интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Jekov35
Мнения: 96
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 5:38 am

Мнение от Jekov35 »

Напълно съм сагласна с изказеното мнение на Драго и Таня .Критериите на интервюто са явно субективни.Тези папки с оферти за работа ,с които заливат и ще заливаме Мадам до голяма степен са клишета ,както и заучените фрази по френски. Ама какво да се прави , трудно е свободното изразяване на френски ,така че да изпъкне различното и индивидуалното. Голяма част от нас учат езика под голямо напрежение - ходят на работа , у дома ангажименти с деца и действително смятам , че е показателен и достоен факта ,че въпреки всичко говорим на френски и дори знаем националния празник на Квебек , апропо -1 юли- "Празник на преместването" /La fete du demenagement/.
Затова и поздравявам всички преминали през това изпитание !!!
Поздравявам и получилите откази за куража и усилието ,което са направили!!! Всичко е за добро ,убедена съм! :D
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

Само една "лека" корекция на изказването преди мен, без да имам за цел да се заяждам, а само в името на обективността. Националният празник на Québec е 24.06. - денят на saint jean baptiste, писах по този въпрос две-три страници по-напред. На 01.07. е националният празник на Канада, по случай обединението на няколко колонии през 1867-ма под името Доминион Канада.;)

http://www.fetenationale.qc.ca/
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Друго - могат да те върнат на интервю за недостатъчен стаж по специалноста(образованието) или липса изобщо на такъв.
Могат да те върнат за "ниско образование".
Могат да те върнат за "осъждан".
Но да те върнат за език - това е неправилно.
Никъде не се казва ,че трябва "френска филология".
Всъщност всички ние подавахме документи,и ние за да стигнем до интервю вече сме одобрени по документи.
Интервюто би трябвало да е за да видят в действителност оригинали на дипломи,сертификати,трудови книжки и не на последно място НАС САМИТЕ.
Цццццц ццццц ццц..........
Това е "расизъм" на ниво интервю :)
Може да се явят 2 семейства и двете да се окаже,че имат по слабо ниво на френски от заявеното обаче видиш ли,защото Мадам е в настроение "хайде напред",а другите защото не е в настроение и "обратно".
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Dparo u TaHq написа:Но да те върнат за език - това е неправилно.
Никъде не се казва ,че трябва "френска филология".
ти си голям шегобиец :shock:

надявам се, да не се наложи да му обясняваш на имиграционния офицер, че не знае как да си върши работата и че те дискриминира на ниво "език" :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 5:41 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

и колко часа френски за Б1 имаш?
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от denzel »

Ами за справка,ние имаме 160 часа в алианса....за ниво В1.Почти една година.....всяка седмица два пъти по 2 часа......
Dum spiro spero!
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

IFF,някъде да бях писал "заобиколени пътища"??
Питам,че може да съм пропуснал какво съм писал.
Цивилизацията можем да я искаме повече и от теб- не се знае :)
Както виждаш ние интервю още не сме минали,но четейки мненията на тези,които са минали до момента(а това включва и теб) си правя и заключения.
Пожелавам ти успех,ние сме след вас :thumbsup:
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Кримонке едно здравей не казваш :)
Ами направо черпиш от извора на комплиментите.
Нали се ме знаеш ( а дали е така) аз съм си бунтар по природа :),по природа съм земноводен :beer:
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от denzel »

Dparo u TaHq написа:IFF,някъде да бях писал "заобиколени пътища"??
Питам,че може да съм пропуснал какво съм писал.
Цивилизацията можем да я искаме повече и от теб- не се знае :)
Както виждаш ние интервю още не сме минали,но четейки мненията на тези,които са минали до момента(а това включва и теб) си правя и заключения.
Пожелавам ти успех,ние сме след вас :thumbsup:
Бъдете сигурни,че не става въпрос за никаква езикова дискриминация от страна на мадам.Напротив...просто е нормално като ти задава въпроси да и отговаряш.....не омаловажавайте обаче труда на другите,моля ви!Интервюто никак не е майтап...Просто бъдете себе си и ще успеете!Не мисля ,че някой е минал м/у капките,защото така е кефнало на мадам!...Успех! :wink:
Dum spiro spero!
Rora
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Май 15, 2004 5:16 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Rora »

Не желая да влизам в спорове. Смятам, че процедурата по интервютата е отработвана и усъваршенствана доста време. Не твърдя, че е перфектна - идеални неща няма. Но смятам, че имам пълното основание да считам хората от имиграционните служби за професионалисти. По данни от форума Мадам е поне от 4 години в тази сфера. За сравнение - за един ИТ специалист са необходими от 1.5 до 3 години за да постигне средно ниво. Не зная какъв е периода за служители на ВЪНШНО МИНИСТЕРСТВО(каквото е министерството по имиграцията), но считам ,че потбора им не би допуснал лаици или "ламери" да заемат отговорни постове, каквито са постовете в имиграционните служби(в крайна сметка това са хората, които определят бъдещето на Квебек). Вярно е - прибираме се уморени, с проблеми, които в "белите" страни може би ги няма,налага ни се да учим френски(един труден за усвояване език) при малко екстремни условия. Вярно е, че език се учи най - добре в подходяща(франкофонска в случая) среда. Просто не смятам, че една атака срещу методиката за селекция е най- добрата реакция в случая. По - добре да си седнем на дупетата и да учим трудния, но красив френски.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Denzel,благодарим за пожеланието!!!
Не се омаловажава труда на другите,не това имах предвид.
Мисля много искрено и открито си изразявам мнението въз основа на писанията на всеки минал до тук.
Успех и на Вас :dance: :haplio: :beer2:
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Френския е наистина красив - за мен е езика на Любовта и Страста :duga: :smlove: :liefde: :love:
Rora
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Май 15, 2004 5:16 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Rora »

Ами направо черпиш от извора на комплиментите.
Не правя комплименти на никого :x . Просто преценете какви би трябвало да са изискванията към служител на външно министерство в една цивилизована държава(на гледайте милата ни родина). Смятам, експертния принцип за най - подходящ за който и да е случай.
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от denzel »

Мадам не иска да и цитираш френска поезия в оригинал!Просто иска адекватни отговори!Добронамерена е и повтаря няколко пъти ако не си разбрал въпроса...Но е стриктна,чака си отговора....Лично нас повече ни притесняваше преводачката...На едно място ни заби,че не може да се вземе висше за 3 год.добре,че съпругата ми се намеси...
Dum spiro spero!
Публикувай отговор