SOCIA PRI APRTAMENT V BULGARIA

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Alina написа:Ив,

Дошла съм вероятно с не-повече пари от теб, работя неквалифицирана работа, и нито ден не съм била на социал. Сама съм и сама се справям, сама оцелявам. И се гордея с това, както и малкото хора които ме ценят и обичат тук.

За останалото, сам си прави изводите.

С най-топли чувства :D
Хубаво е това, което правиш и си направила, но остави право на избор и на другите, без да ги съдиш.
Ето сега, за КОФИ-то - аз съм доволен (е, далеч не от всичко, но от повечето неща), а ти си недоволна.
И кой е прав?
И двамата сме прави, поне всеки за себе си.
Но да обявяваме хората за тарикати, защото учат, а не работят, или пък да ме изкарваш ловец на шарани...
Най-малкото от теб съм го очаквал!
Както и да е.
Просто не смятам, че трябва да търпя нравоучителния тон, с който някои работещи говорят за социала.
Това е право на човек, негов личен избор, и другите нямат право да му се бъркат в живота и да му казва как да се оправя!
Не виждам причина да се гордееш с това, че не си била на социал.
Но, щом за теб това е важно - гордей се, поздравявам те!
Аз се гордея с други работи - всеки с целите и стремежите си.
Не искам от теб да споделяш моите цели, моля те, не искай от мен да споделям твоите.
Поздрави от Тариката!
:D :D :D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

IvHaydu написа:
JOY написа:
4ovek moje i da u4i i da raboti..
Може друг път! Някой може и да може... :roll: Това не е като да работиш докато си на социал... :(

Сериозно по темата. МНОГО,много,много съм съгласна с Ив Хайду! Не съм изчела основно цялата тема,но схванах идеята.
Мога да кажа само едно...Иване,откак съм в този форум се боря със същите вятърни мелници като теб,но без файда!
На някои хора толкова им бърка в здравето социала и социалджиите,че няма докъде. Мен ако питаш,това е проява на завист в чист вид!
Никой от познатите ми социалджии не си е продал апартамена в България! Почти всички подработват на черно. Някои дори на черно си докарват по 1000 дол. седмично. Да се пукат от завист някои,аз не съм в тяхното число! Като го могат,си го могат! Другите учим как вика Омби! :lol:
Джой, аз това и се опитвах да си обясня - откъде е тая неистова омраза към хората, които са на социална помощ...
Тези хора се възползват от правото си на такава помощ, дадено им от правителството.
А това, че някои комплексари искат да им се целуват ръцете за това, че си плащат данъците ?!? Егати наглеците! Те утре и ордена на почетния Легион ще поискат! Рзабирам доброволно да дават пари, ама това пък тяхно дебелоочие... Като не искат, да се преместят другаде, където не се заделят от данъците за хора временно без работа.
Няма какво, Джой, да се бориш с такива. Да се оплачат на Шаре и на Мартин!
Ако бях някой гаден пич, щях да им пожелая и на тях, и на техните семейства - да си загубят работата, и да не могат да получават социална помощ, може би тогава нещо в самовлюбените им егоцентрични душички ще просветне... Ама нека са си живи и здрави, да си работят и да псуват мръсните социаладжии...
а ти приятелю,нали ще се изучиш,и ще станеш работник,ако ти пожелаем да си загубиш работата????? еба си наглеците,дето надойдоха от от Бг,ние сега къде да бягаме от тх??????само си прочети какво си написал.това е безочлива работа,бай ганьо,такъв
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

huba написа:Ei tolkova smeshki ne biah chela.Da se zavijda na niakogo za soziala e vse edno da se kaje che se zavijda na niakogo koito sled kato si svarshi rabotnia den na cherno otide da prosi.Za kakvo da se zavijda na niakoi koito e na danoto na sozialnata stalbitza?Za kakvo da se zavijda, sled kato ako ostanete bez rabota(ako eventualno niamate neobhodimite chasove za chomage) e dostatachno da idete da dadete edna molba i zavetnia sozial se otpuska.Osobeno ako pak ste s detza.No kakto se kazva vseki e gospodar na sobstvenata si sadva.Ako imate godinki za propiliavane, lejete i si mislete che ste hvanali golemia kelepir(Ei toia Bai Ganio v Canada).Ako misalta che niakoi vi zavijda podhranva zagubenoto vi samochuvstvie, ami mislete si che zelia sviat se praska ot zloba.:)Parvo ubedete sebe si obache, ne zanimavaite ostanalite s kompleksite si.Nali povecheto tuk vse tova govorite che ste doshli v Canada da vodite normalen poriadachen jivot?Drebnia balgarski tarikatlak i arogantnostta vi sledva navsiakade, tam e problema.
да скъпа ,ама хайдука на годинта си мисли,че всички му завиждат за помощите дето ми гу дават всеки месец,та се пали толкова и направи от тази тема такъв балон
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

goliama mechka написа:
IvHaydu написа:
JOY написа:
4ovek moje i da u4i i da raboti..
Може друг път! Някой може и да може... :roll: Това не е като да работиш докато си на социал... :(

Сериозно по темата. МНОГО,много,много съм съгласна с Ив Хайду! Не съм изчела основно цялата тема,но схванах идеята.
Мога да кажа само едно...Иване,откак съм в този форум се боря със същите вятърни мелници като теб,но без файда!
На някои хора толкова им бърка в здравето социала и социалджиите,че няма докъде. Мен ако питаш,това е проява на завист в чист вид!
Никой от познатите ми социалджии не си е продал апартамена в България! Почти всички подработват на черно. Някои дори на черно си докарват по 1000 дол. седмично. Да се пукат от завист някои,аз не съм в тяхното число! Като го могат,си го могат! Другите учим как вика Омби! :lol:
Джой, аз това и се опитвах да си обясня - откъде е тая неистова омраза към хората, които са на социална помощ...
Тези хора се възползват от правото си на такава помощ, дадено им от правителството.
А това, че някои комплексари искат да им се целуват ръцете за това, че си плащат данъците ?!? Егати наглеците! Те утре и ордена на почетния Легион ще поискат! Рзабирам доброволно да дават пари, ама това пък тяхно дебелоочие... Като не искат, да се преместят другаде, където не се заделят от данъците за хора временно без работа.
Няма какво, Джой, да се бориш с такива. Да се оплачат на Шаре и на Мартин!
Ако бях някой гаден пич, щях да им пожелая и на тях, и на техните семейства - да си загубят работата, и да не могат да получават социална помощ, може би тогава нещо в самовлюбените им егоцентрични душички ще просветне... Ама нека са си живи и здрави, да си работят и да псуват мръсните социаладжии...
а ти приятелю,нали ще се изучиш,и ще станеш работник,ако ти пожелаем да си загубиш работата????? еба си наглеците,дето надойдоха от от Бг,ние сега къде да бягаме от тх??????само си прочети какво си написал.това е безочлива работа,бай ганьо,такъв
Опа, Мечка, не използвай форума за лични нападки!
Поне толкова култура би трябвало да имаш...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bgmontreal написа:
IvHaydu написа:Ами и аз се чудя, как може да има хора, които се пукат от злоба, защото някои получават социална помощ??
Но - иам такива, за съжаление!
каква злоба бе Иване?:shock:

не е злоба, а СРАМ, срам, че новите герои са от приказките на жой - бичи на социал, работи на черно за 52000 на година и живее като куче да не го хванат.
После говори за учене, бъдеще и т.н.

Учене и социал НЯМАТ допирни точки!!!!
ей това подкрепям напълно,ако по-горе не сте ми хванали мойто мнение,по въпроса.

Аман от тарикатия, това съсипва всяка страна. за каква помощ може да говори човек който е на 6 месеца тук и взима помощи от 7 месеца.
та той "още не е изпикал софийската бира"
Да учил - ами що не учи, а киси на социал?
Да намерил работа - ами що не търси?

Социала е похвална политика на Канада, но тарикатията на дребно ще я разруши!

Какви други нови герои да очаквам след като идват от земите на Азис и Сашка.....

БОЖЕ ПАЗИ БЪЛГАРИЯ
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

goliama mechka написа:
huba написа:Ei tolkova smeshki ne biah chela.Da se zavijda na niakogo za soziala e vse edno da se kaje che se zavijda na niakogo koito sled kato si svarshi rabotnia den na cherno otide da prosi.Za kakvo da se zavijda na niakoi koito e na danoto na sozialnata stalbitza?Za kakvo da se zavijda, sled kato ako ostanete bez rabota(ako eventualno niamate neobhodimite chasove za chomage) e dostatachno da idete da dadete edna molba i zavetnia sozial se otpuska.Osobeno ako pak ste s detza.No kakto se kazva vseki e gospodar na sobstvenata si sadva.Ako imate godinki za propiliavane, lejete i si mislete che ste hvanali golemia kelepir(Ei toia Bai Ganio v Canada).Ako misalta che niakoi vi zavijda podhranva zagubenoto vi samochuvstvie, ami mislete si che zelia sviat se praska ot zloba.:)Parvo ubedete sebe si obache, ne zanimavaite ostanalite s kompleksite si.Nali povecheto tuk vse tova govorite che ste doshli v Canada da vodite normalen poriadachen jivot?Drebnia balgarski tarikatlak i arogantnostta vi sledva navsiakade, tam e problema.
да скъпа ,ама хайдука на годинта си мисли,че всички му завиждат за помощите дето ми гу дават всеки месец,та се пали толкова и направи от тази тема такъв балон
Така ли си мисля?
Ти си бил голям спец по четенето на мисли, ама ако си седнеш на задника и прочетеш малко какво пишат хората, преди да плюеш по техен адрес, може би ще схванеш някои работи...
Разбира се, явно ти е по-лесно да не се напъваш много-много и да пишеш глупости...
Казах, че има хора, които ги е яд, че с работа изкарват толкова, колкото взимат хората на социал.
Къде тук видя, че си мисля, че ми завиждат???
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Yulia написа:Sumniavam se da ima niakoi, koito da se puka ot zloba, 4e niakoi si drug e na social.Pomislete samo...tolkova e tupo... ta nali vseki ima pravo na tozi social, koito iska e na social, koito ne iska raboti... I tova izkazvane mi se vidia dosta zlobni4ko - dano tia deto sa na rabota da sa si zagubili rabotata i da ne im dadat social... egati degradirashtoto mislene... nishto protiv kum nikoi... zamislete se...
Vseki ima pravo da jivee jivota si kakto nameri za dobre.. no nai-malko tuk ima miasto da se govori za zloba kum horata na social... nishto podobno.
skyпа,никой не завижда на никого,само хайдутина си мисли,че ние,работещите му завиждаме,че той е на сошъл :lol: :lol: :lol:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

goliama mechka написа:
Yulia написа:Sumniavam se da ima niakoi, koito da se puka ot zloba, 4e niakoi si drug e na social.Pomislete samo...tolkova e tupo... ta nali vseki ima pravo na tozi social, koito iska e na social, koito ne iska raboti... I tova izkazvane mi se vidia dosta zlobni4ko - dano tia deto sa na rabota da sa si zagubili rabotata i da ne im dadat social... egati degradirashtoto mislene... nishto protiv kum nikoi... zamislete se...
Vseki ima pravo da jivee jivota si kakto nameri za dobre.. no nai-malko tuk ima miasto da se govori za zloba kum horata na social... nishto podobno.
skyпа,никой не завижда на никого,само хайдутина си мисли,че ние,работещите му завиждаме,че той е на сошъл :lol: :lol: :lol:
Ама ти пък съвсем ли не четеш какво ти пишат, само копираш???
Точно това си мисля, да знаеш, че ти много ми завиждаш...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

братчед,преставам да пиша в тази тема,вие,дето сте на сошъл,сте в интернет денонощно,ние си имаме и работа,и нямаме време за глупости.бъди жив и здрав,и продължавай тъй със писанията тук скоро ще достигнещ 3000,след време,ако си още на сошъл-30 000.Късмет от мен за мен тази тема е отдавна затворна,още повече,че човека,който я писа,появече не писа,дал ие жив???????
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

IvHaydu написа:
goliama mechka написа:
Yulia написа:Sumniavam se da ima niakoi, koito da se puka ot zloba, 4e niakoi si drug e na social.Pomislete samo...tolkova e tupo... ta nali vseki ima pravo na tozi social, koito iska e na social, koito ne iska raboti... I tova izkazvane mi se vidia dosta zlobni4ko - dano tia deto sa na rabota da sa si zagubili rabotata i da ne im dadat social... egati degradirashtoto mislene... nishto protiv kum nikoi... zamislete se...
Vseki ima pravo da jivee jivota si kakto nameri za dobre.. no nai-malko tuk ima miasto da se govori za zloba kum horata na social... nishto podobno.
skyпа,никой не завижда на никого,само хайдутина си мисли,че ние,работещите му завиждаме,че той е на сошъл :lol: :lol: :lol:
Ама ти пък съвсем ли не четеш какво ти пишат, само копираш???
ama posledno dа не си капо-не можеш да си представиш колко ти завиждам,че си вземаш ПОМОЩТИТЕ и оцеляваш с тях?????? нещастник :cry:
Точно това си мисля, да знаеш, че ти много ми завиждаш...
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Ив, махнах пасажа който те дразнеше. Не съм целяла да те обиждам. Сори ако си го разбрал така.

И не виждам никъде да съм те нарекла тарикат. Това което съм написала е дженеръл, не е лична нападка или обвинение към теб. Просто казвам, че с хората, с които съм била в КОФИ, повечето от тях са тук от близо година, има и такива на по година и половина, и никой от тях още не работи. Какво говори това - те просто не искат да работят. И това си е тяхното право на избор.


Атова за завиждането не го разбирам наистина. Защото когато някой работи може да си позволи доста неща, малко по-скъпи, и да вземе доста други на кредит (нещо което когато си на соушъл общо взето не дават). Соушъла е нож с 2 остриета, поне моето мнение е такова. Вземи под внимание и факта, че ако решиш да поканиш някого на гости от БГ, единият от въпросите във апликейшъна е - на соушъл ли сте и БИЛИ ЛИ СТЕ НЯКОГА НА СОУШЪЛ. Както и не можеш да дадеш адреса си на близки и приятели и да им станеш гарант преди интервю.
Alina
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Докато си на social роднина на гости не може да ти дойде ,но излезеш ли проблемя е 0.Аз съм минала през социала ,а майка ми ми беше това лято на гости.Познавам още 2 семейства на този принцип.
Незнам какъв е този документ за които говориш,аз самата нищо не съм попълвала.Изпратих писмо сътворено от самата мен и заверено .Това е.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Не е ли време тази тема да приключи? Казаха се прекалено много неща, но никога противниците на социала няма да са на едно мнение с поддръжниците му. Хайде се поуспокойте и оставете тази тема.
Изображение
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Sneji e prava
az i udriam katinara, ako iskate da obsajdate poveche - v forum razni, na icq, messenger, po telefona ili na po bira zakupena s ili bez darjavna pomosht.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено