Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

Vedren написа: Може и по лошо да стане като напиша че Танграта е получавал финансова помощ от родителите си в БГ защото бил студент но са му спряли кранчето в един момент.
Това го е казвал на човек който аз познавам. Ама не смее да го признае във форума от срам.
Това колко помага на новите имигранти ако техните родители не могат да им пращат пари от БГ.
Не случайно Танграта написа че не е моя работа от къде имал пари.
Танграта има някаква рода в Монтреал. Той самият го е казвал. Не знам дали са родителите точно или някой друг от семейството, а и не ме интересува. Та те са тези, които опъват сега каиша за да му изплащат заема, докато той се прави на "софиянец". :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

О, гледам и лъжкинята Бистра се е включила да помага с лъжите си на приятелчето ѝ Хълчо. :)

Хълка, ами не знам и аз защо си лъгал и какъв интерес имаш от това, но лъжата е факт. Показах ти какво си писал през 2007 г. за източниците на тези 60 000, с които уж си почнал бизнеса. Там и думичка няма за някакви продажби на активи в БГ и банкови трансфери, за каквито пък разправяш днес. Не знам и не ме интересува кое от двете е вярно, но е явно, че едното е ЛЪЖА. А може и двете. :)

ЛЪЖЕЦ, си Хълчоо, ЛЪЖЕЦ си. И каквито и да е лакърдии от тук насетне няма как да променят този факт.
Та каквото и да казва за Танграта един доказан ЛЪЖЕЦ, то е ясно, чи никой няма да му обърне внимание. Е, освен неговите приятелчета и лъжци като него. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

Хохохохо...Крадецът вика: Дръжте крадеца!
Отивам на ски, злато! Достатъчно време ти отделих! :P
Пожелай ми приятно изкарване, не бъди скръндза! :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от jet »

agent Ozo написа:Безусловно има и такива, Йетко. Но колко са те на 1000 броя имигранти-бежанци от Пакистан? Предполагам няма да намериш нито един. Образованите идват по процедури като "квалифицирани кработници" , "инвеститори" и подобни.

Да не говорим, че ти няма как да знаеш нивото на моето образование, вкл. и военното.
Ако си работил в бизнес различен от черчеветата може и да срещнеш някой и друг. Поне в ИТ е пълно с добри инженери, а в медицината са добре представени.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Е, не те знам, Йетко, дали ти работиш в ИТ сектора, или в медицината, но едно е сигурно - пакистанци с военно образование и стаж не си срещал.
А в бизнеса с черчеветата засега наистина не съм срещал пакистанци. Само тук-таме някой тунизиец или алжирец. :)
Но пък високообразовани от други националности съм срещал доста, вкл. лекари и юристи. Има много такива, които са приели да работят нискоквалифицирана работа, вместо да губят време и усилия да учат наново. Та нали същото съветва и Иван1007 онзи български лекар, който иска да се установи в Албърта.

Ама ти, Йетко, за таквиз неща изглежда не си чувал. До твоят ИТ или медицински Олимп не стигат подобни слухове, явно. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Pyrelight написа:Отивам на ски, злато! Достатъчно време ти отделих! :P
Пожелай ми приятно изкарване, не бъди скръндза! :lol:
Айде бе на ски! Отиваш да нагледаш щерката в Сен Брюно. :)
Приятно ви изкарване, де! Злато. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от jet »

Не знам какъв ви е проблема с ИТ специалистите, та все дъвчете, някакъв фетиш ли е какво ли. Не можем да се мерим по заплати с доктори и юристи но си дъвчете ли дъвчете. Има водопроводчици правят повече кинти от нас ама тях не ги дъвчете. Или щото във форума не се е обадил някой такъв та да го почнете. За ИТ и доктори говоря от опит защото работя ИТ в болница, проблем ли е това.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Ами сигурно проблемът е от същото естество, от каквото е и проблемът на един ИТ специалист като теб с работещите в бизнеса с черчевета, или който и да е друг бизнес. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Проблем е за Линко. За него всеки който работи в офис а не на строителен обект е лъжец и враг. :D
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:Къв сериозен отговор, ти откачаш ли, ве пич?! :rofl:
Аз не виждам ти да си сериозен първо на първо. Някакъв дърт лигльо.
Не е твоя работа откъде съм имал пари.
Ми не си имал - ти ако си имал нямаше да се върнеш в България да правиш колкото суинг мениджър в Макдоналдс в Албърта. 8)
Не знам тогава защо хора от Албърта с високият стандарт на живот отиват в Китай да учат Китайците на английски, дори и без да са си изкарали съответните разрешителни.
https://www.theglobeandmail.com/canada/ ... in-canada/
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа:Проблем е за Линко. За него всеки който работи в офис а не на строителен обект е лъжец и враг. :D
За мен лъжец е онзи, който лъже. Хълбойчо е доказан лъжец, вкл. и с горното си твърдение - изцяло лъжливо.
Аз считам за враг онзи, който ми мисли злото и застрашава живота и здравето на мен и моите близки. И няма никакво значение дали този човек работи в офис, на полето, в завод или където и да било другаде.
Хълбойчо не го смятам за враг, защото нищо такова не е показал до момента.

Очаквам с интерес следващите лъжи на Хълбойчо. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:Къв сериозен отговор, ти откачаш ли, ве пич?! :rofl:
Аз не виждам ти да си сериозен първо на първо. Някакъв дърт лигльо.
Не е твоя работа откъде съм имал пари.
Ми не си имал - ти ако си имал нямаше да се върнеш в България да правиш колкото суинг мениджър в Макдоналдс в Албърта. 8)
Не знам тогава защо хора от Албърта с високият стандарт на живот отиват в Китай да учат Китайците на английски, дори и без да са си изкарали съответните разрешителни.
https://www.theglobeandmail.com/canada/ ... in-canada/
Дали са имали разрешителни не знам, но причини много.
Някои като Танграта или експат отиват дали в България, дали в Китай, защото са гола вода тук, а там могат да живеят по-добре благодарение на майчиния си език или на образованието, което имат.
Ако имаш някаква диплома или степен по изкуство с нея тук трудно ще преуспееш, но в България и Китай си фирма работа.
Много млади и не чак толкова млади хора отиват, за да пътуват, да опознаят различни култури и екзотични места - било то Шао Лин или Факултето 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pavel M »

Pavel M написа:
roumensp написа:
Kan_Tangra написа:Мите, не съм тръгнал да споря къде е по-солена зимата,
а дали като Оптикс, цяла Канада може да гори бензин 0ла и да ходи целогодишно с велосипед на работа, и по ресторанти и други развлечения.
Въпрос на избор, възможности и др. фактори.

Аз ще бъда честен и ще дам нас за пример: до офиса ми е 35 км (30 минути), за жена ми е 7 км (10 минути), обикновено тя пазарува в уикендите ... това прави около 500 км сумарно на седмица и около 400 долара на месец за бензин (във Ванкувър е най-скъпия бензин в Канада) или за една година бензина ни е горе-долу колкото пропърти таксата на къщата. Това е въпрос на избор - като сме избрали да имаме собствена къща в добър събърб до океана и мразим градския транспорт сме се съгласили, че удоволствието ще ни струва около 9 хиляди на година (за пропърти такс и бензин). Ако не искаш да имаш подобни разходи рентваш на по-централно място и се возиш с градски транспорт, което допълнително ще ти спести пари по ремонти и поддръжка на къща.

Ако искаше да живееш в къща в Поморие щеше да пътуваш до Бургас за работа и да си в подобно положение, защото така си си избрал, не защото някой те е задължил. Впрочем никога не е късно, гледам че има прилични къщи там под 200к евро. ;)

miteto написа:А и не всеки в София пътува само 15-20 минути до работа.
При мен си отиваха 30 минути до повечето ми фирми, толкова ми трябваше и до университета. Само една фирма ми беше на 15 минути пеша. Често ползвах таксита. Сега има метро, ама то не спира на всеки пред входа или пред работата, трябва да ходиш пеша и пак си отива време.

Тука също ми е 30 минути с кола до работата (ходя късно и избягвам трафика, предимно магистрала), на жена ми е 10.
А така Румба,откога те чакам да ми станеш съсед.В Поморие прилични къщи има за 100-120К ЕУ ама няма да ми се обидиш като кажа ,че много по прилични от твоята,по здрави,по нови и по модерни.Не че твоята е лоша но къде са 100К ЕУ къде 1Милион канатски долари.За 1Милион можеш да изкупиш целия квартал. :lol:
е ти Румба един линк https://artstroyinvestment.eu/bg/comple ... ie/galeria"
да си избереш една.
на пазара има стотици още непродадени като тия,има и доста по евтини,за всеки вкус и всеки джоб
и не са по 1 милион а за 100-200К
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
jovani написа:
Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:Къв сериозен отговор, ти откачаш ли, ве пич?! :rofl:
Аз не виждам ти да си сериозен първо на първо. Някакъв дърт лигльо.
Не е твоя работа откъде съм имал пари.
Ми не си имал - ти ако си имал нямаше да се върнеш в България да правиш колкото суинг мениджър в Макдоналдс в Албърта. 8)
Не знам тогава защо хора от Албърта с високият стандарт на живот отиват в Китай да учат Китайците на английски, дори и без да са си изкарали съответните разрешителни.
https://www.theglobeandmail.com/canada/ ... in-canada/
Дали са имали разрешителни не знам, но причини много.
Някои като Танграта или експат отиват дали в България, дали в Китай, защото са гола вода тук, а там могат да живеят по-добре благодарение на майчиния си език или на образованието, което имат.
Ако имаш някаква диплома или степен по изкуство с нея тук трудно ще преуспееш, но в България и Китай си фирма работа.
Много млади и не чак толкова млади хора отиват, за да пътуват, да опознаят различни култури и екзотични места - било то Шао Лин или Факултето 8)
Когато пътувах по Азия и Австралия попаднах на много Канадци (вярно е, че и аз се водя за Канадец, та това сигурно е помогнало, но като се има в предвид големината на населението на Канада спрямо населението на други държави бройката Канадски експати в Сингапур, Корея и Австралия, които срещнах случайно беше значително повече от очакванията ми). Много Североамериканци преподават ЕСЛ в Китай, доходите им не са никак високи спрямо местният стандарт, но пък и квалификациите им не са особенно търсени в Англоговорящите страни - нейтив инглиш спийкър. Проблемът във всяка една област е, че човек трябва да вложи много време и усилия, за да направи кариера и израстне в йерархията - един добър специалист в България има много по-добри възможности да направи кариера и си докарва доходи на които да завиждат 90% от Канадците, ако освен необходимите качества, вложи съответното време и усилия. Тези които захвърлят изграденото реноме и решават да започнат от 0-та в друга държава, явно не са много добри специалисти и са преценили, че няма да успеят да се преборят за нещо повече, оценявайки своите възможности и тези на конкурентите около тях. Има и изключения, разбира се, каквито даде като пример и ти, примерно аз захвърлих мечтана за много хора кариера, за да видя как живеят хората в Северна Америка и защото, когато бях млад, имах възможността и обичах да пътувам и живея в различни държави и условия и това ми беше интересно.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:
Pyrelight написа:Отивам на ски, злато! Достатъчно време ти отделих! :P
Пожелай ми приятно изкарване, не бъди скръндза! :lol:
Айде бе на ски! Отиваш да нагледаш щерката в Сен Брюно. :)
Приятно ви изкарване, де! Злато. :D
Тенекенце поръждясаличко, доста ти е старичка информацията, сори! :D
Щерката от две години не работи на Сен Брюно и аз рядко я наглеждам.
Инак днес се попързаляхме на Бромонт, ама пистите не бяха в много добро състояние заради снеговалежа. Беше и ветровито, но се ядваше в кабинката. Аз предпочитам Сейнт Совьор, ама мъжът ми не ще. Повече път било. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Заключено