Ikonimia na danaci

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ама моля ви се аз нищо не калкулирам и маниполирам,само си преписах данните от един мой албертиански чек за да се изкажат компетентните ,защото аз от тоя вид сметки нищо не разбирам.
Просто ми се видя доста много да ми прибират една трета от заплатата под някаква форма ,а бях с нагласата ,че в Албърта положението е по розово,разбрал недоразбрал от изказванията на видни албертиански капацитети и сибих камшика обратно в Кебек ,където си бича на инкорпорейтед и 1000та долара дето си ги изкарвам са си мои и не ги деля с държавата ,най много да и пусна някоя троха от порядъка на 50 кинта на седмица.
А това само с едната такса на цените на стоките и услугите в Алб. си е жива гавра с населението и ,което е принудено да плаща от 10 до 30% по високи цени ,например на цигари,алкохол,храна ,промишленни стоки и всичко останало с изключение на бензина отколкото плаща жителя на Кебек.
За големите пера ,цени на пропърти,рент,коли ,детски градини,обучение дето бъркат най дълбоко в джоба на редовия потребител,само ще спомена без да коментирам за да не викам ;цирка; и в тая тема.
Така определям аз данъците,а не с някакъв си калкулатор,колко вземам бруто,колко ми взема държават и от чистото колко и какво плащам и при съпоставимо количество изконсумирано потребление ,колко накрая ми остава сухото за джоба.
Та моя Ганьовски калкулатор ми показва доста по ниски данъци и такси в Кебек,отколкото в Каубоистан.Цифрите ги оставям на икономистите и счетоводителите дето си вадят хляба с тях. :D
Nabludatel

Canada

Мнение от Nabludatel »

За 2004 средностатистическото семейство в Алберта има доходи 66,400, срещу 54,400 в Квебек. Разлика от 12,000 годишно.
Marto taka ne se meri v statistikata. Meri se "pri ravni drugi uslovja "
Njama nikakava garantisa che semeistovo koeto se premesti ot Quebec v Alberta ste poluchava sredno 66 400 $ i obratno ako se premestjat v Quebec che ste vzimat 54 400 $.

Между другото, билет то Хавай е по-евтин от Алберта

Tova pak e nai smeshnoto sravnenie.
Kolko ot horata koito ti poznavash ziveesti v Alberta sas sreden dohod ot 66 400 $ sa hodili pone vednaz na Havaite?
Kadeto tsenite sa za milioneri.
Az snimki vav foruma ot Havai oste ne sam vizdal a dosta hora zivejat v Alberta. ( kakto znaes horata puskat takiva snimki kato se varnat, gledali sme ot drugi mesta takiva snimki tuk )
Zastoto az otivam na 25.12 za 3 pat na Karibite samo tazi godina.
Za da ne kazes che sam izkluchnie poznavam oste njakolko choveka hodili po tolkova pati ot Mtl. i Ottawa.
Ot Alberta e po blizko i do Holywood no kakvo ot tova da ne hodis tam na pochivka vsjaka godina?
Последно промяна от Nabludatel на Нед Дек 10, 2006 4:11 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Това за по високите доходи на Алб. към Кебек е малко относителна работа .Да не забравяте все пак ,че аз бях по него край около половин година и видях с очите си каква и колко е разликата.А разликата идва от дебелите заплати във Форт Мак , Гран Прери и другите трудови Оил лагери дето се спи на камп и се гърби от 7 до 7 с гумените ботуши в калта,където в никакъв случай не работи цялото населението на големите каубойски градове Калг. и Едм.Там разликата с Мтл. за една и съща позиция е 1,2,3 долара на час +,които много добре знаете кой ги изяжда на финала,това сме го коментирали и друг път. :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Батка, ти ме разби! Да не би съм разбрал погрешно? Това че за тебе остават 950 долара от брутните 1000 не означава че са си твои. Не ти ли беше направил навремето забележка бгмонтреал точно за това? Да не стане така, че като дойде време да си ходиш в България, да се окаже че от 100-те бона дето щеше да спестяваш, Ревеню Канада да се усети и да ти бръкне в джоба и да ти останат само 15-тина. То за толкова не можеш купи и колиба вече в БГ. Макар че, в зависимост от размерите, е възможно тия от ревенюто да ти осигурят безплатно и общежитие, и храна, па и мъжка милувка дори ;)

Сега, не се бъзикам с тебе, но съвсем е нормално да ти вземат 30% от заплатата. Не е хубаво (според мен даже е много -- 20-25% е максимума, което едно правителство трябва да може да вземе), но пък е от най-ниските в Канада, и мноооого по-ниско от места като Франция, Белгия или Норвегия.

Наблюдателя, точно това ми беше думата -- мери за равни условия. Ти беше казал че сума ти работи били по-скъпи в Алберта. И аз точно това ти казах, че не можеш да сравняваш така, когато заплатите там са по-високи. А дали има гаранция че семейство, което се премести там ще им се повиши дохода? Кога съм говорил за такава гаранция??? Има единствено добра вероятност. Че ако в Лас Вегас ми дадат 55% вероятност за печалба... охооо :)

Това за Хавай беше шега (не знам защо не забеляза трите смайли феисчета). И приятно трето прекарване на Карибите... само не разбирам това какво доказва. Че имаш много отпуска?

И още нещо. Батка, малцинството хора които работят в 'лагерите' не може да обясни голямата разлика в доходите. Като се говори за "среден доход" (оф, заприличвам на Хълбоя) не става дума за средния аритметически, а за дохода на човека посредата. Значи, имаме 5 души, които взимат:

18 хил, 28 хил, 30 хил, 45 хил, 1.5 милиона.

Средната заплата е 30 хиляди, а не 324 хиляди. Ако го нямаше милионера в картинката (тези от лагерите), тогава средната заплата пак остава между 28 и 30 хил. -- 29.
Nabludatel

Canada

Мнение от Nabludatel »

Che tsenite sa po visoki v Alberta e 100 % siguren fakt.
Che ste vzimas s 12 000 $ poveche ot Quebec ne e sigurno i 60 %
18 хил, 28 хил, 30 хил, 45 хил, 1.5 милиона.
Kakvo stava obache ako si v Alberta i dohoda e 18 хил, ili 28 хил, zastoto i tova e vazmozno da ne bi da ti namaljat tsenite v magazina?
И приятно трето прекарване на Карибите... само не разбирам това какво доказва.
Dokazva che tsenite da mradne chovek njakade na pochivaka v Caribite sa ponosimi. Na Caribite ima mnogo darzavi s razlichni tseni za vseki djob.
Ne e sastoto ot Alberta poneze vi e po blizo Hawai.
Ponosimi sa zastoto razstojanieto ne e tolkova goljamo kakto ako tragvas ot Alberta i ne e trudno da napalnis edin samolet s hora ot iztok zastoto zivejat dosta poveche hora na iztok, ne e sastoto ot Alberta kadeto ima po malko hora koito eventualno biha tragnali i samoleta bi ostanal napolovina prazen.

Zasto samoletite ot London za Bg za po evtini ot kolkoto tezi ot Glazgow, Shotlandia v severnata chast na ostrova za BG?
Po sastata logika.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Пич, ти или си най-чевръстия хвъргач на червени херинги или просто не ти работи мозъка.
Che tsenite sa po visoki v Alberta e 100 % siguren fakt.
Che ste vzimas s 12 000 $ poveche ot Quebec ne e sigurno i 60 %
100 > 60, значи си прав?

100% факт е че един средностатистически сульо в Алберта взема 50% повече пари (нето 39 хил с/у 26 хил) - от същия в Квебек. Това че еди-кой си може и да не успее да се реализира по-добре там, няма значение. You're missing the point.

Друг е въпросът наистина ли са чак толкова по-високи цените в Алберта. 10-тина - 15 %? Добре, дори да приемем твоите 60% вероятност (а тя е по-висока според мен)... айде, дори да я преполовим -- 30% (пълно безумство!!), та 30% вероятност за 50% по-висок доход = 15% "гарантирано" (the payoff) покачване на дохода. И какво стана? Дори и да харчиш 100% от дохода си, си на същото или по-добро дереже от в Квебек. И това при вземане на някакъв невроятно песимистичен вариант като дадено.

И пак за Карибите... не разбрах защо човек от Алберта трябва да ходи там на почивка. Или според теб те нямат други опции? Никаква логика.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Marto написа:Пич, ти или си най-чевръстия хвъргач на червени херинги или просто не ти работи мозъка.

...
Той е нещо повече от това. Той е неповторимия Хълибой. :lol: :rotfl:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

MrGeek написа:
Marto написа:Пич, ти или си най-чевръстия хвъргач на червени херинги или просто не ти работи мозъка.
...
Той е нещо повече от това. Той е неповторимия Хълибой. :lol: :rotfl:
:shock: :rotfl: :beer2:
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Ikonimia na danaci

Мнение от Mark »

Boris написа:Saglasno ITA danachno zadaljenoto fizichesko lice dalji provincialni danaci za provinciata v koiato e resident na 31 December na danachnata godina.
A kakwo e polojenieto ako liceto ne e w Canada na 31 Dekemwri - ne dalji nikakawi danaci li ?

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Nabludatel

Canada

Мнение от Nabludatel »

100% факт е че един средностатистически сульо в Алберта взема 50% повече пари
Tova izobsto ne e fakt.
Ako tova beshe fakt togva se vrastame kam tova koeto ti napisa:
За 2004 средностатистическото семейство в Алберта има доходи 66,400, срещу 54,400 в Квебек. Разлика от 12,000 годишно.
Ako gorniat posting e 100 % fakt togava smetkata e:
54 400 $ v Quebec * 1.50 za da vdignem s 50 % = 81 750 $ trjbva da bade za Alberta.

Kakto vizdas si napisal samo 66 400 vizdas kakva e razlikata. Taka che 50 % v poveche za Alberta ne e fakt a miraz.
не разбрах защо човек от Алберта трябва да ходи там на почивка. Или според теб те нямат други опции? Никаква логика.
Bi li spomnal tezi drugi optsii s imena na darzavi ot Alberta osven za Hawai za drugo dosega ne sam chul.
Za Hawai se razbrahmeche che ne e za vseki. .

Ako naem v Montreal e 700 $ za dvustanen ap. na mesets v Calgari 770 $ li e ? s 10 % poveche nali taka kazvas.

Kasta v Montreal za 200 000 $ v Calgari za 220 000 li e ?

Zastrahovka na kola 30 dolara na mesets v Quebec v Alberta 33 $ li e?
Последно промяна от Nabludatel на Нед Дек 10, 2006 8:28 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Разбира се ! Ето защо някои заминават тактически на карибите на 25-ти :lol: :lol:

бтв измести се темата.
А темата беше, че е много изгодно да се плащат 10% албертски такси върху доходите, дори и ако пристигаш от Торонто. По е далавера, отколкото 6-те % на Онтарио. Но защо ... не разбрах.

Това, което разбрах е, че има няккави нови методи за изчисляване на вероятности. А също и че всеки взима от някъде някакви числа и смята нещо. На мен за момента не ми се рови, и приемам всичко за чиста монета : ))))
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Марто за много работи си прав ,обаче повярвай ми за хора средна ръка с 40-50к годишен доход в Кебек е много по на далавера като цена и по привлекателно место за живот от Алб..Друг е въпроса ,че в Алб. има позиции поради същността на развиваната индустрия там ,които предлагат по висок доходен таван за по широк кръг от хора средна ръка,но не и за всички.По моя кантар обаче възможноста която ми се предлага да стигна този таван/абстрахирам се дали бих и могъл/ не е достатъчно висока цена да оставя цивилизацията и да се забия в трета глуха на Западните Покрайнини.Залогът не е чак толкова голям за да плати човек тази цена.Аз поне го изпитах на гърба си и останах много доволен от тази си авантюра ,която ми помогна да се светна ,че хляб има навсякъде и в никакъв случай в :беден; Кебек по малко от другите провинции.
Аз и заради това вземам отношение ,когато тръгне пропагандата от Албърта,но явно тя не би трябвало да касае мен ,а объркани души на които гроздето в лозето на комшиите им се вижда по сладко.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canada

Мнение от Marto »

Nabludatel написа:
100% факт е че един средностатистически сульо в Алберта взема 50% повече пари
Tova izobsto ne e fakt.
Това, което казах (даже дебело го бях подчертал) беше:
100% факт е че един средностатистически сульо в Алберта взема 50% повече пари (нето 39 хил с/у 26 хил)
Nice try, my dear Изображение
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Canada

Мнение от Kan_Tangra »

Nabludatel написа: Ako gorniat posting e 100 % fakt togava smetkata e:
54 400 $ v Quebec * 1.50 za da vdignem s 50 % = 81 750 $ trjbva da bade za Alberta.

Kakto vizdas si napisal samo 66 400 vizdas kakva e razlikata. Taka che 50 % v poveche za Alberta ne e fakt a miraz.
Без да се обиждаш, но явно изобщо не си в час. Според последните статистики (на база форума), хората в Алберта още с пристигането почват с 80 000 начална. Това без да имат канадски опит и без особено владеене на английски.
Така че 80 000 е не средна, а направо си е минималната работна заплата.

Според форума отново, но преди някоя и друга седмица, заплатите в Алберта са точно два пъти по-високи от квебекските. Не ми се рови да вадя линкове. Така че 54 400$ го умножаваш по 2
и войла : Средната заплата е 110 000$
:wink:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Nabludatel

Canada

Мнение от Nabludatel »

Marto zasto izbra tsifrata ot 26 000 za Quebec, ot kade razbra che horata koito zivejat v Quebec vzimat sredno tolkova?

Kakvo stava ako vzimat 50 000? ili 100 000 v Quebec
Pak li ste umnozavame s 50 % poveche za Alberta?
Последно промяна от Nabludatel на Нед Дек 10, 2006 8:48 pm, променено общо 1 път.
Заключено