Bell и торентите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Точно това се "дискутираше" в темата преди да бъдат изтрити доста от мненията.

На цената на Аканак за "неограничен достъп" няма по-евтино и добро. :D
Изображение
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Аканак и торенти

Мнение от delisted_2 »

Да се върна отново на темата с торентите. Мисля че това което открих ще е полезно на ползващите аканак. Оказа се че въпреки че аканак не тротлват белл (няма отърване от тези гадове) тротлввт трафика по техните линии. Обаче хората са намерили уъркараунд:

http://community.acanac.com/acanac/viewtopic.php?t=5903

Пробвах го и работи 100%. Няма вече 30к лимит. Бел да го ... мааамка им.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Както каза, вече си се прекарал че си се записал с кияците Бел.
Аз съм с Аканак и ме кефят яко.
А сигурен ли си че ограничението на скоростта не идва от цлиента ти Биторент?
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

Marginal39 написа:Както каза, вече си се прекарал че си се записал с кияците Бел.
Аз съм с Аканак и ме кефят яко.
А сигурен ли си че ограничението на скоростта не идва от цлиента ти Биторент?

Ако четеше по-внимателно преди да пишеш щеше да разбереш че става въпрос за аканак а не за белл. А доколкото знам Ил Перо също е в мрежата на белл така че това сигурно важи и за теб.
Колкото до Цлиента всичко е ок. По описаният начин на свързване даунлоадът скочи от 30 на 300к. Ама щом и така те кефи няма значение. Важното е да си доволен от услугата.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

delisted_2 написа:
Marginal39 написа:Както каза, вече си се прекарал че си се записал с кияците Бел.
Аз съм с Аканак и ме кефят яко.
А сигурен ли си че ограничението на скоростта не идва от цлиента ти Биторент?

Ако четеше по-внимателно преди да пишеш щеше да разбереш че става въпрос за аканак а не за белл. А доколкото знам Ил Перо също е в мрежата на белл така че това сигурно важи и за теб.
Колкото до Цлиента всичко е ок. По описаният начин на свързване даунлоадът скочи от 30 на 300к. Ама щом и така те кефи няма значение. Важното е да си доволен от услугата.
Къф Аканак бе братчед, я виж автора кво пише, пише за Бел ...
А Ил Перо не знам в чия мрежа е ма аз дърпам с около 150к. и ме кефи, повече не ми трябва.
Ти как разбра че с клиента сичко е ОК, да не си автора на тая тема?
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Аканак и торенти

Мнение от Bubi »

delisted_2 написа:Да се върна отново на темата с торентите. Мисля че това което открих ще е полезно на ползващите аканак. Оказа се че въпреки че аканак не тротлват белл (няма отърване от тези гадове) тротлввт трафика по техните линии. Обаче хората са намерили уъркараунд:

http://community.acanac.com/acanac/viewtopic.php?t=5903

Пробвах го и работи 100%. Няма вече 30к лимит. Бел да го ... мааамка им.
Може ли някой да обасни на по-прост език как се прави това :oops: Ние сме с Аканак вече втора година и до преди няколко месеца беше добре. теглех торентите с 538 кВ/s ако имаше достатъчно сийдъри. От няколко месеца насам дори и да има над 1000 сийдъри си тегли винаги с 30-35 кВ/с независимо кое време на денонощието е.
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: Аканак и торенти

Мнение от delisted_2 »

Bubi написа:
delisted_2 написа:Да се върна отново на темата с торентите. Мисля че това което открих ще е полезно на ползващите аканак. Оказа се че въпреки че аканак не тротлват белл (няма отърване от тези гадове) тротлввт трафика по техните линии. Обаче хората са намерили уъркараунд:

http://community.acanac.com/acanac/viewtopic.php?t=5903

Пробвах го и работи 100%. Няма вече 30к лимит. Бел да го ... мааамка им.
Може ли някой да обасни на по-прост език как се прави това :oops: Ние сме с Аканак вече втора година и до преди няколко месеца беше добре. теглех торентите с 538 кВ/s ако имаше достатъчно сийдъри. От няколко месеца насам дори и да има над 1000 сийдъри си тегли винаги с 30-35 кВ/с независимо кое време на денонощието е.

И при мен беше така и това ме накара да се разровя в нета. За това и го публикувах в тази тема защото има много хора потребители на аканак, че даже чак и на ил Перот, които имат същият проблем понеже връзката минава през белл.

Значи всичко е описано подробно на линка по горе. Трябва да се направи заявка за регистрациа за ползване на онлайн пс. Това е услуга която позволява да се ползват различни приложения на виртуален компютър в мрежата на аканак. В случая това не нужно. Трябва само достъп до него. След което се даунлоадва Putty - това е програма чрез която се прави връзката по специален канал към мрежата на аканак така че да се избегне филтрирането на белл. С други думи прави се директна връзка към аканак мрежата където торентите не са ограничени. За целта connection в uTorrent трябва да се зададе като Socks5 с указаните прокси и порт. Добре е да се рестартира uTorrent и всичко ще е както преди.

Успех!
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Лично за мен с Bitvise Tunnelier е по-добре, просто защото е с "Виндоус" :lol: интерфейс за разлика от Putty което е на дос.

Ето
Изображение
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

mborodin написа:Лично за мен с Bitvise Tunnelier е по-добре, просто защото е с "Виндоус" :lol: интерфейс за разлика от Putty което е на дос.

Ето
Е да ама аканак дават тяхно Putty и казват че е леко модифицирано за тази цел. Все пак може да се пробва.
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Е да ама този линк, който съм го посочил също е от форума на Аканак. :D
Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аканак и други подобни фирми нямат собствена мрежа а просто препродават услигите на Бел. Преди около година Бел започна т.нар трафик шейпинг за намаляване на трафика от пиър то пиър мрежи, защото 1% от потребителите правят 90% от трафика и струва много скъпо да се упгрейдва мрежата постоянно... Първо пострадаха потребителите на симпатико, сега следват и потребителите на малките компании, така че ако имате добър дсл в момента сваляйте колкото може повече, защото края идва...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

Lub0 написа:Аканак и други подобни фирми нямат собствена мрежа а просто препродават услигите на Бел. Преди около година Бел започна т.нар трафик шейпинг за намаляване на трафика от пиър то пиър мрежи, защото 1% от потребителите правят 90% от трафика и струва много скъпо да се упгрейдва мрежата постоянно... Първо пострадаха потребителите на симпатико, сега следват и потребителите на малките компании, така че ако имате добър дсл в момента сваляйте колкото може повече, защото края идва...
Значи това което казваш е версията която бел пробутва на общественоста и е много далеч от истината. Основната причина е ИПТВ и другите онлайн ТВ които засташават Експресвю. Ето тук има подробно описание на нещата:
http://forums.somethingawful.com/showth ... id=2920630

Резултатите показват че мрежата въобще не е натоварена и всичко е само прах в очите. Колкото до Аканак, те са си независим ИСП но ползват мрежата на бел за достъп до клиентите защото на времето тя е била изградена с пари на данъкоплатците и е била предоставена на монополът бел за ползване. След демонополизацията през 80-те бел са задължени да предоставят мрежата на други компании срещу заплащане. Проблемът е че те тротълват този трафик което поставя конкурентите на същото положение и не могат да диверсифицират предлагането си и продукта си, т.е. не могат да се конкурират пълноценно. Страшното ще е ако съдът отсъди в полза на бел - бай-бай ънлимитед интернет. Иначе хората са му намерили цаката на торентите с SSL който не минава през бел за аканак, тексаави и някои други които НЕ СА реселъри. За всички реселъри като Виф няма спасение защото SSL и VPN се тротълват също така.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

delisted_2 написа:След демонополизацията през 80-те бел са задължени да предоставят мрежата на други компании срещу заплащане.
Не 80-те а 90-те.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

delisted_2 написа:Колкото до Аканак, те са си независим ИСП но ползват мрежата на бел за достъп до клиентите защото на времето тя е била изградена с пари на данъкоплатците и е била предоставена на монополът бел за ползване. След демонополизацията през 80-те бел са задължени да предоставят мрежата на други компании срещу заплащане.
Бел не са задължени да продават Интернет услуги на конкурентите си. Това, което са задължени да продават и съответните цени са описани тук.

На изброените ISP-та никой не им пречи да предлагат неограничен Интернет, като купуват услугите на Бел описани в тарифите, примерно телефонните жици. Само че ще трябва да инвестират много пари и в собствена инфраструктура.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

delisted_2, БСИ е публична комапния, която се търгува на борсата и не е длъжна да прави каквото и да е, има някакви регулации от държавата, които определено пречат на конкуренцията и те отпадат полека лека.... В Бел много добре знаят какво им е изгодно и си го правят, без да им пука дали ще загубят този 1 % потребители с големите сваляния, просто сметката им е показала, че така им е по евтино и това е... Фирмите които си изредила са малки, които нямат собствена инфраструктура и затова трябва да наемат кабелите от големите... Тези фирми само слагат по един модем и усигуряват къстъмър сървиз, нищо друго... За ИПТВ-то... В момента е леко невъзможно да се пусне по линиите на Бел, затова всички тези глупости как Аканак и ТекСави щели да пуснат ИПТВ са меко казано пропаганда... За да стане това те ще трябва лично да опънат файбър оптик по къщите :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор