Пренос на багаж за Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Boqna
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 10:20 am

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Boqna »

здравейте,
да точно така повечето неща са ни нови, а и има неща със сантиментална стойност :$
Поради тази причина зададох въпроса как стоят неща с пренос на багаж.

Да относно заминаването иситина е , че го решихме спонтанно тъй като виждаме какво става в БГ и вече ни писна, а й все пак за детенцето ни мислим и за неговото бъдеще.

Все още нищо не сме почнали да правим относно документация, тъй като проучваме как стоят нещата в Канада и най-вече ни интересува намирането на добре платена работа, на базата на която ще живеем добре тримата :) .

И тъй като предполагам знаете, че най - вече ние жените мислим за домът, семейството и покъщнината, а и няма на кого да оставим нещата, а и не ми се вярва с тази криза да ги продадем, за това питах каква е опцията за пренос ;)

Благодаря
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от ablood »

Boqna написа:най-вече ни интересува намирането на добре платена работа
Отговорът на този въпрос е лесен.
Ако сте се доказали в България като способни и амбициозни, ще успеете и тук.

Ако в БГ сте разчитали повече не връзки, помощ и късмет, то и тук няма да прогресирате. Разликата е, че тук бедните живеят доста сносно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Boqna
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 10:20 am

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Boqna »

Разбира се,че всичко двамата със съпруга ми сме постигали.

Ако може един въпрос, това което сме намерили като работа е системен администратор на заплащане 100 000$ годишно !

Интересува ме това как е като заплащане това , разбира се като приспаднем данъците ?

С това което остава като пари ще може ли да живеем добре - плащане на битови нужди, наем, такси, храна, дрехи , без глезотий разбира се!?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Koko »

Boqna написа:Разбира се,че всичко двамата със съпруга ми сме постигали.

Ако може един въпрос, това което сме намерили като работа е системен администратор на заплащане 100 000$ годишно !

Интересува ме това как е като заплащане това , разбира се като приспаднем данъците ?

С това което остава като пари ще може ли да живеем добре - плащане на битови нужди, наем, такси, храна, дрехи , без глезотий разбира се!?
Извинявай, това за работата като системен администратор за къде се отнася? Същото се отнася и до данъците и издръжката на живот - уточни за къде питаш, защото между различните канадски провинции и градове има разлики, както в данъците, така и в издръжката на живот.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Boqna
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 10:20 am

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Boqna »

Работата се намира в Торонто.

А като цяло в Торонто какъв е процента на англо и френско говорящите?

Питам до колко ще ни трябва и френски освен английски?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от pumpy »

Boqna написа:а й все пак за детенцето ни мислим и за неговото бъдеще.

и най-вече ни интересува намирането на добре платена работа, на базата на която ще живеем добре тримата :) .
Това са някакси странни изказвания за в обща комбинация на нов имигрант. Не че няма такива слезнали от самолета и започнали със 100к в Торонто, но все си мисля, че тези започнали с 15 кинта на час са мнозинство. От там идва и ужасното разочарочание на много индивиди, на които след няколко месеца/годиан Канада им става крива и се обръщат назад.
Личен съвет: Ако искаш да е заради вас и детето, посмали малко/много очакванията през първите 2-5 години, зарежи мебелите и си купи еднопосочни билети и не мисли за връшане даже и за ваканция до БГ през това време.
Boqna
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 10:20 am

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Boqna »

Благодаря за съветите, друго е като имаш и мнението на хора които вече са там .

Това относно парите е написано в обява за работа. Доколко е вярно незнам?!

Добре с 15$ / час как се живурка?
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от mufc »

Boqna написа:
Добре с 15$ / час как се живурка?
Това на вас дали ще ви стигат тези пари никой не може да ви каже. Много зависи какъв ви е стандарта в България.
Последно промяна от mufc на Сря Ное 30, 2011 11:19 am, променено общо 1 път.
Manchester United Football Club
Boqna
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 10:20 am

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Boqna »

Това е така, всеки човек е различен.

Но като стандар как е за там - малко, много, средно....
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от ivandaman »

Понякога ми е трудно да повярвам че този тип теми са "for real" и че има толкова наивни хора. Затова винаги имам съмнения че се пускат с цел да се разлаят кучетата..

В този специфичен случай се слага каруцата пред коня, защото се обсъждат тривиални неща а не най-важните като процедури точки и т.н.

А относно работата като системен администратор за 100К на година, такова животно в Канада няма. В САЩ може би преди кризата, но в Канада не. Така че просто няма как да взема насериозно някой от БГ който твърди че си е намерил работа в Канада за 100К..

Иначе конкретно по темата.

Разбира се че няма смисъл да се влачат мебели и покъщнина от БГ... Ако сантименталната стойност на маси, столове, тенджери и тигани е толкова висока, може би е по-добре човек да си остане при тях.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от mufc »

Boqna написа:Това е така, всеки човек е различен.

Но като стандар как е за там - малко, много, средно....
За едни средното е малко, за други малкото си е екстра... много е относително.
Manchester United Football Club
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от miteto »

Boqna написа:Благодаря за съветите, друго е като имаш и мнението на хора които вече са там .

Това относно парите е написано в обява за работа. Доколко е вярно незнам?!

Добре с 15$ / час как се живурка?
Може и да е вярно щом е написано в обявата, но в Торонто няма недостиг на системни администратори, така че въпроса не е дали има такива заплати, а доколко един новопристигнал емигрант може да се пребори за тях. Аз не мисля че е много вероятно.
От друга страна с 15/час няма да си гладен и жаден или на студено, но може да се окаже, че финансовият ви стандарт е по-нисък от този, който имате в момента в БГ. Минималната заплата е $10.25/час в Онтарио, но с тези пари в Торонто хич не е лесно. Определено е по-лесно отколкото в София с минимална работна заплата, но това не е голямо успокоение освен ако в момента не сте на заплати близки до минималната.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от miteto »

ivandaman написа:А относно работата като системен администратор за 100К на година, такова животно в Канада няма. В САЩ може би преди кризата, но в Канада не.
Има, но не са под път и над път - а на правителствена работа с достатъчно стаж може и по-голяма заплата да има, защото там задължително им увеличават заплатите според профсъюзния договор.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Koko »

Boqna написа:Благодаря за съветите, друго е като имаш и мнението на хора които вече са там .

Това относно парите е написано в обява за работа. Доколко е вярно незнам?!

Добре с 15$ / час как се живурка?
Чакай сега - едно е да имаш оферта за работа, това би ви спестило и всичките главоболия по самата имиграционна процедура, друго е да си видяла обява за такава работа. Тук следва въпроса - ако приемем за момент че сте вече в Канада, имате статут и право на работа - давате ли си реална сметка какви са шансовете да се преборите за такава работа?

За френския - в Торонто не е нужен.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Kan_Tangra »

хахахаха, и аз се питам, дали някой си прави майтап за да разлая кучетата, или наистина има толкова наивни хора.
Сега ако разкажеш и какви са ВАШИТЕ квалификации, за да кандидатствате за тая работа за системен администратор за 100к ще стане още по-смешно. :rofl:

Отговаряте ли на образованието, стажа, който се иска, езиците?
При вс положения това трябва да е някаква синиър позиция, дори тийм лийдър или нещо такова.
Как някой ще дойде от бг и ще кацне да ръководи няколко човека родом от тука, с местно образование (което е на светлинни години от това в бг)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор