Application for Canadian citizenship....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от ivandaman »

Павел написа: След като маминка е знаела какво дебилче докарва в Канада, е можела да му изпрати лист с нейното име и номер за пред имиграционните, та когато "Дариуш" се изтърси на границата с много надежди и нула английски, просто да го даде на офицера. Елементарно, нали?
:y: Точно така правя когато майка и някои други роднини са ми идвали на гости. (Дори и да знаят малко английски). Пиша едно писмо в което обяснявам кой съм какъв съм от къде съм давам си телефоните и координатите за контакт в случай на нужда. Сканирам писмото пращам го в БГ там го принтират и го размахват из летищата докато се доберат ЖИВИ до крайната дестинация..

Между другото съм съгласен и с новото въведение че за да вземеш гражанство трябва да знаеш един от двата езика на прилично ниво.. Аз спонсорирах жена ми от тук нататък топката е в нейното игрище..

П.С.

В един от предишните ти постове (май са го поизтрили) :D споменаваше че има случаи в които хора живеят по 10 и повече години в Канада и пак не говорят езика. Това въобще не са изолирани случаи особено в наше село..където има доста емигранти с по 30 годише стаж, които не могат да вържат две думи на кръст..

Аз също не го разбирам това. Ако за 10 години човек учи само по една дума/израз на ден това са около 4000 думи и изрази които са предостатъчни да водиш свободен разговор..
Според мен всеки средно интелигентен човек може да научи по една дума на ден.. който не може май наистина не му е тук мястото..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от kiro »

optics написа:Размахването на нож в трамвая си е точно предпоставка да ти се случи нещо лошо в частност да се окажеш убит - разбира се не нарочно. Както и полякът не е убит нарочно.
И двата случая - полякът, убит с електрошок и момчето в трамвая, застреляно с 9 изстрела (за по-сигурно, но не е нарочно :D ) нямаше да станат публично достояние, ако някой случаен човек не ги беше снимал с телефона си. Колко още примери на раздаване на правосъдие от тъпи ченгета има, бедна ви е фантазията ... телефони с камера няма навсякъде
Bulgayrian
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от mortigur »

kiro написа:
optics написа:Размахването на нож в трамвая си е точно предпоставка да ти се случи нещо лошо в частност да се окажеш убит - разбира се не нарочно. Както и полякът не е убит нарочно.
И двата случая - полякът, убит с електрошок и момчето в трамвая, застреляно с 9 изстрела (за по-сигурно, но не е нарочно :D ) нямаше да станат публично достояние, ако някой случаен човек не ги беше снимал с телефона си. Колко още примери на раздаване на правосъдие от тъпи ченгета има, бедна ви е фантазията ... телефони с камера няма навсякъде
Има една много вярна приказка в случая. "Не вади оръжие ако няма да го използваш". Лично аз съм за ченгетата дето го отстреляха тоя. Девет или деведесет куршума няма значение, въпроса е че след като е извадил нож значи е смятал да го ползва.
Taxation is theft.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от Павел »

ivandaman написа:
Павел написа: След като маминка е знаела какво дебилче докарва в Канада, е можела да му изпрати лист с нейното име и номер за пред имиграционните, та когато "Дариуш" се изтърси на границата с много надежди и нула английски, просто да го даде на офицера. Елементарно, нали?
:y: Точно така правя когато майка и някои други роднини са ми идвали на гости. (Дори и да знаят малко английски). Пиша едно писмо в което обяснявам кой съм какъв съм от къде съм давам си телефоните и координатите за контакт в случай на нужда. Сканирам писмото пращам го в БГ там го принтират и го размахват из летищата докато се доберат ЖИВИ до крайната дестинация..

Между другото съм съгласен и с новото въведение че за да вземеш гражанство трябва да знаеш един от двата езика на прилично ниво.. Аз спонсорирах жена ми от тук нататък топката е в нейното игрище..

П.С.

В един от предишните ти постове (май са го поизтрили) :D споменаваше че има случаи в които хора живеят по 10 и повече години в Канада и пак не говорят езика. Това въобще не са изолирани случаи особено в наше село..където има доста емигранти с по 30 годише стаж, които не могат да вържат две думи на кръст..

Аз също не го разбирам това. Ако за 10 години човек учи само по една дума/израз на ден това са около 4000 думи и изрази които са предостатъчни да водиш свободен разговор..
Според мен всеки средно интелигентен човек може да научи по една дума на ден.. който не може май наистина не му е тук мястото..

Всеки който живее в дадена страна и не говори езика и, се явява в по-малка или по-голяма степен burden to society.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от Павел »

kiro написа:
optics написа:Размахването на нож в трамвая си е точно предпоставка да ти се случи нещо лошо в частност да се окажеш убит - разбира се не нарочно. Както и полякът не е убит нарочно.
И двата случая - полякът, убит с електрошок и момчето в трамвая, застреляно с 9 изстрела (за по-сигурно, но не е нарочно :D ) нямаше да станат публично достояние, ако някой случаен човек не ги беше снимал с телефона си. Колко още примери на раздаване на правосъдие от тъпи ченгета има, бедна ви е фантазията ... телефони с камера няма навсякъде
Вземи обясни на роднините на Tim McLean, колко е ОК да вадиш нож в автобус.

Добре, че мозъци като теб не ставаха полицаи, щото когато някой им извади нож, вместо да стрелят по него, ще му играят право хоро.

Имаш ли достатъчно гънки да проумееш поне две бг поговорки?

Да би мирно седяло, не би чудо видяло.
Който вади нож, от нож умира.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от kiro »

Същият burden са и милионите, родени в Канада и знаещи не повече от 3 думи на френски, официален език, майчин език на 25% от населението.
Bulgayrian
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от optics »

Ми не. Въобще не са същият.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от ivandaman »

Павел написа:
Всеки който живее в дадена страна и не говори езика и, се явява в по-малка или по-голяма степен burden to society.
I beg to differ :) .. Мислиш че Роман Абрамович е burden в Англия..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от Павел »

ivandaman написа:
Павел написа:
Всеки който живее в дадена страна и не говори езика и, се явява в по-малка или по-голяма степен burden to society.
I beg to differ :) .. Мислиш че Роман Абрамович е burden в Англия..
Не му знам английския на Абрамович, но ти вярвам че е 0 - взимам си думите назад - не всеки, а 99.99% :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от roumensp »

kiro написа:Същият burden са и милионите, родени в Канада и знаещи не повече от 3 думи на френски, официален език, майчин език на 25% от населението.
Павел е абсолютно прав за мозъчните ти гънки. :D
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от kiro »

roumensp написа:
kiro написа:Същият burden са и милионите, родени в Канада и знаещи не повече от 3 думи на френски, официален език, майчин език на 25% от населението.
Павел е абсолютно прав за мозъчните ти гънки. :D
Когато свършат аргументите, започват обидите ;)
Bulgayrian
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от the_coach »

Павел написа:
ivandaman написа:
Павел написа:
Всеки който живее в дадена страна и не говори езика и, се явява в по-малка или по-голяма степен burden to society.
I beg to differ :) .. Мислиш че Роман Абрамович е burden в Англия..
Не му знам английския на Абрамович, но ти вярвам че е 0 - взимам си думите назад - не всеки, а 99.99% :D
Павка, не забравяй, че Канада е имигрантска държава. Нейно си е решението да пропуска хора, които не знаят официалните езици. Колкото и да негодуваш, не можеш да промениш този факт. Както и факта, че Канада ще продължава да осигурява безплатни ESL на новите имигранти.
Аз няма да се бутам до Абрамович, ама ако можеш да ми обясниш каква точно тежест съм за обществото, след като от първия си месец тук работя, а на училище не ходя, и си плащам данъците според закона. Аа, и още нещо - дори не съм си и помислял за работа на черно.
И колкото и нескромно да звучи, точно поради факта, че аз живея в Канада, един човек ще направи инвестиция тук.

Спирам повече да опонирам на Павел, с него спор не става. Просто не уважава отсрещния.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от kiro »

Павел написа:

Вземи обясни на роднините на Tim McLean, колко е ОК да вадиш нож в автобус.
Toronto police shoot and kill man with scissors wearing hospital gown
http://www.thestar.com/news/crime/2012/ ... _gown.html"

Ето ти и на теб един случай, в който група полицаи застрелват явно луд човек, избягал по пижама от болница, и откраднал ножица. Прочети статията и показанията на очевидеца. Жалко, че не е имало някой с телефон, който да снима как се извършва екзекуцията. Очевидно полицията в Канада раздава смъртни присъди по тяхно осмотрение и на никой не му пука от това. Според последни данни SIU, което следи за неправомерно използване на сила от полицията не е наказала за това нито един полицай от създаването си досега. И ако трябва да ползвам примери с български поговорки като вас - Гарван гарвану око не вади. Данo не ти се случва да откачиш и да избягаш от болницата с пижама, защото ще бъдеш разстрелян на място без право на съд и присъда :D

Очаквам и коментари за броя на мозъчните ми гънки
Bulgayrian
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от pumpy »

kiro написа:Същият burden са и милионите, родени в Канада и знаещи не повече от 3 думи на френски, официален език, майчин език на 25% от населението.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Защо ли си мисля, че канада е Двуезична Държава, но никъде не е задълнително да знаеш и ДВАТА езика. В НБ имаше някаква различна хватка, но това е всичко. Останалото са социалистически небивалици.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Application for Canadian citizenship....

Мнение от ivandaman »

Както обикновенно Павката макар и краен е принципно прав.

Richmond woman accuses McDonald's of discrimination


Цитат от горният линк
The issue has struck a chord with the immigrant community because everyone worries that they could be in that situation, said Frank Huang of the Canadian Youth Leadership Training Centre.

“There are a lot of new immigrants in Richmond, and just because they can’t speak English very well it doesn’t mean they don’t have the right to be served,” he said.

Дръпнатите демонстрират дразнеща наглост, безочливост и безсрамие. Забелязвам че отношението към тях сега е доста по-негативно от преди години и като че ли има защо..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор