Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:
optics написа: Жорко,
Ето ти една картинка да си я разпечатиш и сложиш в рамка вместо портрета на Тиквоний. :lol:

https://www.google.ca/publicdata/explor ... &ind=false"

8)
А ти обърни внимание на същата графика, как след 2005 година тия, дето са много пред нас- Словения и Чехия тръгват надолу. И какво ми даваш някакви отдавна минали периоди. Сега сме 2016 година, а не 2010.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Жорко,
Всъщност е след 2008-ма когато е световната криза и е нормално да удари развитите икономики щото на българската кво да вземе кризата? На босия цървулите? :D
Нали ти казах да оставиш Чехия и Словения.
Гледай Румъния.
Графиката е до 2014 та и ти обясних, че 2015 Румъния още повече изпреварва България.
Не съм сложил Канада на графиката, че тогава България нема да се вижда изобщо. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Marto написа:Как винаги се вторачваш във всеки незначителен детайл, пък този път въобще не забеляза доста важен: средния стаж на тези в твоята "статистика" е 2 до 5 години.
Ами аз съм го написал, ама явно и за теб е по-важно да побързаш да се изрежеш, отколкото да четеш внимателно:
miteto написа:... зависи кое изследване се гледа и каква методология е използвана. Ето ти едно от Bloomberg ...
О, да - сериозния източник, на който е базирана статията на Иванчо в Wall Street Journal - е супер-известния и авторитетен сайт MyHiringClub.com :rofl: Той толкова е престижен, че даже в момента не им работи уеб-сайта и не може да се отвори да се види колко е авторитетен и надежден. Не само че не се отваря в браузър ами дори нема никой вкъщи на DNS сървъра, ама иначе са великия (и то не къф да е, ами индийски :rofl:) източник
https://toolbox.googleapps.com/apps/dig ... ngclub.com"

Код за потвърждение: Избери целия код

Server did not respond.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Факт ясен и на малките деца е, че става въпрос за типичен оутсорсинг заради ниската цена на труда в България.
Тук спор няма, така е. Друг фактор, който допринася за високите ИТ заплати в България е, че много специалисти се изнесоха по САЩ, Канада и Западна Европа и това намали предлагането на пазара доста (и съответно увеличи заплащането).
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Гледай Румъния.
Графиката е до 2014 та и ти обясних, че 2015 Румъния още повече изпреварва България.
Не съм сложил Канада на графиката, че тогава България нема да се вижда изобщо. :tmi:
Че на кого му пука за Румъния? Ако ми вдигнат заплатата с 20% трябва ли да ме е яд, че на някой друг са му вдигнали с 21%? То хейтърите винаги ще намерите някакъв кусур- ако не Румъния ще е Унгария, Сърбия... И в Румъния, и в България има и богати, и бедни хора. Кажи на някой беден и безработен румънец, че Румъния ни е изпреварила, та да му стоплиш душата.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Жорко, що не се придържаш към темата и не коментираш какво значимо се случва в България? Например тоталното погазване на закони и Конституция от Боковото правителство?

МВР предаде на Турция, на ръба на закона, човек, обявен за предател там (обобщение)


Всъщност горното заглавие е твърде меко, защото въпросния скандал не само не е "на ръба на закона" ами прегазва една камара закони, включително и Конституцията, но Жорко сега ще ни обясни как всички сме хейтъри.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Жорко,
Дреме ми за на румънеца душата или за твойта.
Както днес са ти дигнали заплатата с 20% така утре може да си без заплата и ти и аз и всеки. Ама шанса ти да си без заплата или заплатата ти да е най-ниската в Европа е многократно по-голям отколкото на румънец или на унгавец или на чех. Щото ЕС немс да ви дундурка безкрайно. Ако Великобритания излезе от ЕС парите намаляват рязко, ако не излезе много вероятно пак да намалеят. И на други ще им бъде по-трудно, ама те вече са друга категория и са в пътя, докато България отива в шеста глуха да гледа как влаковете минават покрай нея.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Жорко,
Дреме ми за на румънеца душата или за твойта.
Както днес са ти дигнали заплатата с 20% така утре може да си без заплата и ти и аз и всеки. Ама шанса ти да си без заплата или заплатата ти да е най-ниската в Европа е многократно по-голям отколкото на румънец или на унгавец или на чех. Щото ЕС немс да ви дундурка безкрайно. Ако Великобритания излезе от ЕС парите намаляват рязко, ако не излезе много вероятно пак да намалеят. И на други ще им бъде по-трудно, ама те вече са друга категория и са в пътя, докато България отива в шеста глуха да гледа как влаковете минават покрай нея.
Ако Великобритания излезне от ЕС България ще се изкачи от 28 на 27 място в ЕС.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

joro написа:
Ivan1007 написа:Жорко,
Дреме ми за на румънеца душата или за твойта.
Както днес са ти дигнали заплатата с 20% така утре може да си без заплата и ти и аз и всеки. Ама шанса ти да си без заплата или заплатата ти да е най-ниската в Европа е многократно по-голям отколкото на румънец или на унгавец или на чех. Щото ЕС немс да ви дундурка безкрайно. Ако Великобритания излезе от ЕС парите намаляват рязко, ако не излезе много вероятно пак да намалеят. И на други ще им бъде по-трудно, ама те вече са друга категория и са в пътя, докато България отива в шеста глуха да гледа как влаковете минават покрай нея.
Едно време ни дундуркаше СССР, сега Европейския Съюз. Може след време баба Хилъри да дойде да ни дундурка. България никога не е страдала от липса на дундуркаджии. Както и от липса на освободители.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Едно време поне в сравнение с СССР бехме по-добре. Сега твърдо последни.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

Аз като разправям, че западния свят поддържа стандарта си висок, цоцайки от цял свят по един или друг начин и се почва с подигравките.
За да има богати, трябва да има и (по-)бедни, които да им работят. Това е неоспоримо засега в нашата цивилизация. Държането на големи групи в беднотия е начин за поддържане на висок стандарт на другите. Малко истини за утопистите и почитатели на равенство-братството. Уин-уин ситуацията е по-скоро изключение.
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Факт ясен и на малките деца е, че става въпрос за типичен оутсорсинг заради ниската цена на труда в България.
Тук спор няма, така е. Друг фактор, който допринася за високите ИТ заплати в България е, че много специалисти се изнесоха по САЩ, Канада и Западна Европа и това намали предлагането на пазара доста (и съответно увеличи заплащането).
Това почна още преди 20 години. А преди 10-ина кьораво и сакато, току що излязло от университета се мусеше на 2К при експириънс 6 месеца. :D Като/ако идат в Щатите разбират къде им е мястото. ;)
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

За съжаление българите в чужбина помнят България такава, каквато е била по времето на тяхното напускане и нищо не можек да ги убеди, че България се променя. И българите се променят и вече не разсъждават като едно време.
В Европа също има националисти-популисти, които печелят гласове като всяват омраза към другите народи и заплашват местните, че чужденците ще дойдат да им развалят рахатлъка. Заради такива все още не сме в Шенген, което е смешно. Хем можем да пътуваме и работим свободно, хем не можем да сме в Шенген- чист популизъм. А за европейските пари не се бойте- няма град или село в България, където да не са получавали пари от ЕС- за улици, канализации, болници, училища. В София започна строежът на третия метродиаметър, след няколко години метрото ще е колкото в Торонто.
А вие си се мотивирайте с представите за умиращите от глад и масово ровещи по кофите българи. Нали трябва да понасяте трудностите и мизерията в Канада с мисълта, че в България са още по-зле.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

България е на първо място по усвояване на европейските пари.
http://smart.dir.bg/banks/news/23586414/"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:А вие си се мотивирайте с представите за умиращите от глад и масово ровещи по кофите българи.
Аз не мисля, че лично познавам такива българи. Нормалните хора се мотивират с това, което самите те са и с тяхното собствено положение и перспективи, а не с нещастието на другите. Познавам и такива, които не можеха да напрявят нищо свястно в Америка и се върнаха обратно. И поне едни от тия познати не бяха нито тъпи, нито мързеливи, просто wrong place at the wrong time и абсолютно неподготвени за реалността (нещо често срещано, когато печелиш статут от "лотария"). Тука говорим за статистики и вероятности, не за изключения като твоя готвач взимащ 12к/месец.
Публикувай отговор