Преждевременно прекратяване договор за наем?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

kurta007 написа:...Изглежда не сте се подготвили добре от бг ,трябвало е по добре да разучите нешата с наеми,работа и т.н....
Е как да се подготвят добре от БГ хората, като постоянно им се втълпява по форумите, че в Канада има работа за целия китайски народ и тук едва ли не те чакат от летището и те назначават, където си поискаш. :shock:
Справка:
KVS написа:Работа има за всички....... Три месеца няма работа - това е абсурд.
Истината е, че намерането на работа е въпрос на време и късмет! :wink:
В момента в Канада се случва това, което се случва и в другите държави, засегнати от кризата! Работата е ограничена и вероятността новодошлият имигрант да се сблъска с трудности за намиране на работа е доста по-голяма отколкото преди половин година примерно! :(

Аз лично желая късмет на всички, но няма нищо лошо в това човек да мисли и предвижда и най-лошия вариант предварително! Това го прави по-подготвен да реагира, когато проблемите наистина се появят! 8)

Във връзка с темата - ние напуснахме жилището, в което се настанихме веднага след пристигането си и за което имахме договор 1 година на 7ия месец като последният ни наем (за 12тия месец) беше платен с първия наем. Понеже ние знаехме, че ще напускаме просто съобщихме на края на 5тия месец, че ни се налага да напуснем и хората се оказаха много разбрани и ни казаха, че не е нужно да плащаме 7мия месец и че няма проблеми и по живо, по здраво, по канадски ни изпратиха без проблеми!

Та мисълта ми е, че срещу тебе стоят хора и ако се постъпи човешки и се разясни ситуацията и защо ти се налага да напуснеш, ще те разберат! В живота е така - Каквото почукало - такова се обадило! :wink:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Абсолютно покрепям Жени, малко реализъм не е излишен. Розовите картини, които чертаят повечето във форума на много хора им ще им излязат солено (Fireman в това число представа си няма какъв х** ще ще яде)

Четох някъде, че за всеки 10 000 $ годишна заплата трябва да отделиш 1 месец за търсене.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

becks написа:Четох някъде, че за всеки 10 000 $ годишна заплата трябва да отделиш 1 месец за търсене.
Аз започнах на петия ден за 11000. Горе долу звучи вярно :)
aseto

Мнение от aseto »

Пумпи, по времето, през което ти си започнал първа работа, ситуацията е била различна. Сега изглежда наистина е доста трудно поради:1.Кризата и 2.Месеците януари и февруари по принцип са слаби. При всички положения обаче си мисля, че макар и да е трудно, за всеки ще се намери някаква работа, с повече усилия и компромиси.
Айде горе главата и успех!

"И пак тръгни…

Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез!

Когато от безпътица премазан си
и си зазидан в четири стени,
от всички свои пътища прерязани
нов път си направи и пак тръгни!

Светът когато мръкне пред очите ти
и притъмнее в тези две очи,
сам слънце си създай и от лъчите му
с последния до него се качи!

Трънлив и сляп е на живота ребуса,
на кръст разпъва нашите души.
Загубил всичко, не загубвай себе си,
единствено така ще го решиш!"
Дамян Дамянов
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Жени написа:
kurta007 написа:...Изглежда не сте се подготвили добре от бг ,трябвало е по добре да разучите нешата с наеми,работа и т.н....
Е как да се подготвят добре от БГ хората, като постоянно им се втълпява по форумите, че в Канада има работа за целия китайски народ и тук едва ли не те чакат от летището и те назначават, където си поискаш. :shock:
Нека го кажа така,които търси и иска нещо го намира :wink:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

kurta007 написа:
Жени написа:
kurta007 написа:...Изглежда не сте се подготвили добре от бг ,трябвало е по добре да разучите нешата с наеми,работа и т.н....
Е как да се подготвят добре от БГ хората, като постоянно им се втълпява по форумите, че в Канада има работа за целия китайски народ и тук едва ли не те чакат от летището и те назначават, където си поискаш. :shock:
Нека го кажа така,които търси и иска нещо го намира :wink:
Въпроса е на каква цена и за колко време (което пак влиза в цената) ?

Както и преди съм писал: Икономическата криза е най-кофтито време за пристигане в Канада - личен опит.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

kurta007 написа:Нека го кажа така,които търси и иска нещо го намира :wink:
И как се намира нещо дето го няма? :D

А сега сериозно, дори не в криза първа работа обикновено се намира за 3-6 месеца. В криза се умножава срока горе-долу по 2.
Тука има разни форумни изключения, започнали на 10-я ден, но това не е правилото.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

filipne написа:
kurta007 написа:
Жени написа:
kurta007 написа:...Изглежда не сте се подготвили добре от бг ,трябвало е по добре да разучите нешата с наеми,работа и т.н....
Е как да се подготвят добре от БГ хората, като постоянно им се втълпява по форумите, че в Канада има работа за целия китайски народ и тук едва ли не те чакат от летището и те назначават, където си поискаш. :shock:
Нека го кажа така,които търси и иска нещо го намира :wink:
Въпроса е на каква цена и за колко време (което пак влиза в цената) ?

Както и преди съм писал: Икономическата криза е най-кофтито време за пристигане в Канада - личен опит.
Аз имах предив ИНФОРМАЦИЯ които търси намира ,то къде изби работата ,кои където му е болката :lol:
А Икономическата криза /силно разклатен борд и аха-аха да се катурне лева е най-кофтито време за стоене в Булгаристан - личен опит.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Pepon написа:
kurta007 написа:Нека го кажа така,които търси и иска нещо го намира :wink:
И как се намира нещо дето го няма? :D
Искаш да кажеш че в момента няма нито едно /1/ свободно работно място в Канада ? :lol: :rotfl:
Fireman

Мнение от Fireman »

Beks,да те почерпя един Beks :beer: :lol:
Аз ще го ям,аз си го знам,но на теб няма да го дам 8)
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Ако официалната безработица е 7%, но ти си от тези 7%, за теб безработицата е 100%. И обратно, може безработицата да е 27%, но ако ти не си от тези 27% за тебе безработицата е 0%. То и с кризата е така - за едни брадва, за други сватба. :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
aseto

Мнение от aseto »

Защо плашите хората? Три до шест месеца търсене за какавато и да е работа е безумно дълъг срок. Хората не са си избрали кога да емигрират, така са се стекли обстоятелствата. И е прав Курта, че между това да стоиш по време на криза в България и да имигрираш по време на криза в Канада, второто е по-малката злина. Ако питащите за работа искат да получат за ценна информация и ако даващите такава искат да са полезни, добре е да се говори конкретно.Има различни видове работа и всеки е търсил малко или повече нещо по-различно от останалите. Сроковете за намиране на работа "по специалността" зависят от специалността, а сроковете за намирането на каквато и да е работа, зависят и от доста други фактори. Това, което се случва често в този форум е как един програмист обяснява на един кардиолог:"Абе ти как така не си намираш работа по специалността, аз почнах от втората седмица, ти сигурно нещо си повреден, за да не си намираш работа. Ама който може, го може!"
Икономическата криза е като всяко друго време:"Един умира, друг му го завира". :roll:
Иначе КВС е прав, че трябва да се започне от някаква работа и после да търсите по-добри възможности.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Ако искаш да почнеш каква да е работа, може да стане и на третия ден - има много такива примери. По-дългото търсене е за работа в офис или по специалността (ако е възможно), което отнема и повече време. Процесът е такъв тук и действат по-бавно отколкото в България, минаваш 2-3 интервюта и тестове.
Всичко зависи от това каква ти е ситуацията и какво искаш.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Кой казва,че няма работа,работа има стига да я потърсиш.Я вижте по бейкърите винаги се търсят работници.Пак ще кажа като отворя тукашните руски издания,работааа колкото искаш.Сега момента наистина е труден,криза е,много безработни има вече,но пък се плредлага доста работа.Това да се връщаст в БГ на 2-я месец ми се вижда невороятно,просто трябва търпение и хъс.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Looking for a job is a full time job! :wink:
Публикувай отговор