Federal Skilled Worker procedure

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от hadministratora »

valioiko написа:Аз мисля да купя домейн и ще плащам за хостинг. Отдавна съм го решил.
Няма смисъл да си даваш парите за хостинг - при мен има достатъчно място за сега.

Ако искате регистрирайте се на http://ca.avramovi.net/ и да почваме :)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от ZanzibarHero »

Според мен, по-добре е да се използва WIKI-то, така когато ви омръзне да актуализирате данните, някой ще може да продължи ...
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от smt »

Много съм благодарна за отговорите ви! Бих искала още да ви попитам относно езиковите умения. Колко часа се изискават за федералната процедура? Не знам колко точно са необходими за целта. :roll: Можете ли да ме насочите къде точно мога да намеря тази информация? Досега езиковите умения се проверяваха на самото интервю, но изглежда нещата са се променили. Повреме на процедурата стига ли се до покана за интервю, където кандидатите показват мотивация, адаптивност и т.н.?
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от valioiko »

Необгодимото време за подготовка за изпитите е различно за всеки кандидат в зависимост от първоначалните му езикови умения, мотивацията и възптиемчивостта.
Обърнете внимание на езиковите познания. Те не се доказват с интервю, или алтернативни методи. Има си изпити, които се признават от имиграционните власти. Това са IELTS за английски и TEF за френски. Кои резултати на изпитите какви точки дават, ще намерите тук: http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/EG7.pdf

Сайтовете на изпитите са както следва:

IELTS - http://www.ielts.org/ - Централния сайт
http://www.britishcouncil.org/bg/bulgar ... -ielts.htm - Сайтът на British Council, който администрира изпита в България
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от kill_u »

ZanzibarHero написа:Според мен, по-добре е да се използва WIKI-то, така когато ви омръзне да актуализирате данните, някой ще може да продължи ...
Е и там попълвам можеш да видиш.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от smt »

valioiko, благодаря отново за съдействието ти. Някъде мисля бях прочела, че ако не може езиковите умения да се докажат с документи това ставало с изпит, точно за което ти спомена. Възможно ли е да се докаже само с налични документи? Мъжът ми има 600 часа и мисли да си направи академична справка, която да доказва това. Не знаем дали са достатъчни часовете или се искат повече! Благодаря ти предварително за отговора!
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от tonich »

smt написа:Досега езиковите умения се проверяваха на самото интервю, но изглежда нещата са се променили.
Не точно - от доста време не се проверява езика на интервю! :?

smt,
Тази тема е дискутирана многократно.
Не е нужно всеки ден да се открива "топлата вода".
Много бихме се радвали на малко форумна култура от новорегистрираните тук.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от valioiko »

Не е невъзможно да има интервю. Има случаи, в които викат на интервю, но какви са те никой не знае. Най-вероятно ако имат съмнения относно документалните доказателства, или ако точките са на кантар. Зависи от имиграционния служител.

Пак казвам: интервю може да има по някакво голямо изключение, но масовата практика и действителността от последните 2-3 години сочат, че такова по принцип няма.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от hadministratora »

smt написа:Възможно ли е да се докаже само с налични документи? Мъжът ми има 600 часа и мисли да си направи академична справка, която да доказва това.
Според мен 600 часа не са особено много - това, горе-долу, отговаря на предмет чужд език докато се учи някоя друга специалност. Имиграционните не се интересуват от това колко е учил човек, а колко добре владее езика. Препоръката им е да се изпрати резултат от изпит. Според мен в това има много смисъл, тъй като имаш точки като резултат от изпита и има ясна схема колко точки от изпита на колко "имиграционни" точки се равняват.
Алтернативата е "Establish your proficiency levels through a written explanation and supporting documentation", като тук се има предвид да напишеш в свободен текст защо смяташ че нивото на езика ти е еди-какво-си и да го подкрепиш с документи ясно показващи продължително учение или работа в англо- или френско-говоряща среда. За повече подробности виж на тази страница.
Последно промяна от hadministratora на Пон Авг 03, 2009 3:46 pm, променено общо 1 път.
rayabebe
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 11:05 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от rayabebe »

Здравйте и от мен-ново попълнение, с голям мерак за Канада.Първо искам да благодаря на valioiko!!!!Получих толкова полезна информация по начин,който е разбираем за хора,които тепърва започват процедурата!!!Много МЕРСИ!!!! :D :D :D
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от valioiko »

rayabebe написа:Здравйте и от мен-ново попълнение, с голям мерак за Канада.Първо искам да благодаря на valioiko!!!!Получих толкова полезна информация по начин,който е разбираем за хора,които тепърва започват процедурата!!!Много МЕРСИ!!!! :D :D :D
Добре дошъл/дошла! Можеш да отпрявяш въпросите си във форума без каквито и да било притеснения. Успех по пътя за Канада!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от valioiko »

smt написа:valioiko, благодаря отново за съдействието ти. Някъде мисля бях прочела, че ако не може езиковите умения да се докажат с документи това ставало с изпит, точно за което ти спомена. Възможно ли е да се докаже само с налични документи? Мъжът ми има 600 часа и мисли да си направи академична справка, която да доказва това. Не знаем дали са достатъчни часовете или се искат повече! Благодаря ти предварително за отговора!
Ами виж сега....те пишат, че може, ама само така пишат. Най-вероятно ще изпратите документите и пак ще ви поискат IELTS, което само може да ви забави, ако не и по-лошо. Така стоят нещата според мен - те казват, че може езиковите умения да се докажат по алтернативен начин, но казват и "it is strongly recommended", което според мен значи, че трябва да минете IELTS. Това колко часове по английски имаш не е от голямо значение. Ти можеш да имаш и 6000 часа хорариум и нищо да не си научил. Освен това едно написано писмо нищо не значи и не показва, да не говорим за възможността за фалшификация. Аз да речем имам над 2500 часа хорариум, ама държах IELTS и пак ще го държа, щото мина (по-скоро септември ще мине) една година от явяването ми.

Съвета ми е (който не е професионален) да си вземе мъжа ти сертификата от IELTS та да ви е мирна главата.

Успех :)
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от smt »

valioiko, много ти благодаря за съвета, смятам да го последвам. Ценя го много високо. Благодаря отново! :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от Milenita la Bonita »

Здравейте и от мен!Чета този форум от около месец и ми е много полезен.В началото(края на май '09) се доверихме на Канадска фирма,но аз не съм доволна от услугите й,и реших да попълня формулярите сама,за което съм доста благодарна на valioiko и на всички останали за ценната информация и съвети!Имам и някои въпроси,относно попълването на формулярите и видях че Мими и съпругът и са кандидатствали по същия код,както и моя съпруг-0631.Мими,пратила съм ти питане на ЛС и ще съм ти благодарна,ако ми отговориш!Благодаря на всички отново :)
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Federal Skilled Worker procedure

Мнение от Мими »

Имаш ЛС :) Успех! И пак заповядай :)
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Публикувай отговор