въпрос за TCF и TCFQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

balbi написа:Суджуче то да ти кажа честно и прекомерната информираност също е грешка на бъдещите имигранти. От гледна точка на това, че когато си информиран си изграждаш една представа, която в крайна сметка понякога се оказва подвеждаща.
Съгласен, че по-добре информиран отколкото тотално дезионформиран! ;)
balbi, според мен да си информиран не е грешка, а предимство. От друга гледна точка - да трупаш различна и разнородна информация, без да съумееш да я пресееш и анализираш (имам в предвид, че има и подвеждаща такава), без да успееш да си извадиш правилни изводи, си е чиста загуба на време. В този ред на мисли, ако си успял да отхвърлиш ненужното и подвеждащото, ще имаш достатъчно информация, която да използваш на място, за да се ориентираш и адаптираш по-бързо в нова обстановка, както и да решиш в каква посока да тръгнеш. В противен случай - ако си дезинформиран и разчиташ на приятели и роднини да ти помогнат и да те насочат какво да правиш ще загубиш много повече време, а също така ще имаш шанса да ти направят "мечешка" услуга (в повечето случаи не нарочно разбира се), поради простата причина, че всеки е извървял някакъв път и може да ти даде съвет, базирайки се на своя личен опит или опита на приятели и познати. Но по мое мнение една житейска съдба не може да се наложи 100 % върху друг човек. И после са виновни тези, които посрещат и помагат. Пък ние сме най-добри в това да търсим вината в другите, но не и в себе си.
Иначе планове и сметки (къде криви, къде - не) всеки си прави. Доколко са приложими и изпълними обаче в новата среда, зависи от информацията, която имаме. Във всички случаи те ще претърпят промени, но по-важното е да знаем какво искаме и как горе долу бихме го постигнали.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
acsior
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от acsior »

В този ред на мисли - как на всеки му се въртят планове, сметки и му изникват въпроси - при мен изника следният: Ако ти поискат TCFQ, то това обвързано ли е с някакви срокове, в които трябва да им изпратиш разултатите от теста?
Rock 'N' Roll
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от sudju4e »

Да :) Посочват ти срока, в който да им го изпратиш (чувала съм за 3 за 6 месеца различно при всеки), но има опция да помолиш за удължване на този срок
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

Аз пък напоследък за 3 не съм чувала, но за 6 и 9 - да. А върнатите на интервюто с намерение за отказ мисля, че бяха с 1-годишен срок за представяне на сертификат.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от sudju4e »

Просто ми се върти в главата, че имаше някои, които се притесняваха как ще покрият изисканото ниво и може би затова съм решила че е три месеца :D
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от cantare »

А при какви условия връщаха хора от интервюто за подобряване на езика? Такива, които събират точките, но езика им куца или други фактори?
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от mufc »

cantare написа:А при какви условия връщаха хора от интервюто за подобряване на езика? Такива, които събират точките, но езика им куца или други фактори?
Почваш да усещаш от къде духа вятъра :y: до голяма степен минаването на интервюто си е и лична отценка на имиг. офицер.
Manchester United Football Club
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

mufc написа:
cantare написа:А при какви условия връщаха хора от интервюто за подобряване на езика? Такива, които събират точките, но езика им куца или други фактори?
Почваш да усещаш от къде духа вятъра :y: до голяма степен минаването на интервюто си е и лична отценка на имиг. офицер.
Напротив - точно тези, които не са си покрили заявените нива на езика и поради тази причина не са събрали необходимия минимум от точки за сертификат за селекция, са върнати с намерение за отказ и срок, в който да представят сертификат от ТСФК за съответното ниво на езика.
mufc, системата е точкова - ако събереш необходимите точки, личното мнение на офицера не те бърка. Доколкото си спомням Линко беше писал, че на интервюто, интервюиращата му казала, че с удоволствие би го върнала, но тъй като събирал необходимите точки, ще му издаде сертификата.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от cantare »

Един смислен отговор! Благодаря, Емили.
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от mufc »

Веднага давам примери как нещата зависят и от личното мнение на офицера...
1. Кандидата има ниво от TCFQ-B2, обаче на интервюто след разговора с него, офицера дава нивото (А2 или Б1)и съответно точките за език по негово мнение и отценка и съответно може да занижи или повиши точките за език.
2. Фактора "Адаптивност" от 0 до 6 точки давани на самото интервю пак по успотрение на имиг. офицер.

Общия сбор на точките , които са в ръцете на офицера не са хич малко.
Та това имах предвид.
Manchester United Football Club
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от Joya »

mufc, не споря, ама това че си дал сетификат за език не е гаранция, че на интервюто ще ти потвърдят точките, ама и не е субективна оценка на интервюиращият, защото той оценя моментното ти представяне.
А точките за адаптивност, са пряко свързани с владеенето на езика, а не толкова да речем със познаването на географията или политическата система на Канада.
Аз също си мисля, че офицерите не биха си позволили лично мнение, при тях всичко е точки, и смятане. :y:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от mufc »

Охооо повярвай ми, има го този субективизъм. От 19 годишен съм почнал да се занимавам с емигрейшъни и визи и определено твърдя че нещата не са така черно бели.
Това, което съм научил е, че от имиг. офицер може да очакваш изненадващи ситуации и заключения от негова страна.
Manchester United Football Club
Аватар
acsior
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от acsior »

mufc а сега на колко си? :)
Rock 'N' Roll
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от demococcus »

Дам, имиграционният служител има крайната дума за нивото на езика и за куп други неща - дали образованието и стажът ви се причисляват към носеща точки категория и така нататък. Няма точни уравнения, нали се сещате, така че дозата на субективизъм е големичка. Единствените недвусмислени неща са вашите години и броя на децата - само тех нема как да промени ;)
Но.. не му се косете, после в Канада ще минавате супешно и много по-тежки интервюта.. за работа например. Където и конкуренция ще има и точките ще са съвсем неизвестни. Ако пък там не успеете, неминуемо ще трябва да си прилагате чара пред служителите от бюрата по труда и сходните тям организации, които се занимават с неуспелите да си намерят работа. Лично за мен това са най-страшните интервюта. Веднъж ми се наложи да посикам нещо от една такава лелка, а тя ме погледна смразяващо и отсече "И дума да не става", хахах!
Тъй че приемете интервюто за имиграция като добро упражнение за начинаещи (то си е такова) и смело напред! Ако сега бях в България, сигурно за тренировка щях да ходя на интервюта за работа в англофонски и франкофонски служби (разните кол центрове базирани в БГ - не са малко).
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от milly »

има ли някой, който ще се явява на сесията сега ноември в София?
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Публикувай отговор