Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от Independent »

Пламен Петков написа:
Тази декларация не може да ви попречи да живеете където искате в Канада след като сте станали постоянно пребиваващи в Канада. Това което може да направи (и не толкова декларацията ами цялата ви молба за имиграция в Квебек) е например да не ви дадат статут на постоянно пребиваващи когато пристигнете за първи път с имигрантската си виза в Канада. Това може да стане ако ви питат каде ще се установите в Канада и вие кажете, че ще се установите извън Квебек (възможно е и нищо да не ви кажат - това не означава че рискът го няма). Другия риск е, че имиграционните могат да започнат процедура да ви отнемат статута на постоянно пребиваващи защото сте излъгали че искате да се установите в Квебек а всъщност не сте имали такова намерение. Това разбира се е по-трудно за доказване, но квебекските имиграционни могат да се опитат да го направят (особено в някои много фрапиращи случаи), особено ако квебекското правителство има опасения че много хора използват квебекската програма за да имигрират като нямат никакво намерение да се установят в Квебек.
На мен ми е интересно от къде идва тази информация, понеже доколкото знам, единствените изисквания за запазване на ПР статут са присъствие в Канада (а не Квебек) всеки 2 от 5 години и чисто криминално досие.
Единствено CIC (Citizenship & Immigration Canada) има правото да дава и отнема ПР, а квебекското министерство по имиграцията може само да отнеме сертификатите за селекция.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от Преуспял »

Independent, това е така за запазването на правомерно получен статут на постоянен жител.
Пламен Петков написа: Другия риск е, че имиграционните могат да започнат процедура да ви отнемат статута на постоянно пребиваващи защото сте излъгали че искате да се установите в Квебек а всъщност не сте имали такова намерение.
Пламен, да ме поправи ако греша, говори за де факто преразглеждане на начина, по който е получен този статут.

Код за потвърждение: Избери целия код

27. (1) An immigration officer or a peace officer shall forward a written report to the Deputy Minister setting out the details of any information in the possession of the immigration officer or peace officer indicating that a permanent resident is a person who 
:
:              
(e) was granted landing by reason of possession of a false or improperly obtained passport, visa or other document pertaining to his admission or by reason of any fraudulent or improper means or misrepresentation of any material fact, whether exercised or made by himself or by any other person;                   

32. (2) Where an adjudicator decides that a person who is the subject of an inquiry is a permanent resident described in subsection 27(1), the adjudicator shall, subject to subsections (2.1) and 32.1(2), make a deportation order against that person. 
___________
Дисклеймъра на Пламен + имиграционното право е много малка част от практиката ми.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от Independent »

Преуспял написа:

Код за потвърждение: Избери целия код

27. (1) An immigration officer or a peace officer shall forward a written report to the Deputy Minister setting out the details of any information in the possession of the immigration officer or peace officer indicating that a permanent resident is a person who 
:
:              
(e) was granted landing by reason of possession of a false or improperly obtained passport, visa or other document pertaining to his admission or by reason of any fraudulent or improper means or misrepresentation of any material fact, whether exercised or made by himself or by any other person;                   

32. (2) Where an adjudicator decides that a person who is the subject of an inquiry is a permanent resident described in subsection 27(1), the adjudicator shall, subject to subsections (2.1) and 32.1(2), make a deportation order against that person. 
На мен ми се струва, че ключовата дума тук е "material fact".

Сега някой ако може да обясни как намерение (щото въпросната декларация е точно относно намерение) може да се интерпретира като факт, на хората съвсем ще им се изясни.
Аз не съм юрист, но според мен факт е нещо, за което могат да представят конкретни доказателства. Как някой ще успее да докаже обаче липсата на намерение?
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от Преуспял »

Independent написа:
На мен ми се струва, че ключовата дума тук е "material fact".

Сега някой ако може да обясни как намерение (щото въпросната декларация е точно относно намерение) може да се интерпретира като факт, на хората съвсем ще им се изясни.
Аз не съм юрист, но според мен факт е нещо, за което могат да представят конкретни доказателства. Как някой ще успее да докаже обаче липсата на намерение?
Целта на моето съобщение беше просто да покажа, че има и други начини да загубиш статута.

Иначе всички сме съгласни, че доказването ще е много трудно.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от ZanzibarHero »

Пламен Петков написа:... Тази декларация не може да ви попречи да живеете където искате в Канада след като сте станали постоянно пребиваващи в Канада. Това което може да направи (и не толкова декларацията ами цялата ви молба за имиграция в Квебек) е например да не ви дадат статут на постоянно пребиваващи когато пристигнете за първи път с имигрантската си виза в Канада. ...
И какъв статут, освен на постоянно пребиваващ, ще му дадат, когато пристигнете за първи път с имигрантската си виза в Канада ...
Публикувай отговор