Българин-Такова животно нЕма

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от ivandaman »

Линко разбира се че е било така..

Но когато си млад и наивен вярваш в приятелство, и разни други идеали.. Често сам се навирал между шамарите защото не съм знаел "по-добре" както се казва... (Нещо като практика за придобиване на житейски опит :D ). Не си спомням тези истории "с лоши чувства".. По скоро мога да ги сравня като със спомените (на повечето мъже) от казармата..

Е разбира се поуките са си поуки.. и една от тях е че както и автора на тази тема е забелязал.. "Такова животно нема" ...

Обиколил съм цяла латинска америка и съм виждал бедност каквато в БГ може би има само в ромските махали и въпреки това никъде няма такива изроди като нас.. На нас ДНКто ни вече е мутирало и само яка терапия зад граница в що годе нормални общества може да ни помогне да погледнем на света с други очи..

След 20 година зад граница още страдам от някои типични за нас си балкански "синдроми".. Въпреки че знам и съм видял и съм разбрал и съм се убедил че има неща които не са допустими, продължавам понякога да се изпускам и да падам от вагона...

Това да си роден българин е да си като алкохолик... Цял живот трябва да се бориш срещу себе си..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от 7George »

Факта, че сме се махнали от БГ, и най-вече от българите.. е достатъчен май. И пак се навираме при себеподобни, в тоя форум примерно. Тя и държавата за тва не върви там. Като се разтворим по чужбина и средата не насочва и подритва в правилната посока, не сме май толкова лоши.

И аз си мисилих, че тука в Канада, са по-подбрани, ама май не е така. Да , и никовете не са хора, хората са по-свестни. Всъщност аз даже с лошо почти не помня от някой българин да съм пострадал, предимно си помагаме... е някои дребни тарикатлъци, за 10 - 40 долара, без такива явно не може.
Embrace your climate change!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от Linko »

Това да си роден българин е да си като алкохолик... Цял живот трябва да се бориш срещу себе си..
Ха, ха, съгласен съм, но с леко изменение на фразата. Аз бих казал "мутирал" или "нетипичен" българин, само в този случай я има борбата. При типичният българин няма терзания, няма борба, дай му само хляб (ядене и пиене на корем, естествено на кьорсофра) и зрелища (чалга плюс стриптизьорки) и той е напълно щастлив. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от jovani »

А има и друга хипотетична възможност - че една голяма част от имигрантите са "мисфитс", които не са си намерили мястото в страната от която са имигрирали (и където други хора живеят доволни и щастливи).
За повечето написали по темата си мисля, че в същност коментират себе си и собствените си недостатъци, а не Българите като цяло. Специално за ивандаман - тук казват една специфична сентенция: "Birds and their feather stick together", демек интересно какъв тип човек си ти, щом привличаш такива хора около тебе.
Аз лично не съм имал проблеми да общувам с изключително интелигентни хора както в България, така и в Канада. Между тях са един бивш професор по математика от Московският Университет, друг един човек, отговорен за софтуера, управляващ бившата Югославска електропреносна система, работил още по проекта "Миг-29", също много родени Канадци, със съответните качества - всички тези хора са постигнали много в Северна Америка и аз се чувствам щастлив, че съм имал възможността да работим заедно - бюро до бюро през годините.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от ivandaman »

Jovani , Мисля че вече обясних достатъчно ясно че съм се навирал между шамарите от неопитност и наивност, както и от добра воля да се опитвам да помагам..

Под вола теле ли ще търсим???
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от jovani »

ivandaman написа:Jovani , Мисля че вече обясних достатъчно ясно че съм се навирал между шамарите от неопитност и наивност, както и от добра воля да се опитвам да помагам..

Под вола теле ли ще търсим???
Моето мнение беше за да се опитам да обясня проблема на други хора - за теб вярвам че си го разбрал.

БТВ, пропуснах също да отбележа, че професорът от Московският Университет притежава половин дузина патенти от САЩ, в областта на апаратурата за производтво на електронни чипове, които са били внедрени в продукция.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от Pehlivan »

Искам да се включа по тая безкрайна тема.Аз специално от българи лошо не съм видял тук в Канада,колкото позначвам си помагаме и се събираме въобще" 6".Но аз знам какви са нашенците и винаги съм бил нащрек при запознанства и и ги усещам тия тарикатите.Общо взето като българите нема никъде ние сшме особена порода хора,но как да е като съм се родил българин и българин ще си остана за хубаво или лошо.И да допълня към темата.Не сме само ние келеши,ами давам за пример италианците,от двете ми страни са италианци комшиите и те са като нас ,мръсотии си правят и всичко на мен ги разправят и така научих и за техния бит и култура и те са за бой.Ами румънците и те са едни таквиз редки,даже ние сме много свестни в сравнение с тях.Ами руснаците о там е съвсем долна работа , така че по полека с нашата идентичност ,защото сме народ ,който е оставил много следи в исторически и световен план.не сме много стока ама сме си добри,та като си в далечна страна като тая на хиляди км. от бащинията кой да ти помогне -естествено свой сънародник.Значи всичко опира до човека с неговия ум и простотия,такива са много за жалост днес.И аз съм виждал голема мизерия по света такава нема в БГ дори исега ,но хората са добри,защото са верващи и това ги храни духовно,докато ние сме неверващи и оттам идат проблемите.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от Omega3 »

Ето това животното бьлгарин което тьрсите ;


http://www.youtube.com/watch?v=cWJbZYty ... re=related
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от Omega3 »

Най накрая открих какво е това Бьлгарин :

http://www.youtube.com/watch?v=USZSiFZb ... re=related

Мисля че е казана много ясно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от pumpy »

според мен тази е по-подходяща ;)

http://www.youtube.com/watch?v=fcLqawjm2UE
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от Omega3 »

И ще привьршим с тази гениална бьлгарска музика ;

http://www.youtube.com/watch?v=M-PJp_Ch ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=EPkcw3fv ... re=related
Atanas_k76
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 3:45 pm

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от Atanas_k76 »

Omega3,poumpy :) , много хубаво и по изключително истински и силен начин сте изразили мнението си!
Поздрави и успех на всички:)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от optics »

Много силни песни, спор няма.

Специално на мене песента от "Дунав мост" ми звучи много, много, много по-тъжно от другата ("Аз съм просто човек"). И филма беше тъжен и имаше неуспешен опит за емиграция...
От "Аз съм просто човек", само едно нещо не мога да разбера отде го е заврял авторът на текста, а именно -- "...аз не съм технократ" ??? Ако е имал предвид само дейците на културата - може да е бил прав. И пак, надали на 100%.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от ivandaman »

Много сте ми сладки..

Аз съм израстнал с щурците, харесвам им песните, ходил съм им на концертите и т.н. ...

Може ли някой да ми обясни какво общо имат щурците с темата??? Заради тях трябва да се върна да живея в БГ или песните доказват че Българите сме върха на сладоледа???

Нещо не схващам...


Тя и Шакира е от Колумбия и е патриотка но не смее да припари там??

Изкуството и социално-политическата обстановка в една държава са две различни неща според мен..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор