Кои и защо трябва да имигрират ...... !!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

poumpy написа:После след две три посещения се разбира от разговори, че гледат 20 крави и сутрин предават млякото, после ходят на частно да опаковат зрънчо, след обях си стоят в павилиончето на пазара да си въртят търговийката и т.н. :shock:
Малиии, Иво , тва направо ме разби :D Тея пичове в Радомир били много оправни бе :wink: Без да разбирам много от гледане на животни, все си мисля че да гледаш 20 крави не значи само да ги издоиш сутринта... Мисълта ми е, че без значение дали се водят безработни или не, положението на хората в провинцията е доста трудно. А тва за оплакването си ни е национална черта - кво да се прави :roll:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

То ако трябва 3-членно семейство ще изкара месеца и с 200 лева, няма да умират хората я...
Всякакви сравнения на стандарти са неуместни, защото хората живеят различно. Има заплати и по 120 лева, и по 10000 лева, всякакви неща има по света и у нас. Въпроса е човек да знае защо отива някъде...
Пък и парите н еби трябвало да са ти основния мотив, двигателя за емиграция...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
daka
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 02, 2003 3:32 am
Местоположение: Russe

Мнение от daka »

В Пловдив и София може да вземате по 400лв., но в по-малките градове трудно ще си намериш работа за повече от 250лв. Например ние със съпругата ми сме висшисти и двамата. Тя взема 230лв., а аз 250лв. Като се спрат и данъците и толкова не остава. Е, кажете ми как се гледат и две деца и сметнете по колко лева на човек се пада месечно.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

poumpy написа:КНСБ никога няма да признае, че хоратя живеят добре защото ще си загубят хляба - да не са луди?
Ще ви дам един пример: когато бачках в БГ в град Радомир, не София или Пловдив, имах доста безработни пациенти. Странното беше, че безработните най-друдно им се угаждаше с час за стоматолог - все бяха заети и не можеха да дойдат ??? После след две три посещения се разбира от разговори, че гледат 20 крави и сутрин предават млякото, после ходят на частно да опаковат зрънчо, след обях си стоят в павилиончето на пазара да си въртят търговийката и т.н. :shock: С времето разбрах, че да си безработен в Радомир значи да нямаш държавна работа, както бяха свикнали през социализма - на бюро от 9 до 5 без да вършиш нищо и да взимаш заплата. Просто КНСБ не си задава правилно въпроса - не е важно дали имаш работа, защото очевадно се лъже, а е важно имаш ли доходи. Да не говорим за великото удоволствие да се оплакваме.
Тук в Монреал виждам празни заведения и то в 6 и половина като се брибирам от работа - в София в 6 и половина не може да се седне никъде.
tva beshe i problema na EU kato priemashe Polsha - tam ima tolkova hora po selata deto ne rabotiat na zaplata - beshe truden vaprosa s taxaciata, socialnite i s fermerskite subsidii
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Mariana
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Mariana »

То ако трябва и с двеста лева ще изкара едно тричленно семейство, естествено, че няма да умират хората я... Хляб и сол и вода само - изпитана рецепта!
То ако трябва и тока ще им отрежат, че не могат да си го платят, пък ако трябва и радиаторите ще им свалят и хазяйна няма много да се замисли, ако не си платят наема и ще ги изхвърли на улицата, кво пък толкова, няма да умират я, нали има и други по-важни неща от материалните! :wink:
Естествено, че парите не са най-важното нещо, но когато си зависим от тях всеки ден, нека някой ми каже, че не е! Няма да му повярвам, дори и на този, който има в повече....
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

!

Мнение от holy »

В подкрепа на Botzo:

Част от заглавията в news.bg за 23.Април.2004:

- Убиха наш сержант в Кербала
- Децата на самоубийцата от "Сухата река" в много тежко състояние
- Работник загина в Русе затрупан в изкоп от пръст
- 18-годишната Виолета остава в ареста, потвърди по-висока инстанция
- Почитат паметта на пожарникарите, загинали в горски пожар край Разлог
- Наш шофьор хванат в Испания с 9 пъти над нормата алкохол в кръвта
- Премиерът наредил проверка на "подкупа" в културното министерство
- Районът на Гълъбово пред екологична катастрофа


...и аз ще кажа - повече няма какво да говорим. Парите наистина понякога не са най-важни!
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: !

Мнение от joro »

holy написа:В подкрепа на Botzo:

Част от заглавията в news.bg за 23.Април.2004:

- Убиха наш сержант в Кербала
- Децата на самоубийцата от "Сухата река" в много тежко състояние
- Работник загина в Русе затрупан в изкоп от пръст
- 18-годишната Виолета остава в ареста, потвърди по-висока инстанция
- Почитат паметта на пожарникарите, загинали в горски пожар край Разлог
- Наш шофьор хванат в Испания с 9 пъти над нормата алкохол в кръвта
- Премиерът наредил проверка на "подкупа" в културното министерство
- Районът на Гълъбово пред екологична катастрофа


...и аз ще кажа - повече няма какво да говорим. Парите наистина понякога не са най-важни!
Хе, те пък нашите новинари все гледат нещо черно да открият и да го пишат 2 месеца, като че в другите страни е рай.
По въпроса за заплатите и пенсиите- абе вчера един дядка идва при мен и ме моли да му стана поръчител, иска да отваря магазинче и му трябва кредит. Пенсията му 420 лева на месец, и не му стига, питам го как с такава голяма пенсия и на дърти години ще се занимава и с бизнес, пък той ми казва- цял живот съм бачкал яко, затова и пенсията ми е голяма, не мога сега да стоя така.
Та на който не му стигат парите си търси начини, и аз си търся от време на време нещо- я да напечатам нещо на някой, я чертежче, то палри винаги можеш да изкараш, щото и в Банско е доста висок стандарта, една карта за лифтовете за 1 ден е 25 лева, като сложиш и мамбото, и пиенето вечерта- 100 лева на ден ти трябват за да си бял човек. Тия от КНСБ трева да пасат с техните 320 лева на месец, толкова е една нощувка в хотел Танне :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

-Az i jena mi otlagahme zabolekarite v Bg 8 meseca za da spe4elim pari-na gurbet razbira se.Varnahme se i platihme 1000USD.
-za procentite-"96,4% ot vsiaka statististika e izmislica"-Udi Alan.
за Варна-трудно ще започнеш където и да е за повече от 250,било то с висше или с 2.Боксониера на хубаво място е от порядъка на 300-400 лв.Сигурно и в София е така,но там заплатите ги умножи по 2-3.България се отърва от турско и т.н.робства,но от Софийско няма да може :)Софиянци не се обиждайте-не говоря за местните хора там,познавам много Варненски пришълци,които мътят централно водата.Аз също смятах да "имигрирам" в София ако нещо се издъни с Канада.
"Всеки град,който не е на брега на морето,е провинция"-Хемингуей
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

Ami pravi sa horata che parie ne sa vsichko, no sa mnogo, mnogo...

Ta v taq vruzka, ima neshta v BG, koito ne sa svurzani sas zaplatata, koqto ti poluchavash. Moze i da poluchavam 5-10000 lv. na mesec, no ako ostanalata chast ot naselenieto poluchava po 200-300, togava kakuv e smisala... 1 ptichka standart ne pravi :idea:

No tova ne e vsichko, ima mnogo drugi neshta koito trqbva da se promenqt v BG za da stane naistina dobro mqso za ziveene. Samo za primer :
Kato te spre policai da ti kaze dobar den, a ne da zapochva sas Zdrasti, sega kakvo shte pravime...?
Da mogat horata spokoino da izlizat pred bloka s decata si, bez da gi napadat ordi ot bezdomni kucheta ( ili v nai dobriq sluchai domashni, koito se vodqt bez kaishka i osir*t trevnite ploshti )
Da moga kato zavursha universitet, da si namerq rabota, a ne da trugna da molq blizki i poznati da me butat nqkude ( to ot tova idva chast ot shurobadzanashtinata )
Da moga kato eventualno 1 den pochna da pechelq po 5-10000 na mesec, da ne se nalaga da si broniram kolata i da hodq vuorazen po ulicata.
Da ne se nalaga da si ograzdam hubavata kusha s 5 metra zid, ta da ne moze nikoi da vleze i da mi otkradne imushtestvoto...
Kato se razmina s nqkogo po ulicata da nqmam chustvoto che iska da mi prereze gruklqna za nqkvi si 100-200 lv.
Da moga da vursha neshto polezno a ne ot 6 sledobqd da visq po kafetata... :wink: :) :D ( ne se surdete malka zakachka )

Ima oshte mnogo mnogo neshta, no nqma smisal da vi gi obqsnqvam, vse pak vsichki sme Bulgari i si gi znaem tiq raboti...
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

Dimitar Kolev написа:-Az i jena mi otlagahme zabolekarite v Bg 8 meseca za da spe4elim pari-na gurbet razbira se.Varnahme se i platihme 1000USD.
-za procentite-"96,4% ot vsiaka statististika e izmislica"-Udi Alan.
за Варна-трудно ще започнеш където и да е за повече от 250,било то с висше или с 2.Боксониера на хубаво място е от порядъка на 300-400 лв.Сигурно и в София е така,но там заплатите ги умножи по 2-3.България се отърва от турско и т.н.робства,но от Софийско няма да може :)Софиянци не се обиждайте-не говоря за местните хора там,познавам много Варненски пришълци,които мътят централно водата.Аз също смятах да "имигрирам" в София ако нещо се издъни с Канада.
"Всеки град,който не е на брега на морето,е провинция"-Хемингуей
Хайде де, стига вече с тая София, и там 10% от хората са добре, останалите мизерстват дори повече от тия в провинцията. Живял съм и съм бачкал преди време и в София, имам и много познати и роднини там, и там не дават по хиляда лева заплати на всеки срещнат :D :D :D
В Банско има към 200 а може вече да са и 300 софиянци, които бачкат, от София дошли в наше тъпо село да изкарват пари, и на други места в провинцията има софиянци, не всеки може да си намери работа и в София. А да ви кажа, че аз лично предпочитам да живея във Варна пред София, много по-хубав град, по-чист, пък и на морето си е по-хубав климатът, в София през лятото е гадно и не се диша.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Dimitar Kolev написа: ..."Всеки град,който не е на брега на морето,е провинция"-Хемингуей
Absolyutno, gradski! Absolyutno! To tova im e problemat v Zapadna bg, che povecheto hora, koito sam sreshtal ot Pleven, Radomir, Pernik, Vraca, Vidin i drugi naseleni mesta v Zapadna bg, kato chuyat Sofiya i izpitvat edva li ne blagogovenie i ogrmen respect, samo che pri men takiva ne minavat.
A, inache taya tema za imigraciyata e obsajdana hilyadi pati, no to e yasno zashto imigrirat horata, povecheto imigrirat samo zaradi parite, no ima i takiva, koito imigrirat, zaradi prestapnostta, korupciyata, seleniyata, badeshteto na decata si, svoeto badeshte, svobodata da patuvat kadeto si poiskat i drugi faktori ili zaradi kombinaciya ot tezi faktori. Za moyata imigraciya pone 50 % sashto ikonomicheskta situaciya v bg izigra rolya, no kakto nevednaj sam kazval, dori i ray da stane bg za vrshtane nazad ne iskam i da si pomislyam na san. No, tova si e moe mnenie, az uvajavam izborat na vseki. Shtom nyakoy iska da imigrira, da imigrira, shtom iska da stoi v bg ili kato doyde da se vrshta, ami da go pravi. Koy sam az da kazvam na koyto i da e koe e nay-dobroto za nego. Neka vseki pravi tova, koeto go pravi shtastliv. Az stoya v tazi strana, zashtoto za prvi pat v jivota si se chuvstvam shtastliv i tova e nay-vajnoto za men. Kogato ida pred parlamenta i se ogledam i vidya na horizonta samo kanadski znamena tova me izpalva s kef i radost, che sam chast ot tazi strana! V nyakolko drugi strani moga da imigriram, da napravya kariera i da poluchavam poveche pari otkolkoto v Canada, no edva li shte se chuvstvam tolkova got, kolkoto tuk, zatova i stoya tuk. No, neka vseki sam reshi dali Canada e negovoto myasto!
Good luck na vsichki!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Canuck написа: To tova im e problemat v Zapadna bg, che povecheto hora, koito sam sreshtal ot Pleven, Radomir, Pernik, Vraca, Vidin i drugi naseleni mesta v Zapadna bg, kato chuyat Sofiya i izpitvat edva li ne blagogovenie i ogrmen respect, samo che pri men takiva ne minavat.
никога не съм благововеяла и изпитвала огромен респект като чуя София, но ми беше хубаво докато живеех там поради простата причина, че тогава бях студентка ! :lol: :lol: От черноморските градове само във Варна се чувствам като у дома си!
А с останалата част съм съгласна с теб - човек трябва да живее там където се чувства конфортно - независимо дали е Канада , България или Тамбукту! За да разбереш къде ще ти е най- добре трябва да поживееш на местата за които си мечтал и да не се упрекваш цял живот, че не си опитал.
Vesi
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:21 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Vesi »

Още малко за заплатите в Бг - аз съм с висше образование, работя като учител в елитна гимназия и заплатата ми по фиш е 219 лв. бруто.
След данъци остават има-няма 190!!!!!

А един гарсониерен наем във Варна не е под 120-200 евро в кварталите. Да не говорим за цени на имотите - квадратен метър жилище в централните части на града е между 400 и 700 евро!!!!

Сами преценете дали това съотношение с поне сравнимо с цените и заплатите в Монреал. Едва ли!
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

zashto iskam da immigriram li? zashtoto ne mi se jivee poveche v ta zi darjava,kadeto vseki den ti obiasniavat kolko podobre stava ......za "niakoi" ;koito e tragnal da immigrira ne go e napravil ot lesno......naistina parite ne sa vsichko......pochti vinagi nesa dostatachno
THE LAST LINE OF DEFENSE
Botzo

Мнение от Botzo »

Аз незнам каде ги гледате тия суми, но и аз имам познати и се са от София ........ и максимума за което съм чул е 350 лева. Е сега може да излизе че средата ми е от средна ръка, ама може. Аз такива заплати от по 500 - 1000 лева заом знам че някой някаде получава в БГ-то. Саом за сравнение ...... до колкото виждам все още със средна работна заплата не може да се наеме апартамент в центъра от 2 ма души които да зе издържат и да гледат бебе. А тук дето всички ми викат че Аржентина е циганска страна и е в КРИЗА ние все още продължаваме да го правим. Таак че аз съм склонен да приема определението за Аржентина ама се питам тогава БГ каква е?
Може и парите да не са всичко, но всичко от което здравият разум има нужда (било малко или много) е ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ. Жалко е ама е истина. И с такива вълни на имигранти скоро само турците и циганите ще останат там и ще пуснат 2-ри новини на майчин език, този път на цигански ........ и така. Купон голям.
Заключено