Докога ще останете в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.

Докога ще останете в Канада?

Завинаги, защото тук ми харесва
26
33%
Завинаги, защото на децата им харесва
1
1%
След като поработим 6-8-10 години тук ще се приберем
11
14%
Ще стоим до получаване на паспортите (или по-малко)
12
15%
Не мога да реша
30
38%
 
Общо гласове: 80
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

bateto написа:Хм,южна калифорния.струва ми се ,че ще останеш доста разочарован.
ami чисто от статистическа гледна точка, от към климат е перфектно. Сега не знам за другите неща, чувал съм че някои нашенци и викат социалистическа република Калифорния, ама защо -не знам :roll:
Твоите впечатления какви са?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ми селскостопанските районина южна калиф. се редуват с пустинни или полупустинни местности населени предимно от мехикански магали.
яко реднек.
изключение прави само крайбрежието,но ако теб те кефи лудницата ЛА тогава друг е въпроса,само гледай да не попадаш в някое гето,че ще ти се изправи косъма и тарамбуките от торонто ще ти се струват като патриции.
северно и североизточно от СФ са местата където живее местната средна класа ,колкото по на юг по зле.
ако си ходил във флорида и пренебрегнеш климата калифорния ще ти се стори като едно голямо опушено село ,нямащо и 1/10 от лукса на флорида с изключение на местата където живеят свръх богатите.
за мен с малки изключения флорида е най наточения щат на америка.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

е да де, ама гледайки филма ЦСЙ Маями, се разбира, че Маями е след Детройт по престъпност. Освен туй се стресирах, прочитайки че бялото население в Маями е ...10% , 70% хиспаник, и 20% чернилки. :lol:
Верно сигурно има и супер кварталчета, дето са къщите на Мария Шарапова и Венъс Уилямс, ама туй е под наште възможности :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Аз гласувах с последна опция, но втора също може.

Ако има за мен вариант завинаги в Канада то е защото не мога да си предтавя да стресирам деца в тинейджърска възраст с ново преместване и да ги отделям от средата, която ще им харесва (ако им харесва, но съм почти 100% сигурна че ще се изживяват като местни и ще се кефят на неща, които ние не харесваме).

А сега докато са малки още не ми се връща в БГ.

Ако има такива родители с прибрали се големи деца - да споделят как е.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

сашо написах флорида е ок с малки изключения ,малкото изключение в случая е точно маями,докато в калифорния изключенията са доста много.всъщност нямам намерение да те убеждавам ,но е доста интересно да се види и човек сам да си направи мнение.
само ще ти кажа ,че калифорния далеч не е това което си представяш.
ще си позволя следното сравнение обаче ,ако флорида е софийските бояна и драгалевци,калифорния е орландовци и банишора.
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

зимата

Мнение от kokoscho »

Че нищо и няма на зимата :) даже си е много добре, само да не трябваше да бия толкова път до работата ;)
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

sasho71 написа:е да де, ама гледайки филма ЦСЙ Маями, се разбира, че Маями е след Детройт по престъпност. Освен туй се стресирах, прочитайки че бялото население в Маями е ...10% , 70% хиспаник, и 20% чернилки. :lol:
Верно сигурно има и супер кварталчета, дето са къщите на Мария Шарапова и Венъс Уилямс, ама туй е под наште възможности :lol:
Освен това има и урагани, което си е доста стресиращо също.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

докогато ми харесва 8)
пак сме тук :-)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ти още ли си безработна :D
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

poumpy написа:
krimon написа: е че ти вече не си тук :wink:
и точно това ме мотивира да си се прибера вкъщи ;)

PS. вчера се запознах с един руснак, който каза че иска да си ходи в Русия, защото тук не се чувства СВОБОДЕН :shock: :shock: :shock: . Е аз не искам Русия, а Канада, но имам същото проклето усещане...The big brother is WATCHING 24/7
И аз тук не се чувствам свободна. Не съм аз и не съм си у дома.
Само че въпросът с прибирането не е толкова лесен. :? Гласувах за 6-8-10, но нищо не се знае...Дай Бог и по-рано, само дето това ще ми коства развод по италиански. :lol:

anju, и аз съм с голямо дете, но знаеш ли какво си мисля...Само след някоя-друга годинка ще си хвръкнат самостоятелни по най-различни краища на света и хич няма да им дреме къде и що са родителите. :?
Замислям се за кандидатстване след училище в някой европейски университет. Българчетата от България щом могат защо българчетата от Канада да не могат? :roll:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

джой виж във темата след 8 години в канада какво мнение съм дал по въпроса за успеха.сигурно и на теб ще ти пастне.не е лесно ,но дерзайте и се борете за да не си останете до края на дните си зависими роби,както обичам да се изразявам тук -канатски крепостни селяни :wink:
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

[quote="bateto"][/quote]
бате,интересно ми е да чуя твоя отговор на анкетата :lol: :lol: :rotfl:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

kurta007 написа:
bateto написа:
бате,интересно ми е да чуя твоя отговор на анкетата :lol: :lol: :rotfl:
800 дни бе как :)

аз пък тея дето след нам си колко години ще "си" ходят.
де ще ходите бе ботове?
там вече ще сте чужденци след толкова време.
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Joy написа: Замислям се за кандидатстване след училище в някой европейски университет. Българчетата от България щом могат защо българчетата от Канада да не могат? :roll:
E koй европейски, там няма толкоз елитни, както са в Америка. Освен туй ще трябва да се запише кат българче, че инак таксите ще са дебели :) Ето още едно предимство на БГ паспорта :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
nobleman

?

Мнение от nobleman »

абе щем не щем ще си стоим още дълго във Ванкувър.
:roll:

дайте чадърите... :wink:
Публикувай отговор