goliamata zabluda QUEBEC

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: goliamata zabluda QUEBEC

Мнение от milla »

compaq написа:Наистина човек никога не знае знае ли се :( :roll:
Мда... :(
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
coolcoldy
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 3:44 pm
Местоположение: Mоntreal
Обратна връзка:

Мнение от coolcoldy »

Уважаеми"съветници" !Радвам се да прочета мненията Ви.Така си отговарям на въпроса дали в Бг-то след 10год. няма да останат само азиатците,арабите,ромите,депотатите и другите "оптимисти" като вас.
Лично аз не знам дали "Мазният Ви дедо" го е извадил и само чака някой емигрантче да се наведе да си събере дребните,които му ги е подхвърлил под формата на социал.Не знам също дали трядва да се радваме толкова при получаването на визите. Знам само,че всички които са тръгнали по тази процедура го правят по единствената причина,че в Бегето нещата на са на добре и това го знаем не само ние,ами и онези от Европа,които само това и чакат да им се отвори още един пазар да ни препродават китайските си боглуци и прозведеното от ЕЕС/т.е. Тюрки/. Знам също и пропагандата на нашите дедовци дето си клатят дисагите пред коня на жълтите павета и ни уверяват-видиш ли ние сме вече повече Европейци от миналият мандат и колко по-добре ще бъдем ако пак им гласуваме доверие да ни прие....т всеки път когата искаш да се почувстваш "бел човек"
Уважаеми "Съветници" има една истина,която важи от Цезар незнам си кой насам,отностно бедните" А бедните? Бедните да го д....т" Така че ако сме такива дали си при Дедо ти от Кебек, Стринка ти от Европа или ако щете при Чича ти Сам,ако не си оплетете кожницата така както искате,не се борите за всеки залък и не сте нахални,постояни,умни и каквото си поискате ,няма да ви огрее.
Още повече,че след 10-тина години няма да има кой знае какво значение кой си,от къде си и за какво се бориш Чича ви Сам винаги е Отзат Вас.
А за тези които не им харесва това не си хабете нервите, стринка ни Европа ни е приготвила място в задния и двор/нали трябва някой да чисти куришките от кудкудякащте крави,овчари и другите "сицилиански" другари/
Така че бъдете оптимисти,драги ми Съветници и ако иската се върнете в Бегето място за вас и други такива умници като вас има много,дори ако искате заемете и моето,защото аз към 25 юни си подавам оставката.[b][/b]
"...ако сме сами във вселената си е чиста загуба на пространството..."
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

NaviD написа: Лично аз вярвам на много повече от 10% от лошото казано за Канада. Даже както е тръгнала работата sasho71, sooffii, DrJack и компания ще спят спокойно - току виж поне аз съм ги послушал :D :evil:
и добре правиш че вярваш :wink: тъкмо няма да се чудиш защо си се угоил/а кат прасенце, а пък нищо особено не си ял/а толкова и че холестерола ти е станал кат на 70 годишен дядо, който е набивал мазни свински пържоли десетилетия :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Емиграцията явно не е за всеки. Важи особено за мъжете над 35. Първата година псуват Канада всеки ден, а третата по един път в седмицата. :wink: След петата би трябвало вече да са зомбирани :mrgreen:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

"За да имигрираш трябва да си или много глупав или много кадърен"- това просветление го четох в друг форум преди време. И Кумата е права за годините, ако си над 35, нема смисъл. Сферата на услугите ти е осигурена до пенсия.
Аватар
precious
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Мар 18, 2004 12:54 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от precious »

Това, което ми направи впечатлениее, е че тези хорица даже не могат да пишат, и за кирилица явно не са чували......
Така че с латиницата също явно са имали проблем......
По-неграмотен постинг не бях виждала..... жалко е, но за да успееш да направиш нещо със себе си поне трябва да можеш да изразяваш мислите си..... разбираемо!
:kitty: :cat:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: имотитеее

Мнение от Joy »

toncho написа:....
аман от смотаняци
Ти внимавай,че за такива думи и бан се получава... :lol: Аз го получих само за "смешник". :lol:

Сериозно...Не е нужно да се нахвърляте срещу някой, на който и без това му е адски тежко (както се вижда от постинга). Хората са различни и възприемат нещата различно. Това, което е истина за един, е абсолютна лъжа за друг...Всеки има различно възпитание и история преди да пристигне тук, теши се с различни излюзии и мечтае за различни неща.
На подобен вик за помощ би трябвало да се отговори с утешение-не с нападки!
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

Re: goliamata zabluda QUEBEC

Мнение от toncho »

sooffii написа:...
това което ми разказа тази история всъщност е, че въпросният дядо от канада явно е проявил снизхождение и е дал шанс на поредните некадърници да опитат късмета си. и те съвсем закономерно са се провалили.

кой всъщност и от какво точно е учуден?
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Re: имотитеее

Мнение от Sneji »

toncho написа: аман от смотаняци
Защо ли на мен като на JOY това изказване ми направи впечатление?
toncho, бъди благодарен за всяка информация, която получаваш! И бъди благодарен на хората, които отделят от времето си, за да я дадат! Научи се да си сдържаш нервите и емоциите - това тук ще ти е от полза!
Изображение
Аватар
precious
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Мар 18, 2004 12:54 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от precious »

Мда..... на много е лесно някой друг да е виновен за провала, вината никога не е в провалящисея.....
:kitty: :cat:
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

Re: имотитеее

Мнение от toncho »

Джой,

сори, имаш абсолютно право.
Трябва да помагаме на хора които са в тежко положение - всички сме били в подобно.
Но хора които полагат всички усилия за да заразят и другите с пораженческото си мислене ме изкарват от кожа. извинявам се за емоцията
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Re: имотитеее

Мнение от St.Anger »

JOY написа:
toncho написа:....
аман от смотаняци
Ти внимавай,че за такива думи и бан се получава... :lol: Аз го получих само за "смешник". :lol:

Сериозно...Не е нужно да се нахвърляте срещу някой, на който и без това му е адски тежко (както се вижда от постинга). Хората са различни и възприемат нещата различно. Това, което е истина за един, е абсолютна лъжа за друг...Всеки има различно възпитание и история преди да пристигне тук, теши се с различни излюзии и мечтае за различни неща.
На подобен вик за помощ би трябвало да се отговори с утешение-не с нападки!
И аз мисля така, това е постинг на отчаян човек! Ама ще му мине де... :) Човек не трябва да прави генерални заключения в такъв момент! :beer:
To Live Is To Die
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: имотитеее

Мнение от Mark »

toncho написа:...Трябва да помагаме на хора които са в тежко положение - всички сме били в подобно.
Но хора които полагат всички усилия за да заразят и другите с пораженческото си мислене ме изкарват от кожа. извинявам се за емоцията
Super e w Quebec ! Venez nombreux !
:beer: :beer: :beer:
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: До bis

Мнение от maria29 »

NaviD написа:bis, интересно защо ти не си се вслушала в предупрежденията, които са писани във форума. Ако беше, сега нямаше да си в надутия балон...Отначало постингите ти не бяха толкова отрицателни, може би не ти е провървяло. Но как искаш да вярваме на изказвания " тук е гадно " ? Напиши нещо конкретно, пример от реалността. Ако искаш да помогнеш
Ne znaia za Bis, no az ne znaeh za tozi forum i samo moje da sajaliavam 4e ne sam pro4ela mnenia kato neinoto.

Tuk ne e vapros na "provarviavane". Tolkova konkretni primeri sa se dali, no iavno vseki gi osmislia i razbira 4ak kogato e ve4e tuk.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Re: goliamata zabluda QUEBEC

Мнение от huba »

toncho написа:
sooffii написа:...
.....че въпросният дядо от канада явно е проявил снизхождение и е дал шанс на поредните некадърници да опитат късмета си. и те съвсем закономерно са се провалили.
aide pak kvalifikacii.Dobre che imame tolkova kadarni foruci da ni svetnat s pravilnite izvodi. :shock:
Последно промяна от huba на Сря Апр 13, 2005 10:08 pm, променено общо 1 път.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Заключено