Жилище в Торонто?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

CFS 801 написа::D предполагам ,че си наясно като се пуснеш по блър от мисисага до центъра с таратайката коло време ще ти вземе.според мен от 1 до 2 часа според ръша.
Дрън-дрън. :ear:
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Val написа:
CFS 801 написа::D предполагам ,че си наясно като се пуснеш по блър от мисисага до центъра с таратайката коло време ще ти вземе.според мен от 1 до 2 часа според ръша.
Дрън-дрън. :ear:
Да Батката е прав вечер от 5 до 7 от центьра до Мисисага лепиш часче !!
Който не е сьгласен мое се хванем на бас !!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Ние живеем съвсем на границата на Етобико и Мисисага и от вкъщи по 427 и после по QEW е точно 17 км до CNTower. Верно, че може да ти отнеме дори 1 час понякога, ама какво да кажем, че от Ректората до Плиска е 4 км и също отнема час в пиковите часове! :wink:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

myhata II написа:Да Батката е прав вечер от 5 до 7 от центьра до Мисисага лепиш часче !!
Който не е сьгласен мое се хванем на бас !!!
Не съм съгласен! Много оптимистично ми се вижда :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Въпрос на вкус. :D Явно, някои го предпочитат така:

http://www.citynews.ca/news/news_22465.aspx

"The traffic is terrible coming in from work," adds Andrea Teskey. "It takes me 30 minutes to get here from Newmarket and then 20 minutes to get off the off-ramp on Yonge Street. So it's great that they're building condos and lots of new places for people to live, but for people who are trying to commute to the city and work here, it makes it really difficult."

It can reportedly take up to 20 minutes to make a right turn onto Yonge St. from Sheppard Ave. during rush hour. Those who question the advisory contend traffic's just as bad at every Yonge St. intersection from Eglinton Ave. up to Finch Ave.

:D :D :D
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Вал, ти какво сега, гониш хората от нашата махала :) ?
А така, 'сички в Мисисагата, че тук вече много маймунки :lol: ...
Не знам колко още кондота са замислили на Шепард и Йънг, но метрото не може да поеме много повече :?, защото се изсипва всичкото жълтур от Дон Милс с лилавото метро и става кошмар. В Япония имало хора на щат на всяка спирка да набутват със сила хората по-навътре във вагоните ... На Шепард скоро ще има нужда от такива :? . И ние ще се махаме, дано да стане до година ...
Циганите - на Сатурн !
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

час по куинуея и то не в ръша,а по блур имаш най малко 50-60 светофара ,отиде уикенда докато се докопаш до центъра.
абе аз дето не живея в торонто ги зная тия работи ,ама ми е интересно вие дето сте там що се правите на маймуни :lol:
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

anxeli написа:В Япония имало хора на щат на всяка спирка да набутват със сила хората по-навътре във вагоните ...
И в Китай е така. Голямо забавление тече в метрото. :)
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

smotan написа:
anxeli написа:В Япония имало хора на щат на всяка спирка да набутват със сила хората по-навътре във вагоните ...
И в Китай е така. Голямо забавление тече в метрото. :)
:D :D Тъпкачи ли се водят тия, по професия? Искам такова да работя... :beer:
Embrace your climate change!
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

7George написа:
smotan написа:
anxeli написа:В Япония имало хора на щат на всяка спирка да набутват със сила хората по-навътре във вагоните ...
И в Китай е така. Голямо забавление тече в метрото. :)
:D :D Тъпкачи ли се водят тия, по професия? Искам такова да работя... :beer:
Ще си с бели ръкавици :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=eQdS5HY_O6k
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Жени написа:Ние живеем съвсем на границата на Етобико и Мисисага и от вкъщи по 427 и после по QEW е точно 17 км до CNTower. Верно, че може да ти отнеме дори 1 час понякога, ама какво да кажем, че от Ректората до Плиска е 4 км и също отнема час в пиковите часове! :wink:
Напълно съм съгласна с Жени за София. Също така мога да добавя - от Окръжна болница до Орлов мост - 1 час, от там до Борово - още един час. 10 км за 2 часа, супер готино в претъпкания автобус. И си представете това всяка сутрин и всяка вечер, в продължение на години. Много съм щастлива, че се махнах от там :). В Канада и САЩ такива задръствания не съм виждала. И тук има пикове часове, НО колите се движат и не е така безнадеждно, и не ти отнема повече от час, като в скапаната софия :).
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

А, ела да видиш в То на Лорънс посока изток, от Дъферин до детелината за Алън роуд, 500 м. за половин час в пика около 5 часа :shock: :evil: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

anxeli написа:А, ела да видиш в То на Лорънс посока изток, от Дъферин до детелината за Алън роуд, 500 м. за половин час в пика около 5 часа :shock: :evil: ...
Ами щото се натискате всички в големия град... Я се пръснете по селата, равномерно, на широко. :wink: Пък и това е част от цената на това да работиш от 9 до 5. Аз лично се придвижвам преди пиковите часове. :D
Embrace your climate change!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Проблема е, че точно за селския път бързат :roll: ....
Аз също тръгвам по-рано, ама като закъснея много мъй яд :evil: :twisted: ...
Циганите - на Сатурн !
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Говори ви Хълман ама вие не слушате.
Гледайте дипломатите къде са и вие отивате там.
В Оттава няма метро, няма бутане, няма ръгане.
През 2 месеца - слагат на улицата студенти с някакви уреди от които една жица е поставена на пътя. Мерат трафика или колко колко коли минават на час.
После взимат решения, правят еднопосочни улици, променят лентите от 2 на 3 забраняват ляви завои в определени часове и трафик няма.
Хълман стигаше до стария офис за 3 мин с кола сега до новия за 15.
Като се връща от работа има време да мине през центъра, да се прибере да се изкпе, да облече официалните одежди и пак да се върне в центъра за за вечеря с някоя мадама в 20 часа.
Публикувай отговор