Мнение за хотели в Куба

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
valio9
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:05 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от valio9 »

http://www.tripadvisor.fr/Hotel_Review- ... _Cuba.html" :y: :y: :y: Много добро място, невероятен плаж,изобилие от храна и напитки. Личен опит от 28 дни, през влажния сезон около 1200$ за 14 дни. Melia са супер :D
L'argent ne fait pas le bonheur.
OSTIE
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 7:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от OSTIE »

Аз съм ходил в Melya Cayo Sta-Maria и в Melya Las Dunas, един до друг са на същя остров. И двата са по 4 1/2 *. Плажа е супер, напитките качествени (12 годишно скоч уиски и т.н.), храната много добра. В първия обаче беше доста скучно - малък, полупразен и почти без анимация.
В Las Dunas беше много по-прятно. Обслужването е персонално и стафа е винаги усмихнат нищо че пътува от 60км и е на дълги смени. При последните посещения в Kуба чувам все повече западна музика (rock i disco), а не само тяхната чалга от рода на Гуантанамера.
Krum62
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 8:11 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Krum62 »

Върнахме след две седмици в Iberostar Daiquiri. Хареса ни много. Бяхме като ВИП личности, персоналът ни симпатизираше дотолкова, че другите туристи не гледаха с лека завист :).
Препоръчвам го с някои малки условия. Ако някой ще ходи може да му дам полезни съвети (а и подаръци за някои от приятелите които направих там - неизменно и точи който носи подаръка ще получи специално обслужване).
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от analgin »

моите 2 цента, ако искате добро обслужване и храна не ходете в Куба, а отидете някъде където е за "бели" хора и няма да виждате как пристига някаква разпърдяна бричка която трябва да бъде напълнена с акохол и храна фор фрии за местните партийни величия ....
Раликата да почивате в Мекико, Доменикана .... Ямайка е от порядъка на 100-200$ но е видима, а и там звездите на хотелите са реални, в стаите ще видите надписи, че бакшишите са включено в цената .... никой няма да ви досажда за тип, а когато напуснете хотела за да се разходите няма да бъдете обградени от тумба просещи ...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Kpetrov »

analgin написа:а когато напуснете хотела за да се разходите няма да бъдете обградени от тумба просещи ...
Да, а ще бъдете обградени от тумба престъпници, в кръга на шегата, но с известна доза истина.
В интерес на истината в Куба никой не ми е искал бакшиш, но пък аз ходя точно там за да им давам и защото са много свестни хора.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Bistra »

Абсолютно съм съгласна с аналгин! :y:
Била съм 1 път в Куба и от мен ако зависи не бих повторила. Един въпрос. Някой знае ли дали в Доменикана искат визи за българи? (Питам в случай, че решим да почиваме лятоска там с мамчето.То не е мое, Щерюво е, aма аз се подмазвам. :D )
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ablood »

Бакшишите в Куба са интересна игра. В повечето случаи ти гарантират привилегировано обслужване.
Рядко се случва някой тъпънар да те обслужи калпаво и въпреки това да се цупи, че ни си го типнал.

На баровете до басейните почти винаги има неколцина неорганизирани чакащи. В началото на всяка смяна моите деца типват бармана, което има гарантира светкавично обслужване през целия ден.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Chomsky »

Ако си внушавате, че Ямайка или Доминканската реп. са богати държави се лъжете. Това са също дестинации предназначени за ниските социални класи. Ако сте истински тежкари идете на Бора Бора или Бали или Някой от сериозните курорти на Вирджинските острови, ала тази карибска зона която обсъждаме досега си е все същата с плюсове и минуси в различните места.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Bistra »

Ще, ще, ама някоя друга година (без бабиери).
Дет викаше един колега на майка ми за децата си: "Хъм, ще им купувам "Милка"! Те не могат да го оценят! Затова ги държа на "Ежко Бежко" и "Кума Лиса". :rofl:
...Е, аз не съм толкова лоша, де. :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
valio9
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:05 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от valio9 »

Aбсолютно не съм съгласен с аналгин и Бистра.Уважавам правото им на мнение, но не мога да се съглася с тях от моя опит в Куба 3 пъти или 35 дни.Никога не съм бил гладен, жаден или недоволен.
L'argent ne fait pas le bonheur.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Bistra »

valio9 написа:Aбсолютно не съм съгласен с аналгин и Бистра.Уважавам правото им на мнение, но не мога да се съглася с тях от моя опит в Куба 3 пъти или 35 дни.Никога не съм бил гладен, жаден или недоволен.
Мен ме полази гущер на голо, та затова. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
OSTIE
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 7:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от OSTIE »

analgin написа:моите 2 цента, ако искате добро обслужване и храна не ходете в Куба, а отидете някъде където е за "бели" хора и няма да виждате как пристига някаква разпърдяна бричка която трябва да бъде напълнена с акохол и храна фор фрии за местните партийни величия ....
Раликата да почивате в Мекико, Доменикана .... Ямайка е от порядъка на 100-200$ но е видима, а и там звездите на хотелите са реални, в стаите ще видите надписи, че бакшишите са включено в цената .... никой няма да ви досажда за тип, а когато напуснете хотела за да се разходите няма да бъдете обградени от тумба просещи ...
Точно в Доминикана и Jamaica когато излезеш от ресорта биваш нападан от всякакви \'\'търговци\'\' което си е жива просия.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Chomsky »

Пропускате най-важното:

и то е, че на бай Крум му е харесало и си е отпочинал човекът.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ablood »

За пролетната ваканция търсим хотел с прилични водни атракции на достъпна цена. Храната и луксът почти не ни интересуват. Важното е да има пица, бира и сокчета. ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от kiro »

ablood написа:За пролетната ваканция търсим хотел с прилични водни атракции на достъпна цена. Храната и луксът почти не ни интересуват. Важното е да има пица, бира и сокчета. ;)
Villas Jibacoa - хотел тип бунгала, не е луксозно, коралов риф пред хотела, шноркелинг и скуба дайвинг. Ако си голям фен, има частни фирми, които могат да ти организират гмуркане в Залива на Прасетата на южния бряг на Куба за $100-150 с транспорт и храна включени
Bulgayrian
Публикувай отговор