Поводи за национална гордост

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от azzura »

Тази статия е копирана от в.24 часа.Ето още една от същия автор:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=996421"
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от ivandaman »

azzura написа:Тази статия е копирана от в.24 часа.Ето още една от същия автор:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=996421"
Тук вече се е олял отвсякъде .. "Природните богатсва раждали тероризъм"?? :crazy: :crazy:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Bistra »

На мен много ми се иска да взема сериозно отношение по първата статия, защото тя отваря темата, но ще го направя като се върна в къщи, защото сега нямам много време. Смятам, че това второто не би трябвало да обезмисли верните неща казани в първата статия.Иначе втората статия (ако е наистина на същия автор) подкрепя убеждението ми, че журналистите са странно племе и че човек трябва да мисли над това какво му казват, а не да вярва сляпо. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от pavelyankov »

Тоя Зюмбюлев е едно ниско човече, с тесни раменца, малки и сухи ръчички, оная му работа сигурно също е малка. И чрез статиите си се опитва да ни убеди колко е умен. Бая комплекси има да избива.
Вие вярвате ли, че в България има обективна и независима журналистика ?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от azzura »

Не, не вярвам.Като го чета тоя се съмнявам, че изобщо има журналистика.Писанията му нямат структура, хаотични са и единственото, което ги обединява е думичката ''тъпо'', сякаш ги е писал деветокласник.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от IRA »

Това второто не е статия, а някакво мнение . Това му мнение не го споделям, но първото да. Спортните успехи не могат да бъдат повод за национална гордост или по точно казано личните успехи на даден човек не могат да бъдат повод за национална гордост.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от miteto »

IRA написа:Това второто не е статия, а някакво мнение . Това му мнение не го споделям, но първото да. Спортните успехи не могат да бъдат повод за национална гордост или по точно казано личните успехи на даден човек не могат да бъдат повод за национална гордост.
Тогава според теб понятието "национална гордост" не трябва да съществува, защото по дефиниция това е гордост от големи постижения на друг човек (или група от хора) от същата националност. Дали това са постижения в спорт, война, изкуство и т.н. според мен не би трябвало да има голямо значение.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от azzura »

И защо да не са повод за гордост?Не виждам нищо лошо в това.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Bistra »

miteto написа: Тогава според теб понятието "национална гордост" не трябва да съществува, защото по дефиниция това е гордост от големи постижения на друг човек (или група от хора) от същата националност. Дали това са постижения в спорт, война, изкуство и т.н. според мен не би трябвало да има голямо значение.
Абсолютно съм съгласна, изключвайки войната. Не зная, но някакси не ми звучи добре като проява на гордост, понеже дори и да ти донесе победа ти търпиш и загуби на хора,с което само по себе си не можем да се гордеем.
Само, че при нас каква беше ситуацията в спорта.Ами не е тайна, че спортистите бяха богопомазани. Осигуряваше им се по-висок стандарт на живот за да прославят страната. Имаха и привилегията да пътуват на запад, докато другите не. Развитието на спорта беше държавна политика.Я, да видим обаче така ли беше за всички? Тук например можеш да запишеш детето си да тренира съвсем аматьорски от съвсем ранна възраст и то има достъп до най-добрите зали и спортни съоръжения.Така ли беше в България навремето?Ами какво излиза? Значи цялата нация е работила за една шепа хора за да можем после да се просълзяваме като се вдига националния ни флаг.Ами, ако не спечелеха медал някой търсеше ли им отговорност?На мен честно ми звучи гротескно такава гордост като си дадем сметка за положението на останалата част от населението. При всичките привилегии, които им се даваха точно спортистите бяха тези, които бягаха най-много на запад и после се състезаваха под чужд флаг.Трябва ли тогава да се гордеем с тях (подобно на постижението на Джон Атанасов направено за чужда държава ) или не?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от ablood »

Националната гордост е нещо нормално, както и семейната, расовата...

И на мен ми става готино когато някой каже "Аааа.. Българин? Стоичков, кисело мляко, черноморие (или нещо подобно)".

Ама насилствено побългарени и втълпявани глупости като кирилицата, компютрите и подобни нелепости ме дразнят
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Bistra »

Ау, и аз имам приятел.Едвам може да казва Велико Търново, обаче си спомня как е ял в хотела овче кисело мляко с мед.(Много странно за кебекар, щото те мразят по принцип миризмата на овце. :D )
Аз го предпочитам с боровинки, ама както и да е. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от IRA »

miteto написа:
IRA написа:Това второто не е статия, а някакво мнение . Това му мнение не го споделям, но първото да. Спортните успехи не могат да бъдат повод за национална гордост или по точно казано личните успехи на даден човек не могат да бъдат повод за национална гордост.
Тогава според теб понятието "национална гордост" не трябва да съществува, защото по дефиниция това е гордост от големи постижения на друг човек (или група от хора) от същата националност. Дали това са постижения в спорт, война, изкуство и т.н. според мен не би трябвало да има голямо значение.
Всъщност според мен наистина това понятие е лишено от смисъл, не го разбирам. Не разбирам как може някой да се горде с това, че някой друг някъде е положил усилия и постигнал нещо.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от ivandaman »

Според мен "национална гордост" е ако живееш в държава с която може да се гордееш и чувстваш че ти също допринасяш по някакъв начин за нейното развитие.

Пример: Ако живееш в държава с добра инфраструктура, добре потдържана, чиста, със ясни правила и закони които се спазват от булшинството от населението (изключения винаги има).
Ако живееш в държава която окуражава хуманноста, грижи се за възрастните, хората със "специални нужди", поставя децата и тяхното обучение като основен приоритет и т.н.

... Според мен имаш пълното право да изпитваш "национална гордост".

Също смятам че факторът "съвременна дейвствителност" е по-определящ от фактора "славно минало". Не че "славното минало" не е важно но то не те облагодетелства по никакъв начин ако настоящето ти е мизерно.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от crusader »

ivandaman написа:Според мен "национална гордост" е ако живееш в държава с която може да се гордееш и чувстваш че ти също допринасяш по някакъв начин за нейното развитие.

Пример: Ако живееш в държава с добра инфраструктура, добре потдържана, чиста, със ясни правила и закони които се спазват от булшинството от населението (изключения винаги има).
Ако живееш в държава която окуражава хуманноста, грижи се за възрастните, хората със "специални нужди", поставя децата и тяхното обучение като основен приоритет и т.н.

... Според мен имаш пълното право да изпитваш "национална гордост".

Също смятам че факторът "съвременна дейвствителност" е по-определящ от фактора "славно минало". Не че "славното минало" не е важно но то не те облагодетелства по никакъв начин ако настоящето ти е мизерно.
Националната гордост не е нещо, което "те облагодетелства по някакъв начин". Съжалявам ама не всичко опира до ползата. Най-малкото това.

П.С. Това "булшинство" много sticky се оказа. Не че нещо, ама звучи почти като булшитство ;)
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от crusader »

ablood написа:Националната гордост е нещо нормално, както и семейната, расовата...

И на мен ми става готино когато някой каже "Аааа.. Българин? Стоичков, кисело мляко, черноморие (или нещо подобно)".

Ама насилствено побългарени и втълпявани глупости като кирилицата, компютрите и подобни нелепости ме дразнят
И кой има правото, според теб, да се гордее със създаването на кирилицата ?

Дано въпросът ми не е много нахален, че ще довтаса пак г-н Геноцид и става лошо 8)
Публикувай отговор