За канадското поданство .... (2)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Stoni

Мнение от Stoni »

Субекти :D :rotfl: :rotfl: :wave:
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

Guinness написа:
MrGeek написа: /продукти/услуги - всички са минимум 2 пъти по-скъпи от съответните им канадски еквиваленти.
Само за три хранителни продукти ;
-мляко-у канала е 3$ за2 л.,значи в Англия трябва да е 6$,т.е.3паунда,а то е 0.89паунда за 2л.
-хляб-у канала-2$(за 540гр.)-в Англия би трябвало да е 2 паунда,а е от 0.20 до 0.90 паунда(за 800гр.)
-яйца-у канала 2.50$за 12 бр.,в Англия би трябвало да 2.50 паунда,а са 0.79 паунда за 12 бр.
:D :shock: :D :shock: :D :shock: :D :shock:
Ето това са сухи цифри без софистика.Хайде мистър направи го и ти!
Guinness, a za cenite na uslugite kakvo mislish i te li sa po-skapi tuka... :shock: samo za sravnenie shte ti kaza che v dry cleaner v UK da ti izperat 2 pantalona, 2 rizi i 1 sako struvashe 24 pounda a tuka mi struva okolo 15$ :roll:
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Guinness написа:
MrGeek написа: /продукти/услуги - всички са минимум 2 пъти по-скъпи от съответните им канадски еквиваленти.
Само за три хранителни продукти ;
-мляко-у канала е 3$ за2 л.,значи в Англия трябва да е 6$,т.е.3паунда,а то е 0.89паунда за 2л.
Млякото е 3.57 долара за 4 литра = 1.70 paunda -> 0.85 за 2 литра
Яйцата са 10 за 60 -> 2 долара за 12
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

MrGeek написа: Гинесче, много си смешен, ама нямам време да ти обяснявам специално на теб, че с подобни еквилибристики мога да ти докарам цена на хляб и под 20 цента. Освен това показваш цени на стоки, за които на нито един шемет в Северна Америка не му пука колко струват. И знаеш ли защо? Няма да ти обяснявам. Хайде сега си напъни мозъчето и се сети, точно цените на кои суровини са съществени както за населението, така и за икономиката.
Аз ще те подсетя:

Световни цени на бензина. Я да видим какво показва, а британските били 1.7 пъти по-високи от канадските. Интересно.

Сега идва и по-голямата изненада. Цените на електричеството.
Да видим какво е положението в Канада. Интересно, 5-6 максимум 7 цента за киловатчас. При нас даже е под 5 цента. :P

Знаеш ли какви са цените в Кралството? Powergen - най-големият доставчик на елетричество в UK. За сравнение, можеш да вземеш цената на намалената тарифа. Колко пъти е разликата, оставям на теб да си я изчислиш. За редовната тарифа няма да говорим, че става неудобно.

Сега да си дойдем на думата за недвижимостите. Този път се напъни и сам си направи сравнение на цените на имотите в UK и на тези в Канада. Дори ти ще останеш изненадан - вервай ми. ;)

Можеш също така да поразпиташ хората, кои точно цени им бъркат най-много в джоба. Тези на яйцата или на горепосочените обекти. :lol: :rotfl:
Мистърчо важни са всички цени -и тези на яйцата и тези на бензина.Вярвам ,че си прочел и това;
Notes:
1) The data has been garnered from various sources on the Internet. Accuracy is not guaranteed.
2) The prices are not strictly comparable because:
(a) they cover different grades of petrol
(b) they cover a period covering at least the last 4 months
(c) some prices are inclusive of local taxes, while others are exlusive
(d) prices vary across different regions within a country.
А на това обърна ли внимание;
% increase over Jun'05
Canada - 28%
UK - 4%
А сега и ти си напъни мозъчето това какво влияние оказва на икономиката и на ифлацията.
А цената за галон в тази държава е;
UAE -- 8.28$-май тия нЕмат капка нефт :D :D :D
Цената на тока-каква база са сравнение може да има тука когато на фактурата ти пише;
-изразходвани реално 7$,за плащане 30$ :D :D Този момент защо го пропускаш :D :D :D И на тебе много добре ти е известно,че в Англия отопление,топла вода,готварски печки са на газ.Значи и тук нещата са несравними.
Май излиза,че доказваш нещо,ама не.
Цената на недвижимостире-ами не ги смятай в канадаски долари и може да ти се проясни.Може и да са високи,ама за качество се плаща.
Ти ,ако искаш живей и плашай картонено-талашитения кашон, на който като му изплатиш ипотеката след n-брой години ще се чудиш кое ти е по-евтино-да ГО ремонтираш (кашона де :D ) или да го събориш и да го построиш отново :shock: :shock:
Айде със здраве :beer:
П.с.Ще чакам да ми докараш и цена на хляба под 20 цента.
Последно промяна от Guinness на Нед Сеп 03, 2006 10:00 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Canada

Мнение от Guinness »

bbb написа:
hullboy написа:..

- Според последното проучване на ICM 10 млн. британци биха били щастливи да се изнесат някъде другаде, защото им е писнало от високите данъци на Тони Блеър. И тази тенденция се засилва!
Haide sega dai informacia kolko kanadci iskat da se iznesat drugade, zashtoto im e pisnalo ot sashtoto neshto. :wink:
Момчето от Хъл,я виж какъв хубав въпрос са ти задали.Айде сега,понеже си много компетентен да видим какво ще отговориш.
Предполам,че на конкретния въпрос ще дадеш конкретен отговор,а не ала-балистики :D :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Guinness написа:...
П.с.Ще чакам да ми докараш и цена на хляба под 20 цента.
Чакай си колкото искаш. На мен лично ми е по-добре така да ти се радвам на "тържествуващата логика". ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Ами ,ако няма какво да кажеш,по-добре си трай :D :D А може да и да извикаш -ти знаеш кой.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdr.

Kam Guiness

Hullboy e bil mnogokratno v England i ne e ostanal ocharovan.

Drazni me obratnoto dvizenie, drazni me zadrastvaneto koeto stava vseki den v London kolite palzjat s 5 km v chas po Oxford Str.
Da ne ti kazvam kakvo obikaljne pada vecher ako iskas da nameris mjasto da parkiras kolata si.
Drazni me che za da vlezes v tsentara s kola trjbva da plastatas za da vlezes v nego , drazni me metroto koeto e nai staroto v sveta i nai prashnoto. Kato si iduhas nosa v salfetka tja stava cherna, draznjat me samoubiitsite v metroto.
Draznjat me po visokite tseni, na kasti, benzin, izlizane po krachmi i hranene po zavedenja.

Draznjat me hora s titli kato kral, kralitsa, prints, printsesa, duk, lord, hetzog tova sa titli ot minaloto kogato horata sa bili neobrazovani i sa vjarvali v bogopomazani lichnosti.

S dve dumi da mi se moljat tam ne otivam.

Koito smjata che tam e po dobre s udovoslstvie ste mu prodam kolkoto iska GB Pounds i za bonus ste go zakaram do aerogarata bez pari.

Hullboy
Последно промяна от hullboy на Нед Сеп 03, 2006 11:30 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Canada

Мнение от Guinness »

hullboy написа:Zdr.

Kam Guiness

Hullboy e bil mnogokratno v England i ne e ostanal ocharovan.

Drazni me obratnoto dvizenie, drazni me zadrastvaneto koeto stava vseki den v London kolite palzjat s 5 km v chas po Oxford Str.
Drazni me che za da vlezes v tsentara s kola trjbva da plastatas za da vlezes v nego , drazni me metroto koeto e nai staroto v sveta i nai prashnoto. Kato si iduhas nosa v salfetka tja stava cherna, draznjat me samoubiitsite v metroto.
Draznjat me po visokite tseni, na kasti, benzin, izlizane po krachmi i hranene po zavedenja.
S dve dumi da mi se moljat tam ne otivam.
Hullboy
Това си е твой проблем и изобщо не ме вълнува :shock: :shock:
Какво стана с отговора на въпроса на bbb.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Guinness написа:Понеже ,някои не желаят да плащат 100 годишни ипотетеки -ето им малко цифри за размисъл;
We moved to Calgary from Suffolk in 1997. First job was $40k p.a compared to a £40k+ p.a in the UK. Found basic living costs(housing, food, car etc) were 85% of my take home pay compared to about 45% in the UK.

In the UK (1997) our bills were £460 per month against $1265 a month (mortgage, heating, electricity, council tax, water/sewage, home insurance and TV etc). We purchased a 4 bed house just outside Calgary which was not much bigger as we had in Suffolk(250 sq ft more).

I had kept some records for comparison when we lived just outside
Calgary 1997-1999
Food/household stuff $900/mth against £360
Council/property tax $1900 pa against £600
Electricity $100/mth against £25
Heating $150/mth against £40
Water/Sewage $75/mth against £40
Petrol $200/mth against £60
Пише го англичанин и прави леко сравнение :D :D
Guinness, пак даваш грешна база за сръвнение. Населението на цялата област Suffolk е по-малко от това на Калгари, ако тоя образ се беше забил да живее някъде на село, както е живял в Англия, надали щеше да има такива разходи за ипотека и пак щеше да си кара колелото и да спестява от бензин :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e това 100 кинта на месец за ток е почти невероятно да го достигнеш
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ами да, ние се отопляваме на ток и не го достигаме - на година смеката за ток е около 1000 долара.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

sasho71 написа:e това 100 кинта на месец за ток е почти невероятно да го достигнеш
Аз редовно плащам доста над 100$ на месец за ток без да се отоплявам на ток (вече го обсъждахме това).
По въпроса за това къде е по-евтино да се живее - Кралството или Канада - имам достатъчно информация "първа ръка", за да бъда категорична, че Канада е по-евтината и с повече удобства страна за живеене. При това не правя сравнения с Лондон, където цените са с пъти по-високи от други области на страната. Къде е по-интересно да се живее е друг въпрос, но всеки сам решава какви са му приоритетите....
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ami някой беше дал инфо че тока е 6 цента киловата, това прави над 1600 киловата на месец :shock: това е огромно потребление, дори лятото климатика да бичи нон стоп, айде зимата ако си на акумулираща кат в БГ е напълно възможно :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Сашо, погледни си внимателно сметката за ток.
В момента държа една такава (ot Ontario)

Цената на тока наистина е около 6 цента, и по-точно - 5,8 цента

от 250 $ само 130 са действителната цена на тока който е похарчен (2100 Квч). Останалото са:
Гст на тока

delivery
Regulatory charges
Debt retirement Charge
ГСТ на тези трите

Въпросната сметка е за 2 месеца, и е натрупана от лампи (които се гасят нощно време), 5 компютъра и климатик работещ не повече от 2 часа на ден.

В квебек картинката е малко по-различна и там излиза доста по-евтино.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Заключено