Програма за Юни, Юли и Август!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Програма за Юни, Юли и Август!

Мнение от emili_vn »

:y:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Програма за Юни, Юли и Август!

Мнение от Misho76 »

pumpy Прав си!
Разбирам съвета ти за правенето на повече пари,но определени кръгове тук стопират изкуствено хората,които наистина могат и знаят как да го правят.Самата държава умишлено докара до фалит само за тази година редица по-големи фирми.
С днешна дата статистиката за ЕС е за България -най-ниските заплати ,за Дания най-високите за целият ЕС.Държавата ни краде системно и ежедневно под всякаква форма и малкото останали работещи тук.
emili_vn Радвам се,че посещаваш форума и пишеш тук.
Прави сте хора!Емили ще напиша така :Какво мисля за процедура за БГ-тата от година,година и половина-тези срокове вече са мираж.Какво мисля за процедура 5 години?Ако си се родил/а в правилната държава и имаш достатъчно налични средства сигурно не е болка за умиране.С това некадърно управление тук в БГ ,с хилядите безразботни и с родителите ни които умират буквално по улиците или от некадърни доктори вярвай ми не бих загубил тук още 5 години от живота ни.Развили сме тук някакъв потенциал,нямаме вече какво да научаваме или развиваме,обслужваме някакви западни интереси в офисите на големи фирми тук в БГ,засега все още ни плащат,доста ни тъпчат,мачкат и унижават,усмихваме се по протокол,но иначе вътрешно виеме и псуваме.Вече веднъж подали документи и с нагласа за интервюта ,сами знаете че животът тук и да искаме не е същият.Живееме,дишаме,готвиме се за големият ден,но 5 години чакане е убийствен план поне за нас.
Никого не ангажирам с мнението си,разбира се!
:handshake:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Програма за Юни, Юли и Август!

Мнение от borkoo »

pumpy
Само едно нещо не разбрах бате,кво беше онова изцепване за събирането на пари :rofl: извинявай ама явно си забравил колко трудно е това упражнение в БГ.Ако сте на две добри за БГ заплати с 1-2 дечица,кинтите стигат за храна,сметки,почивка и уроци по френски.Иначе за другото си прав на 100% търпение и инвестиране в научаване на езика.

Misho76
Гледам умно момче си,ама не разбирам що се вкарваш в такива филми?Няма такова нещо като 5 годишна процедура за българските кандидати.Аз лично чаках акюзето 5 месеца,интервюто 15 месеца,сега имам баркодове да видим,кога ще пратят медицинските.Абе може би цялата работа ще отиде не повече от 24 месеца.Не виждам причина при теб сроковете да са по различни.Наблягай на езика,а останалото остави на имиграционните,те си знаят работата и целта им е не да те ощетят,а да те одобрят.Споко,знам,че чакането е гадно,но живота си тече и трябва да го живеем по най-добрия начин.
:y:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Програма за Юни, Юли и Август!

Мнение от pumpy »

borkoo написа:pumpy
Само едно нещо не разбрах бате,кво беше онова изцепване за събирането на пари :rofl: извинявай ама явно си забравил колко трудно е това упражнение в БГ.Ако сте на две добри за БГ заплати с 1-2 дечица,кинтите стигат за храна,сметки,почивка и уроци по френски.Иначе за другото си прав на 100% търпение и инвестиране в научаване на езика.
Аз никъде не казах " лесно е да се събират пари в БГ". Това, което казах е, че пари ще ви трябват в Канада много повече от изпушените кутии цигари, прекараните прекрасни вечери по кръчмите, кафенцата през деня и още десетки дребни удоволствийца, на които сме царе там обратно "вкъщи". Знам как никой няма пари за нищо, но вечер като излезеш и не можеш да си намериш празно място по заведенията. И не говорим само за петък и събота, а ежедневно.

И ако си мислиш, че събирането на пари в БГ е трудно, чакай да дойдеш в Канада и да поживееш няколко годинки тук и пак ще си говорим....
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Програма за Юни, Юли и Август!

Мнение от karelia79 »

Разбира се, че всеки предпочита процедура от година-година и половина. Факт е, обаче, че по настоящем няма как това да се случи. Забавяне има при обработката на документите на всички държави. Така че, и да го обсъждаме, и да не го обсъждаме, процедурата ни ще трае толкова, колкото са решили канадците.
А по повод събирането на пари - действително е малко мисия невъзможна в БГ
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Програма за Юни, Юли и Август!

Мнение от Dahila »

Аз се чудех.. има ли възможност като се подават документите да се напише някъде, че имаш готовност интервюто ти да бъде примерно в Инстанбул, при положение, че там има по-често сесии. Както преди е имало кандидати, които ходят на интервю във Виена.
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Публикувай отговор