Положителните страни на живота в Канада.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Aries написа:Канада. Започваш на 8/h
Месечен доход след данъци 1442
:lol: :lol: :lol:
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Aries написа:Канада. Започваш на 8/h
Месечен доход след данъци 1442
Ia da vidim kakvo kazva kalkulatora:

1 rab den 8 chasa X 8= 64$
1 mesec- 22 rab dni: 22*64=1408$ predi danaci :D :D
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

krimon написа:
Aries написа:Канада. Започваш на 8/h
Месечен доход след данъци 1442
:lol: :lol: :lol:
Как го правите тоя номер бе, 22 дена * 8 часа * 8 долара = $1408, а вие след данъците даже ги заковавате на $1442 :shock:
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

miteto написа:
krimon написа:
Aries написа:Канада. Започваш на 8/h
Месечен доход след данъци 1442
:lol: :lol: :lol:
Как го правите тоя номер бе, 22 дена * 8 часа * 8 долара = $1408, а вие след данъците даже ги заковавате на $1442 :shock:
E tova e na picite sigurno, s vsichki deklarirani danaci :)
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Сега се сещам, може пича да прави повече от 8 часа/ден ... но това не е нормата тук.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Джоана, шъ мъ прощавате вие с батето с големите стандарти от България, ама нещо ви "понамирисват" историите. Единия правел 3500 лв. чисто, другата била най-красивата, най-умната, завършила най-престижния университет, пътувала по 100 чужбини, най-реализираната, най-най-най... Идва аджеба въпроса, като видяхте тука квадратния, защо не се ориентирахте веднага обратно към чистите три хиляди и петстотин/престижната реализация, ами се правите на две и половина по форумите ? Значи или виждате тука много по-голяма переспектива от БГ (ама бая по-голяма да е, при положение че не ви харесва канадския начин на живот, че и оставяте чисти 3500лв. и/или супер-професия, реализация, контакти и други най-най постижения) или нещо не сте у ред :roll:
П.С. Да не се обидите, опитвам се да изясня нещата, има хора дето казват "Правех големи пари в БГ, ама ми писна от заобикалящата мизерия, чалгата, политиците, бла-бла-бла и затова емигрирах". На вас ви харесва българския начин на живот и България, тука като сте дошли ви е паднал стандарта много, що не ми се връзва картинката ?!?
;) :lol: :rotfl: :beer: :beer:
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

s 8$/h samoten roditel, puk i dvama raboteshti vazrastni (s dete/deca) si e broene na stotinkite, ne znam za kakvi spesteni 500$ stava vapros. :D :D :D
Koito puk go moje , moga samo da mu rukopliaskam na pestelivostta . :D
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Hora izmestihte temata, che Aries e dopusnl greska vidjahme vsichki, toi sigurno smjata i baksisa ot pitsite.:)

Pridarzaite se kam spra a toi bese po visokia standart 2 pati i 4 pati po goljamo kachestvo na zivota, no tova vazi samo za koito ima 110 m2, sobstven apartament, 2 koli, i dohod ot 3500 lv. v BG

Hullboy
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Стандарт на живот, странно нещо е това!
как може стандарта ти на живот в миналото да се промени 2 пъти/в България/ , ами може.Батка сори ама теб ти четох едни писания днес


08.11.2005
Батето-.......Но някак си качеството на живот което предлага тази страна ми убягва,някак си аз не мога да го почувствам или по скоро са ми много ниски доходите за да си го позволя ,докато в Бг. със среден месечен доход 1500-2000 лв вариращ от 1000-5000 си живеех като крес и не мога да се примиря с факта ,че стандарта ми на живот тук се срина до нула,след упорита работа и постоянство започнах да го повдигам грам по грам,но за да се изравня ми трябват може би 10-20 год когато ще съм един скапан старец от който нищо не става ,а аз искам да съм участник в реалният живот сега ,а не тогава.....(


Батето 26.07.2006........Сега сещаш ли се ,ако приемем ,че съм изкарвал същите пари и в Бг. 3500 но лв.........

Сега, лошо няма Батето например е имал доста сериозен доход от 1000-5000, това от една страна е хубаво особено ако си често към горната граница, обаче той е имал собствен бизнес и дохода и стандарта са варирали доста...ако си на заплата обикновено сумата е твърда на месец и често недостатъчна/масовия случай/
Просто всякакви коментари във форума за жизнен стандарт, първо трябва да се коригират с между20%-80%, всеки с течение на времето си спомня времената когато е имал повече пари, а мизерията я забравя.На това свойство на човешкия мозък, отдавам разликата в дохода на Батето от 1500-2000 до 3500, от ноември2005 до юли2006, особено когато това е в миналото и не може да се промени.
Накрая бих искал да се извиня на Батето, че го дадох за пример, нищо лично, просто достатъчно често споменава някакви цифри, в крайна сметка не ни лъжеш когато си в рейджа 1000-5000, въпроса е ТИ спомняш ли си точно колко изкарваше, или си забравил и месеците когато си правил около хилядарка, което си е малки и не може да се спори за по-добър стандарт от Канада/която изобщо не защитавам, щото не съм ходил там/.Поздрави и наздраве
В гадни моменти докато бях в България, и аз съм ги писъл едни във форума, ама акъла идва с времето

:beer:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

miteto написа:Джоана, шъ мъ прощавате вие с батето с големите стандарти от България, ама нещо ви "понамирисват" историите. Единия правел 3500 лв. чисто, другата била най-красивата, най-умната, завършила най-престижния университет, пътувала по 100 чужбини, най-реализираната, най-най-най... Идва аджеба въпроса, като видяхте тука квадратния, защо не се ориентирахте веднага обратно към чистите три хиляди и петстотин/престижната реализация, ами се правите на две и половина по форумите ? Значи или виждате тука много по-голяма переспектива от БГ (ама бая по-голяма да е, при положение че не ви харесва канадския начин на живот, че и оставяте чисти 3500лв. и/или супер-професия, реализация, контакти и други най-най постижения) или нещо не сте у ред :roll:
П.С. Да не се обидите, опитвам се да изясня нещата, има хора дето казват "Правех големи пари в БГ, ама ми писна от заобикалящата мизерия, чалгата, политиците, бла-бла-бла и затова емигрирах". На вас ви харесва българския начин на живот и България, тука като сте дошли ви е паднал стандарта много, що не ми се връзва картинката ?!?
Мите, абе къде видя да се представям като най-най-най. Първо, красотата е относително понятие - за едного може да си красив, за другиго - не. Второ - успехът също е относително понятие - в собствените си очи може да си успял, в очите на другите - не или пък обратното. Аз само споделих, че съм била реализирана в България (според собствените си изводи сега, защото тогава, когато съм го притежавала, не съм го оценявала и според преценките на други хора) и съм имала стандарт, който тук в момента нямам (това е абсолютен факт, но нямам никакво намерение да ти го доказвам). Ако искаш да те излъжа и да ти кажа, че е обратното, мога да го направя, но няма да отговаря на истината (не, че това има кой знае какво значение).
Виждайки "квадратния", Мите, не винаги е толкова лесно да се върнеш там, където си бил. Реализирайки едно генерално погрешно решение, понякога не е толкова елементарно да поправиш с един замах грубо извършена погрешна стъпка. Отстрани вероятно ти се вижда адски просто - купуваш билет и си там, само дето, момченце Мите, животът понякога не е толкова прост. Дано, разбира се, да не го усетиш от собствен опит, защото вкусът не е особено приятен. Искрено ти го пожелавам.
Напълно нормално е, когато си загубил нещо да изпитваш съжаления и да се опитваш с преценките си да предпазиш други от подобни грешки. Напълно в реда на нещата също е, Мите, като си се сгромолясал да се опитваш да се изправиш, да вървиш напред и да търсиш начини за нов успех, нова реализация, ново оцеляване (ако щеш). Колкото и силен да е ударът, силният човек винаги се опитва да се съвземе, да преодолее несгодите и да оцелее. А дали на теб или на някой друг му се връзва картинката, това е абсолютно без значение - тя и на мен не ми се връзва по никакъв начин и много ми се иска да не бях я изживявала. Ама на, това е, друго няма. Тук, обаче, искам да отбележа, Мите, че ни най-малко не се оплаквам, правя просто съпоставки, както и всички останали, и искам да кажа на онези, които са се зарадвали, че съм паднала, да са по-умерени, щото нямам навик да стоя в тази позиция. Айде, и пак ти казвам - животът е сложно нещо, дано никога не ти поднася подобни изненади и не те поставя в подобни безизходни ситуации..., но, че отново стъпвам на краката си и смятам да грабна голямата перспектива - това изобщо не отричам. :beer:

P.S. Не съм ти осветлявала картинката досега, защото смятах, че личната ми съдба си е от изключителна важност само за мен, че не е необходимо да обвързвам пространството с нея и че събитията в моя живот имат значение само за мен. Опитвала съм се да дам малко по-различна информация от вашата, за да помогна на хората да подложат решенията си на по-внимателна преценка, тъй като аз постъпих изключително лекомислено и с един замах съсипах абсолютно всичко, което бях постигнала в живота си. А то не беше никак малко - за моя си живот, де. Това е. :beer:

Чаровни усмивки,
Joana
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Prisaedinjavam se kam BBB....
Da dezinformirate horata, che s 8$ na chas ste imat po visok standard ot BG e napravo smeshno...
Moze i da se svarzavt dvata kraja, no vaobshte ne moze da stava i duma za kakvoto i da e udovletvorenie i blagodenstvie...Mislja, che tochno s takava zaplata horata zapochvat da si misljat za vrashtane v BG tai kato osven tova, che si brojat stotinkite naddeljava i emocionalnia factor....ogranichen socialen zivot, blizki, priateli i t.n.....
Zashto vaobshte gi broite tezi detski za 2-te deca...Vsichko se kompensira....ako rabotish detskite gi davash na detskata gradina i doplashtash otgore, ako ne ,edinia si stoi v kashti i taka v domakinstvoto ne vlizat 500$ poveche, ami se gubjat pone dvoino tolkova.
Ako si s visok dohod sumata za detski e pochti simvolichna.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joana написа:Не съм ти осветлявала картинката досега, защото смятах, че личната ми съдба си е от изключителна важност само за мен, че не е необходимо да обвързвам пространството с нея и че събитията в моя живот имат значение само за мен. Опитвала съм се да дам малко по-различна информация от вашата, за да помогна на хората да подложат решенията си на по-внимателна преценка
Джоана, личната ти съдба не ме касаe толкова, а друго - твърденията ти, че искаш да предпазиш хората от грешки и даваш обективна информация и т.н. Така че първо, хората в реалния живот са по-различни от това дето го представат във форума (например 3500-5000лв. чисти на месец или да речем си пили всеки ден кафето с Жорж Ганчев и Емил Кошлуков и подобни...)
Второ, тука за хората е видима само "виртуалната" Джоана, и щом тя иска да ги предпази от грешки, трябваше да обясни защо не се връзва картинката. Защото иначе хората нямаше да и вярват, а като не и вярват няма да я послушат и така нямаше да се предпазят от нейните грешки :wink: А Джоана нали за това се бори - за обективна информация и да не допускат хората нейните грешки.

P.S. "Нашата информация", също както и твоята е строго субективна. Да се изживяваш като "форумния коректор" или "носителката на единствената и обективна истина" е малко смешно, при положение че в 90% от постингите ти не може да се разбере кое е майтап и кое е сериозно, кое е истина и кое е измислица на Joana.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Joana написа:Виждайки "квадратния", Мите, не винаги е толкова лесно да се върнеш там, където си бил. Реализирайки едно генерално погрешно решение, понякога не е толкова елементарно да поправиш с един замах грубо извършена погрешна стъпка. Отстрани вероятно ти се вижда адски просто - купуваш билет и си там, само дето, момченце Мите, животът понякога не е толкова прост.
Ama az pak ne razbrah - koe mu e tolkova slozhnoto :nenam: Mozhesh li da dadesh poveche podrobnosti za tova slozhnoto, che samo govorite kolko e slozhno, ama nishto poveche. Naj-malkoto shte badete po-ubeditelni, zashtotro sega ne ste. Kakvo mozhe da nakara edin preuspjavasht biznesmen v Balgaria kato Bateto :wink: da varti po cjal den kormiloto na tira v Canada, vmesto da se varne nezabavno tam kadeto i bez tova mu haresva poveche i da prodalzhi da si biznesmenstva? Da ne bi edin tiradjija v Canada da pecheli poveche ot edin biznesmen v Balgaria :nenam:
Izvinjavaj Joana che dadoh primer s Bateto, ama naistina shte ti bada blagodarna ako mozhesh da ni razkazhesh za tazi nepreodolima slozhnost da se varnesh tam kadeto se chuvstvash po-dobre.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Az sasto bih iskal da znam koe mu e tolkova sloznoto i strashnoto za vrastane v BG.
Otdelno tvardja che Joana e pisala che ne e zagubila nikakvi pozitsii v Bg che moze da se varne oste utre. Prosto ne mi se zanimava da go tarsja no tvardja che ima takiva pisanja vav foruma.

Iskam da dopalnja nesto po tozi vapos.
Joana nali si pechlila dobre po 3000 – 5000 lv na mesets njama zanachenie tochno kolko.. Kato tragna za Canada si prodala da kazem apartament ( ako vaobste si imala takav )
Spestjavanjata ( ostataka sled razhodite pri dohod ot 3000 – 5000 vse trjbva da ostane nesto tova ne sa malko pari dohod ) .
Da kazem che ti, Bateto, az sme pravili tezi pari v BG v poslednite 10 godini. Da sme pestjali po 500 lv. ( razumno pri dohod ot 3000 – 5000 ) na mesets, tova sa: 12 mesetsa * 500 lv. = 6000 godina.
10 godini biznes * 6000 lv. = 60000 leva spesteni plus apartamenti i koli za 10 godini

Za da doides do Canada struva 2000 CAD za visi, pregledi, dokumenti, + 1000 CAD za billet. Posle oste 1000 na mesets za 3 mesetsa dokato razberes che ne ti haresva stanaha 3000 i oste 1000 za billet kam BG

Smetkata e 3000 da doides + 3000 poharcheni v Canda + 1000 da se varnes. = 7000 CAD struva tiva udovolstvie.

Tova e nisto ot 60 000 lv spesteni plus apartamenti koli nezavisimo dali sa prodadeni ili ne.
Sano taka moze da ni ubedis che si bila seriozna biznesdama.( ako se saglasis, ako kazes che njamas takiva spestjavanja vsichki prikazki dosega otivat na vjatara. Kakav e tozi goljam biznesman / dama ako njama nikakvi spestjvanja

Az tvardja che s ostataka ot tezi 60 000 lv. minus 7000 CAD poharcheni v Canada chovek se vrasta i pochva biznes pak v BG kakto predi.
Uslovieto e: ako go e pravil predi, znae kakvo pravi, ne e zavisel napalno ot maz biznesmen ili drug chovek,
Losto v tvoja sluchai e che si spomenavala mnogo pati tuk za maze biznesmeni.
Vazmozno e tozi maz da ti e kazal ako tragnes za Canada ne me tarsi poveche i da si zatvorila vratata sama pri nego.

Haide pokazi sega kolko si umna, razbiras, mozes, znaes. Ako e taka ne vizdam nisto slozno I trudno ako ne

Izvoda e:
Che ili si bila zavisima ot maz, i sega ne znaes kakvo da pravis, ili njamas spesteni 60 000 lv. minus 7000 CAD,
Njamas ziliste v BG i kola, zatova sega kazvas che nestata sa nepopravimi.

Kade otidoha togava pirkazkite za goljamite dohodi v BG, viskokia standart, luksoznite kasti, i umenjata koito pritezavas.

Ako naistina imas umenja kakvito tvardis, ap. v BG I pone 20 000 lv. az ne vizdam nisto strasno. Strasno e kato njamas nito edno ot gornite 3 nesta
Pochvam da se samnjavam che takav e sluchaja pri teb.

Ako ne sam prav, obori me

Hullboy
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

miteto написа: P.S. "Нашата информация", също както и твоята е строго субективна. Да се изживяваш като "форумния коректор" или "носителката на единствената и обективна истина" е малко смешно, при положение че в 90% от постингите ти не може да се разбере кое е майтап и кое е сериозно, кое е истина и кое е измислица на Joana.
Мите, ни най-малко нямам намерение да се изживявам като "форумния коректор" или "носителката на единствената и обективна истина", мой човек. Но, ако се чуват само мненията на хората, изключително доволни от своя избор, информацията няма да е достатъчно обективна - смятам, че сам ще се съгласиш с това. И къде съм използвала подобни доказателства за собствената си реализация като пиенето на кафе с някого - не обичам да се изопачават думите ми и да се интерпретират по начин, угоден на използващия ги.

survivor написа: Izvinjavaj Joana che dadoh primer s Bateto, ama naistina shte ti bada blagodarna ako mozhesh da ni razkazhesh za tazi nepreodolima slozhnost da se varnesh tam kadeto se chuvstvash po-dobre.
Съжалявам, но наистина няма никакъв начин да дам повече информация. Не е и нужно. Моите мнения са само част от гледните точки на различни потребители. Защо се улавяте изключително за тях?

Hullboy, какви са тези интерпретации - съчинение на тема "Животът на Joana". Айде, моля ви се. Стига толкова. Ще седна да напиша автобиография при този изключителен интерес. Повече не искам да обсъждам нищо. Не знам защо непрекъснато се ровите в подробности. Точка. Никак не ми е интересно.

Чаровни усмивки,
Joana
Заключено