Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
bubush82
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 6:46 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от bubush82 »

Здравейте всички чакащи за медицински :)

Няма ли някой който да си е пратил документите май месец да се похвали с полуени формуляри за медицински :( ....

изтрих си клавиатурата да проверявам статуса си ....тцтцтцтц :)
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

mufc написа:Оказва се, че не всеки ден се допускат външни лица в посолството. Вчера се пробвах да вляза сутринта и следобяд но охраната не ме допускаше като ми казаха, че имат нареждане някои дни да не се допускат хора вътре освен ако няма насрочено интервю за неемигранска виза.
Тази седмица не са допускали хора понеделник и вторник. Вчера след мача решихме да спим в Букурещ и едва днес сутринта ми позволиха да вляза в посолството и да говоря с офицера, който ни разглежда досието.
Нещата, които разбрах са:
1. Поради увеличения брой на обработваема документация срока за получаване на медицински е вече максимум 9 месеца от датата на приемане на документите в Букурещ.

2. Средното време за обработване на досие до виза вече е около година (12 месеца) от датата на подаване на документите.

3. Максималното време за обработка на досие може да достигне общо 4 години. След изтичане на трите години на валидност на серификата за селекция се издава служебно нов сертификат за период от една година. <--- това е за хората, които се свързаха с мен на лични и на които медицинските са им изтекли и чакат решение от минали сесии.

4. Хората, които отговарят на мейлите не са самите емиграционни офицери преглеждащи досиетата. Това са хора от друг отдел и явно затова и отговорите им ( ако ги получите въобще :D ) звучат клиширано, те просто прочитат това , което е написал в системата офицера разглеждащ досието.

5. Докато човек не си получи визата в паспорта е възможно по-всяко време да бъдат поискани още документи.
Уауууу,това определено не ми харесва.Сега започвам да се чувствам късметлийка,че нещата при нас са се развили толкова "бързо" .Хора освен да ви пожелая повече търпение.....и успех ,че да се случат по бързо нещата при вас , не се сещам какво друго да ви кажа.А на теб mufc браво за полезното за всички ни инфо. :bow:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от warthog »

Оказва се, че не всеки ден се допускат външни лица в посолството. Вчера се пробвах да вляза сутринта и следобяд но охраната не ме допускаше като ми казаха, че имат нареждане някои дни да не се допускат хора вътре освен ако няма насрочено интервю за неемигранска виза.
Тази седмица не са допускали хора понеделник и вторник. Вчера след мача решихме да спим в Букурещ и едва днес сутринта ми позволиха да вляза в посолството и да говоря с офицера, който ни разглежда досието.
Нещата, които разбрах са:
1. Поради увеличения брой на обработваема документация срока за получаване на медицински е вече максимум 9 месеца от датата на приемане на документите в Букурещ.

2. Средното време за обработване на досие до виза вече е около година (12 месеца) от датата на подаване на документите.

3. Максималното време за обработка на досие може да достигне общо 4 години. След изтичане на трите години на валидност на серификата за селекция се издава служебно нов сертификат за период от една година. <--- това е за хората, които се свързаха с мен на лични и на които медицинските са им изтекли и чакат решение от минали сесии.

4. Хората, които отговарят на мейлите не са самите емиграционни офицери преглеждащи досиетата. Това са хора от друг отдел и явно затова и отговорите им ( ако ги получите въобще ) звучат клиширано, те просто прочитат това , което е написал в системата офицера разглеждащ досието.

5. Докато човек не си получи визата в паспорта е възможно по-всяко време да бъдат поискани още документи.
Надявам се, че си се заблудил защото все ми се струва, че това е супер навъзможно
Срок от 2-3 години е страшно много, а да не говорим за 4. За този период могат да се случат толкова много неща, които да те откажат от целият процес.
Не ми се вярва да има толкова продължителен период за виза. Просто не е нормално и супер демотивиращо.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

warthog написа: Надявам се, че си се заблудил защото все ми се струва, че това е супер навъзможно
Срок от 2-3 години е страшно много, а да не говорим за 4. За този период могат да се случат толкова много неща, които да те откажат от целият процес.
Не ми се вярва да има толкова продължителен период за виза. Просто не е нормално и супер демотивиращо.
За съжаление не съм се заблудил ... Коментирана е тази ситуация преди година от Линко ето и негови думи.
Същото е после и с процедурата за виза. На не един и двама нетърпеливи и озлобени кандидати съм посочвал записаното в чл. 15 на Правилника за селекция:

Цитат:
Le certificat de sélection délivré à la suite de l'acceptation de la demande est valide, à compter de la date de sa délivrance, pour une durée de 3 ans. À l'expiration de la durée de validité d'un certificat de sélection, un nouveau certificat peut être délivré pour une durée de 12 mois si les conditions ayant prévalu lors de sa délivrance sont toujours respectées

Значи в самата правна уредба е предвидено, че може да минат и повече от 3 г. без още кандидатът да получи виза, а някои хора започват да претендират след броени месеци "забавяне". Защото гледат ориентировъчните срокове и кой до къде е стигнал от други кандидати, но закони и правилници никой не гледа...
Наистина е супер демотивиращо но всеки един може да попадне в подобна ситуация.
Тук в форума има хора, които се свързаха с мен и чакат развитие от 2009 зимната сесия.
Manchester United Football Club
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от loginn »

mufc написа: Наистина е супер демотивиращо но всеки един може да попадне в подобна ситуация.
Тук в форума има хора, които се свързаха с мен и чакат развитие от 2009 зимната сесия.
Това са по-скоро изключения. На един от сто може да се случи такова забавяне по определени причини. Няма да се демотивираме :y:
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Точка 3 от поста ми е за хората в такова положение, защото това бяха и думите на офицера днес.
Иначе и аз пожелавам никой да не изтегли късата пръчка, но е факт , че го има заложено и в правилата.

Ей го на, човека си ми каза , че е възможно да чакам и 9 месеца само за медицинските. (Не само аз де). Или с други думи нещата се променят в движение а знаеш , че сме хора от една сесия и би трябвало да се движим горе долу еднакво. Ама не е така.
Manchester United Football Club
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Jidja »

След запитване за получаване на акюзе, понеже срокът им беше приблизително 4 месеца, а минаха 6, аз им цитирах , че съм наясно със срока от4 месеца, че документите ни са приети и са там и че сумата не е изтеглена, в смисъл няма как да ми се изгубило акюзето. При, което те ми отговориха, че сроковете за акюзе могат да бъдат по-дълги от 6-7 месеца.

L'information que le temps entre dépôt de la demande et l'ouverture du
dossier est de 4 mois, n'est malheureusement plus valide. Entre temps - à
cause du très grand nombre de nouvelles demandes - c'est plutôt 6-7
mois.

От друга страна в планирането за промяна по процедурата четох, че са влезнали миналата година над 53000 имигранти с тенденция за увеличаване, а те искат да ограничат броя средно до 50 000.
Промените ще станат факт, може би скоро...
Само се надявам да не се опитват да намалят кандидатурите като увеличават сроковете. По принцип е логично по-малко хора да започнат процедурата, защото 4 години не е малък период, и така служителите няма да са ангажирани да обработват толкова досиета.

Ние лично не бихме се отказали и по-дълго да е, но сме млади и можем да си го позволим до някаква степен...
Дано все пак нещата си се забързат, защото този член, за който Линко споменава е важал и важи и сега, защото Линко от доста време вече не е във форума и това го е писал не много скоро....но въпреки това нещата се развиваха по-бързичко....
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Ninushevi нищо чудно след време вашите процедури с Зори Бори да изглеждат като светкавични :handshake: :drinks: . Радвам се, че поне при вас всичко вече е приключило :party:
Manchester United Football Club
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Jidja, Ако някой ми беше казвал преди година, че акюзето ще се чака толкова време си признавам, че щях да му се изсмея.
Преди година срока за получаване на медицински формуляри беше 3 месеца, сега срока е 9 месеца...
Определено тази процедура има нужда от някаква промяна, защото ако персонала остане със същата бройка, тогава не ми се мисли в какви срокове ще се обработват документите след увеличението на квотата за Европа.

Процедурата като цяло стана динамична в отношение на непрекъснато увеличаващи се срокове.
Миналата година като пусках документите до Виена си правех планове това лято дето вече мина да съм там :rofl:
Manchester United Football Club
silvita
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 7:00 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от silvita »

Здравейте!
Искам да ви попитам трябва ли да попълвам тези 2формуляра -'personne a charge additionel' и 'recours aux services dun representant' след като не се отнасят за мен,нямам деца *само ако пове4е от 5*и нямам представител.Чета,че на деситта7са и го искали последният и го е препратила само с s.o.И ако трябва да го попълвам с S.O. навсякъде ли трябва да го пиша и там където се попълва имена ,дата на раждане..Според мен не би трябвало но да попитам,защото са объркани малко нещатата.
Ходих и до mkb union bank,платих 385 евро нали такава е таксата за разглеждане на документи,но на платежната бележка пише Такса за виза,и аз им обеснябам,4е трябва да платя такса за разглеждане на документи 385,а таксата за виза е 345евро,те ми казват,бележката е само един вид,НО и таксата е само един вид,Няма такава 345 евро при тях такса и 4е няма такса за разглеждане за документи.????АЗ знам,4е има 2 такси,но те казват не.Даже и ми сакараха.И затова да ви попитам нали и двата вида такси на една съща сметка се превеждат?Да не е станало объркване и при вас ли пише такса за виза на платежната бележка.?Благодаря ви много!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от martatabs »

Силвита, в увода на контролния лист пише, че трябва да се отбележат и изпратят всички документи посочени в него. Вместо да питаш, вземи и попълни Recours aux services d’un représentant [IMM 5476] за всеки случай. В първата част попълваш твоите данни, и оттам надолу попълваш S.O.
Относно документа Personnes à charge additionnelles/Déclaration [IMM 0008DEP]- попълва се само ако членовете на твоето семейство са повече от 5. Този документ е като продължение/допълнение на Formulaire de demande générique pour le Canada [IMM 0008].
Относно таксата, не знам.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Бележките на тази банка са един вид на , който пише такса за виза. Аз също съм платил таксата за разглеждане на документите на бележка на, която пише такса за виза.
А таксата за самата виза все още не съм я плащал, смятам като ми дойде поканата за виза да я плащам тогава.
Формуляра за представител не съм го пращал и аз. Това, че са го искали на Десита не означава, че на всеки ще го искат, когато пращах докс до Букурещ този формуляр не беше задължителен.
Manchester United Football Club
bubush82
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 6:46 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от bubush82 »

Щом никой не отговаря , да разбирам , че ще има чакане голямо.


bubush82 написа:Здравейте всички чакащи за медицински :)

Няма ли някой който да си е пратил документите май месец да се похвали с полуени формуляри за медицински :( ....

изтрих си клавиатурата да проверявам статуса си ....тцтцтцтц :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Да, чакането е вече максимум 9 месеца за медицински. Аз моите ги чакам от началото на Април... все до Януари трабва да ги получа. При теб bubush82 срока е Февруари.
Това е положението, сроковете се променят в движение заради големия наплив.
Manchester United Football Club
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от balbi »

warthog написа:Надявам се, че си се заблудил защото все ми се струва, че това е супер навъзможно
Срок от 2-3 години е страшно много, а да не говорим за 4. За този период могат да се случат толкова много неща, които да те откажат от целият процес.
Не ми се вярва да има толкова продължителен период за виза. Просто не е нормално и супер демотивиращо.

Ние чакахме баш 4 години - '99 подадени и 2003-а влязох тук. Така, че всичко е възможно. Дет се вика щом е било така пак могат да го направят. В крайна сметка дестинации бол по света )
Най-важно е търпението. Гледам и на други места са ви го писали. Абсолютно вярно е!
Късмет на всички!
Публикувай отговор