Професията ви не е в списъка...какво ще правите?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

В интерес на истината, този номер не е нов и понякога минаваше в Щатите до към средата на 90-те. За Канада обаче не знам минавал ли е и ако да - минава ли още. Също така, не знам какви са стипулациите за "работодателя".
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

Включвам се малко късно в темата. Ето това е един много хубав въпрос, чийто отговор и мен ме вълнува.
Какво правим след този списък? След като всички сме единодушни, че с arranged employment не става, какво друго ни остава като вариант?
Други свежи идеи?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

*bibi* написа:изобщо не ги имам за малоумни,напротив.... аз можеби не съм биля достатъчно ясна....
един пр. роднините ми имат фирма на пр. ресторант в който имат нужда от определен квалифициран работник - да речем готвач, който да говори български и английски много добре, и да познава българската кухня....пускат обява във вестника и чакат 1-2 месеца... и след като няма да могат да намерят никой подходящ ти пращат оферта, а ти имаш нужната квалификация и/или стаж....
така знам че може и предишния пример беше нещо подобно...
Трябва да прегледаш изоснови как става номера с работна виза....
Тва дет го описваш е много повърхностно -не става така.
Казвам ти го от личен опит- е аз не сам отишал так на сестра ми замина с работна виза и си е ходене по мъките - а тя дори имаше одобрене от канадската служба по труда но в посолството дори от тоя факт не им пука.

Абе ако беше толкова елемнтарно да съм заминал 100 пъти - зет ми и въобще от негова страна са все канадци- имам и роднини и фирми т.н и кат ида в Канада кажи речи поне полвин година няма да плащам ни наем, ни храна - но и в други постове съм казвал - според мене не е проблема да се иде а след кат се иде там какво ще се прави... щот въобще не е розово положението.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

bp_de, отново не си в час. Никой не ти говори за работна виза, а за стандартната процедура за имиграция "квалифицирани работници" с тази разлика, че кандидатът получава доопълнителни точки за "валидна оферта за работа". За това ти говорят хората.
И редът за да се признае една такава оферта за валидна е именно този, кмойто ти е обяснила *bibi*.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

Ей хора...след дълго ровене във въпросния списък...
:idea: открих че специалността която съм учила в универзитета е в една от под-категориите 4131 College and Other Vocational Instructors :second-language instructor – language school и English teacher – college level
и имам стаж от универзитета преподавала съм в училище-3месеца(имам стажантска книжка) и съм работила в училище за чужди езици 3 месеца,но без договор....как мислите дали ще може със служебна бележка и със препоръки от работодателя да докажа стажа си...? и дали изобщо ще се признае в посолството,да поработя още 6 месеца на пр.да имам 1година общо стаж....? :roll:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Linko написа:bp_de, отново не си в час. Никой не ти говори за работна виза, а за стандартната процедура за имиграция "квалифицирани работници" с тази разлика, че кандидатът получава доопълнителни точки за "валидна оферта за работа". За това ти говорят хората.
И редът за да се признае една такава оферта за валидна е именно този, кмойто ти е обяснила *bibi*.
Linko - занм че мите писания наи малкото те дразнят и противоречат на партината пропаганда колко хубаво е в Канада , но нещата в живота рядко са такива дето да написани на хартия.

Е кои ще е тоя безумец дето ще има истинска оферта за работа и няма да се пробва да замине с работна виза -ако нещата се развият добре след 1 месец е там и ще има заплата - а ще подаде док в посолството и ще чака неизвесно време да му издадат преселническа виза...

То може и да има някои такъв ама и на на и безмозъчния служител в посолството му е ясно че ако работодател даде оферта на някои и го чака да кажем 6 месеца (наи добрия таиминг за федералната ) то или тоя работник е безценен или е нагласена работата.

Така че писанията дет ги четеш са едно но на практика реалноста е друга.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Дреме ми на мен на кой къде му е гот или кофти, било то в Канада, Германия или където и да е. Всеки си носи и рая и ада в себе си.
Дразня се когато се говорят неверни неща и се дават съвети от хора дето не са запознати нито с процедурата, нито с живота в Канада. Защото нито са я минавали процедурата, нито са чели нормативните документи по имиграцията, нито са живели в Канада като имигранти, а само са ходели на гости на сестрата и зетя, но пък се изказват от името на имиграционните чиновници, на министерството на имиграцията, на правителството, на генерал-губернатора и кралицата-майка.
Та ти си последният който ще ни обясни какво ще си помисли и как ще постъпи имиграционният чиновник. Това ми беше мисълта.
И "партийното ми поръчение" е да казвам на хората когато самозвани специалисти ги пращат в девета глуха. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Аз имам един приятел и няколко познати в Канада. Защо един от тях не ми казва "не идвай, тука само бачкатори търсят, не е хубаво....и т. н."?

Лъжат ли ме? Искат да ме подведат ли?

Питам и търся отговор!

Аман от "просветени съветващи"! :evil:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Аз също имам няколко познати в Канада. И всичките отговарят уклончиво на въпроса: Ше се върнеш ли в България?
Явно и мен се опитват да ме подведат.

ПП
А между другото има един човек който счита че не е хубав живота в Канада но това го казва след като беше имигрант осем години в Германия и си устрои живота там. Сега ще се връща в Германия защото Канада не му харесвала. Но там въпроса е съвсеееееем друг.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

:D :D :D
Аз за мене знам какво и къде - тука пиша не с цел дасравнявам 2 страни и т.н а за да разберат и видят някои че едно нещо винаги има и негативни страни.
Но както винаги човек е настроен да чуе това което му се иска да е и това дето не му оттърва не го приема...съвсем нормална човешка реакция.
Така че може да продължите да слушате локумите на един от тия дет когат господ раздавал акъл те били на учение - слушаите и се наслаждаваите
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

Аз мисля че няма смисъл да говорим дали си струва да имигрираме в Канада... :shock: Всички които сме в този форум искаме да заминем!!! -това е ясно!
Радвам се че има много хора които са вече там, те са минали този път който ни предстои и могат да ни дадат полезни съвети, за което благодаря...
но,да не се отклоняваме от темата... който знае или има информация предлагам да даде някакви идеи и съвети...
а тези които не харесват Канада,или си мислят че няма да се оправят там,да не дават акъл...
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

:?:

Мнение от kill_u »

Ако професията не е в списъка възможно ли е да се емигрира в Минитоба. Виждам че имат отделна процедура?
Някой може ли да внесе яснота по въпроса. Вчера попаднах на това http://www.bghelp.net/forums/showthread.php?t=547 но официалния сайт за емиграция в провинцията не ми се отваря. И възможно ли всичко да е ФРИИ както казват?
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

Мисля, че всички провинции си имат отделна процедура, различна от т. нар. "федерална". Изискванията за имиграция не са еднакви и имат различия, които следва да се проучат внимателно.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

*bibi* написа:Аз мисля че няма смисъл да говорим дали си струва да имигрираме в Канада... :shock: Всички които сме в този форум искаме да заминем!!! -това е ясно!
Радвам се че има много хора които са вече там, те са минали този път който ни предстои и могат да ни дадат полезни съвети, за което благодаря...
но,да не се отклоняваме от темата... който знае или има информация предлагам да даде някакви идеи и съвети...
а тези които не харесват Канада,или си мислят че няма да се оправят там,да не дават акъл...
Точно така. Тука пишат сериозни кандидат-емигранти, имащи конкретни въпроси по процедурата. Те са мислили по въпроса за емиграцията, взели са решения, направили са постъпки и са предприели съответните действия. Изведнъж се появява някой "осведомен" съветник, като БП-ДЕ, и направо им казва, че те нищо не разбират, нямат си и представа от Канада, едва ли не са пълни глупаци и по-добре да не идват насам и вместо това им се пробутват някакви съмнителни възможности за гурбет в Европа. Такива мнения трябва просто да се чистят....

Ако я няма професията ви в списъка. Първо го прочетете внимателно отново. Може би не сте намерили някоя от своите професии. Или не сте си превели правилно списъка или своята професия. Помнете, че това, което правят емиграционните адвокати, е да представят нещата така, че кандидатът да изглежда подходящ, набиращ необходимите точки, за да бъде одобрен.
Това, какво ще работите в Канада, е съвсем отделен въпрос. Много хора си знаят, че в зависимост от конюктурата на пазара, може би само ще си използват квалификациите, за да емигрират легално в Канада. А тук ще им се наложи да учат нещо друго, за да си намерят добра работа. Или да започнат такава с други свои умения, даже неупоменати в бланките. Емигрирам в Канада за мене означава "идвам да живея", местя се, какво и дали ще работя, си е друг въпрос...
Embrace your climate change!
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

7George написа: Ако я няма професията ви в списъка. Първо го прочетете внимателно отново. Може би не сте намерили някоя от своите професии. Или не сте си превели правилно списъка или своята професия. Помнете, че това, което правят емиграционните адвокати, е да представят нещата така, че кандидатът да изглежда подходящ, набиращ необходимите точки, за да бъде одобрен.
Дали това означава че е по-добре да започнем процедурата за Канада с помоща на емиграционни адвокати....т.е.че ще имаме по-голям шанс? Защото аз не намерих в списъка моята професия manager-clothing store , но пък затова има в една под-категория това което съм учила в универзитета,но за което имам стаж 4месеца(без трудов договор)- Еnglish language teacher....? Някакви съвети...?
Публикувай отговор