Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от sofia_shi82 »

velkov написа:Може ли някои който е звънял по телефона да иска информация но няма отворено досие, какви данни посочвате за повече информация. Понеже скоро ни изтича чека им изпратих запитване, вчера получих отговор да се обадя по телефона. Не се справям идеално с езика дали може някой друг да говори от мое име
Не е проблемда говори друг. И аз не се справям на такова ниво ,че да отговарям предвид спичането по телефона и дали ще чуя правилно въпроса
velkov
Мнения: 171
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 9:44 am
Местоположение: Sofiq

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от velkov »

Мерси, днес ще се пробвам пък ако не се разберем утре ще се обади друг от мое име.
01.02.2013 - DCSQ Монреал
05.03.2013 - Върнати документи
25.07.2013 - Изпратени документи
18.12.2013 - Получено акюзе
27.01.2015 - Искане на доп.документи
11.03.2015 - Доп.докс
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Dahila »

Не е проблем да говориш на англииски, ако го предпочиташ. В началото още избираш по коя програма кандидатстваш, какъв език. А иначе задават 2-3 въпроса за да се уверят едва ли не, че си ти - дата на раждане, име, държава, май само това беше, така че не би трябвало да е проблем друг да говори.
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
velkov
Мнения: 171
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 9:44 am
Местоположение: Sofiq

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от velkov »

Ок, мерси !!
01.02.2013 - DCSQ Монреал
05.03.2013 - Върнати документи
25.07.2013 - Изпратени документи
18.12.2013 - Получено акюзе
27.01.2015 - Искане на доп.документи
11.03.2015 - Доп.докс
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от electrified »

още два въпроса пак за Documents soumis à l’appui de la demande de certificat de sélection
1. това 8 • Autorisation de communiquer des renseignements personnels (A-0527-DF) е ако те представлява някой нали?
2 трябва ли да отмятам и за жена ми отметката за свидетелство за брак, при условие че им пращаме само едно за двамата/
мерси
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Dahila »

electrified,

въпроси 5,6,7 и 8 се отнасят, ако имаш адвокат, който те представлява, така че не се отнася за теб. 2. Аз сложих отметка, въпреки, че съм сложила едно копие - то се отнася и за двамата все пак :)
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от electrified »

тенкюс :y:
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
s_ivek
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 6:03 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от s_ivek »

Имам два въпроса свързави с подаването та документите . Съпругата ми ще е водещ кандидат при нас , като тя има две сециалности / две висши/ - учител и счетоводител. Ще кандидатстваме със счетоводството и тъй като го има в списъка с търсени професии , а и тя си има стаж/ работи по тази специалност . Та въпросите ми са :
1. Счетоводството - регулирана професия ли е , и трябва ли да попълва декларация за регулирана професия ? До колкото се ориентирахме в списъците с регулирани професии тук:
https://services.immigration-quebec.gou ... onnel.html"
има comptable professionnel agree , което до колкото си го превеждаме е експерт счетоводител , а не обикновенно счетоводство :?: , та затова ще помоля някой, който е с тази специалност да сподели опит / знам, че има много счетоводители минали вече по този път/ .

2. Дали да попълва и декларация за професията си Учител , въпреки че няма да кандидатсва с нея ?

Благодаря предварително за отговорите Ви !
24.07.2013 - DCS
22.11.2013 - акюзе
22.06.2015 - сертификати / по поща
14.03.2016 - Сидни
22.04.2016 - ОК Сидни
20.07.2016 - медицински
17.01.2017 - покана за визи
28.01.2017 - визи
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от mariko_san »

s_ivek написа:Имам два въпроса свързави с подаването та документите . Съпругата ми ще е водещ кандидат при нас , като тя има две сециалности / две висши/ - учител и счетоводител. Ще кандидатстваме със счетоводството и тъй като го има в списъка с търсени професии , а и тя си има стаж/ работи по тази специалност . Та въпросите ми са :
1. Счетоводството - регулирана професия ли е , и трябва ли да попълва декларация за регулирана професия ? До колкото се ориентирахме в списъците с регулирани професии тук:
https://services.immigration-quebec.gou ... onnel.html"
има comptable professionnel agree , което до колкото си го превеждаме е експерт счетоводител , а не обикновенно счетоводство :?: , та затова ще помоля някой, който е с тази специалност да сподели опит / знам, че има много счетоводители минали вече по този път/ .

2. Дали да попълва и декларация за професията си Учител , въпреки че няма да кандидатсва с нея ?

Благодаря предварително за отговорите Ви !
Здравей, с-ивек,
Аз не съм счетоводител, но счетоводството е регулирана професия в Квебек затова трябва да попълните тази декларация за професия счетоводство.
Отделно попълнете и другата декларация за учителската професия, въпреки че не я работи. Аз попълних за себе си такава, когато подавахме първия пакет документи, въпреки че кандидатствах с основната си професия, която практикувам и сега. Но тъй като имам преподавателска квалификация и опит като учител реших, че е добре да приложа и тази декларация за учителския ордер. Приеха документите ни без проблем.
Надявам се съм била полезна.
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
plamenaromanova
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 5:43 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от plamenaromanova »

Здравейте,
бих искала да ви попитал дали в случай че съм завършила английска гимназия и след това бакалавър по бизнес администрация в Англия и магистратура по бизнес администрация в Швеция изцяло на английски, ще бъде необходимо да предоставя сертификат по IELTS за да ми дадат точки по езика. Питам защото искам да изпратя целия пакет с документи преди 1 август, но мисля, че точките ни няма да са достатъчни в случай че не ми признаят нивото на английски без IELTS?
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от sofia_shi82 »

plamenaromanova написа:Здравейте,
бих искала да ви попитал дали в случай че съм завършила английска гимназия и след това бакалавър по бизнес администрация в Англия и магистратура по бизнес администрация в Швеция изцяло на английски, ще бъде необходимо да предоставя сертификат по IELTS за да ми дадат точки по езика. Питам защото искам да изпратя целия пакет с документи преди 1 август, но мисля, че точките ни няма да са достатъчни в случай че не ми признаят нивото на английски без IELTS?
До колкото е известно за да признаят владеенето на английски език е необходимо да се представи IELTS. Ти си преценяваш дали да го изкараш или да пратиш документите без серт. и да ти пратят писмо със някакъв срок и да те забавят. Не се знае дали щевземат под внимание че си завършила английско образувание или такова на английски език. Успех !!!!
plamenaromanova
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 5:43 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от plamenaromanova »

ok благодаря
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

За френския език изкарали ли сте сертификати ?
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
plamenaromanova
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 5:43 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от plamenaromanova »

да аз съм водеща и изкарах tcfq B1/B1,проблемът идва от това,че си изпратихме документите преди няколко месеца,но ни ги върнаха с едно придружително писмо,което е много объркващо. В него пише,че са установени липси в документите и ако искаме да кандидатстваме трябва наново да си изпратим документите като запълним липсите. Също пише неколкократно да използваме последните бланки, които са качени в сайта. Веротоятно защото молбите за селекция ги бяхме попълнили на бланки от декември 2012 а всъщност изпратихме документите 2013 :(
Също на задната страница на писмото има един чек лист,който се отнася едната страна за мен а другата за съпруга ми. срещу всеки тип документ има празни квадратчета, срещу някои пише s.o което според мен означава че тези документи не се изискват, само срещу IELTS има поставен х. Не ми стана ясно дали там където не е отбелязано нищо са фактическите липси в нашите документи или само IELTS е липсващ. Или просто проблема е в бланките за селекция?
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

От това което ми казваш разбирам ,че те са ви върнали документите не защото нямате сертификат за английски, той носи само точки и ако не ви стигаха щяхте да имате таблица в писмото и да пише по кой критерии не ви стигат точките.А във вашия случай липсват документи .Ако в чек листата сте написали че ги прилагате тези документи, а в досието липсват, нормално е да се очаква такова развитие.В списъка с документи какво сте изпуснали и какво ви искат?
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор