храната

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Al Bundy написа:Бях спрял да ям домати в началото, суровата тиква е по-вкусна, докато не открих органик доматите. По-вкусни са от редовите домати, но са най-вкусни когато им е сезона, края на август, септември.
Абсолютно си прав за доматите. Аз преди 1 седмица май за пръв път ядох домати с натурален вкус, явно узрели на полето и бързо докарани в магазина. Досега всички други бяха едни гумени, безвкусни, явно брани зелени и докарани кой знае от къде.
Гледам някои сънародници от носталгия ли, от органик-залитане ли, бучнали някой корен домати в задния двор, ама те тука кога ще узреят и колко салати ще ядат от тях - не знам.
Embrace your climate change!
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

h

Мнение от alen vid »

emiliana написа:
sasho71 написа:най големия проблем на храната тук е че няма никакви унифицирани стандарти както е в ЕС. Малко е като "бой на негри в тъмна нощ" :)
:P Ако БГ е в ЕС и има стандарти, те къде се разминават с Канадските такива?
На едното място , разрешават продажбата на генно модифицираните продукти на свободния пазар ,а също така разрешават ползването на хормони /90% синтезирани изкуствено / с цел добавянето им в храната в качеството им на консерванти /особенно т.н. соматотропен хормон / и обогатители .

До времето когато си бях в Бг , това беше забранено официялно .

Така че : ето в какво е разминаването .
emiliana

Re: h

Мнение от emiliana »

alen vid написа:
emiliana написа:
sasho71 написа:най големия проблем на храната тук е че няма никакви унифицирани стандарти както е в ЕС. Малко е като "бой на негри в тъмна нощ" :)
:P Ако БГ е в ЕС и има стандарти, те къде се разминават с Канадските такива?
На едното място , разрешават продажбата на генно модифицираните продукти на свободния пазар ,а също така разрешават ползването на хормони /90% синтезирани изкуствено / с цел добавянето им в храната в качеството им на консерванти /особенно т.н. соматотропен хормон / и обогатители .

До времето когато си бях в Бг , това беше забранено официялно .

Така че : ето в какво е разминаването .

:P В БГ дали нещо е забранено официално или на майтап, все същият резултат. БГ е на първо място в Европа по сърдечно- съдови и стомашно -чревни заболявания, както и Диабет. Всичко това благодарение на "прекрасно развита" хранително- вкусова промишленост която предлага от години на населението алтернативата на домашното стопанство на анонимни производители, които даже и си позволяват да правят кренвиршите с месо. Също така глютенът в така наречения хляб бие всяко лепило на пазара. А слънчогледовото олио по конконцентрация на холестерол отстъпва само на домашната сланина. Да не говорим за тоновете сол и сланина поглъщани така лакомо от Българина във вид на любимото черво наречено колбас.
Та след като си лапал с години подобни "деликатеси" тялото ти вероятно възприема тукашните хормони като витамини :lol:
А пък те Канадците са най малко полу идиоти и мазохисти та изпитват удоволствие да ги тъпчат с гадости и дружно са се заклели да не търсят сметка на тези които ги хранят, надявайки се един ден да добият имунитет, та да им се размине лошото храносмилане.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: h

Мнение от alen vid »

emiliana написа:
alen vid написа:
emiliana написа:
sasho71 написа:най големия проблем на храната тук е че няма никакви унифицирани стандарти както е в ЕС. Малко е като "бой на негри в тъмна нощ" :)
:P Ако БГ е в ЕС и има стандарти, те къде се разминават с Канадските такива?
На едното място , разрешават продажбата на генно модифицираните продукти на свободния пазар ,а също така разрешават ползването на хормони /90% синтезирани изкуствено / с цел добавянето им в храната в качеството им на консерванти /особенно т.н. соматотропен хормон / и обогатители .

До времето когато си бях в Бг , това беше забранено официялно .

Така че : ето в какво е разминаването .

:P В БГ дали нещо е забранено официално или на майтап, все същият резултат. БГ е на първо място в Европа по сърдечно- съдови и стомашно -чревни заболявания, както и Диабет. Всичко това благодарение на "прекрасно развита" хранително- вкусова промишленост която предлага от години на населението алтернативата на домашното стопанство на анонимни производители, които даже и си позволяват да правят кренвиршите с месо. Също така глютенът в така наречения хляб бие всяко лепило на пазара. А слънчогледовото олио по конконцентрация на холестерол отстъпва само на домашната сланина. Да не говорим за тоновете сол и сланина поглъщани така лакомо от Българина във вид на любимото черво наречено колбас.
Та след като си лапал с години подобни "деликатеси" тялото ти вероятно възприема тукашните хормони като витамини :lol:
А пък те Канадците са най малко полу идиоти и мазохисти та изпитват удоволствие да ги тъпчат с гадости и дружно са се заклели да не търсят сметка на тези които ги хранят, надявайки се един ден да добият имунитет, та да им се размине лошото храносмилане.
:D :D :D :beer: :beer: :beer:
Емилияна ,
харесва ми стила с който пишеш , и наистина се развеселих от отлично премерената ирония ,която прилагаш чрез теза и антитеза , за да изтъкнеш наистина очевидното :
а имено ,че българина от векове не се храни здравословно !!!! - в това спор няма ме , в крайна сметка това си е живата истина :beer: .
Работата е там ,че за населението на Канада и заболяванията причинени му от храната която консумират понастоящем е........... МНОГО МНОГО АМА МНОГО рано за да се направят реални статистики , в краина сметка хормоналните добавки са въведени тука едвам от 20 годинки ,........................ хъм !!!. а да не говориме ,че повечето градове тука са с дата на "раждане " едвам от преди 80 - 100 години /изключая Кебек - 400 /!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Statistika , да се прави при още не извъртяно поколение , да не говорим викам !!!!! - особено за неща като храненето и последиците от него !
Но като говориме за последици /не за статистика / , аз най - вече , незнам за теб , та аз ,ти казвам , че ми прави приятно впечатление - приятно закръглените тлъсти млади същества с кореми и паласки , биещи бай Ганйовите дисаги по всички показатели , които ежедневно са ми пред очите , както било то в Кебек , така и тука в Калгари , и ..... да ти кажа - този ефект е от различното пречуване на светлината спрямо надмарското равнище , в никакъв случай не се дължи на мазен чипс с прегорял на бензинова горелка бъргър и на кола рефил , ......... :D :D :D :idea: .
А ДАЛИ СА ПОЛУ ИЛИ ПЪЛНИ ИДИОТИ : - не знам , тука казват ,че имали застраховки !!!!


На фона на този зоопарк който виждам съставен предимно от мастодонти и трицератопси , българките ,най-вече ,а и защо не българите изцяло , ми се виждат като манекени и манекенки от луксозно списание .

Относно сърдечно съдовите заболявания , хъм ...., на българина на последък май му се събра множко шокове и стрес .
Движейки се в медицински среди и имащ хуманитарно образование , аз лично ,не съм попадал на статистики ,че виждате ли , българина - дължи сърдечно съдовите си заболявания поради преяждане със сланина и колбаси ................. , да не говорим ,че напоследък доста български семейства не са слагали на трапезата си подобни ястия ,че чак и любими колбаси ехехе хеееееееееей !

Между другото , ако случайно почнеш да забелязваш , че окосмяването при теб започва да придобива обезпокоителни темпове , по отношение нарастване и появяване след коли маски и така нататък ...... :D :D :D , не си мисли ,че си единичен и изолиран случай или ,че това се дължи на прекрасната зима присъща на Канада . :beer: :beer: :beer:

Бъди жива и здрава , и да се надяваме децата да не ни изненадат ставайки на по 60 кила бидейки едвам на 12 годинки !
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: h

Мнение от filipne »

alen vid написа: Между другото , ако случайно почнеш да забелязваш , че окосмяването при теб започва да придобива обезпокоителни темпове , по отношение нарастване и появяване след коли маски и така нататък ...... :D :D :D , не си мисли ,че си единичен и изолиран случай или ,че това се дължи на прекрасната зима присъща на Канада . :beer: :beer: :beer:
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

хххххх

Мнение от alen vid »

Емилияна ,
така ,между другото , като подхванахме разговор за традиций и национални кухни ,....абе кво да ти кажа , хъм , все ми се върти в ума ,една комбинация от следните природо съобразни ,здравословни и лишени от холестерол инградиенти :
препечен /до изгоряло/ дунапренен тост /филийки - няколко на брой и вътре няма глутеин , ей да не си мислиш , че има , НЕ няма , мяма и още как !!!!!!!!!!!!!/
в комбинация с : ,половинка - до кило ,цвъртящ бекон /това там не е сланина де - това си е бекон :D / , три до пет пресно опържени в Canilla oill яйца , плюс 2 най-много 3 pork соусиджис залети предварително и обилно /пожелани на клиента / с кетчуп и безхолестеролна майонеза всичко това гарнирано с огромна чаша кола рефил /или черно кафе - по желание на клиента /

Та щото се чудих , абе аз откъде ги знам тези неща , и тъй като сме се збрали хубава компания с дечурлига около нас - та им викам на всичките : - абе кажете ми , това що ми е познато бе като Ястие ? - дъртите мълчат - не продумват и дума /не хора а стомана / но малките юнаци , те нали са чисти душички , като ревнаха като в хор :
"- чичо чичо , та това е типикал канедиан хот брекфаст - как не го знаеш бе ...!!! "

та така .... с холестерола !!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Който му харесва ГМ храна, Канада е за него, тя е навсякъде защото е официално разрешено (не е забранено) хората да се тровят както и да се правят експерименти с тях - Фармапри е доказателство за това. Храната е по-евтина от тази в БГ, това е така, но е много по-лоша освен така наречената органик - тя е на такива цени, че няма смисъл да се купува освен ако не се вземат огромни заплати месечно; ако искате да ядете качествена храна с БГ овче сирене - 15 кад килограм, и органик за всичко останало, ще имате месечен разход от порядъка на 1200 кад само за храна. Иначе, храната там причинява задължителни стомашни разстройства, но това може да се дължи и на водата с която се готви или мие - тя е безплатна, но силно отровна и става общо взето за къпане само, не за пиене. За пиене - минерална вода и един проблем по-малко.
Това което казвам се споделя от много канадски колеги които имах на работата ми - ще цитирам една от тях - My father has lived here for over 30 years and he used tap water on and off combining it with mineral water. One day right after drinking tap water he got a strong stomachache and had to be taken to hospital. It became clear there that he had been poisoned by the water he drank. After this incident, we are taking no chances!
Последното на което бяь свидетел преди да дойда в БГ беше кампанията на Ville de Montreal които трябваше да обясняват на домакините по телефона, че чешмяната вода всъщност не е много отровна въпреки високите количества на олово в нея които се дължат на оловните тръби с които е направена водопроводната мрежа. Това което трябваше да кажат на хората беше, че няма да умрат ако пият тази вода, поне не веднага, а освен това ще умрат някой ден така или иначе, така че какво толкова;)
Общо взето в тоя дух.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

тъкмо се чудех
защо още не си ни обяснил И В ТАЗИ ТЕМА ОТНОВО колко гаднооооо в Канада :P
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Няма какво да обяснявам на вас колко гадно е там; вие и сами си го знаете;)
точно така мисля по въпроса:)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: h

Мнение от prace »

alen vid написа:
emiliana написа:
alen vid написа:
emiliana написа:
sasho71 написа:най големия проблем на храната тук е че няма никакви унифицирани стандарти както е в ЕС. Малко е като "бой на негри в тъмна нощ" :)
:P Ако БГ е в ЕС и има стандарти, те къде се разминават с Канадските такива?
На едното място , разрешават продажбата на генно модифицираните продукти на свободния пазар ,а също така разрешават ползването на хормони /90% синтезирани изкуствено / с цел добавянето им в храната в качеството им на консерванти /особенно т.н. соматотропен хормон / и обогатители .

До времето когато си бях в Бг , това беше забранено официялно .

Така че : ето в какво е разминаването .

:P В БГ дали нещо е забранено официално или на майтап, все същият резултат. БГ е на първо място в Европа по сърдечно- съдови и стомашно -чревни заболявания, както и Диабет. Всичко това благодарение на "прекрасно развита" хранително- вкусова промишленост която предлага от години на населението алтернативата на домашното стопанство на анонимни производители, които даже и си позволяват да правят кренвиршите с месо. Също така глютенът в така наречения хляб бие всяко лепило на пазара. А слънчогледовото олио по конконцентрация на холестерол отстъпва само на домашната сланина. Да не говорим за тоновете сол и сланина поглъщани така лакомо от Българина във вид на любимото черво наречено колбас.
Та след като си лапал с години подобни "деликатеси" тялото ти вероятно възприема тукашните хормони като витамини :lol:
А пък те Канадците са най малко полу идиоти и мазохисти та изпитват удоволствие да ги тъпчат с гадости и дружно са се заклели да не търсят сметка на тези които ги хранят, надявайки се един ден да добият имунитет, та да им се размине лошото храносмилане.
:D :D :D :beer: :beer: :beer:
Емилияна ,
харесва ми стила с който пишеш , и наистина се развеселих от отлично премерената ирония ,която прилагаш чрез теза и антитеза , за да изтъкнеш наистина очевидното :
а имено ,че българина от векове не се храни здравословно !!!! - в това спор няма ме , в крайна сметка това си е живата истина :beer: .
Работата е там ,че за населението на Канада и заболяванията причинени му от храната която консумират понастоящем е........... МНОГО МНОГО АМА МНОГО рано за да се направят реални статистики , в краина сметка хормоналните добавки са въведени тука едвам от 20 годинки ,........................ хъм !!!. а да не говориме ,че повечето градове тука са с дата на "раждане " едвам от преди 80 - 100 години /изключая Кебек - 400 /!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Statistika , да се прави при още не извъртяно поколение , да не говорим викам !!!!! - особено за неща като храненето и последиците от него !
Но като говориме за последици /не за статистика / , аз най - вече , незнам за теб , та аз ,ти казвам , че ми прави приятно впечатление - приятно закръглените тлъсти млади същества с кореми и паласки , биещи бай Ганйовите дисаги по всички показатели , които ежедневно са ми пред очите , както било то в Кебек , така и тука в Калгари , и ..... да ти кажа - този ефект е от различното пречуване на светлината спрямо надмарското равнище , в никакъв случай не се дължи на мазен чипс с прегорял на бензинова горелка бъргър и на кола рефил , ......... :D :D :D :idea: .
А ДАЛИ СА ПОЛУ ИЛИ ПЪЛНИ ИДИОТИ : - не знам , тука казват ,че имали застраховки !!!!


На фона на този зоопарк който виждам съставен предимно от мастодонти и трицератопси , българките ,най-вече ,а и защо не българите изцяло , ми се виждат като манекени и манекенки от луксозно списание .

Относно сърдечно съдовите заболявания , хъм ...., на българина на последък май му се събра множко шокове и стрес .
Движейки се в медицински среди и имащ хуманитарно образование , аз лично ,не съм попадал на статистики ,че виждате ли , българина - дължи сърдечно съдовите си заболявания поради преяждане със сланина и колбаси ................. , да не говорим ,че напоследък доста български семейства не са слагали на трапезата си подобни ястия ,че чак и любими колбаси ехехе хеееееееееей !

Между другото , ако случайно почнеш да забелязваш , че окосмяването при теб започва да придобива обезпокоителни темпове , по отношение нарастване и появяване след коли маски и така нататък ...... :D :D :D , не си мисли ,че си единичен и изолиран случай или ,че това се дължи на прекрасната зима присъща на Канада . :beer: :beer: :beer:

Бъди жива и здрава , и да се надяваме децата да не ни изненадат ставайки на по 60 кила бидейки едвам на 12 годинки !

Добре, де. Като са толкова дебели, тъпи и космати тези канадци и ядат само боклуци, защо тогава Канада е на едно от първите места в света по ИЧР /Индексът на човешкото развитие/ като през годините от 1990 до 2000 г. е на първо място /с изключение на годините 1992, 1993, 1995 където водещи в света са Япония и Норвегия/ ?
Това не са мои измислици, а просто го прочетох в Уикипедия.

"ИЧР оценява средните постижения на дадена страна в следните три основни аспекти от човешкото развитие:

* Продължителност на живота и здравословен начин на живот, който се преценява според вероятната продължителност на живота по време на раждане; позволява да се изчисли косвено задоволяването с продукти от първа необходимост, между които достъпа до питейна вода, жилище, добра хигиена и медицински грижи и услуги.
* Знание или равнище на образованието, което се преценява според степента на грамотност на възрастните. Това е процент от населението над 15 години, които могат да четат и разбират кратък и лесно достъпен текст за ежедневния живот. Отчита се и общия сбор от съотношението на записалите се учащи начално и основно, средно, и висше образование (тежестта му е 1/3). Това число изразява задоволяване от нематериални блага като възможността за участие при взимане на решения в обществото или на работното място. (тежестта й е 2/3)
* Жизнен стандарт - логаритъм от БВП на глава от населениетов съотношение с покупателната възможност, за да могат да бъдат включени елементи от качеството на живот като мобилност, достъп до продукти на културата и др., които не са отчетени от първите две категории.
* Използват са предоставените данни на ООН от САЩ. Всяка година се изготвя класация на страните според тези преценки. Канада стои начело на класацията за ИЧР общо седем години през 1990-те."
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Добре, де. Като са толкова дебели, тъпи и космати тези канадци и ядат само боклуци, защо тогава Канада е на едно от първите места в света по ИЧР /Индексът на човешкото развитие/ като през годините от 1990 до 2000 г. е на първо място /с изключение на годините 1992, 1993, 1995 където водещи в света са Япония и Норвегия/ ?
Това не са мои измислици, а просто го прочетох в Уикипедия.
ами зависи човешкото развитие на къде води; според мен нашата цивилизация е минала своя пик някаде с римската империя, сега вървим надолу и пътя е обратно при маймуните.
точно така мисля по въпроса:)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Че ядат в Канада боклуци - ядат. В магазините ги има много - с хубави лъскави опаковки. Там са основните проблеми, а не в месото, сиренето и зеленчуците. Нашите деца в МакДоналдс не се хранят, чипсове и шоколади виждат веднъж месечно на някой рожден ден. Знаят, е сладките неша са с мярка. Като ги гледам са най-хубавите и най-стройните (не само защото са нашите гарджета).

Вкусни домати през февруари няма да намерите нито в Канада, нито в Холандия, нито България. Няма да обяснявам защо. Ако пилетата коите сте яли в България не са били отгледани от баба ви в задния двор, не се хвалете че ядете кристално чист продукт. Познавам хора, които внасяха пилешко месо 90-те години. Последното нещо за което мислеха, беше произхода на месото. Пък и той лесно се променя - въпрос на документ, все пак. Ако през 2007 година нещата са коренно различни - моите извинения.

Най-добрият съвет, който мога да дам е, че яденето на готовите боклуци в Канада не е задължително.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

speedy написа:Вкусни домати през февруари няма да намерите нито в Канада, нито в Холандия, нито България. Няма да обяснявам защо. Ако пилетата коите сте яли в България не са били отгледани от баба ви в задния двор, не се хвалете че ядете кристално чист продукт.
Аз вкусни домати през последните две три години в България не съм ял дори и в сезона им. Поне в нашия край. Не знам каква е причината. Най-вероятно старите и вкусни сортове се заменят с нови не толкова вкусни но пък трайни, високодобивни и устойчиви на мана, гниене и другите там болести. А пък бабите на село дават вече повече антибиотици на пилетат и от тези в птицекомбината.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

speedy написа:Нашите деца в МакДоналдс не се хранят, чипсове и шоколади виждат веднъж месечно на някой рожден ден. .
Хаха, твърде наивно мислиш, много ще те питат те като пораснат къде да ядат :twisted: Сред тинейжърите това е най популярното заведение, така че твоя съвет колко е вредно няма да струва пукната пара, ако гаджето реши да идат набързо да закусят след снощния купон :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

sasho71 написа:
speedy написа:Нашите деца в МакДоналдс не се хранят, чипсове и шоколади виждат веднъж месечно на някой рожден ден. .
Да бе, много ще те питат те като пораснат къде да ядат :twisted: Сред тинейжърите това е най популярното заведение, така че твоя съвет колко е вредно няма да струва пукната стотинка, ако гажето реши там идат набързо да закусят след снощния купон :lol:
Поне знам, че няма да имат летящия старт на връстниците си :) и ще се опитам да обясня на дъщеря си че гадже което може да си позволи да я заведе само в МалДоналдс не е сериозно :D
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор