Със или без жената това е дилемата!!!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от dea »

Така,
1. Записваш жената на курс по френски- от тези дето издават сертификат
2. Обещаваш й помощ в домакинството и гледането на детето като компенсация
3. Убеждаваш я колко добре ще си почива от домашните задължения докато е на курс по френски, как ще се запознае с нови хора и колко е добре да се учи още един език. Наблягаш на езика, а за процедурата казваш:" Ще пробваме ако стане- стане."
4. На интервюто прилагаш сертификата й за френския и ви дават необходимите точки. :)
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
borisboris
Изгонен от форума
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 11:10 am

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от borisboris »

И един мармот загъва шоколад в станиол :rofl:

http://svejo.net/1108093-i-edin-marmot- ... -v-staniol"
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от Kan_Tangra »

За да си отговориш на този класически въпрос трябва първо да си отговориш на друг:
Харесваш ли си жената или не?

Ако не, или не си сигурен, може и без нея да дойдеш.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от leaf »

Когато подаваш документи за имиграция подаваш за цялото семейство. Това е правило и всичките минават медицински прегледи, това също е изискване, независимо дали ще те придружат в Канада или ще останат в България.

Също в документите се казва дали съпругата и децата ще ви придружават в Канада. Ако не на тях не им се издава виза и остава опцията да бъдат спонсорирани по-късно със всички последици от това решение.

Друг важен момент е, че при условие съпругата не желае да ви придружава в Канада, цялото семейство пристига. Съпругата и децата си взимат ПР картите и си се прибират обратно. При това положение винаги могат да обмислят и да се върнат в Канада като спазват законния срок за отсъствие от страната. За момента той е 3х365 дни (3 години) за 5 годишен период.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от Bistra »

Kan_Tangra написа:За да си отговориш на този класически въпрос трябва първо да си отговориш на друг:
Харесваш ли си жената или не?

Ако не, или не си сигурен, може и без нея да дойдеш.
И аз смятам така. Ако се обичате трябва да имате 100% съгласие. (там или тук)
Е, единият ще направи компромис то е видно. :)
Ако ли не - сам. Чужбината не е мястото за разрешаване на семейни противоречия!
Mнението ми не е брачна консултация, но е първият основен въпрос на който трябва да си отговориш преди да започнеш процедурата. Иначе е излишна загуба на време и пари.
Това с новите хора дето ще ги срещне е бла-бла...празни приказки!
Излъжи я да дойде и после недай си Боже да не и хареса....Твое чудо юнашко!!!
Успех! :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Dimazavar
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 4:02 am
Обратна връзка:

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от Dimazavar »

dea написа:Така,
1. Записваш жената на курс по френски- от тези дето издават сертификат
2. Обещаваш й помощ в домакинството и гледането на детето като компенсация
3. Убеждаваш я колко добре ще си почива от домашните задължения докато е на курс по френски, как ще се запознае с нови хора и колко е добре да се учи още един език. Наблягаш на езика, а за процедурата казваш:" Ще пробваме ако стане- стане."
4. На интервюто прилагаш сертификата й за френския и ви дават необходимите точки. :)


Тази идея сякаш е стойностна, обаче дали обръщат внимание на сертификати при положение че човека е на лице пред интервюиращия?
Мерси ДЕА
http://www.dlstore.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Dimazavar
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 4:02 am
Обратна връзка:

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от Dimazavar »

borisboris написа:И един мармот загъва шоколад в станиол :rofl:

http://svejo.net/1108093-i-edin-marmot- ... -v-staniol"

heavy metal forever
:rock: :rock: :rock:
:D :D :D
http://www.dlstore.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от dea »

Чиновникът вярва на документи. Така си аргументира решението. Жена ти може да се притесни на интервюто и да не покаже 100% от знанията си, но като има бучажка това ще натежи за крайното решение. ;)
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от azzura »

По-добре мотивирай жена си.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от KASTA7372 »

Отдавна не бях влизала във форума и ми стана интересно, докато изчета всички коментари...по тази интересна тема:моят съвет-или трябва достатъчно добре да сте наясно вие двамата кой какво иска или изобщо не се захващайте с каквото и да е! Имиграцията не е за всеки-това е труден път по който трябва да тръгнат двама души, да извървят този път двамата и като дойдат тук пак да си останат заедно. Ако единият не е уверен какво иска и какво трябва да прави, то за другия е кауза пертута! Не правете нищо поотделно! Късмет!
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от hadministratora »

leaf, моля те не подвеждай хората! В написаното от теб има някои неща, които са тотално неверни!
leaf написа:Когато подаваш документи за имиграция подаваш за цялото семейство...
Това е вярно до толкова до колкото всички се вписват във формулярите. Но във формулярите също така се посочва кой иска да ходи в Канада и кой не.
leaf написа:...всичките минават медицински прегледи, това също е изискване, независимо дали ще те придружат в Канада...
Това не е вярно. Медицинските са изискване за издаване на виза и на тях ходят само тези, които ще те придружават в Канада. За имиграционните, това са всички, които кандидатстват за виза и ПР статут. Не ги интересвуа дали ще отидеш в Канада, след като си получиш визата.
leaf написа:...законния срок за отсъствие от страната. За момента той е 3х365 дни (3 години) за 5 годишен период.
Това също не е вярно. За да се запази ПР статута се изискват 2 год. физическо присъствие в Канада за 5 годишен период.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от Marto »

hadministratora написа: leaf, моля те не подвеждай хората! В написаното от теб има някои неща, които са тотално неверни!
leaf написа:Когато подаваш документи за имиграция подаваш за цялото семейство...
Това е вярно до толкова до колкото всички се вписват във формулярите. Но във формулярите също така се посочва кой иска да ходи в Канада и кой не.
Дори и да има разлика, тя е просто семантична. Всъщност, строго казано, единствено водещият кандидат "кандидаства", а съпругът/ата и децата са "dependants".
hadministratora написа:
leaf написа:...всичките минават медицински прегледи, това също е изискване, независимо дали ще те придружат в Канада...
Това не е вярно. Медицинските са изискване за издаване на виза и на тях ходят само тези, които ще те придружават в Канада. За имиграционните, това са всички, които кандидатстват за виза и ПР статут. Не ги интересвуа дали ще отидеш в Канада, след като си получиш визата.
Всички dependants - прегледах набързо case law и този термин включва всички членове на семейството на водещия кандидат - трябва да минат медицински преглед, дори и да нямат намерение да имигрират.
hadministratora написа:
leaf написа:...законния срок за отсъствие от страната. За момента той е 3х365 дни (3 години) за 5 годишен период.
Това също не е вярно. За да се запази ПР статута се изискват 2 год. физическо присъствие в Канада за 5 годишен период.
Вярно е... в общи линии де, но зa нуждите на тази дискусия, leaf е казал(а) достатъчно.

Абе, аз и преди съм си мислел това. Ако администрацията реши - както преди години - да раздава годишни "награди", искам да номинирам leaf за най-полезен съфорумник. Неведнъж пуска полезни връзки и винаги на място :y:
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от leaf »

Благодаря, Marto, за уточненията. :)

hadministratora,
Сега е мой ред да напиша "....моля те не подвеждай хората! В написаното от теб има някои неща, които са тотално неверни!.." ;)
Може би не сте искали да подвеждате хората, но моля проверявайте официалните източници преди да пишете. И моля, четете какво е написано и се опитайте да го разберете преди да напишете своя отговор.

Относно това:
leaf написа:
"Когато подаваш документи за имиграция подаваш за цялото семейство..."
hadministratora,
"...Това е вярно до толкова до колкото всички се вписват във формулярите. Но във формулярите също така се посочва кой иска да ходи в Канада и кой не...."

Е добре да дочетете цялата информация докрая, където продължава с изречението:
"Също в документите се казва дали съпругата и децата ще ви придружават в Канада."
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от hadministratora »

leaf, моля за извинение!
Не знам къде ми е била главата, когато съм чел, но определено съм разбрал наопаки по-голямата част от мението ти.
:$ :$ :$
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от leaf »

Извинението се приема. :handshake:
Важното е хората да получат максимално точна информация. :)
Публикувай отговор