Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Люта чушка ® »

fighter написа:... престоят ми във Франкфурт е само час, доколко рискувам да изтърва полета до София и каква е вероятността да не успеят да претоварят багажа и той да пристигне със следващия полет :?:
Не че е гаранция за каквото и да е, но моят опит беше позитивен. Ходихме цялото семейство до България миналата пролет, имахме полет с две прехвърляния (Франкфурт и Виена), всяко по 50-ина минути. Нито полет сме изпуснали, нито багаж се е губил.
Успех!
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от kamy »

За съжаление тази тема запустя. Чакам покана с нетърпение, май от две седмици никой не се е хвалил. Весел празник и щастливи новини скоро!
randal
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 7:10 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от randal »

Chockey написа:Благодаря ви! Явно обаче има увеличение на цените. В мейла има линк за таксите и сумата е вече 400 евро за възрастен и 110 евро за дете. Ние с нашия късмет хванахме коледна промоция :D

http://www.canadainternational.gc.ca/Ro ... frais.aspx"

Всъщност сега го загледах пак този линк. Според вас 360 или 400 евро трябва да се плати?
Едното е : Постоянно пребиваване -Кандидат/Съпруг /съвместно живеещ партнъор /Дете придружител на 22г. или повече - 400 евро

Другото е:Такса за постоянно пребиваване в Канада - Кандидат / съпруг (а) / съвместно живеещ партнъор - 360 евро

Нещо се обърках...
Здравейте,

И ние днес получихме покани за визи - около десетина дни след медицинските.

Само не ми я много ясно колко точно трябва да се плати за двама възрастни с бебе.
Виждам, че тук пишете по 360 евро за възрастен + 2 евро такса, а за бебето не се плаща.
А на техния сайт цитиран по-горе виждам по 340 евро на човек без децата:

Right of Permanent Residence Fee - Applicant / Spouse / Common-law partner - 340EUR?

Някой беше споменал, че трябва да има отделно платежно за двамата кандидати, което според мен значи:

Две отделни платежни нареждания за двама възрастни платени в клон на Юнион Банк
2 х 342 (362) евро

Остана само да се изясни по колко да е всяко платежно нареждане ;)
24.03.2011 - Документи до Виена
15.10.2011 - Получено Accuse
22.10.2012 - Еntrevue de sélection - avec succès
10.02.2014 - Медицински изследвания - ОК
21.02.2014 - Покани за визи
07.03.2014 - Визи
07.03.2014 - Закупени билети за 23.06.2014 ;)
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

https://www.unionbank.bg/bg/page/547/%D ... 0%B4%D0%B0"
Предполагам това е отговора на въпроса за таксите за визи ??
За ссемейство от 2 възрастни и едно дете до 22 години
2X(2+385) + 105
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от fenomeno »

Цитирам текст от официалния сайт:
4. Right of Permanent Residence Fee (RPRF)
Getting your permanent resident status – Fees

Getting your permanent resident status $490

Principal applicants (with some exceptions) and spouses and common-law partners coming with them to Canada must pay this fee. Applicants must pay this fee before CIC issues the permanent resident visa or before the applicant becomes a permanent resident in Canada.

These people do not have to pay this fee:

- dependent children of a principal applicant or sponsor
, a child to be adopted, or an orphaned brother, sister, niece, nephew or grandchild; and
- protected persons, including Convention refugees.
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... s.asp#rprf
Това е и точния линк. За децата визите са безплатни! Това е коментирано многократно тук. Или поне за непълнолетните.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от karelia79 »

Да, за децата не се плаща. И назад в темата това е коментирано.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

А каква е идеята тогава в сайта на банката, в която единствено се правят плащанията на визите?? И аз знам , че са 490, а там пише по- малко. Колко ще ми вземат - колкото те кажат или колкото знам аз, че трябва да са ???
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от fenomeno »

Ами първо не гледаш внимателно на 2-те места. Това, което съм цитирал е в CAD, а в документа от банката е в евро. Така че там изобщо не е по-малко сумата. Сега, друг е въпросът, кое е вярното и как да го тълкуваме този документ на сайта на банката. Освен това в информацията на файла показва, че е създаден 2010 г. В смисъл, бил е със заглавие "валидност от 2010". Някой плащал скоро таксите може да се включи, и да сподели опит. Въпреки, че ivo_yakimov (който май е най-пресен) е напуснал вече форума.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от karelia79 »

Не знам каква е чуденката. И в сайта на CIC, и през линка на банката излиза 340 евро такса за възрастен.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от fenomeno »

Именно. И за мен тези суми са меродавните. Просто ми е интересно какво е това при банката. Все пак е единствената оторизирана от посолството. :)
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от kamy »

При мен мина почти месец след медицинските и още нямам покана за визи :( срокът беше до 2 месеца ако не греша нали? Има ли други като мен да чакат толкова? Останах с впечатлението че повечето от вас получиха покани до 2 седмици след медицинските.
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от fenomeno »

Виж ми подписа. ;) Доста станахме чакащите.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от karelia79 »

Ками, аз лично не знам срокът да е 2 месеца. Ние чакаме от 03.01. Тези, които са получили бързо покани - мисля, че всички са били с търсени професии. Като гледах предишни години, сроковете за покана за визи варират много, но средно са 2-4 месеца след покани за медицински. :(
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

fenomeno написа:Ами първо не гледаш внимателно на 2-те места. Това, което съм цитирал е в CAD, а в документа от банката е в евро. Така че там изобщо не е по-малко сумата. Сега, друг е въпросът, кое е вярното и как да го тълкуваме този документ на сайта на банката. Освен това в информацията на файла показва, че е създаден 2010 г. В смисъл, бил е със заглавие "валидност от 2010". Някой плащал скоро таксите може да се включи, и да сподели опит. Въпреки, че ivo_yakimov (който май е най-пресен) е напуснал вече форума.
Извинете, грешката е моя, не съм видяла че 490 е в CAD. ПРОСТЕТЕ :tmi:
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

fenomeno написа:Ами първо не гледаш внимателно на 2-те места. Това, което съм цитирал е в CAD, а в документа от банката е в евро. Така че там изобщо не е по-малко сумата. Сега, друг е въпросът, кое е вярното и как да го тълкуваме този документ на сайта на банката. Освен това в информацията на файла показва, че е създаден 2010 г. В смисъл, бил е със заглавие "валидност от 2010". Някой плащал скоро таксите може да се включи, и да сподели опит. Въпреки, че ivo_yakimov (който май е най-пресен) е напуснал вече форума.
Извинете, грешката е моя, не съм видяла че 490 е в CAD. ПРОСТЕТЕ :tmi:
Публикувай отговор