носталгия

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: носталгия

Мнение от AsicsFan »

Independent написа:
AsicsFan написа:
mortigur написа:Срещу депресията само hiking с авери. Друг лек няма поздрави ....
Не си прав - и друг лек има - biking с авери (демек с колелата) - няма нищо по-яко да се развъртиш из града (или извън него), особено след като напънеш някое нанагорнище, след това да вдигнеш малко скорост и да усещаш вятъра как ти брули лицето на 40-50км/ч преди да се принудиш да спреш на светофара. Макар че аз заради бебе сега не си доспивам и съответно много рядко карам, обикновено на къси дистанции и сам.
За тия, които не могат да карат колелета, добър вариант е и карането на ролери. Аз лично обожовам да си пусна Бон Джоуви до дупка и да карам до отмаляване.
Подкрепям! Аз се опитвах да се уча в БГ и не успях. Малко успях. Не съм се предал, но в момента нямам. Мисля да си купя агресивен модел че на високи колелца повече не ми се качва. В БГ имах агресивни Соломон и фитнес Ролер-Блейд. С агресивните се чувствах далеч по-сигурен, дип липсата на спирачка. Другото което не обичам е че слагаш кънките и после внимаваш къде се разкарваш. Има типове дето карат по улицата ама аз примерно по хълма надолу няма да посмея да се пусна. Това ми харесва на скейта - кефти качваш се на него, кеф ти слизаш, макар че моя прашасва сега в гардероба - скейта в БГ с който се учех беше далеч по-готин от тоя дето си купих тук. За сметка на това колелото грешка няма - кеф качваш се , кеф слизаш, изминаваш далеч по-големи разстояния и се вдигат далеч по-големи скорости.

Ако беше в Торонто Инди, щях да те науча да караш. Да не говорим като се вмъкнеш на вело-алеите как може да прекосиш почти целия град без почти да видиш кола щото караш в парковете. Не знам как е при вас, но тука във всеки вело-магазин има безплатна карта на вело-пътеките и вело-алеите на Торонто а и прокарват нови.

Миналата година с още двама съ-форумци се вдигнахме един ден и се мотахме из града и да ти кажа си е много готино.
Independent написа:
AsicsFan написа:Хобито помага, но не е решение. Решението е да намериш точно кое е твоя проблем и точно това да го оправиш. Инак е все едно да си свалиш температурата с Аспирин и пак да вдигнеш и пак да свалиш, без да съобразяваш че ти трябва анти-биотик защото си прихванала вирус.
Антибиотиците лекуват бактериални инфекции, не вирусни. Ако взимаш антибиотици без причина, можеш да си докараш някоя супер инфекция, срещу която куршуми няма излети.
Нямам представа. Аз рядко и Аспирин пия. Думата Анти-биотик я употребявам когато термометъра покаже 38 и отказва да слезне. За всичко останало има лук, чесън, витамин Ц, правилно хидратиране и правилно обличане.
Independent написа:
AsicsFan написа:И така. Не съм от Монреал, иначе бих оставил координати и аз. Но това е което бих ти казал. И не разчитай на това какво ти казват лекарите - дори за диагнозата. Ти си това което сама поискаш да бъдеш, а не това което някой те определя. И не взимай каквото ти предписват. Ако искаш да вземеш нещо, по-добре дръпни една трева и иди на дискотека - действа в пъти по-добре (особено ако отидеш на електронно).
Много опасен съвет. Аз съм на мнение, че лекарите затова са лекари - щото са учили сто години. Затова не им се мешам. Правя си самостоятелен рисърч в интернет, задавам въпроси. В крайни случаи съм търсила и второ мнение, но в крайна сметка се доверявам на преценката на специалиста.
Зависи кои лекари. Като първо, тук в Канада лекарите дето се обучават ги учат за щяло и нещяло да предписват анти-биотици и да бият ваксини - не , мерси. И малкия ще го науча че с химията шега не бива.

А тия психарските са още по-опасни. Нямам опит с тях, но съм си говорил с хора които се оплакаха че са диагностицирани по един начин, тъпкани с едни лекарства, а при други лекари са им казали че им няма нещо особено и не са за лекарства.

Това е малко като Топлофикация АД - ако не знаеш какво правиш, те си правят с теб каквото си искат. :rofl: Лошото е че доста от лекарите нямат представа какво правят, но го правят върху теб. Обаче това е много сериозна и дълга тема и по-добре да спрем до тук. Само ще ти кажа че в БГ последната ми работа беше да работя директно с хора и лаборатории на най-голямата компания във фармацевтиката, имах достъп до информация и отношението не само тяхното но на индустрията към тези продукти си е баш като към "продукти" - имат си маркетинг и пр фази от жизнения цикъл на една "стока" и това което ги интересува е да ти го продадат. Продукти като Аспирин са тествани едно време в продължение на 30-50г, докато съвременните "лекарства" не минават чак толкова дълъг път. Някои безнадеждно болни нямат избор и са принудени да експериментират, но всички останали имаме.

Така че - едно мерси на лекарите че не ги виждам. И едно мерси на родата дето ни донесе 2 кила домашен чесън това лято :D
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: носталгия

Мнение от Bistra »

NightMartini написа: Това е да си "класа". Какво разбираме ние обикновенните хора?
За момент помислих, че може да бъда от избраните и да мина на пряко през Щерьо, но ще ми се наложи да мина през тръните.
Прости ми дързостта.
Хубав ден.
Не зная кои са избраните и защо трябва да минаваш напряко (една дума)?
Има един единствен изход за това, което си си наумил, понеже не съм медиум, за да знам, какво може да е.
И над него виси една единствена табела: "Откажи се!". Не почна добре и всичко след това е безмислено, съжалявам! Остани си със здраве! :hai:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: носталгия

Мнение от Pointzero »

AsicsFan написа: Инак е все едно да си свалиш температурата с Аспирин и пак да вдигнеш и пак да свалиш, без да съобразяваш че ти трябва анти-биотик защото си прихванала вирус.
Както вече някой спомена, много грешен подход! Без да съм специалист, но вирусна инфекция не се лекува с антибиотик!
Не знам за аспирин, ама Tilenol плюс много чай (билков), плюс компреси и най-вече изпотяване могат да направят чудеса! (от опит - яка настинка се излекува за 10 часа).
AsicsFan написа: И не взимай каквото ти предписват. Ако искаш да вземеш нещо, по-добре дръпни една трева и иди на дискотека - действа в пъти по-добре (особено ако отидеш на електронно).
Този съвет пък е още по-кофти от предния! Все едно да кажеш, "вземи се напий и всичко ще е ОК"!?
А като ти мине махмурлука и?....
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: носталгия

Мнение от AsicsFan »

Е аз поне давам решения, а не само празни критики.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: носталгия

Мнение от NightMartini »

Bistra написа: Не зная кои са избраните и защо трябва да минаваш напряко (една дума)? :hai:

Жалко за мен.
Правописната грешка е поправима.
Но ти открадна 20 минути от животът на твоето семейство, за да ме репликираш.
Това вече е непоправимо.
Ето ти нещо истинско http://www.youtube.com/watch?v=T246rhSoHes"
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: носталгия

Мнение от NightMartini »

AsicsFan написа: В тая връзка, ако не си гледала, вземи гледай "Зорба Гъркът", а ако го намериш - прочети го. На средата на книгата съм и е жестока, вече ми е любимата книга, а филма е шедьовър (има го на блу-рей в HMV). По-добра проповед на това как трябва да се живее няма никъде.
Зорба Гъркът! Не знам защо, но в тази връзка си припомних два други филма - La vie est belle /Роберто Бенини/ и Papillon /Стив Макуин и Дъстин Хофман/
Можеш да ги гледаш. Емоцията е страхотна.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: носталгия

Мнение от Bistra »

NightMartini написа:[
Жалко за мен.
Правописната грешка е поправима.
Но ти открадна 20 минути от животът на твоето семейство, за да ме репликираш.
Това вече е непоправимо.
Ето ти нещо истинско http://www.youtube.com/watch?v=T246rhSoHes"
:x ............. (Има точки, щото ако го кажа ще ме изгонят.)...Истинско :D Ти самият не си истински, бе! какво си ти? Ник?Изчезни! :hai:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
IrinaV
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 6:39 pm

Re: носталгия

Мнение от IrinaV »

Тегля си Зорба Гъркът, и съм на път да си купя билет за БГ...
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: носталгия

Мнение от YOUPPI »

IrinaV написа:.... съм на път да си купя билет за БГ...
Виж, това е най-доброто лекарство срещу носталгия :y:
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Връщане

Мнение от Kan_Tangra »

IrinaV написа:След прекрасното изкарване в БГ определено се връщам възможно най-скоро
Нали миналия месец се върна от БГ?
Сега пък нов билет, нова носталгия.
Обърках се вече. :(
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор