Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:Тоя британец да ходи да се прегледа.
Прати му няколко 3D модела, може и да си промени мнението. :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от miteto »

roumensp написа:За него не знам, но аз определено предпочитам да си ги харча в Щатите.
Бе то мен ако питаш, някои щати като Аризона и Тексас си имат достатъчно "атакистки" изцепки, само дето това на туриста се отразява точно толкова, колкото на туриста в Холандия се отразяват 30% националисти в парламента :o
Ако пък Мартича го раздава на принципна позиция, то тогава крачето му не трябва да стъпи в щатите, при положение че "демокрацията" дето я установяват по света е 10 пъти по-лошо от изпълненията на които и да са националисти в Европа. Аз не се вълнувам толкова от такива морални дилеми и затова си ходя и по щатите и по Карибите :D
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от simeonovi »

Що бе българите в Англия не плащат ли данъци? А тези пък които работят на черно, сигурно са голяма конкуренция за местния.

Ние си харчим парите в България, САЩ, Канада.
След време искам да посетя Турция, Китай, Япония но в 3ападна Европа не смятам и цент да похарча, най-малко пък ще започна да си крия паспорта че да не ме третирали различно.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от ablood »

Разбирам ги англичаните.

Емигрантите, които ще се юрнат към острова по лесния начин определено ще са най-отчаяната и неквалифицирана част от трудоспособното население.

Който е амбициозен, способен и квалифициран вече е намерил своето място в БГ, или е емигрирал.

На всички е ясно какво ще стане когато изведнъж на пазара се появи внушителен излишък от нискоквалифицирана работна ръка, в комплект със скок в търсенето на и без това скъпи квартири:

ВЗРИВ В ПРЕСТЪПНОСТТА
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от IFF »

ablood написа:Разбирам ги англичаните.

Емигрантите, които ще се юрнат към острова по лесния начин определено ще са най-отчаяната и неквалифицирана част от трудоспособното население.

Който е амбициозен, способен и квалифициран вече е намерил своето място в БГ, или е емигрирал.

На всички е ясно какво ще стане когато изведнъж на пазара се появи внушителен излишък от нискоквалифицирана работна ръка, в комплект със скок в търсенето на и без това скъпи квартири:

ВЗРИВ В ПРЕСТЪПНОСТТА
Уникален, както обикновено :lol:
Откри връзка между нискоквалифицираната работна ръка и престъпността.
ПС
Към "уникален" исках да добавя още, ама ще ме вкарат в карцера пак.
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от fenomeno »

ablood написа:...Който е амбициозен, способен и квалифициран вече е намерил своето място в БГ, или е емигрирал....
Предполагам, че не смяташ, че тези, които тепърва смятат да емигрират са неквалифицирани, неамбициозни и нереализирали се!? Надявам се, че няма да се окаже, че (по тази логика) в БГ няма вече хора, които да отговарят на изискванията в програмите за емиграция в Канада (примерно).
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от ablood »

Не се прави на недоразбрал! :tmi:

Тук дискутираме вълната от бъдещи емигранти, чакащи да отпадне забраната. Непрестанният, но контролируем поток не ги плаши. От поколения са свикнали с него.

Сега обаче внушително(!!!) количество българи и румънци са на standby с паспорт и пари за билет.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от def34 »

ablood написа:Сега обаче внушително(!!!) количество българи и румънци са на standby с паспорт и пари за билет.
Това как го разбра?Направил си анкета или си броил по летищата колко българи са на стендбай?Дори и да има вълна от българи желаещи да отидат да работят в Англия, в което доста се съмнявам, Англия е част от ЕС и трябва да си поема ангажиментите под които се е подписала.Иначе там има доста други етноси, няма да ги споменавам вие знаете кои са, които използват системата и вършат престъпления.
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от simeonovi »

def34 написа:
ablood написа:Сега обаче внушително(!!!) количество българи и румънци са на standby с паспорт и пари за билет.
Това как го разбра?Направил си анкета или си броил по летищата колко българи са на стендбай?Дори и да има вълна от българи желаещи да отидат да работят в Англия, в което доста се съмнявам, Англия е част от ЕС и трябва да си поема ангажиментите под които се е подписала.Иначе там има доста други етноси, няма да ги споменавам вие знаете кои са, които използват системата и вършат престъпления.
Точно. А и мисля че вече отшумя това голямо излизане понеже и там няма работа толкова както преди време. Нещата постепенно сами ще се регулират.
А един милион турци да имигрират в България може да стане само ако сме поне развити колкото една Австрия например.
Този пример за турски имигранти който е даден е расистки а не икономически.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от crusader »

Силно се съмнявам огромно количество българи и румънци да заминат за Англия, но със сигурност една немалка част от кандидат емигрантите ще предпочетат Европа пред Канада. Особено след затягането на режима. В крайна сметка за Европа няма да имат нужда от изпити, пари, интервюта, чакане.

Да не забравяме и че ще може да се работи не само в Англия но и във всички останали държави от Европейския съюз.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от roumensp »

От нископлатени бачкатори има нужда навсякъде и който това го устройва, сигурно ще намери нещо. Но колко инженери или доктори ще си намерят работа по специалността, вече е нещо съвсем различно.
И предполагам правиш разлика между гражданин на една държава и гастербайтер. Бил съм 6 години "гастербайтер" в Щатите и само аз си знам колко ми е било добре. Не че е толкова зле, но усещането, че не си техен гражданин, а нещо като 2-ра категория човек / cash cow за данъци не е особено приятно.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от crusader »

roumensp написа:От нископлатени бачкатори има нужда навсякъде и който това го устройва, сигурно ще намери нещо. Но колко инженери или доктори ще си намерят работа по специалността, вече е нещо съвсем различно.
Предполагам повече отколкото ще намерят в Канада. Особено за докторите. Не че и сега няма такива, предимно в Германия. И как няма да има като не им искат немски опит. Но немците са хора практични и имат полза от готови инженери и доктори работещи като такива а не като шофьори на такси из Канада.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от roumensp »

Ти може да си "готов", ама само в твоите очи. :D
Когато ми пратиш картичка оттам, от новия ти офис, може и да ти повярвам.

Ама то само с оплакване и с мързел никъде не става ... Ти имаш ли идея жена ми колко години е чела и на колко изпита се е явила, за да се лицензира? И колко пъти е работила в уикендите? Е така се придобива канадски опит, а не с мрънкане по форумите.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от apple »

roumensp написа:От нископлатени бачкатори има нужда навсякъде и който това го устройва, сигурно ще намери нещо. Но колко инженери или доктори ще си намерят работа по специалността, вече е нещо съвсем различно.
И предполагам правиш разлика между гражданин на една държава и гастербайтер. Бил съм 6 години "гастербайтер" в Щатите и само аз си знам колко ми е било добре. Не че е толкова зле, но усещането, че не си техен гражданин, а нещо като 2-ра категория човек / cash cow за данъци не е особено приятно.
Що тук в Канада ще си намерят ли? Тия ги разправяй на някой друг ;). За съжаление и шофьори на таксита не могат да станат, защото правилата тук са такива. Доста годинки ще трябва да почакат да се сдобият с "правото" да станат бакшиши, камионаджии, автобусни шофьори... Тук така не става за разлика от щатите и ЕС. Или и затова ще се спори? :?: Нископлатен бачкатор е именно това, което очаква въпросните категории именно тук, а за за там не знам.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от roumensp »

apple написа:Що тук в Канада ще си намерят ли?
Не всички. Но повечето от кадърните и тия дето не ги мързи, да. Другите не ме интересуват, защото не съм майка Тереза, че да ги мисля. Всеки сам се оправя така, както може.
На който не му харесва, good luck in UK! :D
Публикувай отговор