За или против канадското гражданство

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bp_de, да де, точно за тва говорех, че само има въпроси (в моя случай въпрос) и никой не е направил каквито и да било конкретни постъпки да отиде да гърби в Европа ...
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Пумпи както винаги пак не разбрал.
Получаването става лично само когато старата не е изтекла и трябва да се върне. Ако е изтекла можеш да я пратиш с молбата и новата идва по пощата. Ето и указанията от източника :
Хълман е написал че познава човек който се вдига от Бг и отива в Канада за да си подмени картата защото.
- Скоро изтича и след този срок има проблем с влизане в Канада след като е изтекла.
- По време на влизането в Канада все още не е изтекла (остава още месец да кажем )
Пумпи нали не си мисли че човека не е проверил дали може да си спести идването до Канада, разходи за самолетен билет в две посоки и за престой в Канада докато чака новата карта?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:Пумпи както винаги пак не разбрал.
Получаването става лично само когато старата не е изтекла и трябва да се върне. Ако е изтекла можеш да я пратиш с молбата и новата идва по пощата. Ето и указанията от източника :
Хълман е написал че познава човек който се вдига от Бг и отива в Канада за да си подмени картата защото.
- Скоро изтича и след този срок има проблем с влизане в Канада след като е изтекла.
- По време на влизането в Канада все още не е изтекла (остава още месец да кажем )
Пумпи нали не си мисли че човека не е проверил дали може да си спести идването до Канада, разходи за самолетен билет в две посоки и за престой в Канада докато чака новата карта?
Аз не разбирам, а и не ме интересува ЗАЩО твоят човек ще чака тук 2 месеца, като може да прати молбата по пощата, то все едно по друг начин не може и да дойде само за деня на получаването на новата карта и връщанеот на старата. Сега, ако той се е сетил да подновява 3 дни преди изтичането, то естествено че трябва да е тук, но това си е негов проблем. Разумните хора, обикновенно подновяват със време за да не губят месеци в безполезно чакане ;) на канадска земя. Како и да е Ти си винаги прав иние винаги сме неразбрали. Лек ден
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Hullman написа:
да съм длъжен да подавам данъчна декларация доживот, дори и да не живея в Канада
Tова ли ти е проблема? Да си чул че срещу 30 долара друг може да ти попълва данъчната декларация а ти да си пиеш кафето през това време?
Ако изкараш в Канада 100 000 $ като перманент резидент и резидент фор такс пърпосес какво мислиш че те очаква?
Неплащане на данъци? Така ли си го представяш?
Данъчната материя е много мътна вода за теб. Моля те не се изказвай по нея, защото някой няма да знае, че си гола водица и ще ти повярва!

Човека пита дали ставайки гражданин няма да плаща данъци цял живот в Канада. Т.е. дали данъчното гражданство в Канада се определя на базата на резиденство (както в БГ) или на база гражданство/паспорт (както в САЩ).

На база резиденство е в Канада, така че ако няма връзки с Канада и не живее тук, може да е гражданин, но НЕ подава декларация И НЕ ПЛАЩА ДАНЪЦИ в Канада

Ако случая беше със САЩ, твоя велик съвет за 30 долара декларация, щеше да му излезе през носа, защото там се подават декларации И СЕ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИ НА WORLDWIDE INCOME докато си гражданин/green card holder.

Съвета е безплатен за питащия, но на хълц пращам бил за консултацията ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

bgmontreal написа:но на хълц пращам бил за консултацията ;)
има опасност да забогатееш, той е един платец ум да ти зайде :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Във връзка с подновяването на PR картата, защото на мен ми предстои днес научин нещо, което ми звучи невероятно. От кол центъра на CIC ми казаха, че ако влизам от щатите с частна кола ( не автобус) нямам нужда от валидна карта, стига да мога да докажа, че съм резидент с :

1. данъчни декларации от последните няколко години
2. провинциална книжка
3. валидна здравна карта
4. договор за наем, собственост, платени сметки в канада, банкови сметки в канада

някой от вас имал ли е подобен опит ?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бе тия идиоти са се побъркали, секи ден променят постановките точно за да не можеш да намериш някой с подобен опит ...
:roll: :roll: :roll:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Marginal39 написа:bp_de, да де, точно за тва говорех, че само има въпроси (в моя случай въпрос) и никой не е направил каквито и да било конкретни постъпки да отиде да гърби в Европа ...
Обикновено пита някои които иска да направи нещо... А иначе както ти казах -от това че ти не познаваш такива -не означава че няма-направи си труда да прегледаш форумите на англииско говорящите е немско например -ами има Канадци дет се бъхтат в европа.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bp_de, не се коси, като срешна такива ще почна да ги мисля, до тогава, тва ми звучи като научна фантастика ...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

poumpy написа:Във връзка с подновяването на PR картата, защото на мен ми предстои днес научин нещо, което ми звучи невероятно. От кол центъра на CIC ми казаха, че ако влизам от щатите с частна кола ( не автобус) нямам нужда от валидна карта, стига да мога да докажа, че съм резидент с :

1. данъчни декларации от последните няколко години
2. провинциална книжка
3. валидна здравна карта
4. договор за наем, собственост, платени сметки в канада, банкови сметки в канада

някой от вас имал ли е подобен опит ?
е това е :) сам си питам и сам си отговарям. Ето относително официална инфрмация:

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... -faq10.asp
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

според мен европейското гражданство и БГ паспорта са по-привлекателни от канадските защото ти дават възможност да пътуваш и да работиш в европа, канадския паспорт е по-полезен за страни от третия свят където без друго не е много препоръчително да се ходи.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мда, БГ паспорта ти дава право да береш краставици в Гърция и ягоди в Англия...
Я да видим една компания кого ще предпочете да наеме: човек живеещ в Канада, в България или в Румъния?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Какво ще пиеш, дядо попе: вино или ракия? - И бира! - отвърнал попът
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

peter_pan написа:според мен европейското гражданство и БГ паспорта са по-привлекателни от канадските защото ти дават възможност да пътуваш и да работиш в европа, канадския паспорт е по-полезен за страни от третия свят където без друго не е много препоръчително да се ходи.
Истинският европейски паспорт може и да е по-ценен и привлекателен от канадския, само че българския паспорт е минал покрай европейския. Докато с българския паспорт намаме права каквито бихме имали с един германки или френски например, не ми го хвалете.
Кога само с български паспорт ще може да се пътува навсякаде по света БЕЗВИЗОВО, включително и в Щатите?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

iliana, ше забравиш французите и германците да пътуват по цял свят безвизово, а да не говориме че и на някои места кадето е визово не пътуват, аз имах един познат хипи германец и той ми сподели че не му стиска да отиде в Израел, макар че се моташе по цял свят и дрънкаше на китара по улиците, с което си изкарваше прехраната ...
Публикувай отговор