Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
blondi
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 3:18 am
Местоположение: Бургас

Re: Интервю - май 2010

Мнение от blondi »

Въпросче към тези с деца,ще ги водите ли на интервюто.Дъщеря ми е на 10 и мисля да я взема .Как мислите?
27.10.2009 г.-док.Виена
26.03.2010 г. -покана за интервю
26.05.2010 г. - интервю
21.06.2010 г. -док. Букурещ
04.08.2010 г. -мед. формуляри
06.09.2010 г.-ОК мед
31.12.2010г.-покана за визи
01.02.2011g.-визи
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от kikolilokiko »

без деца
дори и да ги вземете стоят от вън
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю - май 2010

Мнение от KASTA7372 »

Най-малкото, няма място за деца в буквалния смисъл на думата. Поне при нас залата за интервюта беше малка, ако може да се нарече зала- от едната страна на бюрото стои интервюиращият и преводачката, от другата са двамата кандидати. Атмосферата е строга, делова и децата не биха се чувствали комфортно там.
Имало е изключения, дори и аз мислих защо не взема децата, но позволете един съвет- децата не помагат на интервюто. Те в най-добрия случай ще останат отвън.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю - май 2010

Мнение от KASTA7372 »

Относно медицинските blondi, в един линк на английски четох напътствията от канадските доктори към българските какво точно да гледат при изследване на урина, кръв и общия преглед, за ренгена гледат да няма петна, което е един от признаците за туберкулоза. Най общо правят изследване за туберкулоза, спин, хепатит...........при всички положения обаче ,за всяко изменение от нормалните стойности ще ви бъде назначено ново или допълнително изследване. Носете си всички епикризи от минали заболявания или операции, чийто белег няма как да бъде скрит.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Nils
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 8:48 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Nils »

MVM написа:Nils, точно това е молбата. Иначе на въпроса за трудов договор - да.
В удостоверението пише имената ти и има една табличка, в която са описани всички местоработи и продължителността на всяка една - години,месеци,дни.
Най-долу има сумиран целия осигурителен стаж.

Писа ли в молбата да използват данните в електронния регистър? В София в централата ли попълни молбата?
Виж това не съм им писал, а иначи в София го направих. Разбирам те, че за настоящата ти към момента работа, макар да нямаш УП3 за нея, също са ти попълнили информация, правилно ли разбирам, защото това е проблема, настоящата ми работа?
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от emili_vn »

Настоящата си работа можеш да удостовериш отново със служебна бележка, която можеш да извадиш по какъвто и да е повод. Извади си я 2-3 дни преди интервюто.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Интервю - май 2010

Мнение от MermaidBG »

С трудова книжка само не става ли? Нали там пишат кога си назначен и щом нямаш печат за прекратяване, значи си още там на работа ;)
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Интервю - май 2010

Мнение от nia123 »

Nils написа:Здравейте,
Проблемът ми е, че тези от НОИ, след като подадох необходимата информация за подобно извлечение ми искат не само УП 3 от първата ми работа, което имам, но и УП 3 от текущата. Питам се как да си извадя УП 3 от текущата работа, без хората да се усетят, че имам намерение да напускам. Все пак това, че отивам на интервю не значи, че ще успея. Имиграционните в самото писмо го казват: ..."Не напускайте работа и пр.". За настоящата работа си взех служебна бележка, която удостоверява, че работя и я взех под някакъв предтекст без да се усетят, но УП3 вече ми се струва прекалено :^) Моля ви споделете при вас как е
Наистина, бюрокрацията в НОИ е "жестока". Въпреки, че имат компютърна система за едиколко си милиона долара те продължават да изискват оригинали на трудовите книжки (за който знаем, че в повечето случаи седят в работодателя макар по закон трябва да са си в работника). Също за последната работа, която е вписана в трудовата книжка, но не е приключена с квадратен печат, се иска УП3(наблягам на УП3 не на УП2) и това не може да се избегне (както казах Бюрокрация с главно Б). Та да обобщим, че още сме ядосани от разправиите в НОИ и се надяваме поне да помогнем на следващите подготвящи документи:

В НОИ трябва да се отиде (лично) със следните документи:
- Оригинални трудови книжки
- Оригинални УП3 издадени от съответните работи, който не са вписани в трудовите книжки. Задължително е да се представи и УП3 от последната работа(ако искате този стаж да бъде зачетен), понеже както казват в НОИ книжката не е завършена и нямало квадратен печат.
- Копие на лична карта или паспорт

Та като отидете в НОИ се подава молба и се прилагат горните документи (оригинали) като Ви връщат поне личната карта :whew: . Плаща се на касата 12 лв. (така и не разбрахме за какво ги взимат, понеже нищо не свършиха и само се разправяхме). :@

След това те се обаждат, обикновено след няколко дни, че докумените са готови. Като го вземете най-важното е да сверите какво пише (буква по буква и цифра по цифра), защото нашите ги объркаха (няколко пъти) та се налагаше да се преправят от "шефката" :o . След тези перипетии обикновено трябва да се сложи квадратен печат на удостоверението- качвате се на 3- я етаж в стая 315 за т.н. легализация за чужбина. Искрено се надяваме да нямате подобни разправии, но и до сега не можем да си обясним -ние ли криво се изразихме, те ли криво ни разбраха. :x

Стана малко дълго, но все пак да кажа как ние взехме въпросното УП3 от настоящия работодател. Просто отидохме и казахме, че си събираме трудовия стаж от раличните работи, защото има разминаване с данните в НОИ.

Надяваме се, че сме били полезни :)
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Nils
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 8:48 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Nils »

Благодаря nia 123! Ето за тази Перверзия ставаше въпрос, това беше и моят път :swear: Браво, че си се справила с това тежко изпитание, вероятно по-тежко от интервюта и адаптации, но... Безумци-да не искат да удостоверят стаж, който към момента, ако бръкнат в прекрасния си регистър ще открият-та нали всеки месец работодателя им плаща. А и УП3 май се издаваше при напускане, адски странно
d.dimova
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 05, 2009 7:29 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от d.dimova »

Честито и от нас! Пожелаваме успех на всички!
22.03.2010 изпратени документи Виена
16.04.2010 изискват ни още неща
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Интервю - май 2010

Мнение от nia123 »

Nils написа:Благодаря nia 123! Ето за тази Перверзия ставаше въпрос, това беше и моят път :swear: Браво, че си се справила с това тежко изпитание, вероятно по-тежко от интервюта и адаптации, но... Безумци-да не искат да удостоверят стаж, който към момента, ако бръкнат в прекрасния си регистър ще открият-та нали всеки месец работодателя им плаща. А и УП3 май се издаваше при напускане, адски странно
УП3 се издава при напускане, но работника има право да си го поиска и когато не напуска. Лошото е ,че в НОИ постоянно ни обясняваха, че те нямат достъп до електронни регистри и т.н. и не могат да направят такава справка. Единственото, което признават е УП3 или разбира се квадратен печат. Не приемат и служебна бележка от настоящия работодател. И нас ни учуди, че искат УП3, защото там примерно пише, че към датата на издаване на въпросния документ, работника е на настоящата работа и след това в удостоверениято пише тази дата. Просто като си взимате документа проверете всичко, което е написано в него. Аз не съм се карала, не съм вдигала скандали, само им посочвах очевАдните грешки :!: , но едва ли в НОИ ще ме пуснат повече(сигурно са ми разлепили снимката навсякъде :D ) Искрено се надяваме никой от вас да няма нашия късмет, че прекалено много време изгубихме да се занимаваме с нещо, което всъщност е доста елементарно.
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
MVM
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 3:19 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от MVM »

Ммм, пак да взема страна по темата с НОИ (и се извинявам, че е поредния пост без връзка със заглавието на темата): в края на март, когато попълнихме молби за съответния документ написахме "Моля да се използват данните от електронния регистър". Така и направиха. Вероятно става дума за някакво разминаване във времето, в което сме искали документите, но 100% имат достъп до регистъра и го използват. Вероятно става дума и за некомпетентност на някой от служителите (в приемна долу се сменят постоянно, за да се научели всички), но когато нещо не знаеха- настоявах да проверят и те проверяваха. Все пак заявленията подадохме при различни служители там, през седмица за мен и за жена ми. Единствено им дадохме трудова за мен и осигурителна за нея книжка, таксата, и, благодаря за напомнянето, снимка на лична карта. А документите от НОИ и НАП вече са във Виена.

Още веднъж успех с документа, не ги оставяйте да ви разиграват, защото очевидно това правят.
Още веднъж успех на всички с интервюто, дано се видим с нашата група тук и преди и след датите ;)
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Di_82 »

Привет приятели,

Ние все още нямаме покана :( Днес писах на Лиза, та дано да ни пише нещо. Не мисля, че е нормално да пропускаме втора поред сесия. Поне не се сещам досега да съм чела във форума за подобен случай...Ако има някой да сподели, моля.
neda_dim
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 3:36 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от neda_dim »

Здравей Di_82,

Ние също чакаме дата за интервю, но при нас казуса е малко по-сложен, защото преди две седмици получихме писмо от тях,в което пишеше, че са ни разгледали документите и сменят принсипала (водещият) служебно без да обяснят причината и че сме вече в списъка с чакащите дата за интервю, но не могат да ни назначат такава веднага. Когато се спрат на дата ще ни уведомят веднага, това пишеше - та и ние чакаме - подадохме документи на 04.09.2009. :(
04.09.2009 - Док. Виена
11.10.2009 - Акюзе
02.03.2011 - Интервю успешно
22.03.2011 - Док. Букурещ
13.04.2011 - Баркодове
19.08.2011 - Мед. формуляри
26.08.2011 - Направени медицински (19.09 - ОК на мед.)
02.11.2011 - Покана за Виза
23.11.2011 - Визи
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Di_82 »

neda_dim написа:Здравей Di_82,

Ние също чакаме дата за интервю, но при нас казуса е малко по-сложен, защото преди две седмици получихме писмо от тях,в което пишеше, че са ни разгледали документите и сменят принсипала (водещият) служебно без да обяснят причината и че сме вече в списъка с чакащите дата за интервю, но не могат да ни назначат такава веднага. Когато се спрат на дата ще ни уведомят веднага, това пишеше - та и ние чакаме - подадохме документи на 04.09.2009. :(
Здравей nedq_dim,
И ние подадохме документи на 7-ми септември. Тъпото е, че досега не са ни писали абсолютно нищо. Дори започваме да се чудим ще ни извикат ли изобщо.... Добре, че поне на вас са писали. Явно са преценили, че при смяна на водещия кандидат събирате повече точки. Целая ви успех! Дано всичко приключи добре. :)
Публикувай отговор