Старт на процедурата

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от Вик »

tinval написа:Сертификатите са хубаво нещо, особено ако ти ги поискат преди интервюто. На самото интервю те нямат тежест, защото чрез самия диалог се установява нивото което е записано и каквото прецени интервюиращия, това е. От съфорумниците съм срещал един случай при който са искали сертификати и за двата езика както на основния така и на придружаващия кандидат. За английския не са държали да е някой от Изискваните от Гида, което си е странно по-принцип. След изпращането на тези сертификати, от Виена решават да не ги викат на интервю и им пращат нужните документи за следващия етап по пощата ( става въпрос за Ninushevi ). До колкото ги усещам нещата, Английския е по скоро допълнение ( бонус към точките ) от колкото приоритет.
Изобщо не си правя сматка, че няма да ни викнат на интервю и директно ще минем. По-скоро очаквам проблеми и е вероятно е да ми поискат сертификати (като знам какъв карък съм), и скам да свърша тази работа преди да е станало време. Ако не ги поискат - здраве да е! А за английския не съм много съгласен, че е само допълнение, въпреки че е на второ място. Доста точки са, а и от приатели в Монреал знам, че за много професии е задължително да се знае добре и английски.
RKG
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 3:34 pm
Местоположение: Русе->Варна->........

Re: Старт на процедурата

Мнение от RKG »

Здравейте!
От няколко дни ви чета. Пресметнах точки за мен и съпруга ми, които честно казано не ме удовлетвориха.Моля за помощта ви, имам затруднения при изчисляване на точките за образование и трудов стаж Надявам се, че не би било проблем, ако напиша това, което съм изчислила и вие ми помогнете с препоръки и корекции при изчисляването.
Той(водещ кандидат) е на 25 години. Владеене на английски B2, френски B1.Висше образование- Стопанско управление (Мениджмънт в туризма). Трудов стаж: Работи от година и малко като мениджър в заведение за бързо хранене.. Надежда ми дава това, че в академичната справка има заложена дисциплини като Управление на ресторантьорството и съответно професионалния му опит би се признал като именно стаж по специалността.

Аз: Бакалавър- Журналистика. За жалост не работя по професията си. Френски B1.
Ето как изглеждат нещата по мои първоначални сметки:
Той:
Образование:Диплома висше образование- 10 т.
Сфера: Видях, че в списъка бизнес администрация дава 12т. , но пък и прочетох, че не е много надеждно да разчитам на точките за област. – 0т.
Професионален опит- 4 т.
Възраст- 16т.
Френски език- 8 т.
Английски – 4 т.
Фин.несависимост- 1т.
Аз:
Образование: 3 т.
Възраст- 3т.
Френски- 4т.
Общо: 53 т.

Благодаря предварително за помощта ви и се извинявам за дългия пост!
"The only thing that will stop you from fulfilling your dreams is you."
RKG
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 3:34 pm
Местоположение: Русе->Варна->........

Re: Старт на процедурата

Мнение от RKG »

Здравейте!
От няколко дни ви чета. Пресметнах точки за мен и съпруга ми, които честно казано не ме удовлетвориха.Моля за помощта ви, имам затруднения при изчисляване на точките за образование и трудов стаж Надявам се, че не би било проблем, ако напиша това, което съм изчислила и вие ми помогнете с препоръки и корекции при изчисляването.
Той(водещ кандидат) е на 25 години. Владеене на английски B2, френски B1.Висше образование- Стопанско управление (Мениджмънт в туризма). Трудов стаж: Работи от година и малко като мениджър в заведение за бързо хранене.. Надежда ми дава това, че в академичната справка има заложена дисциплини като Управление на ресторантьорството и съответно професионалния му опит би се признал като именно стаж по специалността.

Аз: Бакалавър- Журналистика. За жалост не работя по професията си. Френски B1.
Ето как изглеждат нещата по мои първоначални сметки:
Той:
Образование:Диплома висше образование- 10 т.
Сфера: Видях, че в списъка бизнес администрация дава 12т. , но пък и прочетох, че не е много надеждно да разчитам на точките за област. – 0т.
Професионален опит- 4 т.
Възраст- 16т.
Френски език- 8 т.
Английски – 4 т.
Фин.несависимост- 1т.
Аз:
Образование: 3 т.
Възраст- 3т.
Френски- 4т.
Общо: 53 т.

Благодаря предварително за помощта ви и се извинявам за дългия пост!
"The only thing that will stop you from fulfilling your dreams is you."
Аватар
tinval
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 5:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Старт на процедурата

Мнение от tinval »

Не ви достигат поне 10 точки. Най-широко тиражираният вариант за пошишаване на точките е да се пишат по-високи нива на езиците и после да се доказват, било със сертификат и в последствие на самото интервю. Друг по-нестандартен вариант е да ви се роди бебе което ще ви прибави 4т . Ако изчакате половин година, стажът на съпруга да стане 24 месеца прибавяте още 2т. Ако твоят друдов стаж (общ ) е повече , при равни показатели за езиците може да се завъртят позициите на водещия и придружаващия.
DCS изпратени 27.08.2011
DCS пристигнали 31.08.2011
Accusé 15.03.2012
Мейл за изчакване на интервю 02.10.2012.
Интервю на 19.09.13
Медицински 20.01.14
Доп. док. до Букурещ 10.03.14 - копия на университетските дипломи
RKG
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 3:34 pm
Местоположение: Русе->Варна->........

Re: Старт на процедурата

Мнение от RKG »

Благодаря за отговора! :)
Наистина като вариант и ние мислехме евентуално да повишим езиците
Общият стаж на съпруга ми е 3 години, но не знам дали трябва да броим останалите 2 години, при положение, че те са на позиции като инструктор и готвач (готварската му професия е в следствие на дипломата за средно образование).
Наистина ни е малко сложно с изчисляването на стажа и много оценяваме съветите и помощта на всички ви.
"The only thing that will stop you from fulfilling your dreams is you."
Аватар
tinval
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 5:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Старт на процедурата

Мнение от tinval »

И аз се лутах не малко време относно точкуването за стажа, но след коментарите на Linko ( който за съжаление не е вече участник във форума ) нещата се поизясниха. Та ако на водещия кандидат му се вменят точки за "област на образование" ( точки различни от тези които се дават за "ниво на образованието" например 10т за бакалавър ) сиреч професията му е "търсена", той ще получи точки само за стаж по съответната специалност на неговото образование ( напр. завършил си Счетоводство и си работил от последните пет години само 2 като счетоводител и 3 като офис сътрудник, точки получаваш само за тези 2 години). Ако професията ти не е "търсена" ( нямаш допълнително точки за "област на образование" ) то се гледа общия стаж през последните 5 години и може да се получат до 8т при над 48 месеца. Тънък момент е че общия стаж трябва да е на ниво "квалифициран работник". Дали дадена диплома за завършено образование ще бъде призната за "търсена професия" е в ръцете на имиграционните служители, както не веднъж е споменавала наша съфорумница " може наименованията на професиите да са 1:1 и пак да не ти дадат точките за област на образование, сравняват се изучаваните предмети и трябва да има препокриване поне на 80% (ако не бъркам) ". Също така едно от условията да получиш точки за "област на образование" е да си получил дипломата си в рамките на последните 5 години ( преди подаване на първите документи ) или ако дипломата е по-стара в рамките на тези 5 години трябва да има поне 1 година стаж по специалността от дипломата.
DCS изпратени 27.08.2011
DCS пристигнали 31.08.2011
Accusé 15.03.2012
Мейл за изчакване на интервю 02.10.2012.
Интервю на 19.09.13
Медицински 20.01.14
Доп. док. до Букурещ 10.03.14 - копия на университетските дипломи
RKG
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 3:34 pm
Местоположение: Русе->Варна->........

Re: Старт на процедурата

Мнение от RKG »

Ох има светлина в тунела! :)
Т.е ако сложа точки за област (на образованието) ще се зачете само едната година стаж по специалността.
Както обаче четем, точки за област рядко се дават, за това не сме ги сложили.
Инъче дипломите и на двама ни са от последните 5 години.
В такъв случай, ако погледнем общия стаж и вдигнем нивото на езиците бихме достигнали прага. :?:
Ситуацията си е направо "Риск печели,риск губи" .... :)

Благодарим много за разясненията!!
"The only thing that will stop you from fulfilling your dreams is you."
plamen04
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 2:27 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от plamen04 »

Здравейте,
включвам се от Добрич. Аз и моето семейство също се подготвяме за Квебек. От март учим френски /предимно съпругата ми/, тя ще е водещия кандидат. Имаме син на 1г., Двамата сме с висше образование. Аз съм с 5г стаж по специалността, а тя с малко повече от две. Тя се справя по-добре с езика и затова е водещия. В майчинство е сега. Беше на временен трудов договор по някаква програма и след като излезе по майчинство той изтече и шефът и не я назначи.
Смятаме си точките и долу горе ги събираме. Смятаме да подаваме документи до края на годината.
Док.Виена-09.12.11
Акюзе и TCFQ-26.03.12
Изт. $-03.04.12
Мейл за предст. покана-09.11.12
Интервю-04.06.2014-УСПЕШНО
Док.Сидни-12.06.14
Сума от кр.карта-16.08.14
Покана за мед./мед.-13.08.15/21.08.15
Покани за визи/визи03.09/24.09.15
Полет 19.10.15
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Старт на процедурата

Мнение от emili_vn »

tinval написа:И аз се лутах не малко време относно точкуването за стажа, но след коментарите на Linko ( който за съжаление не е вече участник във форума ) нещата се поизясниха. Та ако на водещия кандидат му се вменят точки за "област на образование" ( точки различни от тези които се дават за "ниво на образованието" например 10т за бакалавър ) сиреч професията му е "търсена", той ще получи точки само за стаж по съответната специалност на неговото образование ( напр. завършил си Счетоводство и си работил от последните пет години само 2 като счетоводител и 3 като офис сътрудник, точки получаваш само за тези 2 години). Ако професията ти не е "търсена" ( нямаш допълнително точки за "област на образование" ) то се гледа общия стаж през последните 5 години и може да се получат до 8т при над 48 месеца. Тънък момент е че общия стаж трябва да е на ниво "квалифициран работник". Дали дадена диплома за завършено образование ще бъде призната за "търсена професия" е в ръцете на имиграционните служители, както не веднъж е споменавала наша съфорумница " може наименованията на професиите да са 1:1 и пак да не ти дадат точките за област на образование, сравняват се изучаваните предмети и трябва да има препокриване поне на 80% (ако не бъркам) ". Също така едно от условията да получиш точки за "област на образование" е да си получил дипломата си в рамките на последните 5 години ( преди подаване на първите документи ) или ако дипломата е по-стара в рамките на тези 5 години трябва да има поне 1 година стаж по специалността от дипломата.
:y: :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Старт на процедурата

Мнение от emili_vn »

RKG написа: Той:
Образование:Диплома висше образование- 10 т.
Сфера: Видях, че в списъка бизнес администрация дава 12т. , но пък и прочетох, че не е много надеждно да разчитам на точките за област. – 0т.
Професионален опит- 4 т.
Възраст- 16т.
Френски език- 8 т.
Английски – 4 т.
Фин.несависимост- 1т.
Аз:
Образование: 3 т.
Възраст- 3т.
Френски- 4т.
Общо: 53 т.
Т.е. неговия френски трябва да е Б2, за да покриете прага от 57 точки.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
klemensia
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 3:19 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от klemensia »

Сега ви чета и си давам сметка,че май нещата при нас няма да се получат ;( Както и да го смятам,като гледам хората с висше образование едва събират нижния минимум,а ние....:(

Аз съм на 24г.,със средно-специално образование в Професионална гимназия по икономика Спец."Счетоводна отчетност".Стаж по специалността нямам,което ми носи 0т.С френския съм абсолютен начинаещ,но да приемем,че мога да достигна някакво прилично ниво до интревюто.С англиския съм средно ниво,но и там мога да завиша точките.

Мъжа ми е на 34г.(нямаме брак-само съвместно съжителство)
Той е също със средно образование-Математическа гизмания с Английски език.Съответно няма професия,по която може да докаже някакъв стаж.През годините е работил на кораб,живял е плътно 6г. в Ню Йорк и през последните няколко години по 6 месеца всяка година,но това няма отношение по кандидатурата му.В момента работи като крупие.
Нивото му на английски е напреднало(има сертификат Тойфел),но с френския е като мен-начинаещ.
Имаме дъщеря на 3г. и финансовата независимос(тя е задължителна така или иначе)

Може би единствения ни шанс е да учим здравата френски и да защититм високи нива,но и те не носят гаранция,че събираме нужния минимум от 63т.:(

ПС.Всъщност сега погледнах,че за придружаващия кандидат не пише да се дават точки за английски език,а само за фреснски :?:
RKG
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 3:34 pm
Местоположение: Русе->Варна->........

Re: Старт на процедурата

Мнение от RKG »

emili_vn написа:
RKG написа: Той:
Образование:Диплома висше образование- 10 т.
Сфера: Видях, че в списъка бизнес администрация дава 12т. , но пък и прочетох, че не е много надеждно да разчитам на точките за област. – 0т.
Професионален опит- 4 т.
Възраст- 16т.
Френски език- 8 т.
Английски – 4 т.
Фин.несависимост- 1т.
Аз:
Образование: 3 т.
Възраст- 3т.
Френски- 4т.
Общо: 53 т.
Т.е. неговия френски трябва да е Б2, за да покриете прага от 57 точки.

Благодаря много, съветът потвърждава и нашите намерения!!! :)
Струва ми се, че и точките за стаж биха се вдигнали при положение, че няма да се взема област на образование,а ще се счете целия стаж.
Сега остава само яко да се заляга над френския.
Мислите ли, че за половин година интензивно и амбицирано обучение е възможно да се достигне ниво Б2?
Разбира се, всичко е много субективно, но ако имате такива примери, които са тръгнали от 0-та ще се радваме да ни окуражите! :)

Благодаря предварително!
"The only thing that will stop you from fulfilling your dreams is you."
RKG
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 3:34 pm
Местоположение: Русе->Варна->........

Re: Старт на процедурата

Мнение от RKG »

klemensia, ние сме също новобранци в това начинание, но минимума е 57 точки,не 63...другите 6 точки идват от точките за адаптивност, които интевюиращия би дал на самото интервю. (ако някъде греша, моля някой ме поправи)
И ние сме начинаещи с френския, но пък сме упорити! :)
"The only thing that will stop you from fulfilling your dreams is you."
klemensia
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 3:19 am

Re: Старт на процедурата

Мнение от klemensia »

RKG,не е така,защото малко по горе в същата тема беше споменато,че мин. за семейство е 63т.А тези 6 точки за адаптивност си прав ,че се дават по усмотрение на самото интервю,но и без тях за семейство се изискват въпросните 63т.
RKG
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 3:34 pm
Местоположение: Русе->Варна->........

Re: Старт на процедурата

Мнение от RKG »

Хмм дали :?: :sweat:
Ако не се лъжа за семейство е 57, а за сам кандидат 49...поне това видях при качените документи в първата тема.
Силно се надявам да е 57, предполагам и вие :)
Моля, компетентните да помагат:)
"The only thing that will stop you from fulfilling your dreams is you."
Публикувай отговор