Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от haimana »

ivandaman написа:...

Между другото някой ми спомена че в Канада не може да се сваля скайп на мобилните телефнои??? Вярно ли е това??
Аз си свалих на телефона през домашната мрежа. Не ми е правило проблеми.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от becks »

ablood написа:

Между другото е съвсем логично един потребител, консумиращ по няколко тетрабайта на месец да плаща повече от друг, ползващ едва 30-50 гигабайта
За радост обаче интернет не е тръба с вода, от която всеки точи на кило теТрабайти и слагането на "водомери" на модемите е все едно да ти сложат таймер и да плащаш за телевизия на база изгледано време.


Между другото над 100 000 са подписали тази петиция и нещата може би ще се променят, но Канада ще си остане на светлинни години от цивилизования свят по отношение на интернет и онлайн телевизия
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от mwanza »

ivandaman написа:Както и да го погледне човек това си е резил отвсякъде.. Дори и при нас в третият свят няма подобни изцепки..

Между другото някой ми спомена че в Канада не може да се сваля скайп на мобилните телефнои??? Вярно ли е това??
ми аз скайпа го имам на айпода, един френд го има на айфона си. работи си нема грижи. но се случи нещо интересно. имах останали 2-3 евро в акаунта ми и като се опитах да звъня на мобилен телефон и те изчезнаха, а не съм говорил дори и секунда :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от roumensp »

И аз "подписах".
IRA написа:Понякога подписките имат значение.
Така е, като пример ще дам HST-то в BC, което благодарение на петиция след влизането му в сила, ще бъде гласувано на референдум тая година.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от Omega3 »

Решението е взето. Акулите победиха. Тия от СРТС-тo нямат боус. Страх ги е, а и мирише на комунизьм - приятелчетата да са добре.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от John Smith »

Взето е, но може да се отмени. Почти 190.000 подписа/писма до момента, а все още много хора не са се усетили за каква глобална измама става дума. Подписката май ще стига до парламента. Разпращайте линкове, това е единственият начин. И прекъснете всички Bell услуги, ако имат алтернатива.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от Omega3 »

John Smith написа:Взето е, но може да се отмени. Почти 190.000 подписа/писма до момента, а все още много хора не са се усетили за каква глобална измама става дума. Подписката май ще стига до парламента. Разпращайте линкове, това е единствения начин.
Разбира се, че е измама. Нямало достатьчно ифраструктура за да подьржан трафик, а пьк в сьщото време само ни заливат с реклами за невероятно скоростният им интернет. Отгоре на това, не са могли да докажат, че инфраструктурата би се запушила ако започне да тече нелимитиран интернет, но приятелчетата им от СРТС си затварят очите пред тази подробност.

Истината е че Бел и Видеотрон в Кебек биха загубили много ако решението се преобьрне. Народа ще почне да гледа телевизия по интернет и те ще хапнат дрьвцето. Един ден може и да стане това, но за момента лобито им е много яко. Бел знае, че милиони хора едва очакват с нетьрпение да се откачат от тях.

Всичко живо около мен като чуе за Бел и започва да псува. Освен това, Бел са най редовно по сьдилищата и по телевизията за исцепките им и други истории показващи голяма доза на некадьрност и неспазване на правата на клиентите и на тези които не са им клиенти. Аз се чудя как може една фирма с такова реноме, поне тука в Кебек, да вьрти такьв як бизнес. Явно в СРТС-то е отговорьт.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от c200 »

Одобрявам плащането на гигабайт и поскъпването на интернет.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от John Smith »

Има някакъв лъч надежда. Ако не друго, поне можем да получим малко по-добри условия.

Reverse internet billing decision, Liberals say
Industry Minister Tony Clement says CTRC decision will be 'studied carefully'

http://www.cbc.ca/technology/story/2011 ... rneau.html"
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от haimana »

c200 написа:Одобрявам плащането на гигабайт и поскъпването на интернет.
Защо
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от ivanko13 »

c200 написа:Одобрявам плащането на гигабайт и поскъпването на интернет.
Отваряй тогава една петиция и почвай да събираш подписи в подкрепа на CRTC....
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от roumensp »

c200 написа:Одобрявам плащането на гигабайт и поскъпването на интернет.
И защо, ако не е тайна ? И без това в момента Канада е много по-назад по достъпност на телекомуникационните услуги от много държави, вкл. и от такива като България. Подобно решение я поставя на опашката, наравно с африканските държави.
Не разбираш ли, че подобни рестрикции са пречка за масовото навлизане на по-нови технологии, от типа на Streaming Media и Cloud Computing ?

Между другото, вече има събрани около 230,000 подписа.
Щом в BC можахме да докараме HST-то до референдум, нищо не пречи и тоя закон да претърпи промени.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от def34 »

c200 написа:Одобрявам плащането на гигабайт и поскъпването на интернет.
Защото на такива хора им се набива в главата,че не трябва да плащат вместо т.нар "heavy users" които теглят филми или стриймват видео онлайн.Само,че той не се замисля,че въпросът е в това, че по този начин се убива конкуренцията.Утре ако Бел или Роджърс му кажат,че овъртрафика струва 50 долара на GB той ще ги плати защото няма друг избор.Смешното е че дори в България интернета е по добър от Канада и всякакви измислици от рода на "Канада е много голяма държава и струва скъпо да се инвестира в трасета и файбър оптик" са просто едно замазване на очите.Когато един провайдър на услуги предлага съдържание-ТВ, кабелна телевизия, интернет и фиксирани и мобилни услуги, а в същото време "държи" и преносната среда, има интерес да няма конкуренция и без много инвестиции да дере клиентите си и да увеличава печалбата си.Жалкото, че това се позволява е една демократична държава, която технологично трябва да е много по напред в сравнение с нациите от т.нар."трети свят".Та докато продължава промиването на съзнанието от рода на -"интернета ви е бавен, защото съседа ви стриймва Netflix постоянно' ще има и такива съфорумници, които защитават безумията на монополостите.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от roumensp »

def34 написа:Та докато продължава промиването на съзнанието от рода на -"интернета ви е бавен, защото съседа ви стриймва Netflix постоянно' ще има и такива съфорумници, които защитават безумията на монополостите.
Ако наистина беше така, как щяха Shaw да предлагат 50 Mbps (срещу съответното заплащане, разбира се) без опасение, че Netflix потребителите ще афектират тия 50 Mbps ? Може би ги доставят по специален персонален кабел ? :rofl: Точно обратното е - като плащаш по-малко, те изкуствено ти забавят скоростта чрез Bandwidth throttling.

Друг е въпросът, че инфраструктурата, необходима за 50 Mbps за всеки потрбител, все още я няма. Предполагам, че монополистите с това и се оправдават за високите цени - "повече пари ни трябват, за да можем да подобрим инфраструктурата и осигуряваме по-високи скорости". Валидно оправдание, ама там е работата, че вече получават предостатъчно - доста повече отколкото в Щатите и от повечето европейски държави.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от myhata II »

Къде е сега другаря мистър Гикс да ми пуска видеота на мутри как спират интернета и кабелната в Бгто а ?
Ееее Гикс тука по големи мутри от Бгто бе ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор