Въпрос към жените в Канада!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Въпрос към жените:Работите ли в момента?

Да,откакто сме дошли не съм спирала!
20
38%
Да,ама не е редовно,от време на време!
4
8%
Да,но само защото искам да правя кариера!
3
6%
Да,защото нямам избор ,сама жена съм!
3
6%
Не,не съм почвала от както сме тука!Защото мъжът ми ме издържа съвсем добре и сам.
9
17%
Не,защото не мога да си намеря!
0
Няма гласували
Не и нямам намерение да започвам!
1
2%
Не,ама мисля да си намеря!
3
6%
Що се не гръмнеш!
10
19%
 
Общо гласове: 53
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Marginal39 написа:
survivor написа:Абе и там жените гърбят, ама да носят вода от кладенеца на 10 км от селото :lol: Предпочитам на бюро да гърбя :D
Survivor, kade e tva tam?

ako govori6 za reznq6ko ne e taka, jivql sym tam 2 godini i nikoga ne sym vidql jena da nosi voda ot kladenec dori i na 10 metra.
A ina4e ot gyrbeneto na biuro jenata ( kakto i 4oveka ) se razbolqva mnogo pove4e otkolkoto ot noseneto na voda ot 10 km. :beer: :beer: :beer:
Ами то си има предпазни средства ...
... а и като подложиш нещо меко ...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Pa az li4no mislq 4e tuka rabotqt pove4e i po prinuda ma tva si e moe mnenie, v reznq6kite strani jenata si gleda ky6tata i decata a ko4a nosi manoto, ne sym pravil smetka koi poive4e raboti ma moje da gi pitame ( no ne da pitame tuka6nite feministki 6toto za tqh tuka jenite jiveqt super, nasqkade drugade po sveta jiveqt lo6o ) pak povtarqm 4e moita jena obqvi 4e predpo4itala da byde v nerazvita strana sled kato tam jenite ne gyrbeli.
Az li4no tuka sym vijdal italianski tetki da se vry6tat ot gyrbene v zavoda ( ka4iha se na avtobusa v koito bqh, na spirkata nqma6e ni6to drugo osven fabrika ), kato se vyrnat v ky6ti ne sym siguren dali myja im e sgotvil i opravil decata.
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Kan_Tangra написа:
Marginal39 написа:
survivor написа:Абе и там жените гърбят, ама да носят вода от кладенеца на 10 км от селото :lol: Предпочитам на бюро да гърбя :D
Survivor, kade e tva tam?

ako govori6 za reznq6ko ne e taka, jivql sym tam 2 godini i nikoga ne sym vidql jena da nosi voda ot kladenec dori i na 10 metra.
A ina4e ot gyrbeneto na biuro jenata ( kakto i 4oveka ) se razbolqva mnogo pove4e otkolkoto ot noseneto na voda ot 10 km. :beer: :beer: :beer:
Ами то си има предпазни средства ...
... а и като подложиш нещо меко ...
E to4no kato podloji6 ne6to meko si skapva6 krysta totalno, s mene na taq tema ne moje6 da spori6 6toto imam super problemi s dolnata 4ast na krysta i sym iz4el edin vagon s knigi otnosno toq problem, taka ili ina4e kolkoto po-malko 4ovek se dviji ( v ramkite na normalnoto ) tolkova po se razbolqva i obratno, koito iska moje da pospori za tva s mene -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

хмммм .... всъщност аз имах предвид да се подложи нещо меко, да не убива бюрото.
А за физическо движение, естествено че си има. Даже е много здравословно. :twisted:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Kan_Tangra написа:хмммм .... всъщност аз имах предвид да се подложи нещо меко, да не убива бюрото.
А за физическо движение, естествено че си има. Даже е много здравословно. :twisted:
A tva me kefi nai-mnogo, da kiuti6 na rabotnoto mqsto, mnogo rqdko mi se e otdavalo no vinagi sym go pravel s kef -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Kwon-Do написа:Не бе нищо,просто е забавно как в развитата страна Канада ,толкова много жени работят не защото искат кариера,а защото нямат друг избор.
Това къде го прочете? Аз например освен кариерата имам и друга основателна причина да не спирам да работя. И тя е, че ако си остана вкъщи за повече от седмица, почвам да изперкулясвам. Даже ваканциите едвам ги изтърпявам от десетия ден нататъка. И просто не мога да си представя да заседна вкъщи и единствената ми тръпка да е какво ще каже Опра днес.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Kwon-Do написа:Не бе нищо,просто е забавно как в развитата страна Канада ,толкова много жени работят не защото искат кариера,а защото нямат друг избор.
Kwon-do, tvoita pravi li kariera? A deza imate li?
Kwon-Do написа: да търчат по фабриките или да бъдат сервитиорки в барове............Забавно..........
as ne vizhdam nishto zabavno, ami naprotiv.
Ti ishranval li si semeistvo s noshten barmanlak ili rabota vav fabrika?

Kasmetlii sa tezi, koito ne sa minali ot tam, no tezi koito sa minali, za obshtoto (semeinoto) blago sa GEROI!

E, niakoi predpochitat da iadat chuzhdi pari, vmesto da previat grab i da rabotiat...
Kwon-Do написа:толкова много жени работят не защото искат кариера
kolkoto do karierata, tia iska palno otdavane, t.e. vreme, sili, che dori i moralna podkrepa ot strana na mazha.
A zhenata ako ima semeistvo se opitva da misli za vsichki - za deteto, za mazha i posle za sebe si.
Ti za kakvo mislish???
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

canat, imam 4uvstvoto 4e Kwon Do 4ete tuka6ni vestnici kolko e dobre na jenite v Canada i kolko im e zle nasqkade po sveta i nai-ve4e v reznq6ko, ne znam na kolko godini e toi ma toi moje da vidi na kolko sym az i se o6te si spomnqm kvo e tva studena voina i propaganda i ve4e ne gi grizkam mnogo lesno tiq, bilo to ot komunisti, feministi, imperialisti ili edi kvi si, edinstvenata razlika e v podhoda, v BG kato ni klateha bqha mnogo seriozni i strogi a tuka sa mnogo usmihnati i blajni ( vypros na nravi ) ina4e e edno i sy6to.
:beer: :beer: :beer:
Stoni

Мнение от Stoni »

Марги, между изнасилване и секс за кеф, за мен има голяма разлика :wink:
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

да - защото ми е скучно иначе; защото искам да си имам свои пари и защото искам вкъщи да има неща купени от мен - кеф ми е да знам, че помагам, макар че не изкарвам колкото мъжа ми :roll: един сервиз да е - все пак е нещо :D
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

canat написа:
Kwon-Do написа:Не бе нищо,просто е забавно как в развитата страна Канада ,толкова много жени работят не защото искат кариера,а защото нямат друг избор.
Kwon-do, tvoita pravi li kariera? A deza imate li?
Kwon-Do написа: да търчат по фабриките или да бъдат сервитиорки в барове............Забавно..........
as ne vizhdam nishto zabavno, ami naprotiv.
Ti ishranval li si semeistvo s noshten barmanlak ili rabota vav fabrika?

Kasmetlii sa tezi, koito ne sa minali ot tam, no tezi koito sa minali, za obshtoto (semeinoto) blago sa GEROI!

E, niakoi predpochitat da iadat chuzhdi pari, vmesto da previat grab i da rabotiat..
Kwon-Do написа:толкова много жени работят не защото искат кариера
kolkoto do karierata, tia iska palno otdavane, t.e. vreme, sili, che dori i moralna podkrepa ot strana na mazha.
A zhenata ako ima semeistvo se opitva da misli za vsichki - za deteto, za mazha i posle za sebe si.
Ti za kakvo mislish???
mdam, ako edinia, v sluchaia jenata pravi kariera, vse niakoi triabva da gleda decata, pod gledane nemam predvid kat pastr-kravi da gi gleda v ochite, a da se griji za tiah. Ta tozi sigurno e jertval neshto ot prof. si planove, za da gi otdade za semeistvoto. Ta dvamata da izgrajdat i da imat deca, jalko za decata, bih kazAl, baba-diado v sluchaia ne igraiat, za men koito ima deca triabva da e otgovoren za tiah napalno, koeto neminuemo e jertvane na nechia kariera.
Az lichno ne iskam da izpusna i mig ot razvitieto na moite deca, jena mi e po-ambicioznata ot nas, vapreki che i tia iska da e poveche sas semeistvoto, ta neka tia se razviva. Men mi stiga taia nagrada da vijdam svetlina i radost v pogleda na decata mi, tuk i sega, ne sled 10 godini
Последно промяна от Gonzo#1 на Пон Дек 04, 2006 4:52 pm, променено общо 3 пъти.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Stoni написа:Марги, между изнасилване и секс за кеф, за мен има голяма разлика :wink:
Za kvo govori6 stoni?
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Gonzo#1 написа:da vijdam svetlina i radost v pogleda na decata mi, tuk i sega, ne sled 10 godini.
:thumbsup:
Da, mnogo hora gledat samo napred, bez da gledat v strani i okolo sebe si.
I taka zhivota profuchava pokrai tiah kato Ferrari, bez da go usetiat i da mu se nasladiat.
Karierata e hubavo neshto, no ne zabraviaite che i Horata sa vazhni!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Въпрос към жените в Канада!

Мнение от beckythomas9 »

Kwon-Do написа:Цел:Казват,че колкото е по-добре живота в една държава ,толкова е по-лесно за една жена в семейството ,да си гледа домакинството и децата и да остави грижата за парите на мъжа!Доколко това е така в Канада .
Няма да коментирам т. нар. цел (нарича се хипотеза), нито факта, че контингента на анкетата е изключително НЕ-представителна извадка на жената в Канада, но искам да попитам кога и как ще бъдат обработени резултатите и направени съответните изводи от анкетата.
На мен ми е много лесно да си гледам домакинството и децата, обаче имам и собствени кариеристични цели, затова горепосочената хипотеза не я приемам за абсолютна. Всяко нещо до време...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Въпрос към жените в Канада!

Мнение от krimon »

beckythomas9 написа:На мен ми е много лесно да си гледам домакинството и децата, обаче имам и собствени кариеристични цели, затова горепосочената хипотеза не я приемам за абсолютна. Всяко нещо до време...
Кариеристка такава :thumbsup:
Само дето не споделям мнението, че е много лесно да се затвориш в къщи и да се правиш на баба ти, въртейки домакинство и деца :roll:
Заключено