Училище в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Училище в Канада

Мнение от IFF »

IRA написа:YMCA имат курсове за деца по английски, но започват от 9 годишна възраст. В събота, три часа. Нивото ( 12 седмици) е 300 и няколко долара.
п.с. С nikolovata сме писали едновременно.
Всъщност, щерката сега ще почва училище, и понеже идва от английска градина ме е страх да не го забрави англето. Ще бъде жалко, затова търся нещо за малки деца.
tini
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:38 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Re: Училище в Канада

Мнение от tini »

IFF гледах в KAZELFA - там предлагат курсове за малки деца по английски-ето сайта : http://www.kazelfa.com/"
Изпратени DSC - 15.01.2007 г.
Интервю - 28.08-успешно
Монреал-10.05.2008 г.
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Училище в Канада

Мнение от hoyden »

Мога да ви дам още една идея за учене на английски за малчуганите. Поне при, тогава 6 годишната ми дъщеря проработи отлично и сега се справя еднакво добре и с двата езика. Първоначално, приятелката й в училище беше японче-англофон и като си играеха, то говореше на английски с нея. С родителите започнахме да практикуваме така нареченото sleep over през уикендите, като се редувахме кой да гледа децата. Нали си нямаме баби тук... :D
И лека- полека, детето започна да проговорва и на английски.
Лятото я записах на англофонски камп и там вече се отприщи съвсем.
А в училище, ( 1 клас) имат по 2 часа седмично английски, но знам, че не правят нищо съществено.
Може би факта, че сме в англофонски район, помага също за научаването на английски.

И аз да попитам нещо. Имате ли намерение да записвате децата си на неделно българско училище? Колкото да се научат да четат и пишат....Аз мисля, да запиша дъщеря ми догодина, но още го обмислям.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
ani_1973
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 1:35 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Училище в Канада

Мнение от ani_1973 »

Здравейте,
и аз имам въпрос относно записване на дете в училище в Канада.
Синът ни сега е в първи клас в България, но няма да завърши цялата учебна година - ще се наложи някъде 10-тина дни по-рано да го отпишем. Днес проверявяхме в училището и директорката ни каза, че ако искаме удостоверение за завършен клас /първи/, ще трябва да си го вземем и сами да го легализираме в Министерство на образованието в София. Ще ни бъде ли необходимо такова удостоверение?
Благодаря предварително на отзовалите се!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Училище в Канада

Мнение от leaf »

ani_1973

"Синът ни сега е в първи клас в България,..." :)

Не ви трябва. Тук ще го сложат в клас според годината на раждане.
Публикувай отговор