екология

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

Linko написа:...не само названието на специалността е основа за вземането на такова едно решение.
Всъщност според мен названието почти няма значение. Във всички дискусии по подбни въпроси (включително и в разговор с имиграционните от Букурещ) се казва че това което се гледа и сравнява е описанието на задълженията в НОК и реално изпълняваните задължения от дадения кандидат.

krimon написа:....Да ви имам и проблемите на българите в България с кирилицата!
Krimon, моля те недей с лошо! Аз още не съм в Канада (и не се знае дали някога ще бъда), но мисля че се справям не лошо с кирилицата. Това че г-н "Специялност фълшива еко-химия" и други такива образи пишат неграмотно, не е непременно признак че всички сме така. А и човека все пак се опитва да пише на кирилица, za razlika ot nqkoi drugi, koito dage i tova ne praviat ami si djasat napravo na latinotza!
stanislav mihailov
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 9:12 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

здравейте

Мнение от stanislav mihailov »

стана ми мн интересно.виждам че повечето тук се чудите с кого да се заяждате.въпросите ми бяха уместтни.
имам данни за хора
на които са им позволили да си адаптират специалността към др сходна която да отговаря на спицификата им на работа и образование.
пр. агро- химия 9т, неможе в случая,, еко- химия" да не получи някоя точка.
знам за хора които с ,,растителна защита" са им позволили да я адаптират като агро- химия,и да кандидатстват с нея.
значи има начини.
zdraveite:-)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: здравейте

Мнение от ZanzibarHero »

stanislav mihailov написа:... имам данни за хора
на които са им позволили да си адаптират специалността към др сходна която да отговаря на спицификата им на работа и образование.
... знам за хора които с ,,растителна защита" са им позволили да я адаптират като агро- химия, и да кандидатстват с нея. значи има начини.
Кой им е позволил, да си "адаптират" специалността?

Когато си отговориш на този въпрос, ще можеш да си "адаптираш" и своята специалност.

Доколкото разбирам от написаното от теб, проблемът е, че нямаш никакъв практически опит. Това те затруднява да намериш допирните точки, между описанието на длъжността от NOC и работата, която работиш (или ще работиш). Изкарай си стажа. Потърси си работа. Поработи 5-10 години (или колкото се изисква за максимум точки) и ще видиш, че когато започнеш да си подготвяш документите за Канада - всичко ще ти бъде ясно.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Yemo написа: НОВГОВОПИС:
на вапроса
милсля по-специялноста дето специялно си дифиниръл не фигорира никаде и ко ще и спец ил мин парви по-екология... неможе! щот смисал има дето то4ки носи само специялност най-екология.

Успех!
:shock:
Embrace your climate change!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

:rotfl:
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: здравейте

Мнение от hadministratora »

stanislav mihailov написа:...виждам че повечето тук се чудите с кого да се заяждате.въпросите ми бяха уместтни...
Виж, приятелю, тук наистина се пуснаха няколко заядливи мнения (включително и от мен), но по-важното че ти се даде и ценна информация (поне 2-3 мнения!), която да ти помогне да се ориентираш. Ако въпреки това не можеш да намериш начин да напаснеш твоята специалност/професия/квалификация към изискванията, може би е по-добре да се обърнеш към фирма, която да свърши това. Там със сигурност няма да се заяждат с теб, но пък ще ти вземат известна сума пари :) Помисли по въпроса и поразпитай тук - както се оказа мнозина от съфорумците ползват или са ползвали такива услуги и при това повечето от тях май са доволни.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Аз пък заядливи мнения не видях.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: здравейте

Мнение от hadministratora »

stanislav mihailov написа:...пр. агро- химия 9т, неможе в случая,, еко- химия" да не получи някоя точка...
Щях да забравя: точките не се присъждат за професията ти, а за броя години, които имаш като трудов стаж в тази професия.

Пример (не е истински, а просто ползвам твоята терминология, за да е по-ясно):
  • - имаш 2 год. стаж като агро-химик и 2 год. стаж като еко-химик
    - ако приемем че професията агро-химия фигурира в NOC като Skill Type 0, или Skill Level A или B, то за двете години стаж ще ти дадат 17 т.

    до тук всичко е както си го представяш, но идва интересното:
    - ако приемем че професията еко-химия не е от споменатите Skill Type и Level, за двете години стаж в нея няма да получиш нито една точка. никой няма да седне и да гледа близки ли са професиите и да се опитва да ти присъди поне 2-3 точки за това
Това което обърква мнозина кандидат имигранти, е че професионалната им квалификация и годините стаж се използват и комбинират по няколко различни начина при оценяването им: например в заявлението са критерий за допустимост до процедура, а при разглеждането на самата кандидатура са критерий за точки. Да не говорим за това, че някои направо се плашат това какво ще стане ако пишат една професия в заявлението, а като идат в Канада работят друго - нищо няма да стане, могат да работят всичко, каквото поискат :)

За това човек трябва да прочете внимателно инструкциите, а ако са му твърде сложни или пък не му се занимава да плати на някой, кото да го направи
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Той май ще е по процедурата за Квебек. При тях нещата доколкото (не съм сигурен) знам стоят по малко по-различен начин.

А и не съм сигурен дали разпознава кое е Skill Type "0" и Skill Level "A" и "B"
stanislav mihailov
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 9:12 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

ECOLOGY

Мнение от stanislav mihailov »

знам,трябва 1год мин стаж.
zdraveite:-)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: ECOLOGY

Мнение от valioiko »

stanislav mihailov написа:знам,трябва 1год мин стаж.
Пак не разбра май....
stanislav mihailov
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 9:12 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

здравейте

Мнение от stanislav mihailov »

мн заплетено стана.
смисъл знам,4е екологията няма точки.за една год ще взема 4-ри колкото е само за стажа.(но ми дадоха съвет да опитам това с еко-химията ).
вторият кандидат е с 10год стаж, френска езикова гимназия.
zdraveite:-)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

valioiko написа:Той май ще е по процедурата за Квебек.
А, верно че е писал за Виена и за Френски език.... Но той така или иначе се е оплел много и хич не зацепва. А и принципа с същия, само дето летвата за Кебек е по-ниска (Skill Level above D). Т.е. ако агро-химията е "B", а еко-химията е "D" пак ще му се броят само двете години стаж като агро-химик. Като знам обаче какво е описанието за Level D какъвто и да е химик би трябвало да го устройва.
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: стаж по-екология

Мнение от Iris »

stanislav mihailov написа:здравейте,
както СУ,,еко химия" и така завършват с такава специялност или ТУ-Варна ,,Екология и техника за опазване на морето и околната среда"
специялно ми стана интересно за еко химия и реших да се допитам до мин на
Може да се подходи аналитично към въпроса:

* Ако основните предмети са биология, флора и фауна (с латинските им наименования), хабитати, еко системи=> значи специалността е екология.

В Квебек имат специалности като "екология и управление на тероториите", "консервация на околната среда", environment and wildlife management и др. подобни.

* Ако предметити са предимно химия, аналитика с много лабораторна работа => значи е по-близо до химия.

Тази измислена специалност еко химия сигурно е копирана от някой курс (от някой ВУЗ нейде си) по принципа "Видяла жабата, че подковават вола и тя вдигнала крак".
Наистина в канадските университети има курс (не специалност!) химия на околната среда, химия на ежедневието - те обикновено са изборни.

(извинявам се, че не давам конкретни линкове, отдавна съм ги чела и не са ми в букмарковете)

p.s.: относно: "Екология и техника за опазване на морето и околната среда" може да се погледнат програмите на MARINE BIOLOGY
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: екология

Мнение от todor73 »

Ето ти я еко-химията

Бaccalauréat en chimie de l'environnement et des bioressources,

ако искаш да сравняваш с тукашните програми пишеш името на университета и енвиронемент, почти всички си имат по нещо за екологията,например инженерство, строители, бизнес, морски, горски и т.н. Няма страшно екологията е модерна сега, все ще си намериш сферата.
Между другото тук например е често срещано да си учил химия в бак-а и после да специализираш екология, защото технически погледнато тя е поне едно 50 % чиста химия.
Публикувай отговор