От 1 Септември, 2005 багажа става 2х23

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

еее, супер! Вече цялата информация е тук! Организацията е от вас! Наистина има смисъл - така можете да товарите даже мебели - вервайте ми, излиза по-евтино да натъпчеш един 20 футов контейнер, отколкото да купуваш всичко тук...а и не можете да си представите колко неща се оказват необходими, пък проклетите куфари са малки...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

другият вариант е да си пуснете багажа като въздушно карго (baggage shipped as cargo) което е на по-ниски цени от свръх багажа, но все пак не толкова :D
цените във въздушните превози се формират през weightbreak или през определени килограми както следва:
+45 +100 +300 +500
като колкото повече стават килограмите толкова по-ниска става цената. Имайте в предвид и обемните килограми, които ако са повече от бруто теглото навлото ще се начисли върху обема.
формулата за изчисляване е
А х Б х В : 6000
като А Б и В са страните на кашона/касата в сантиметри.

като ограничение в размерите не допускайте кашон/каса/палет по-висок от 83-85 см. тъй като от София излитат най-вече narrow body aircraft А320 B737 на които отвора за карго помещението е твърде малък. Теглот на единична опаковка не трябва да е повече от 150кг. тъй като има такса Heavy Cargo.
За цени се обърнете към спедиторски фирми (има много на аерогарата)
няма да споменавам имена за да не рекламираме излишно :D
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Ценна,полезна и необходима информация.............
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
dvmaystorova
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Май 27, 2004 5:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от dvmaystorova »

Не се притеснявайте-днес, 02,09 звъннах в бюрото за билети, те съответно в Луфтханза и Бритиш, такова нещо НЯМА!Явно става въпрос само за КЛМ.А повечето съфорумци си пътуват с Бритиш, особено първия път.
Sardechni pozdravi! Dilyana
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

Мнение от borsay »

Особено първия път съм с КЛМ, че да не ме накара жената да мъкна всякакви партакеши. Само тенджурата да не забравя, че ми е мил спомен от първата сватба 8)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Някой да е в течение как стои въпроса с багажа при австрийските авиолинии? :? :roll:
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

засега КЛМ и Еър Канада въвеждат това условие . Тъй като от известно време се дискутира в ИАТА намалянето на килограмите при презокеански полети , се предполага , че щом една компания го въвежда , останалите ще последват . Аз лично мисля , че следващите ще са Еър Франс , поради фирмената си политика с КЛМ , въпрос на време е за останалите .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
todor++
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 1:13 am
Местоположение: Южната част на Северния полюс

Мнение от todor++ »

Ама вие в БГ какво дремете още та не идвате? Или не ви се мъкне багаж, та чакате да му намалят теглото? Те и обема ще му намалят след време, та само с ръчен багаж и кредитна карта да се пътува. Няма време :rotate: :rotate: :rotate: :rotate: :rotate: :rotate: :rotate: :rotate: :rotate: :rotate:
Заключено