Regina, SK - malko info

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

бензина е по 1.10-1.30 за средния и високия октан...

pepiliverpool, аз не съм казала, че в Отава не е красиво, единствено казах, че тук е много приятен град, което едва ли би следвало да обижда когото и да било, живеещ в друг град! сигурна съм, че има и много по-красиви градове както от Ra\egina, така и от Отава - свят голям :) благодаря ти за сайта, ще потърся и там :)
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

Re: Regina, SK - malko info

Мнение от pol »

simplyaven написа:здравейте суфорумци :) вече мога и аз да напиша нещо за града, в които съм, пък дано е от полза на някои :) пристигнах в понеделник и успях да понатрупам впечатления, най-вече за атмосферата, доста за хората (някои от тях са приятели на съпруга ми и ни бяха на гости в БГ за сватбата, тъй че ги познавам доста добре вече), за цените, работата и т.н. в общи линии не съм суглсна с това, което всички мислят, а именно че града е твърде малък и скучен. съвсем си е нормален, а и доста красив (поне според мен) - има downtown с типичните вuсоки стъклени офис сгради, но са запазили и по-старите тухлени, викториански тип, които аз много харесвах в Англия и се радвам, че ги има и тук. разстоянията са много големи, улиците - огромни, движението - смешно улеснено за българин, магазини - всякакви, молове има 4 които аз знам, сигурно има поне още толкова. изненада ме храната в магазините - ние не ядем навън, защото на мен никак не ми харесва, но всичко намерих в супермаркетите - зеленчуци, кисело мляко (дори 0% е много добро), БГ сирене, плодове... за останалото е ясно, че го има. дрехи и обувки има всякакви - аз си купих италиански боти на супер цена, дрехите ми харесват повече от тези, които продават в БГ - има всичко на много добри цени. наемите за апартамент са 400 за 1 bedroom и около 500 за 2 bedroom в South Регина, който е доста скъп квартал, на 5 мин от downtown. къщите са направо невероятни! има и от онези типичните - дървените с покритие, но те са в крайните квартали. останалите са строени по-отдавна, имат страхотна архитектура, масивни са и с прекрасни дворове - имам снимки и се чудя как да ги кача в галерията, моля ако някой знае, да ми каже!
проблемът естествено възниква с работата - работа има, и то много и всякаква, но не за току-що пристигнали. за мен конкретно решението ще бъде сертификaт от университета тук - взима се за 6 месеца, има го по моята специалност, не струва много, но искат тоефл. моят изтече миналата година, така че ще се взима нов - дати има на всеки 2 седмици, но все пак си е забавяне :( друг вариант обаче май няма, защото и за секретарка не се класирам без опит тук... не знам как си намирате работа, моля дайте идеи, малко се притеснявам, имаме доста разходи :roll: аз търся в сайтове и в местните вестници... сега ще има и някакво експо тук - работодателите ще се срещат с потенциални кандидати за работа - естествено и там ще ида :(
друго, което открих и може да бъде от полза на идващите след нас - един от вариантите човек да се интегрира и да си създаде контакти тук са така наречените Community Centers. в Regina всеки квартал си има такъв център. в него се организират всякакви активности за възрастни - от готвене и шиене до танци. струваше ми се тъпо, но всъщност е много сигурен начин да се вклиниш и да те приемат сред тях, а съответно и да си създаваш приятелства, дори и за работа да се ослушваш. аз се записах на 2 курса, така свиквам и с езика по-бързо, което е добре, защото тук си имат особен начин на говорене и на мен лично ми е доста трудно да ги разбирам, макар от години да го говоря ежедневно - просто сленга им е специфичен, дори значенията на някои думи са си техни някакви измишлйотини... както и да е, Community Center доста ми помага в тази насока.
това се сещам засега, ако можете помагаите с идеи за търсене на работа... ако някои има въпроси - с удоволствие ще отговоря, а също така моля админите да ми кажат как да кача снимките в галерията! :oops:
v regiana osven v maze ili etag ot gadna kashta e trudno da se nameri 2-bedrum za 500 dolara ,moge da se vidi v rentars.com ili regina pree press,ako etaka vsichki ot Winipeg na pat za vancouver i kalgari taka ili inache minavat prez regina tolkovali sa ludi i slepi da ne ostanat tam.Regina e hubav grad ,no e studeno i skapo -kvartiri hrana i t.n.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

глупости! пълни глупости! за 500 може да се намери 2-bedroom, при обявена цена от 550-580 с едногодишен договор, каквито така или иначе са тук стандартните договори! при това говорим за свестен квартал, в крайните квартали има 4-bedroom за 450! за скъпо е направо смешно да се говори!!! аз за парите, които тук харча в БГ не мога и да си помисля да си живея така, а на фона на много други градове в canada, в regina е много по-евтино, защото е малък град! стига с тия измишлйотини, ако не живееш тук няма как да знаеш какви реално са цените, има голяма разлика между обявена цена, цена на която може да се сключи сделка и междинна отстъпка, било то за период от време или за подобрения, или за обзавеждане и т.н.!
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

за протокола: на 21-ви октомври се местим в 2-bedroom в ето тези сгради - www.boardwalk.com, Qu'apelle village 3, цената вярвам че добре се вижда, а квартала е на изток-йуг, твърде предпочитан! може и за по-малко пари човек да си намери, но ние избрахме тези, защото котката ще получи официален статут на живущ, което за мен е много важно :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

simplyaven написа:за протокола: на 21-ви октомври се местим в 2-bedroom в ето тези сгради - www.boardwalk.com, Qu'apelle village 3, цената вярвам че добре се вижда, а квартала е на изток-йуг, твърде предпочитан! може и за по-малко пари човек да си намери, но ние избрахме тези, защото котката ще получи официален статут на живущ, което за мен е много важно :D
Какво трябва да видим на този сайт, мен ми се отваря некво меню
BOARDWALK | ATLANTIC CITY HOTELS | HOTELS | ATLANTIC CITY | VIRGINIA BEACH | MYRTLE BEACH | SANTA CRUZ | OCEAN CITY | REHOBOTH BEACH | CONEY ISLAND | DECKS
хотели, Атлантик Сити, ала-бала :roll:
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

ми това са апартаменти под наем, не знам защо ти се отварят хотели :roll: просто отговарям на по-рано изразеното мнение относно какво може да се наеме тук за около 600 долара :D
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

пробвай и на www.boardwalk.ca, макар че новият им сайт е .com, но на мен той само в работата ми се отваря, вкъщи не :?
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

sasho71 написа:
simplyaven написа:за транспорта - сега ходих до този Community Center, там има карти за 57$ на месец...
тва е то, евтиния , тук са по стотарка, а и бензина не е много евтин, при вас как е?
http://torontogasprices.com/
http://winnipeggasprices.com/
http://calgarygasprices.com/
http://vancouvergasprices.com/
http://reginagasprices.com/

Prosto smenete imeto na grada
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

и на .com и на .ca има по една излишна запетайка накрая, затова не се отварят.
Иначе Борда на Уока са възскъпи, поне на Южния бряг.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Western
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Юли 06, 2006 1:48 am
Местоположение: montreal

Мнение от Western »

simplyaven
Професия: Advertising & Public Relations

:wave2: :rotfl:

Inache po temata, Vag... oops Regina is a nice place to be in :D :rotfl:

regards from the prairies
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

simplyaven написа:пробвай и на www.boardwalk.ca, макар че новият им сайт е .com, но на мен той само в работата ми се отваря, вкъщи не :?
Да, на този www.boardwalk.ca вече се отваря каквото трябва (на .COM все още ми се отварят хотелите). Пиши още неща, май ти си единствената форумка от Реджайна засега, а има малко инфо за този град :D
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

c200 написа:и на .com и на .ca има по една излишна запетайка накрая, затова не се отварят.
Иначе Борда на Уока са възскъпи, поне на Южния бряг.
и тук са по-скъпи от останалите, затова 2-bedroom е 600$, а не 500$, но заради котката си заслужава :D
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

miteto написа:Пиши още неща, май ти си единствената форумка от Реджайна засега, а има малко инфо за този град :D
miteto, аз пиша, ама все се намира по някой живущ я в София - да ми обясни за цените и недвижимите имоти, я в по-голям град - да ми каже колко съм загубена, че съм тука... :roll:
иначе от първия постинг досега само по отношение на намирането на работа съм си променила мнението, обаче при условие, че се говори сносно език. има и по-нискоквалифицирана работа - строители или във фермите, където и ням да си те взимат, щото няма кой да работи :? за офис работа в града - език, опита вече не смеят да го изискват, че и без това няма кандидати за местата :D аз така се намърдах - с 0 години канадски опит и 2 седмици пребиваване в страната 8) оказва се, че възможности има, само човек да е по-търпелив, а не да се тръшка като мене :oops:
на мен иначе си ми харесва, каквото и да ми обясняват тука - аз не исках голям град, не исках имигрантски център - тук е по-спокойно, няма толкова представители на третия свят и по-лесно се намира добра работа. като цяло съотношението взети пари - разходи според мен е много добро. ние сега харчим страшно много, защото купуваме нови мебели и макар че са на изплащане, си образуваха доста солидна сума месечно + всички джунджурии от рода на нови сервизи, чаршафи и т.н., и взимаме общо около 5000 долара на месец и сме си екстра... има обаче неща, които в момента не можем да си позволим - втора кола или вноска за къща например (по-скоро нямаме достатъчно спестени пари за даун пеинмънт), но това до голяма степен се дължи на по-високата ни застраховка и вноска за колата (сега са около 700 двете на месец). останалото е наема - сега ще е 600 и режийни - с интернета, кабелната и телефоните - 200-250, зависи от месеца..., бирата (много пием за съжаление) - 300, може и до 350 да я докараме, храната - 400, бензина - мъжа ми зарежда всеки уикенд, но ние и двамата караме колата, мисля че около 250$ даваме за бензин и другото вече са излизания, дрехи, обувки, за вкъщи разни дреболии, котешки потреби и т.н. :D
отрицателните страни - всички в определен кръг се познават, шанса да се обогатяваш с нови познати е минимален, но то и в БГ е така - човек обикновено се движи в определени кръгове и познатите му са от тези кръгове... както и да е, в малък град още повече се усеща. друг минус е липсата на по-европейски тип заведения, които на мен ужасно ми липсват! няма италиански ресторант например с италианска атмосфера - има иначе, но са си същите гадни закусвални като американските :( няма джоджен (благодаря ти, Ивет :D ) и по пронцип - има само един италиански магазин, в който цените се опитват ежедневно да изскочат през прозореца :twisted: има кина, ама филмите идват доста късничко... в смисъл - не е за хора купонджий или пък под 30 - поне според мен, но аз понеже съм над 30 и ми е добре :D
ми туй то, засега, ако има нещо - питай :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

друг минус е липсата на по-европейски тип заведения, които на мен ужасно ми липсват! няма италиански ресторант например с италианска атмосфера - има иначе, но са си същите гадни закусвални като американските
Това си е така май по цяла Канада.

Ама като ви доскучее - мятайте се на колата и идвайте до Калгари. Тук българите сме много и едва ли новите запознанства ще се изчерпят скоро.
Само свободно време да има човек.
Embrace your climate change!
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

аз мислех, че в по-големите имигрантски общности си отварят такива национални заведения... дори по телевизията гледах за някакъв много готин ресторант на италианци в Торонто... и благодарим за поканата, ние планираме малко разходка из близките провинции вероятно след Нова Година, ще пусна обява за запознанства тогава :D :beer:
Заключено