Можем ли да помогнем?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ами аз не разбирам той как би се оправил тука с тези 2 деца- как я мисли той таз работа, ако е в Онтарио ясно ли му е колко са градините,кой ще му взима децата, а как и къде ще работи, а кога ще учи за приравнявка??? сори ама съвета ми е по-различен от другите- да си остане в БГ и да не идеализира Канада! Щото обикновено човек когато е изпуснал нещо/я жена, я работа/ е склонен към идеализиране...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sergo66
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 8:18 am

Мнение от sergo66 »

Аз мисля, че не. Решенията са сами за себе си и не трябва да се влияят от когото и да било. Моето мнение не е същото като твоето, та ако да съм в канада.
Аватар
DonPatso
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Апр 01, 2006 9:35 pm
Местоположение: Монтреал,Квебек
Обратна връзка:

Мнение от DonPatso »

ЕДИНСТВЕНИЯТ начин е да учи ама много да учи разговорен френски И повтарям И английски. Ако иска интервю и то успешно му трябва реално 10то ниво по френски и Поне 6то английски .
Абе еййй! Всичко което виждаш е триизмерно не забравяй!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

ами аз не разбирам той как би се оправил тука с тези 2 деца- как я мисли той таз работа, ако е в Онтарио ясно ли му е колко са градините,кой ще му взима децата,
А ти защо намесваш детските градини? Ясно си пише възраста на децата - 6 и 10 години. Те ще ходят на училище.
Училището отваря в 7 сутринта и затваря в 7 вечерта, ето ти 12 часа в които таткото спокоино може да работи, у4и или каквото там смята да прави.
Докторе, кажи на човека да учи яко френски и да докара повечко стаж, няма как да не стане.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

iliana написа:
ами аз не разбирам той как би се оправил тука с тези 2 деца- как я мисли той таз работа, ако е в Онтарио ясно ли му е колко са градините,кой ще му взима децата,
А ти защо намесваш детските градини? Ясно си пише възраста на децата - 6 и 10 години. Те ще ходят на училище.
Училището отваря в 7 сутринта и затваря в 7 вечерта, ето ти 12 часа в които таткото спокоино може да работи, у4и или каквото там смята да прави.
Докторе, кажи на човека да учи яко френски и да докара повечко стаж, няма как да не стане.
a Iliana ti deca imash li ? ta obesniavash kak se gledat
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

iliana написа:
Училището отваря в 7 сутринта и затваря в 7 вечерта, ето ти 12 часа в които таткото спокоино може да работи, у4и или каквото там смята да прави.
abe жена, човека е сам, не забравяй тоз факт. така че трябва да бачка и да вързва бюжета някак си. не виждам като за начало ако се хване на черна работа къде ще му излезе колая, кое по-първо, да вземе децата, да ги нахрани/било то и в Мкдоналдс/ , да ги преоблече, да си почине, а какво остава за учене??? кога тва- през нощта ли ? а и grade 1 примерно е до 3 часа, не до 7, така че за времето до 7 си плащаш , и то не малко.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

А ж България по-лесно ли се гледат 2 деца?
Или там човека не ходи на работа, а само си седи в къщи за да готви на децата си и да ги взема и връща от училище?
Точно затова тук децата могат да седят в училище до 7 - измислено е да улеснява тези родители които работят и нямат възможност да си ги вземат в 3.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

iliana написа:А ж България по-лесно ли се гледат 2 деца?
Или там човека не ходи на работа, а само си седи в къщи за да готви на децата си и да ги взема и връща от училище?
Точно затова тук децата могат да седят в училище до 7 - измислено е да улеснява тези родители които работят и нямат възможност да си ги вземат в 3.
не казвам че в бг е по-лесно, ама все пак там някоя баба, леля, вуйна, тъща и т.н. може да помагат, а тук нема кой.
abe де да знам вече, май всичко пак опира до парите :cry:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bravo

Мнение от bravo »

moje baba, lelia, vuina , ta6ta da ne iskat da pomagat, togava prez g*** ti izliza da pla6ta6, tuk pone ne e taka.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

iliana написа: ... Училището отваря в 7 сутринта и затваря в 7 вечерта ...

Това верно ли е :shock:? При нас училищата са от 9 сутринта до 3 след обяд ...
Obey gravity ... It's the law!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

VanBC написа:
iliana написа: ... Училището отваря в 7 сутринта и затваря в 7 вечерта ...

Това верно ли е :shock:? При нас училищата са от 9 сутринта до 3 след обяд ...
В Квебек по принцип са от 9 до 4 (или от 8 до 3), ама който иска може да ги оставя там да ги гледат от 7 сутринта до 6 вечерта май беше. Това срещу заплащане, мисля че беше по 7 дорала на ден. И тогава вече не го взимат и водят с автобус, а трябва сам да си го заведеш и вземеш от училището. Така че по принцип е възможно да се гледа дете и да се работи. За лятото - има дневни лагери, където също при желание и допълнително заплащане можеш да си уредиш такива часове. Да не говорим че бг бабите и в Канада виреят :D
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

survivor написа: В Квебек по принцип са от 9 до 4 (или от 8 до 3), ама който иска може да ги оставя там да ги гледат от 7 сутринта до 6 вечерта май беше. Това срещу заплащане, мисля че беше по 7 дорала на ден...
Значи си е същото като при нас - училището е от 9 до 3, през останалото време си плащаш за Before/After School.
Obey gravity ... It's the law!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

VanBC написа:
survivor написа: В Квебек по принцип са от 9 до 4 (или от 8 до 3), ама който иска може да ги оставя там да ги гледат от 7 сутринта до 6 вечерта май беше. Това срещу заплащане, мисля че беше по 7 дорала на ден...
Значи си е същото като при нас - училището е от 9 до 3, през останалото време си плащаш за Before/After School.
Ami spored men vse pak e dosta dobre uredeno. V tova otnoshenie v Balgaria e nesravnimo po-trudno - vodene sutrin i vzimane na objad /ili obajd-vecher/, zanimalnite savsem gi bjaha premahnali, pone v kvartalnoto ni uchilishte.
angel_k
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Мар 25, 2006 10:36 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

...дайте да мислим как да помогнем на човека!

Мнение от angel_k »

Doktora написа:[...Дайте да мислим как да помогнем на човека!
Док..........
Докторе Докторе,
хората са ти казали какво ти липсва , Френски и Стаж. Не виждам какво хленчиш за помощ а не седнеш да учиш френски.
Досега не съм видял да пада нещо от небето даром.
Чак в ДИР-а се прочу с твойто хленчене за пари!
И как само казваш "...дайте да мислим как да помогнем на човека!" ще кажеш , че не ти си постнал темата а някой друг.:-)))))
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

Ангелчо, Док е перманент резидент, така че го боли патката за точки и интервюта.
Заключено