Помооощ, компютърни вируси

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

kostadinz написа:Пробвай се, свали си едното или другото CD
http://slax.linux-live.org/download.php (само 180МБ става и на малко ЦД)
или
http://www.knopper.net/knoppix/index-en.html
пускаш компютъра да зарежда от CD-трябва сам да си открие нет-а и се кефиш. Нищо няма да ти инсталира или затрие по диска.
Като посвикнеш няма да се сещаш за на Бил бозите, ще забравиш за вируси, червеи, забивки и т.н.
Може ли малко по-подробна информация за втория линк - точно кое и откъде се сваля?
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
anton
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 3:52 pm

AVAST

Мнение от anton »

Za da ti raboti po dobre computarat si iztegli Avast antivirus super e ot godina go polzvam i niamam problemi ima i versia na balgarski bezplaten e samo iska registracia vednaz v godinata,instalirai si i CCleaner,za Ad-Awere veche znaesh.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

за IvHaydu
втория линк от по-горе води до списък от сървъри, избираш който ти е най-близо.
Ето един американски http://archive.cs.stedwards.edu/knoppix/
там има ISO файлове, изтегляш последната версия, записваш цд-то, бутваш от него и аре :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Алина, пуснах ти лс.
Let it go...
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Хехе, пожелавам приятни занимавки на тия дето ще заместят Уиндоза с Линукс :lol:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Не пречи човек да пробва нещо ново, въпреки обичайните присмехулници...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
kostadinz
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:42 am

ре:хехе

Мнение от kostadinz »

някои хора от доста години сме минали на линукс и си работим - за разлика от доста вин фенове (особено тези дни). Ако искаш винаги да разчиташ на компютъра си, да не ти се рахождат разни червеи и тинейджъри из диска- слагаш истинска операционна система, а не тази която е на мода в момента. Какво като слагаш три тона антивируси-нали вирусите се създават преди лекарствата, а дотогава?!

IvHaydu: тези live дистрибуции както се наричат са за спасяване на положението, за разглеждане, разучаване, но ако ти харесат можеш да си инсталираш някоя дистрибуция http://distrowatch.com/ перманентно на харда (ще работи и още по-бързо), при това да си съжителствуват с уиндоуса (при зареждане ще те пита коя от двете ОС да се зареди). Иначе вътре са сложили офис пакет, браузъри, icq, ftp клиенти, download menager-и, torent-и, player-и, средства за развой, web дизаин............ Последната версия има iso за 3.5GB DVD, представи си какво нещо са събрали вътре. Успех.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

kam kostadinz
edinstwenoto predimstwo na linuksa e 4e wse oste ne e tolkowa razprostranen i zatowa ne sa plaznali tolkowa ''zarazi '' za nego .

ina4e 4e linuksa e po dobar ot boklucite na Bate Bili - twa e trudna rabota.
ne zabrawqi 4e 90% ot mnogobroinite potrebiteli na PC - go gledat kato 4erna kutiq i za tqx po dobro ot Win nqma.
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Костадинчо много си прав, но на половина.

Каквото виждам като проблем като червеи на Уиндойса същия проблем са шел-експлоитите на Линукса какво ще кажеш? :wink: Обикновенно даже след тези "ъпдейти" се налага само да прекомпилираш кернела (разбирай цялата операционна система). Да не говорим да си сложиш например нов принтер, камера, а пък не дай си боже да си смениш видео-картата.

Въобще защо уплътнявате темата с празни приказки като Алина пита за антивирусни?
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Ако се върнем сега към антивирусните - Нортон е единствената която ме пази - и КАВ и другите само пропускаха гадости по тъч-линията.
Така че от него съм си доволен и си го ползвам + филтрите на рутера + мерките за сигурност на Уиндоза без вградената антивирусна.

Засега туй. За adware защитата - чат-пат зачиствам когато забележа че нещо се е качило, проблема е че трябва да знаеш кое си е нормална програма, кое не, за да изчистиш излишното.

А за линукса - 100% зад мнението че за огромното мнозинство от потребители това е черна кутия. Ако не се занимаваш по-сериозно, винаги след време се появява проблем който не може да решиш.
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

:)))

Мнение от kaleko »

Хайде и аз ще се включа
Ще дам малко класация на защитен софтуер:
Анти-Вирусен софтуер топ 11 за 2005 г.-тук
Firewall(така наречената защитна стена) топ 20 за 2005 г.-тук
и
накрая за шпионски модули или така наречения Anti-Spyware топ 23 за 2005 г. тук
Лично аз съм с BitDefender 8 Standart, ZoneAlarm Pro, Ad-ware Se Professional и CounterSpy и съм доволен. Бях с AntiVir, но когато сканирах онлайн компа с BitDefender ми намери вируси. Много хубави отзиви чух за NOD32(антивирусен софтуер) много лек и удобен за слаби компове. За стени мисля,че ZoneAlarm Pro няма равна. Ами това е от мен за "лекарства" драснете ЛС. :D Докато не съм забравил ето тук може да си сканирате компа онлайн с BitDefender. :wink: за сканирането използвайте Интернет Експлорера.
Надявам се да съм бил полезен. :D :D :D
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
kostadinz
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:42 am

Мнение от kostadinz »

foxxbatter написа:
Каквото виждам като проблем като червеи на Уиндойса същия проблем са шел-експлоитите на Линукса какво ще кажеш? :wink:
ако сърфираш като обикновен юзер, а не като root- шел експлойта не може да направи нищо така че проблема изобщо не е същия. А това с прекомпилирането ще го оставя без коментар щото не се връзва с "пейзажа".
Тука има едно четиво можеш да му хвърлиш едно око.
http://www.theregister.co.uk/2003/10/06 ... s_viruses/
Заключено