Само момиче в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

Никой от моите познати не казва нищо за пренебрежително отношение към тях като имигранти. Не са се сблъсквали и с дискриминация.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kikolilokiko »

п.с. aко случайно се излъжеш да запишеш в някой университет извън бг да не се очудиш, че там не се преписва на изпити :lol: :lol: :lol:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

valioiko написа:Никой от моите познати не казва нищо за пренебрежително отношение към тях като имигранти. Не са се сблъсквали и с дискриминация.
Имах предвид когато си търсят работа? Англичаните винаги са с предимство, когато има борба за хубаво работно място.
kikolilokiko написа:п.с. aко случайно се излъжеш да запишеш в някой университет извън бг да не се очудиш, че там не се преписва на изпити :lol: :lol: :lol:

Незнам, ако ти си преписвал, но аз не си вземам изпитите така!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

Lusi_bg написа:Имах предвид когато си търсят работа? Англичаните винаги са с предимство, когато има борба за хубаво работно място.
А в Канада според теб нима не е така??? Ако това си мислиш - лъжеш се. Прочети малко форума и виж какво разправят хората, които са там!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Uspial »

Люси написа:
А и след като минималната заплата е 1050 паунда, като давам 2/3 от тях да живея там, според теб как ще събера например 3500 паунда за учене.
Ако това са реалните цени за интернешанал студенти в Англия то в Англия е доста по добре от Канада.

Един Паунд е равен на 1.90 КАД.
Ми то и в Канада 1050 паунда * 1.90 = 1995 КАД.
Ако някой редовен международен студент си мисли че ще ги взима тези пари докато учи редовно много се лъже.
Това е заплата за много професии на пълен работен и то преди данъци ( след данъци са още по малко )

А 3500 паунда * 1.90 = 6650 КАД такса за училище за 1 година е по скоро такса за местни студнти в Канада, за международни студенти е 2-3 пъти повече.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от filipne »

valioiko написа:
Lusi_bg написа:Имах предвид когато си търсят работа? Англичаните винаги са с предимство, когато има борба за хубаво работно място.
А в Канада според теб нима не е така??? Ако това си мислиш - лъжеш се. Прочети малко форума и виж какво разправят хората, които са там!
Е тука си прав Вальо. Това е доказателство,ч е не си в групата на ултра (безпочвените) оптимисти !
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Koko »

Lusi_bg написа: Значи вие много се заблуждавате. Таксите за университетите в Англия са безбожно високи, а и не е никак лесно да учиш и да работиш едновременно ( да не кажа почти невъзможно). Освен това, не съм казала, че няма да бачкам. То е ясно, че ако искаш да вземаш пари трябва да бачкаш здраво, а не да се подпираш. В Англия имам толкова много познати и от жените няма нито една от тях, която да си е намерила някаква друга работа, освен чистене, гледане на някои малки английски изродчета. И то хора , които знаят перфектно езика без да преувеличавам, хора от 10 години там. Незнам, но според мен там и парите са по-малко. Все още не съм решила със сигурност, но Англия не ме влече много, а да не забравяме и за отношението към емигрантите там. Незнам какво ще ми кажете вие, но аз това съм разбрала за Англия, а за Канада съм чувала много по-позитивни неща. Не мисля, че си струва човек да се лута безцелно из държавите, а е по-добре да си избере място където иска да живее и да се установи там. Знам, никак не е лесно, но да не би живота в България да е по-лесен?!
Люси, ако плановете ти са да работиш квалифицирана работа в областта на финансите било то в Канада или Англия, то при всички случай ще ти се наложи да учиш нещо допълнително, което по подразбиране ще е на английски. Това не значи обезателно че трябва да следваш наново, всъщност има доста сериозни професионални учебни програми, които са направени за хора които работят и в общия случай работодателите насърчават служителите си да учат нещо такова, като в някои случаи поемат част от разходите за обучение и/или дават допълнителни дни отпуска за учене. Освен това, едно такова учене е добър начин човек да си усъвършенства езика и не е нужно да ти е перфектен за да започнеш подобно учене.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kill_u »

Въртяхте сукахте го а не дадахте точния модел за емиграция. Аз също не мога да го дам но поне ще обобщя:
Значи в крайна сметка единствения ти шанс да отидеш в страната на кленовия лист е по процедурата за Квебек. Там на интервюто ако можеш да впечатлиш мосюто и да не му показваш, че знаеш ингилизки имаш голям шанс. Другото го забрави.

Но лично по мое мнение е да проучиш възможностите за емиграция в Европа. Тук също има социални държави. Споменаха ти Франция но аз ще ти спомена Швеция, Дания, Финландия, които са също много социални държави. Освен това тук http://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=en можеш да проучиш в кои държави ще можеш да работиш без работна виза, за разлика от Англия. Тук ще викнат веднага че езиците на тези държави са трудни, но да помислят все пак че ти си на 21 години и след пет години работа в която и да е от тези държави ще си на 26 ще знаеш някой странен език и определено няма да ти се стъпва в България. Помисли по въпроса.
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

kill_u написа: Там на интервюто ако можеш да впечатлиш мосюто и да не му показваш, че знаеш ингилизки имаш голям шанс. Другото го забрави.
Защо не трябва да показвам, че знам английски? :shock:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Guinness »

Попитай гугъла за bill 101 и ще ти стане ясно.
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Благодаря,
разбрах. Явно ще се обърна към услугите на някоя фирма. Какво ви е мнението за тази : http://www.go-to-canada.com
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

Lusi_bg написа:Благодаря, разбрах. Явно ще се обърна към услугите на някоя фирма. Какво ви е мнението за тази : http://www.go-to-canada.com
Аз не мога да ти препоръчам никоя фирма (защото не съм ползвал такава), но ще ти кажа едно: която и да е фирма не може да ти гарантира че ще заминеш. Използвай това като критерий, за да прецениш с кого си имаш работа. Ако ти кажат че плащаш Х пари (няма значение колко и в каква валута) и заминаваш, значи срещу теб стоят измамници.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kill_u »

Lusi_bg написа:Благодаря,
разбрах. Явно ще се обърна към услугите на някоя фирма. Какво ви е мнението за тази : http://www.go-to-canada.com
Тея ми се струват съмнителни. Нямат един линк към официалния сайт на емиграционните.
Eто и как да избереш кой да те представлява съгласно емиграционните
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... choose.asp
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

kill_u написа:
Lusi_bg написа:Благодаря,
разбрах. Явно ще се обърна към услугите на някоя фирма. Какво ви е мнението за тази : http://www.go-to-canada.com
Тея ми се струват съмнителни. Нямат един линк към официалния сайт на емиграционните.
Eто и как да избереш кой да те представлява съгласно емиграционните
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... choose.asp

Това не ми го отваря....
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kill_u »

Няма начин! Отваря се без проблеми.
Публикувай отговор