно когато си гледала "Костенурките нинджа".

Виждам че компетентно боравиш и с поятия като "хромозоми" и "показваш" разни неща на хората. Браво! (Явно си научила туй онуй и от Спайдърмен).

С пилешка интелигентност на журналист от вестник "Жълт труд" изкометира "Екологията", и не знам какво още.... ти знаеш ли изобщо на кой свят се намираш?

Сега ако надживееш самовлюбеността си и откриеш че си много далеч от нещата за които се опитваш да излъчваш компететно сияние, може би или ще почетеш малко повече за да установиш че има доста повече фактори участващи и регулиращи процесите за които ти демострираш бегла представа. ... Или пък просто можеш да подходиш по стереотипа си... Комплексирай се още малко! ... и си го изкарай на хората във форума с отвратителното ти отношение.


Аз лично приключвам темата. От една интересна дискусия благодарение на теб се превърна в тъп спор.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ako izkazvaneto na Joy beshe zlobno, to za replikata na Hemoglobin ne znam kakvo mozhe da se kazhe. Prosto nyamam dumi. Sazhalyavam che horata mogat da stignat dotam.


[quote="Hemoglobin"][quote="Avatar"]JOY
Капацитет[/quote]

Друг коментар нямам.




П.С. Ако Жой не може да обуздае злобния манталитет с който пише, то моля поне съпруга и (ако чете отвреме на време) да я сапикясва (или пък да я сайдисва, ако е позабравил че и се отразява).

Жой нека ти напомня че си една мед. сестра и за мутации си чувала предимно когато си гледала "Костенурките нинджа".

Виждам че компетентно боравиш и с поятия като "хромозоми" и "показваш" разни неща на хората. Браво! (Явно си научила туй онуй и от Спайдърмен).

С пилешка интелигентност на журналист от вестник "Жълт труд" изкометира "Екологията", и не знам какво още.... ти знаеш ли изобщо на кой свят се намираш?

Сега ако надживееш самовлюбеността си и откриеш че си много далеч от нещата за които се опитваш да излъчваш компететно сияние, може би или ще почетеш малко повече за да установиш че има доста повече фактори участващи и регулиращи процесите за които ти демострираш бегла представа. ... Или пък просто можеш да подходиш по стереотипа си... Комплексирай се още малко! ... и си го изкарай на хората във форума с отвратителното ти отношение.


Аз лично приключвам темата. От една интересна дискусия благодарение на теб се превърна в тъп спор.[/quote] :shock: :shock:
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

Хемоглобине или каквото друго си там,
по-полека с квалификациите, някъде бях писал че форума е място на обмяна на мнения и че една теза се защитава с аргументи, не квалификации.
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

До Джой - не съм хемоглобин, въпреки че имам някакъв,
не съм писал никъде, че азбеста има ефект върху дезоксирибуноклеиновате киселина, прочети по-добре писаното по-горе.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

koлегата Хемоглобин е леко груб с мойта приятелка Жой, ама какво да се прави- едва ли мед сестрите са учили молекулярна генетика, клетъчна биология, биофизика и радиобиология. така че аз се присъединявам към неговото мнение :idea:
а иначе алергиите са наистина огромен проблем тука , както и водните източници които не се проверяват.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Благодаря на Хемоглобин, че приключи с коментарите си по темата. :? Да се надяваме, че второ такова вкючване с подобно мнение няма да се среща!
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Заключено