от UK в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: от UK в Канада

Мнение от Koko »

apple написа: Всъщност може ли да предложа да се направи една статистика във форума колко емигранти в Канада от БГ са висшисти работещи на длъжности за висше образование и респективно получаващи такива заплати? Тогава може би човека ще се ориентира по-добре. А иначе може да се живее добре и без да си висшист стига да се научиш да се отучиш от принципа "Аз съм това, което имам".
Идеята ми се струва много добра и би била доста полезна за кандидат-имигранти, но не съм убеден до колко е възможно да бъде изпълнена.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

Re: от UK в Канада

Мнение от atakama »

И през ум не ми е минавало, че ще е много лесно в Канада, но от информацията, която намерих досега, останах с впечатление, че възможностите за устройване на млади семейства са по-добри.
Между другото има доста англичани, които емигрират в Канада или мислят в тази насока, защото тук става все по-трудно и за местните да си намерят работа и да имат собствено жилище, а заплатите въобще не са високи. Тук има страшно много студенти от и извън Европа. Университетите бълват всяка година хиляди graduated и конкуренцията е жестока във всяка сфера, и е адски трудно да си намерят работа дори на интерншип позиции.
Наемите са високи и тук е масово разпространено да живееш под наем в shared house с още 7-8 души, тъй като е по-евтинo. Така са се "устроили" повечето чужденци тук. :worried:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: от UK в Канада

Мнение от apple »

" Довлечени куфари" :rofl: Е, това беше оригинално признавам! Научи ни да ги разпознаваме, друже във Форума, де! Иначе реално познавам такива, но те пък и да не са довлечени куфари при вас, тук си остават стари куфари захвърлени в килера или на тавана.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: от UK в Канада

Мнение от ablood »

И и в моето семейство, както и в това на брат ми, "куфарът" изкарва чувствително повече от основния емигрант.
apple написа:Всъщност може ли да предложа да се направи една статистика във форума колко емигранти в Канада от БГ са висшисти работещи на длъжности за висше образование и респективно получаващи такива заплати?
Всъщност имаше една подобна статистика, показваща, че немалка част от местните "висшисти" никога не успяват да се реализират. Какво остава за емигрантите...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: от UK в Канада

Мнение от bp_de »

ablood написа: Всъщност имаше една подобна статистика, показваща, че немалка част от местните "висшисти" никога не успяват да се реализират. Какво остава за емигрантите...
Е аиде сега ...ти пък ....Нашенеца такива неща не чете а дори и да прочете не вярва...просто човек е така устроен че вярва на това което му се иска да е - apple с гаранция е прочел писанията че в Канада се търят....... и т.н все неща дето са приятни за ухото- съответно като някои каже абе не е точно така- отговора е -да знам че ще е трудно ама след време аз ще се оправя ,аз не съм като другите.....Надеждата умира последна :)
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

Re: от UK в Канада

Мнение от atakama »

Аз пуснах тази тема не с цел да "слушам" приятни за ухото думи, а да получа информация "от извора", от хора, които живеят там и които не се притесняват, че ще бъдат критикувани и определени като losers от останалите във форума. Вярвам на всички, които са споделили своите мнения по въпроса, защото реалността за едни е по-благоприятна за други не толкова, поради различни причини, в зависимост от това кой каква професия упражнява и колко е на ти с езиците. Но това не означава, че тези, на които им е по-трудно са loserite, най-малкото поради факта, че са имали смелостта и надеждата да започнат по-добър живот и да осигурят по-добър живот за децата си. И да, надеждата умира последна, но ако и тя е умряла тогава наистина нещата са сериозни. Нека да не съдим хората прибързано и да ги причисляваме към някакви измислени категории.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: от UK в Канада

Мнение от Uspial »

Я и аз да налея масло в огъня.
Може местено роден вишист да не се реализра по специалноста но не се хваща за строителство и не става и дребен конструкшън работник който ходи на хората по къщите за да им оправя тоалетната или да им смени джиброка като професията на Аблод.
Местните вишисти се хващат в някой офис за по малко пари или просто пак отиват на у-ще да се преквалифицират и така докато намерят офис работа.
Аблод просто ни хвърля прах в очите за да оправдае неговата професия с която се е хванал.
Аблод бил носил повече пари от жена си ама с каква професия се пита и за какво му беше нужно висшето образование ако изобщо има такова в което почвам да се съмнявам след като каза че основния кандидат е жена му а не той самия.

Сега внимавай Аблод.
Ако жена ти се хване утре да кара камиона който събира боклуцуте в Монтреал нощна смяна аз ти гарантирам че ще те бие по доход да не говорим за бенефити, пенсии, отпуски.
Да ама тя няма да се хване. Защо няма да се хване?
Защото е висшистка и не е учила 5 години за да кара нощно време камиона с боклуците и не иска да смени работа в офис с каране на камион за боклуци.

Та ако ти имаш висше и си се хванал с конструкшъна е еквивалент на жена ти да подкара камиона с боклуците.
Става ли по ясно сега защо ти печелиш малко повече от нея?
Последно промяна от Uspial на Пет Апр 23, 2010 5:32 pm, променено общо 1 път.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: от UK в Канада

Мнение от speedy »

atakama, w твоята професия няма регулация, приравняване на дипломи, канадски опит и други подобни. Важното е какво можеш да правиш, което можеш да докажеш с подбрано портфолио.

Разбира се никой не може да ти гарантира нищо, но изглеждаш като човек, който знае, че поема рискове. Имаш вече опит с имиграция - това e предимствo.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: от UK в Канада

Мнение от ablood »

Uspial написа:Сега внимавай Аблод...
До днес Uspial имаше един-единствен защитник в мое лице. Явно обаче не му харесва да има поддръжници а само озлобени опоненти.
Честито! Уреди се с още един.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: от UK в Канада

Мнение от Linko »

Вдяна ли най-после, Аблъд, защо всички са му опоненти на Хъл? :)
Заради характерчето му е, не заради бизнеса му, парите му, дипломатските щерки и всичко останало от неговият живот, с което ни залива ежечасно. И тази арогантна позиция, че всичко което е направил и прави Хъл е правилно, целесъобразно, печелившо, достойно и направо велико, а всички останали са глупаци и вършат само глупости. Независимо, че има хора с много по-големи постижения и успехи в каквито си искаш измерения от Хъл и които са направили неща наистини достойни за възхищение и подражание.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: от UK в Канада

Мнение от filipne »

speedy написа:atakama, w твоята професия няма регулация, приравняване на дипломи, канадски опит и други подобни. Важното е какво можеш да правиш, което можеш да докажеш с подбрано портфолио.
Канадски опит има за всяка професия.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: от UK в Канада

Мнение от Ivan1007 »

filipne написа: Канадски опит има за всяка професия.
Недей да бъдеш толкова категоричен. ;)

Най-лесно се опровергават твърдения като това. Я се дръж като канадец вече и напиши "повечето" :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: от UK в Канада

Мнение от Uspial »

Към Линко и Аблод
Линко къде в горния постинг видя че говоря за себе си ежечасно?
Ама вие сега ако искате да си кривя душата и да лъжеме новите имигранти кажете.
Аз не пиша във форума за да си търся защитници, заради Линко или заради Аблод.
Аз пиша за новите имигранти и за фактите такива каквито са.

Аблод няма какво да се обижда, засяга или нерви.
Ако му харесва това което прави да го прави.
Ако е добре платен още по добре за него.
Кой какво пише за мен не ме вълнува и аз правя това което ми харесва да правя.

За мен обаче е несериозно човек с висше образование завършено в Канада да кажем химик, физик, икономист да се хване с професия за която се иска строителен техникум или даже само строителна практика.
Нали Аблод това твърди че имало нереалзирани висшисти в Канада. Има ама не работещи като сторителни работници.
Не съм съгласен с твърдението на Аблод че тези канадци които са висшисти и не са си намерили работа по специалноста си изкарват хляба с дребни строителни ремонти и така смятат да се пенсионират.
Това е моето лично наблюдение и впечатление в Канада.
Последно промяна от Uspial на Съб Апр 24, 2010 1:04 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: от UK в Канада

Мнение от filipne »

Ivan1007 написа:
filipne написа: Канадски опит има за всяка професия.
Недей да бъдеш толкова категоричен. ;)

Най-лесно се опровергават твърдения като това. Я се дръж като канадец вече и напиши "повечето" :D
Ами ... опровергай го. Или по-добре се дръж като канадец и се направи на утрепан :)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: от UK в Канада

Мнение от Ivan1007 »

filipne написа:
Ivan1007 написа:
filipne написа: Канадски опит има за всяка професия.
Недей да бъдеш толкова категоричен. ;)

Най-лесно се опровергават твърдения като това. Я се дръж като канадец вече и напиши "повечето" :D
Ами ... опровергай го. Или по-добре се дръж като канадец и се направи на утрепан :)
Нема, щото съм българче. :D

Един колега българин и той expat, работил по цел свет ама главно бившия СССР и арабския свет, миналото лето доде до тука само за месец със семейството си да си получат Permanent Resident. Направи една обиколка на AB и BC и се прибра в България. Не му хареса или по скоро на жена му и дъщеря му.
Да ама зел та казал на шефовете си, а фирмата дето бачка за нея има филиал в Калгари. Изстреляха го за 3 месеца тука в началото на януари в най-големия студ - Супервайзер на два сеизмични обекта за ESSO (Imperial Oil де :D ) Местните го гледали като извънземен, ама кво да кажат - той е клиента :D
Негов колега от същата фирма, канадец са айсе години "канадски опит" си висеше в Калгари без работа. :o

Зор си му беше в началото, наистина без канадски опит, ама се оправи. Парите си заслужаваха де. ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор