Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от karelia79 »

Честито милагро! Чудесна новина, но аз пак не разбирам - как така ще плащате визи като още не сте направили медицински?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Tish »

Честито! Можете ли да споделите с какви професии сте и какви нива сте изкарали на ТCFQ?
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от milagro »

Ами нямам скенер за да сложа писмото за да го видите. Приветстват, приканват и аз лично се чудя какво да направя. От два дни съм със сертификати в ръцете и в ума ми всичко е много хаотично. Изкараните нива на TCFQ са B1/B2 и специалност здравен иснпектор
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от hristoe77 »

Честито!
Нека така леко ви минат и другите етапи от процедурата!
И дано има още хора със сертификати по пощата!!!!
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от milagro »

hristoe77 написа:Честито!
Нека така леко ви минат и другите етапи от процедурата!
И дано има още хора със сертификати по пощата!!!!
Благодаря hristoe77.
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от bobchentse »

milagro, ако не е твърде лично, към кой вариант клоните - Кебек или САЩ?

Имаше ли някаква друга комуникация между вас и имиграционните от декември до сега (по подписа гледам датите)? Питам, понеже съм малко объркана за развоя на събитията при вас. Успех! :)
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от 5kov »

Честито milagro! Внимателно си прочетете и си преведете всичките листи, които сте получили. Ако сте получили сертификати, има екземпляри, които трябва да представите при влизане в Канада. Имате и екземпляри, които трябва да пратите с останалите документи, които се изискват за Нова Скотия. Имате и разяснителни писма и рекламни брошури. Та ако сте със сертификати за селекция, преди да плащате за визите, трябва да се пратят документи до Нова Скотия, да ги разгледат и след ок, да препратят досието до визовия отдел на посолството в Букурещ, от там да пратят медицински, да се минат медицинските прегледи, да бъдат удобрени резултатите от тях и чак след това да получите покана за визи.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от milagro »

bobchentse написа:milagro, ако не е твърде лично, към кой вариант клоните - Кебек или САЩ?

Имаше ли някаква друга комуникация между вас и имиграционните от декември до сега (по подписа гледам датите)? Питам, понеже съм малко объркана за развоя на събитията при вас. Успех! :)
bobchentse, аз не съм объркана, а втрещена :D Комуникацията ни е била единствено изпращане на липсващите документи и чаках писмо за включване в листа на чакащите за интервю или да кажат, че не ни бива за процедурата. Не съм писала, не съм се обаждала- нищо. И преди два дни ми дойде писмото със сертификатите
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от milagro »

5kov написа:Честито milagro! Внимателно си прочетете и си преведете всичките листи, които сте получили. Ако сте получили сертификати, има екземпляри, които трябва да представите при влизане в Канада. Имате и екземпляри, които трябва да пратите с останалите документи, които се изискват за Нова Скотия. Имате и разяснителни писма и рекламни брошури. Та ако сте със сертификати за селекция, преди да плащате за визите, трябва да се пратят документи до Нова Скотия, да ги разгледат и след ок, да препратят досието до визовия отдел на посолството в Букурещ, от там да пратят медицински, да се минат медицинските прегледи, да бъдат удобрени резултатите от тях и чак след това да получите покана за визи.
Да, има екземпляри, които трябва да запазя за мен като титуляр и екз които трябва да върна. Всичко описано по- горе е в писмото - линкове към официалния сайт за док до нова скотия и всичко описано по- горе в линкове. Ще направим така ;) Пък каквото дойде.
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от bobchentse »

milagro написа:bobchentse, аз не съм объркана, а втрещена :D Комуникацията ни е била единствено изпращане на липсващите документи и чаках писмо за включване в листа на чакащите за интервю или да кажат, че не ни бива за процедурата. Не съм писала, не съм се обаждала- нищо. И преди два дни ми дойде писмото със сертификатите
Е, ето, че се случват и чудеса понякога :) Успех, каквото и да решите, и дай Боже вашия късмет на всички ни :)
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от milagro »

bobchentse написа:
milagro написа:bobchentse, аз не съм объркана, а втрещена :D Комуникацията ни е била единствено изпращане на липсващите документи и чаках писмо за включване в листа на чакащите за интервю или да кажат, че не ни бива за процедурата. Не съм писала, не съм се обаждала- нищо. И преди два дни ми дойде писмото със сертификатите
Е, ето, че се случват и чудеса понякога :) Успех, каквото и да решите, и дай Боже вашия късмет на всички ни :)
Пожелавам на Всички късмет, а с късмета идва и успеха :)
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

Честито ! :) Каквото и да решите все е по-добре от България ;)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Ник
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 11:45 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Ник »

Браво! Това, което Ви се е случило е страхотно! Желая Ви успех и скорошно получаване на Визите!
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от kristian31 »

Преди пет дни изпратихме сертификатите от TCFQ,но пропуснахме да ги подпишем.Според Вас,може ли това да е проблем,и сега да ги върнат за подпис и пак да отиде 3 месеца само по куриери?
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от karelia79 »

kristian31 написа:Преди пет дни изпратихме сертификатите от TCFQ,но пропуснахме да ги подпишем.Според Вас,може ли това да е проблем,и сега да ги върнат за подпис и пак да отиде 3 месеца само по куриери?
Че къде има подпис на държалия изпита? На моя сертификат сякаш няма такова място?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор