София vs. Прованса

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

От къде сте родом:

От София
25
36%
От село
4
6%
От голям град
19
27%
От малък град
16
23%
Аз съм гражданин на света
4
6%
Аз съм канадец
2
3%
 
Общо гласове: 70
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Браво Жени! Каза ни го направо! :beer:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Не само грозни, ами и двойкаджии.. :wink:

http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=236873

Наложило се и оценка нула да се въведе... :lol: :lol:

:beer: Поне в Канада вече всички сме от село... :D
Embrace your climate change!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

За мен проблема е малко по-друг - може ли хора, които идват в Канада от дълбоката провинция (България - в световен мащаб) да твърдят, че месторождението ти може да определя интелекта, манталитета и.т.н.

Щото по тази логика всеки торонтчанин трябва по презумпция да е класи над най-видната софиянка, каквато явно е съфорумничката Прасе.

Между другото тя странно млъкна. Ако си мисли, че така ще демонстрира аристократичното си пренебрежение към плебса като нас, нещо бърка.



А аз съм родом от най-дълбоката провинция, която може да си представите. ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

becks, да, месторождението не може да определя нито интелекта нито манталитета. Но мястото и средата в които си отрасъл силно влияят на манталитета.

Или пак съм неграмотен и не разбирам?
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

ablood написа:becks, да, месторождението не може да определя нито интелекта нито манталитета. Но мястото и средата в които си отрасъл силно влияят на манталитета.
Средата в която живееш определено оказва влияние, но средата са семейството, приятелите, училище, работа.

Та това не се определя от географското ти положение или от месторождението ти. Най-дивите селяни и простаци, които познавам са точно, тези които смятат, че София е центъра на вселената, а в останалата част на Бг живеят нискоинтелигентни селяци, които си мечтаят да се измъкнат от селцето си на всяка цена.

между другото така разсъждават и повечето "канадци" - ако си от България, то по презумция си средно до много тъп, имаш нужда от продължително обучение и превъзпитание и едва ли някога ще стигнеш културата и висотата на хората, имали честта да се родят тук.

Още повече че "мекаш" с гадния си източноевропейски акцент.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

kralimarko написа:
7George написа:

А за физиономиите: Който го твърди, нека смело си сложи снимката до думите и получи одобрението на Форума, че да му хванем вяра! :beer:

:D
i az подкрепям Прасе да си поства истинската снимка да преценим
"не знам защо под БГ непрекъснато се има предвид София. София и БГ са две различни държави. Почти нищо валидно за София не може да се каже за останалата част на страната. Вярно е че София все повече прилича на Монреал по мръсотия, гадни физиономии на улиците, но също и по заплати."
Цитирах Питър Пан с това изявление.
Ако ще се слагаме снимките в форума, защо тогава всички не си сложим снимките?

Извинявам се на всички, които са много засегнати от моят постинг.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Живея от близо година в София и ми прави впечатление, че градът все повече заприличва на големите градове в Канада. Все повече коли и visible minorities, не само от ромски произход.
Хората идват тук със заблудата, че ще намерят по-добър живот, защото за човек от глухата провинция 1000 лева заплата са много големи пари. Какво остава от тези 1000 лева като се плати наема или ипотеката и се приспаднат високите транспортни разходи, е отделен въпрос, но хората като идват тук не ги знаят още тези неща.
Не е ли същото и с имигрантите в Канада - и те си мислят, че с 2-3000$ заплата на месец ще живеят като принцове, ама след някои и друг месец разбират, че не е точно така.
Истината е, че в големите градове над 1 милион жители има стандарт, но няма качество на живот /май тук цитирам батето :)/.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

само дето не разбрахме какво предлагаш в такъв случай :lol:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Ами или намираш работа за доста над 1000 лева /респективно доста над 3000$ в Канада/ или търсиш да се преместиш някъде другаде, където ще ти се връзват сметките или поне ще живееш по-спокойно.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Pepon написа:Ами или намираш работа за доста над 1000 лева /респективно доста над 3000$ в Канада/ или търсиш да се преместиш някъде другаде, където ще ти се връзват сметките или поне ще живееш по-спокойно.
Нищо лошо стига да не ти стане навик :lol:
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

аз сьм от София ,куцо и кьораво ни се довлече у градо.
THE LAST LINE OF DEFENSE
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

аз сьм от София ,куцо и кьораво ни се довлече у градо.
Много мразим да мислим и много обичам да мразим! :thinkerg:
:krila:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Въпросът не е да живееш като принц а чисто и просто, да ти е по-добре.
Всички тия китайци защо са в София а ?
Защото им е по-добре отколкото в Китай.

Аз пък в Пекин срещнах един възвращенец. Приказвахме си на български. При вас, вика, нещата се скофтиха, а при нас се развиват все по-добре. Затуй, вика, се върнах.
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

komentar

Мнение от ioiobg »

значи миналата година към края на почвката си правим парти на дворчето дето съм отрасъл, с приятели и роднини, по случай предстоящото ми връщане тук в канада за да ми държи 'топло'. Та повечето приятели бяха дошли по семейно му и децата тичаха и се криеха по двора. Не щеш ли минало полунощ и от новопостроената кооперация до нас хвърлиха бутилка която за късмет отскочи в покрива не беседката дето се бяхме събрали и падна и се счупи в двора на съседа, който същто имаше леко парти - голям късмет че не удари някое от децата. Станах аз развиках се - тишина и мълчание. Обадихме се на полицията и като дойдоха органите гледаха сумтяха и единия вика - глей сега вие сте си виновни - дошли са тука хората от провинцията, дали са по 75 000 евра да си купят апартамент в софия пък вие сега тука им нарушавате спокойствието и не могат да спят. Ха ха.
Така че приятели - в софия селяни има и то много.
Като да уточня - селянин не е човек от провинцията, това е същество което е ниско интелигентно , обикновенно смърди, неприятно е на околните които не са селяни, тупоумно, мисли се за велико и ей такива простотии. Може да идва от шопско ,старопланинско,тракийско, родопско, може и въобше да не говори български.
DISCO до зори!!!
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Re: komentar

Мнение от kokoscho »

ioiobg написа:значи миналата година към края на почвката си правим парти на дворчето дето съм отрасъл, с приятели и роднини, по случай предстоящото ми връщане тук в канада за да ми държи 'топло'. Та повечето приятели бяха дошли по семейно му и децата тичаха и се криеха по двора. Не щеш ли минало полунощ и от новопостроената кооперация до нас хвърлиха бутилка която за късмет отскочи в покрива не беседката дето се бяхме събрали и падна и се счупи в двора на съседа, който същто имаше леко парти - голям късмет че не удари някое от децата. Станах аз развиках се - тишина и мълчание. Обадихме се на полицията и като дойдоха органите гледаха сумтяха и единия вика - глей сега вие сте си виновни - дошли са тука хората от провинцията, дали са по 75 000 евра да си купят апартамент в софия пък вие сега тука им нарушавате спокойствието и не могат да спят. Ха ха.
Така че приятели - в софия селяни има и то много.
Като да уточня - селянин не е човек от провинцията, това е същество което е ниско интелигентно , обикновенно смърди, неприятно е на околните които не са селяни, тупоумно, мисли се за велико и ей такива простотии. Може да идва от шопско ,старопланинско,тракийско, родопско, може и въобше да не говори български.
Всъщност ти си най-големият селянин:)
Де си се юрнал от студена Канада да се веселиш у Булгарско????
Че ти пак голям късмет си изкарал че съседите не са те надушили, че тогава само с една бутилка хич немаше да се отървеш ;)
Публикувай отговор